Pluginy kontaktného formulára WordPress

Kontaktný formulár WordPress

Ak by ste chceli zvýšiť počet dopytov a zároveň sa vyhnúť spamu, pridanie kontaktného formulára na webovú stránku WordPress je jednoduchá a efektívna možnosť. Existuje široká škála doplnkov navrhnutých tak, aby pridanie kontaktného formulára na váš web alebo blog bolo celkom bezbolestné.

Skvelé doplnky pre kontaktný formulár WordPress

K dispozícii je celý rad doplnkov pre kontaktné formuláre, vrátane bezplatných a prémiových možností, ktoré ponúkajú ďalšie funkcie. Tu je stručný prehľad niektorých z najpopulárnejších.

Navrhnuté pre jednoduché nastavenie

Aj keď sa možnosť prispôsobenia kontaktných formulárov medzi jednotlivými doplnkami líši, väčšina z nich je navrhnutá pre rýchle a jednoduché nastavenie. Prešiel som si tým procesom, nainštaloval som si kontaktný formulár 7 na svoj osobný blog, aby som videl, aké to bolo jednoduché.

Krok 1. Inštalácia

Najprv som vošiel do svojho ovládacieho panela WP a odtiaľ som našiel možnosť „Pridať nový“ pod „Pluginy“ v ľavej navigácii. Hľadal som kontaktný formulár 7 a keď sa doplnok zobrazil vo výsledkoch vyhľadávania, vybral som tlačidlo „Inštalovať teraz“. Inštalácia doplnku trvala niekoľko sekúnd – potom som vybral možnosť „Aktivovať“.

Krok 2. Nastavenie

Po aktivácii doplnku Kontaktný formulár 7 sa v ľavom navigačnom paneli objavila možnosť „Kontakt“. Výberom tejto možnosti a následným výberom možnosti „Kontaktný formulár“ som sa dostal na stránku nastavení, kde som si mohol prispôsobiť svoj formulár požadovanými podrobnosťami a požadovanými poľami, ako aj možnosťami prispôsobenia správy.

Čítať:  Ako nájsť a odstrániť nepoužité obrázky vo WordPress

Krok 3. Prispôsobenie

Vaše meno, váš e-mail, predmet a vaša správa už boli predvolene zahrnuté vo formulári, ale chcel som pridať aj obrázok captcha, aby ste sa vyhli spamu. V ponuke „Generovať značku“ som vybral možnosť CAPTCHA (na pridanie obrázka captcha do môjho formulára som tiež potreboval nainštalovať Naozaj jednoduchá CAPTCHA plugin, čo trvalo menej ako minútu).

Dostal som možnosť ďalej prispôsobiť captcha môjho formulára, ale nechal som všetko ako predvolené a potom som skopíroval a vložil obrázok a kód vstupného poľa do môjho formulára.

Nakoniec som ešte raz skontroloval správnosť e-mailovej adresy Komu v časti Pošta. Máte možnosť prispôsobiť si predmet e-mailu a ako sa bude e-mail zobrazovať, keď ho dostanete na určený účet, ale tieto polia som nechal tak, ako boli, a stlačil som modré tlačidlo „Uložiť“ v hornej časti stránky.

Krok 4. Pridanie formulára na vašu webovú stránku

Posledným krokom bolo pridanie kódu vygenerovaného doplnkom Contact Form 7 na novú stránku na mojom webe. Chytil som zvýraznený kód a vložil som ho do lepiacej poznámky, aby som si ho bezpečne uchoval, a potom som v ľavom navigačnom paneli v ponuke „Stránky“ vybral „Pridať nový“ (keďže som ešte nemal nastavenú stránku s kontaktmi).

Svoju stránku som nazval Kontakt, pridal som krátky úvod a potom som do textového poľa vložil kód vygenerovaný doplnkom Contact Form 7. Po rýchlom náhľade, aby som sa uistil, že všetko funguje tak, ako má, som stlačil ‘Publikovať’ a potom som otvoril svoju webovú stránku, aby som otestoval formulár pre seba (vždy test!).

Čítať:  Recenzie Swagbucks: Stojí to za to skúsiť?

Celkovo si myslím, že tento proces trval asi pol hodiny, čo je dobre strávený čas, keď zvážite, akú hodnotu môže vášmu webu ponúknuť kontaktný formulár.

Prečo zahrnúť kontaktný formulár?

Možno už máte na svojej kontaktnej stránke uvedený e-mailový odkaz a svoje telefónne číslo, ale ponúknutím kontaktného formulára získate svojim čitateľom a potenciálnym zákazníkom rýchly a bezproblémový spôsob, ako vás kontaktovať v priebehu niekoľkých sekúnd. Mať potenciálny kontakt s vami je neoceniteľné, preto je nevyhnutné prelomiť všetky bariéry, ktoré môžu brániť nadviazaniu kontaktu.

Niektorí ľudia uprednostňujú iba e-mailovú komunikáciu a iní nemusia považovať za vhodné kontaktovať vás počas bežnej pracovnej doby, takže iba ponúknutie telefónneho čísla vám neprinesie najlepšie výsledky. Zahrnutie vašej e-mailovej adresy je dobrý začiatok, ale s odoslaním e-mailu je vnímaná väčšia námaha ako vyplnenie formulára.

Kontaktný formulár im uľahčuje vloženie ich údajov a dáva vám príležitosť povzbudiť ich, aby zahrnuli všetky podrobnosti, ktoré potrebujete, ako napríklad ich organizáciu.

Už používate skvelý bezplatný alebo prémiový doplnok kontaktného formulára? Podeľte sa o svoje obľúbené v komentároch nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE