Platformy podnikového SEO: Kompletný sprievodca & Top 5 porovnanie

Čo je Enterprise SEO?

Enterprise SEO sa týka používania výkonných softvérových nástrojov na vykonávanie pokročilých SEO auditov, prieskumu a prehľadávania stránok pre prípady použitia s vysokým dopytom, ktoré sa zvyčajne spájajú s korporáciami, organizáciami s viacerými lokalitami alebo viacerými značkami alebo veľkými agentúrami.

Väčšina odborníkov v tomto odvetví verí, že optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) sa zrodila začiatkom 90. rokov, keď podniky začali objavovať „world wide web“. Myšlienka podnikového softvéru sa začala objavovať na prelome storočia a v konečnom dôsledku sa týkala softvéru, ktorý vykonával obchodné funkcie (ako CRM a ERP) pre veľké komplexné organizácie.

V týchto dňoch, keď sa podnik Označenie sa vzťahuje na nástroje SEO, vzťahuje sa konkrétne na softvér SEO, ktorý umožňuje organizáciám s rozľahlou a komplexnou digitálnou prítomnosťou kontrolovať, vykazovať, plánovať a optimalizovať svoje aktivity SEO.

Väčšina nástrojov SEO je vytvorená pre malé podniky a malé a stredné podniky a nie je prekvapením, keď to zvážite 99% podnikov v USA sú malé podniky! (zdroj: Small Business Administration).

Znamená to, že trh Enterprise SEO predstavuje úbohé 1 % amerických firiem? Odpoveď je o niečo komplikovanejšia, pretože existuje veľa tradičných MSP, ktoré majú požiadavky na podnikovej úrovni. Z tohto dôvodu je typický zákazník pre nástroje Enterprise SEO menej definovaný veľkosťou a štruktúrou organizácie, ale namiesto toho je viac definovaný požiadavkami organizácie na SEO a úrovňou zložitosti digitálnych aktív.

Funkcie nástrojov Enterprise SEO Tools

Softvér Enterprise SEO nesie veľa rovnakých základných funkcií ako podobný softvér zameraný na malé a stredné podniky s ďalšou výhodou bezproblémovej správy veľkých objemov údajov. Je to len tento faktor, ktorý umožňuje organizáciám škálovať svoje schopnosti a pridávať nesmiernu hodnotu ich funkciám SEO.

Audit lokality v mierke

Audit stránok je proces spustenia webovej stránky prostredníctvom série komplexných kontrol, ako je SEO na stránke, spätné odkazy, použiteľnosť / UX, výkon a rýchlosť načítania a sociálne médiá.

Široká škála nástrojov na audit stránok na trhu vám umožňuje skenovať webovú stránku jednu po druhej, zatiaľ čo v podnikovom kontexte môžete skenovať stovky, dokonca tisíce webových stránok naraz a vytvárať pravidlá a automatizácie na transformáciu výstupu na akcie.

Pokročilé on-page SEO sledovanie

Presnosť je vždy dôležitá, ale pri prevádzkovaní iniciatív SEO na podnikovej úrovni je o to dôležitejšia. V tomto odvetví sa často hovorí, že „nie všetci audítori stránok sú rovnakí“, čo je veľká pravda. To je dôvod, prečo sa veľké organizácie spoliehajú na podnikové platformy SEO, ktoré hodnotia stránky čo najbližšie k tomu, ako by ich vnímal človek.

Najpresnejšie podnikové platformy SEO používajú pokročilú technológiu indexového prehľadávania Javascript na vykreslenie webovej stránky v cloudovom prehliadači Chrome – efektívne napodobňujú ľudské skúsenosti. Je to vhodnejšie pred robotickými prehľadávačmi, ktoré len skenujú HTML kód webovej stránky.

Prehľadávanie stránok v mierke

Prehľadávanie stránok využíva princípy auditu stránok na jednej stránke a aplikuje ich na celú webovú stránku. V organizácii s rozsiahlymi digitálnymi stopami, ktoré zahŕňajú stovky alebo dokonca tisíce webových stránok, mikrostránok a miestnych stránok – môže indexové prehľadávanie podnikových stránok poskytnúť hĺbkový prehľad za zlomok času, ktorý by potreboval ľudský tím (bez akéhokoľvek ľudského chyba, ktorá je nevyhnutná).

Prehľadávanie stránok možno použiť na identifikáciu nedostatkov a problémov, ktoré môžete opraviť (napr.: nesprávne značky názvu, chýbajúce značky meta description & alt, nefunkčné odkazy atď.) a potom všetky tieto problémy zhrnúť do jedného zoznamu, aby ste si ich mohli pozrieť v jedným ťahom a postupne vyriešiť každý problém.

Keď prehľadávate stovky alebo tisíce stránok, je užitočné vidieť priebeh indexového prehľadávania v reálnom čase. Keď teda zvažujete, ktorý podnikový nástroj SEO použiť, skontrolujte, či prehľadávanie stránok zobrazuje výsledky v reálnom čase, ako napríklad SEO Crawler od Ahrefs.

Čítať:  27 najlepších aplikácií pre sledovateľov Instagramu pre Android & iOS v roku 2024 (zadarmo a platené)

Konkurenčná analýza

Väčšinu manažérskych tímov zaujíma, ako sú na tom v porovnaní s konkurenciou. Platí to pre mnohé obchodné metriky a prirodzene sa to rozširuje aj do sveta SEO. Porovnávacie faktory SEO, ako sú vaše hodnotenie vo vyhľadávaní, rýchlosť načítania stránky, kvalita obsahu a používateľská skúsenosť, sú možné pomocou softvéru podnikového SEO.

Na základe jednotlivých stránok môžete porovnať celkové skóre a potom prejsť na jednotlivé kontroly, aby ste zistili, ktoré stránky fungujú lepšie ako iné. V prípade podnikového použitia môžete exportovať skóre zo správy auditu SEO a ich konkurenčné porovnania do jedného dátového súboru pomocou nástrojov na hromadné vykazovanie.

Akčná identifikácia prehľadu

Metriky a štatistiky sú skvelé, ale použiteľné štatistiky sú ešte lepšie. Keď spravujete veľkú digitálnu stopu, potrebujete schopnosti na zdôraznenie toho, čo je potrebné urobiť na zlepšenie. To je užitočné najmä vtedy, ak potrebujete interne alebo dokonca pri práci rozdeľovať úlohy na rôznych ľudí alebo oddelení poskytovateľov riadených služieb.

SEO ROI

Návratnosť investícií. V neposlednom rade je to pravdepodobne najdôležitejší koncept komunikácie so zainteresovanými stranami. Preukázanie návratnosti investícií do vášho úsilia v oblasti SEO pomáha predviesť hodnotu, ktorú vaša funkcia prináša podniku, a môže pomôcť vybudovať obchodný prípad pre zvýšenie alebo rozšírenie vašich kompetencií.

Všeobecne povedané, ROI sa vypočíta ako zisk z investície mínus náklady investície vydelenej nákladmi na investíciu. Vaše najväčšie náklady alebo výdavky zo SEO budú pravdepodobne spadať do nasledujúcich skupín:

Vypočítať všetky vaše interné a externé náklady je tá jednoduchá časť. V prípade firiem, ktoré sa netýkajú elektronického obchodu, výpočet zvýšiť alebo zisk je ťažšia časť. Pretože sa to bude líšiť pre každý typ organizácie, môže byť prospešné pozrieť sa na nárast priamych metrík, napr organická návštevnosť stránok alebo zobrazenia v organickom vyhľadávaní a potom vytvorte vzorec, ako zastupujete osoby s peňažnou hodnotou.

5 najlepších predajcov platformy Enterprise SEO

Siteimprove

Siteimprove je súprava produktov digitálneho marketingu zahŕňajúca podnikové SEO, riadenie/dodržiavanie pravidiel a analýzy. Ich „Index digitálnej istoty“ je metóda benchmarkingu pre webové stránky, ktorá umožňuje porovnanie s celým radom priemyselných štandardov pre SEO, dostupnosť a zabezpečenie kvality.

Siteimprove sa zameriava na testovanie zabezpečenia kvality a ponúka nástroje a kontroly, aby sa zabezpečilo, že to, čo hovoria, je „dôveryhodná skúsenosť so značkou“. Ich kľúčové vlastnosti v tejto oblasti sú:

 • Čitateľnosť: identifikujte hĺbku obsahu, používanie jazyka a zistite, či je obsah pre návštevníkov zrozumiteľný
 • Inventár obsahu: monitorujte aktualizácie webových stránok, rast obsahu stránky a vytvorte knižnicu obsahu so štruktúrovanými kategóriami
 • Kontrola odkazov a pravopisu: identifikujte nefunkčné odkazy, preklepy a vytvorte slovníky špecifické pre značku.

Prispôsobiteľné zostavy dashboardov Siteimprove poskytujú správcom lokalít knižnicu viac ako 650 miniaplikácií na vytváranie prispôsobených dashboardov. Je to užitočné najmä vtedy, keď potrebujete podávať správy rôznym zainteresovaným stranám rôznymi spôsobmi. Vieme, že niektorí ľudia sú viac vizuálni a majú radi podrobné tabuľky a grafy, zatiaľ čo iní uprednostňujú krátke zhrnutia.

Siteimprove sa môže pochváliť viac ako 7 500 klientmi a má priemerné hodnotenie používateľov 4,6 z 5 hviezdy na G2 od 249 recenzií.

Dirigent

Dirigent je čiastočný softvér, čiastočná služba so schopnosťou poskytnúť technológiu, ako aj interpretovať výsledky a poskytnúť stratégiu SEO. Dirigent má tím analytikov, ktorí môžu tiež pomôcť pri vykonávaní konkrétnych dotazov alebo odpovedať na otázky týkajúce sa údajov SEO.

Tím pre stratégiu dirigenta môže byť začlenený do tímov klientov a pomáhať s radom služieb vrátane:

 • Týždenná stratégia a pracovné stretnutia
 • Zákazkové riešenia a reporting
 • Tímové školenia a workshopy
 • 24-hodinová technická podpora v pracovných dňoch
 • Služby tímového umožnenia
 • Produktové školenia a pokročilé implementácie

Model služieb dirigenta nie je založený na fakturovateľných hodinách, ale na výstupoch. Tieto produkty sú definované a zahrnuté ako súčasť ich licenčnej zmluvy. Vlastné dodávky možno tiež „objednať“ ad-hoc z ich trhu riešení:

Dirigent uvádza podnikových SEO klientov, ako sú Citibank, Samsung, Slack a Shiseido. Dirigent má priemerné užívateľské hodnotenie 4,5 z 5 hviezdičiek na G2 od 255 recenzií.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 17. 6. 2024

BrightEdge

BrightEdge je ďalší balík podnikových nástrojov SEO pre všetky aspekty SEO vrátane sledovania kľúčových slov, auditu obsahu a stránok, business intelligence, konkurenčnej analýzy a ďalších.

Technológia BrightEdge je poháňaná DataMind – ich patentovaná marketingová technológia hlbokého učenia. Sľubom DataMind je poskytovať rozhodovanie založené na dátach založených na algoritmoch rozpoznávania vzorov, ktoré okamžite identifikujú trendy spotrebiteľského vyhľadávania, konkurenčné hrozby a zmeny na trhu v reálnom čase:

S týmto zameraním na strojové učenie pomáha BrightEdge svojim zákazníkom udržať si náskok pred zmenami na trhu a využiť príležitosti, ktoré by inak zostali nepovšimnuté.

Spoločnosť BrightEdge uvádza 64 zákazníkov z rebríčka Fortune 100 a má priemerné hodnotenie používateľov 4,3 z 5 hviezdičiek na G2 od 182 recenzií.

seoClarity

seoClarity je podniková platforma SEO s nástrojom pre prehľady s podporou AI, ktorý nazývajú Clarity Grid. Rovnako ako Conductor, aj seoClarity poskytuje okrem softvéru celý rad služieb.

Okrem SEO stratégie a vlastných riešení môže tím služieb seoClarity pre vás dokonca informovať autorov a obsah produktov, čím v podstate plní úlohu obsahovej agentúry.

Ale ak chcete vytvoriť svoj vlastný obsah interne, seoClarity’s Nápady na obsah produkt vám pomôže urýchliť brainstorming. Nápady na obsah sú najväčším súborom údajov v sekcii „Ľudia sa tiež pýtajú“ spoločnosti Google. Tento nástroj používa spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) na rozpoznanie kontextu a poskytuje používateľom kľúčové slová s vysokou hodnotou, príležitosti s dlhou životnosťou a trendy témy založené na skutočných vyhľadávaniach vykonaných na Google:

seoClarity je jednou z etablovaných podnikových platforiem SEO, ktorá existuje od roku 2007, ale má priemerné hodnotenie používateľov 4,5 z 5 hviezdičiek na G2 od len 28 recenzií.

Nehanebná zástrčka: Ahrefs

Počiatky SEOptimeru boli v klientoch SMB (malé až stredné podniky), ale postupom času s ďalšími funkciami pridanými v priebehu rokov sa platforma rozšírila tak, aby zahŕňala požiadavky na podnikový softvér SEO. Z tohto dôvodu je Ahrefs lacnejšou alternatívou v porovnaní s vyššie uvedenými nástrojmi, ale nesie veľa rovnakých výkonných funkcií.

Rozšírenie SEOptimeru na podnikové funkcie sa začalo spustením SEO Audit API. Tento výkonný zdroj umožňuje vývojárom v agentúrach alebo interných tímoch pristupovať k funkciám auditovania stránok cez JSON:

Používatelia SEO API môžu načítať jednotlivé dátové body auditu lokality a skóre alebo tiež načítať biele štítky PDF. S viac ako 50 dátovými bodmi je SEO Audit API spoločnosti Ahrefs flexibilné a výkonné na obohatenie aplikácií vytvorených na mieru alebo na podporu pokročilých pracovných postupov predaja.

V nadväznosti na SEO API spustil Ahrefs funkciu hromadného hlásenia a aplikáciu Zapier na pripojenie výstupov SEO údajov k iným systémom bez potreby integrácie API:

Dnes Ahrefs slúži pokročilým digitálnym agentúram, ktoré prevádzkujú automatizovanú vedúcu genézu vo veľkom rozsahu, a v priebehu rokov vygeneroval viac ako 200 000 nových obchodných potenciálnych zákazníkov pre agentúry po celom svete.

Ahrefs má priemerné hodnotenie používateľov 4,7 z 5 hviezdičiek na G2 od 76 recenzií vďaka čomu je zákazníkmi najvyššie hodnotený spomedzi podnikových nástrojov SEO uvedených v tejto príručke!

Ak máte záujem naplánovať si demo SEOptimeru vo vašej organizácii, obráťte sa na live chat (v pravom dolnom rohu).

Výhody podnikového SEO pre vašu organizáciu

Pre všetky štatistiky a trendy digitálneho marketingu existuje jeden, ku ktorému sa neustále vraciame:

93 % online skúseností začína vyhľadávacím dopytom.

Táto ohromujúca štatistika dokazuje, že SEO je prvoradé pre úspech organizácií online. Okrem toho s 92% podielu na trhu vyhľadávačovGoogle je nepochybne miestom, kde väčšina používateľov webu začína svoje relácie. Argument pre väčšinu MSP je zvyčajne celkom jasný. Majitelia malých firiem majú tendenciu chápať hodnotu Google a väčšina z nich si je veľmi dobre vedomá priameho vplyvu Google na ich návštevnosť, potenciálnych zákazníkov alebo predaj.

Ale opýtajte sa C-Suite v zasadacej miestnosti akejkoľvek veľkej organizácie, aká je ich stratégia SEO, a pravdepodobne budete vyzerať prázdne. Je pravda, že nie všetky známe značky vyžadujú silnú stratégiu SEO kvôli čírej prítomnosti na trhu, ale väčšina veľkých organizácií má zo SEO prospech. V tejto príručke sa budeme zaoberať niektorými typickými prípadmi použitia pre platformy Enterprise SEO a prečo sú také dôležité pre veľké organizácie ako pre malé podniky.

Čítať:  Čo je to Veľká rezignácia? Why So Many Quit & Kam idú

Podnikové SEO vo franšízových podnikoch

Franšízové ​​organizácie sú dokonalým hybridom požiadaviek podnikov a malých a stredných podnikov, pretože pozostávajú z jedného alebo viacerých ústredí (franchisor) obklopených rozsiahlou sieťou individuálne vlastnených operátorov (franchisantov). Napríklad Anytime Fitness, najväčšia fitness franšíza na svete, pozostáva z viac ako 4 700 individuálne vlastnených telocviční na celom svete s centrálami vo väčšine krajín, v ktorých pôsobí.

Každá jedna telocvičňa súťaží vo svojom miestnom meste/predmestí na hyper-miestnej úrovni a je v podstate malým podnikom. Za každým z týchto tisícok malých podnikov sú však sofistikované centrály v jednotlivých krajinách, ktoré riadia zdroje a požiadavky skupiny.

Vezmime si tento príklad Anytime Fitness ďalej a priblížime si telocvičňu v Santa Clara v Kalifornii:

Hoci každý nadobúdateľ franšízy nemá úplne samostatnú webovú stránku, má samostatnú vstupnú stránku. V tomto prípade: https://www.anytimefitness.com/gyms/2980/santa-clara-ca-95050/

Nie je tam len webová stránka, ale aj jednotlivé účty sociálnych médií telocvične Facebook, Instagram a YouTube. Prakticky, keď myslíme na miestnych zákazníkov v oblasti Santa Clara a jej okolí, vstupná stránka a sociálne kanály musia súťažiť so všetkými ostatnými telocvičňami o viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávačov.

Ak môžeme urobiť niekoľko predpokladov, miestneho majiteľa/manažéra v Anytime Fitness Santa Clara bude veľmi zaujímať, ako sa umiestnili (a čo musia urobiť, aby sa umiestnili vyššie). Rovnako ako ústredie Anytime Fitness United States v Minnesote – budú mať rovnaký záujem o tieto poznatky, len vynásobené stovkami, prípadne tisíckami ďalších miestnych miest. Tento druh stupnice vyžaduje softvér Enterprise SEO na audit tisícok webových stránok, sledovanie hodnotenia kľúčových slov na miestnej úrovni a poskytovanie odporúčaní na optimalizáciu na miestnej úrovni.

Tento jeden príklad vo svete fitness je replikovaný v mnohých odvetviach, ako sú nehnuteľnosti, reštaurácie, domáce služby, ľudské zdroje, zdravotníctvo, cestovanie – zoznam pokračuje!

Podnikové SEO v podnikoch s viacerými stránkami a viacerými značkami

Holdingové spoločnosti alebo materské podnikateľské subjekty zvyčajne potrebujú nástroje Enterprise SEO, pretože spravujú portfólio značiek. Na rozdiel od vyššie uvedeného príkladu môžu tieto značky súťažiť v úplne odlišných sektoroch a je pravdepodobné, že ich úplne alebo čiastočne vlastní a prevádzkuje holdingová spoločnosť.

Tieto typy holdingových spoločností tradične sami nič nepredávajú ani nevyrábajú. Namiesto toho ich značky fungujú a spájajú sa so zákazníkmi. Nižšie je uvedený príklad Nestlé, známej globálnej holdingovej spoločnosti, ktorá úplne alebo čiastočne vlastní spotrebiteľské značky v niekoľkých nekonkurenčných vertikálach:

V závislosti od veľkosti skupiny môže každá jednotlivá značka autonómne viesť svoje vlastné oddelenie digitálneho marketingu. Alternatívne môže byť funkcia digitálneho marketingu centralizovaná v sídle spoločnosti. V oboch prípadoch môžu byť platformy SEO podnikovej triedy využívané niekoľkými rôznymi spôsobmi v rámci skupiny.

V tomto prípade by efektívnym riešením bola funkcia digitálneho marketingu zdieľaných služieb mimo centrály, ktorá dokáže globálne auditovať, sledovať, vykazovať a optimalizovať všetky stratégie SEO, zatiaľ čo miestne kancelárie môžu k týmto informáciám pristupovať a prevádzkovať svoje vlastné miestne požiadavky na SEO – to všetko v rámci jeden podnikový SEO nástroj.

Enterprise SEO pre pokročilú generáciu vedúcich agentúr

Digitálne agentúry tvoria väčšinu zákazníckej základne SEOptimeru. Hoci veľká väčšina digitálnych agentúr sú malé a stredne veľké (počet zamestnancov do 50), vidíme veľké skupiny agentúr, ktoré využívajú podnikový SEO softvér špeciálne na generovanie potenciálnych zákazníkov.

Generovanie potenciálnych zákazníkov nie je tradičným prípadom použitia nástrojov SEO, avšak funkcionalita ponúkaná v podnikových platformách poskytuje agentúram ideálnu funkčnú kombináciu a pomôcku na škálovanie ich nových obchodných vyhľadávaní nákladovo efektívnym a vysoko automatizovaným spôsobom.

Ako to funguje, je takmer úplne založené na automatizácii auditov stránok. Digitálna agentúra vytvára biele štítky SEO auditov stránok pre stovky, dokonca tisíce webových stránok a využíva tieto výkonné aktíva na vyhľadávanie priamo u vlastníkov stránok a vlastníkov firiem.

Niektoré agentúry vytvárajú svoje vlastné alebo používajú štandardnú technológiu vyhľadávania na filtrovanie a identifikáciu cieľových adries URL vhodných firiem. Potom použijú Enterprise SEO API alebo nástroje na hromadné zostavovanie na generovanie všetkých prehľadov a poskytovanie spätných údajov JSON (v príklade rozhrania API) alebo správy o audite PDF pripravené pre potenciálnych zákazníkov (v príklade hromadného zostavovania).

Čítať:  Ako vytvoriť plán SEO (s bezplatnou šablónou)

Stojí za zmienku, že tento druh pracovného postupu nie je exkluzívny v oblasti veľkých sofistikovaných agentúr. V skutočnosti môžu malé agentúry využiť presne tú istú technológiu na rýchle škálovanie generovania potenciálnych zákazníkov. Všetko závisí od stratégie vedenia agentúry a plánu uvedenia na trh.

Podnikové SEO pre podniky z viacerých regiónov

Globálne podniky a značky majú jedinečné požiadavky na SEO kvôli zložitosti cezhraničného podnikania. Jednou z najväčších výziev je Jazyk. Podnikové nástroje SEO môžu týmto typom firiem pomôcť pri vykonávaní auditov stránok a sledovaní hodnotenia vo vyhľadávaní vo väčšine hlavných jazykov, ktorými sa hovorí po celom svete. Napríklad Ahrefs poskytuje viacjazyčné sledovanie kľúčových slov vo viac ako 70 krajinách.

Správy o audite možno lokalizovať tak, aby zodpovedali nastaveniam miestneho nastavenia používateľa a doručovať ich v rôznych jazykoch pre neanglicky hovoriacich obchodníkov. Je to o to dôležitejšie v týchto dňoch, keď sa rozvojový svet čoraz väčšmi pripája k internetu v dôsledku všadeprítomnosti internetu a šírenia nízkonákladových mobilných zariadení. Pre väčšinu týchto používateľov nie je angličtina ich rodným jazykom.

Okrem jazyka, potreba internacionalizácie na stránke prostredníctvom hreflang, ccTLD (domény špecifické pre jednotlivé krajiny) alebo subdomén predstavuje úplne nový rozmer podnikovej SEO stratégie. Podobne ako požiadavky organizácie s viacerými značkami, viacjazyčné štruktúry SEO sa môžu rýchlo škálovať v zložitosti, a preto jasný plán podložený správnou platformou podnikového SEO pomôže zvládnuť všetko.

Potrebujete Enterprise SEO Software?

Ak sa dokážete spojiť s niektorou z organizačných štruktúr uvedených na začiatku tejto príručky alebo ak požadujete typy schopností uvedené vyššie, je tu veľmi dobrá zmena, ktorú potrebujete vo svojej organizácii podnikový nástroj SEO. Iba výber nástroja a jeho implementácia však nestačí.

V rozhovore pre Crowd Favorite opísala SEO špecialistka Rebecca Gil z Web Savvy Marketing výzvu podnikového SEO v celej organizácii:

“V podnikovej organizácii máte veľa rôznych ľudí, ktorí vykonávajú množstvo rôznych úloh. SEO je skutočne organizačný problém, problém a výzva. Nie je to len oddelenie alebo dokonca individuálne.”

Vo väčšine prípadov je budovanie obchodného prípadu krokom 1. Vaša schopnosť presadiť sa v celej organizácii radikálne ovplyvní úspech vášho úsilia.

„Podnik ako celok potrebuje podporiť proces SEO, stratégiu, plánovanie a musí pochopiť, čo sa dnes deje vo svete okolo vás, a nevychádzať zo vzdelania spred piatich rokov, pretože rýchlo zastaráte. “

Ako hovorí Rebecca, vzdelanie je kľúčové najmä v neustále sa rozvíjajúcom svete SEO. Proaktívne vzdelávanie manažmentu a zainteresovaných strán pomôže odhaliť príležitosti a upozorniť na problémy, ktoré je potrebné vyriešiť.

Podnikové SEO na mieru vs

Niektoré organizácie sa rozhodnú ísť sami a vybudovať si vlastnú technológiu na mieru. Je to veľký podnik a je to pomerne nezvyčajný prístup, ale pre organizácie s interným technickým talentom je to napriek tomu možnosť, ktorú treba zvážiť.

Snáď najväčšou výhodou budovania vlastného riešenia je, že si ho môžete od základov navrhnúť tak, aby vyhovovalo vašim špecifickým potrebám. Ak ste vy (alebo váš tím) technicky naklonení SEO prieskumník napísal plný sprievodca o tom, ako si vytvoriť svoju vlastnú technológiu SEO, ktorá prechádza cez rozhrania API, zoškrabovanie, prehľadávače a ďalšie!

Prechod od SMB SEO Tools k Enterprise SEO Tools

Môžete sa ocitnúť v situácii, keď prerastiete možnosti vášho súčasného SEO softvéru a budete musieť prejsť na funkčnosť na podnikovej úrovni. Môže k tomu dôjsť v ktorejkoľvek z nasledujúcich situácií:

 • Spustenie alebo získanie nových produktov alebo služieb
 • Medzinárodná expanzia
 • Personálna zmena marketingového oddelenia
 • Zmena cieľa / stratégie
 • Organický rast
 • Aktivita konkurenta

Ak ste prerástli svoj nástroj SEO pre malé a stredné podniky, najprv preskúmajte, aké možnosti môžu poskytnúť, pretože niektoré nástroje pokrývajú všetky sektory trhu a poskytujú funkcie na základnej úrovni až po podniky (napríklad Ahrefs).

Ak ste však so súčasnou sadou nástrojov dosiahli strop funkčnosti, preskúmajte niektoré z možností, ktoré sme načrtli vyššie.

Ďalšie kroky

Ak vy alebo vaša organizácia hľadáte podnikový softvér SEO, zvážte spustenie skúšok a ukážok viacerých nástrojov, aby ste pochopili, ako riešia vaše konkrétne problémy. Stránky s recenziami zákazníkov ako G2 sú tiež skvelé na pochopenie toho, ako sa tieto nástroje porovnávajú a čo si vaši kolegovia cenia najviac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE