Pixel 8 Pre uniká s plochým displejom a záhadným snímačom fotoaparátu

Foto od OnLeaks a SmartPrix

Zdá sa, že Google tentoraz nemôže udržať svoje nadchádzajúce telefóny v tieni. Po úniku Pixelu 7a minulý týždeň sa teraz objavili rendery Pixelu 8 Pro, ktoré ukazujú telefón s plochým displejom a novým snímačom fotoaparátu pridaným na zadnú stranu do teraz zavedeného zorníka fotoaparátu v štýle Pixel na zadnej strane.

Twitter tipér OnLeaks a SmartPrix predviedli rendery Pixel 8 Pro z únikov založených na CAD, ktoré ukazujú dizajn, ktorý sa nápadne podobá radu Pixel 7. Nie je však všetko rovnaké. Pre začiatok sa zdá, že Pixel 8 Pro sa zbavil zakrivenej obrazovky, čo sa používateľom nepáčilo, okrem toho, čo sa zdá byť tenšími rámčekmi. Veľkosť displeja zostáva neprekvapivých 6,52 palca.

Prítomnosť prídavného senzora na hľadí fotoaparátu však všetky zaskočila. Zatiaľ čo telefón má mať rovnaký systém troch fotoaparátov ako rad Pixel 6 a 7, pod bleskom je ďalší senzor. V súčasnej dobe nie je známe, čo presne je účelom tohto senzora, ale jeho umiestnenie naznačuje, že by to mohol byť lepší systém automatického ostrenia podobný Galaxy S23 Ultra, alebo dokonca senzor LiDAR, ako sú tie, ktoré je možné vidieť na rade iPhone Pro.

Na uvedenie telefónu si budeme musieť počkať, aby sme presne vedeli, o čo sa jedná, najmä ak vezmeme do úvahy, že okrem spomínaných špekulácií by to mohol byť len makro alebo hĺbkový senzor, ako je dnes vidieť na množstve telefónov. Tento snímač tiež chýba na menšom a základnom neprofesionálnom Pixeli 8. OnLeaks tiež zverejnil render menšieho Pixelu na Twitteri a zjavne sa zdá, že chýba tretí fotoaparát a záhadný senzor.

Čítať:  Opravy pre TikTok „Niečo sa pokazilo, skúste to znova neskôr“

Pravdepodobnosť, že sa jedná o makrosnímač, je rozhodne vyššia s ohľadom na to, aký dobrý je portrétny režim Google a celková výpočtová fotografia, pokiaľ ide o poskytovanie umelého bokehu na fotografiách. Hĺbkový senzor nie je presne potrebný, to tiež na najnovšom telefóne Pixel, ale budeme musieť počkať a uvidíme, čo tu Google urobil.

Očakáva sa, že telefón bude uvedený na trh Google I/O 2024 spolu s bežnými Pixelmi 8 a Pixel 7a s novou generáciou Tensor G3 SoC, vlastným kremíkom spoločnosti Google, ktorý bol výhradne použitý v rade Pixel. Celkové rozmery telefónu sú 162,6 × 76,5 × 8,7 mm, čo naznačuje, že bude o niečo menší ako Pixel 7 Pro.

V správach: Microsoft opravuje dva aktívne využívané 0-dni v marcovej aktualizácii

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE