Podcast série Digital Agency: Firewire Digital – Brogan Renshaw

V tejto epizóde podcastu série Digital Agency sa rozprávam s Broganom Renshawom, zakladateľom a riaditeľom spoločnosti Firewire Digital so sídlom v austrálskom Newcastli. Po tom, čo pôvodne začal ako full-service digitálna agentúra, Brogan si uvedomil medzeru na trhu agentúr v Newcastle pre špecializovanú SEO a PPC agentúru. Čoskoro preorientoval agentúru na túto špecializáciu a úspešne konkuruje ostatným agentúram v okolí, ktoré sa snažia ponúknuť všetko.

Vypočujte si celý rozhovor (26 minút) na Apple Podcasts alebo Google Podcasts alebo skok na prepis rozhovoru.

Rozhovor s Broganom Renshawom z Firewire Digital

Mal som to potešenie stretnúť sa s Broganom, kolegom Austrálčanom, ktorý si v priebehu rokov vynakladal veľké úsilie na to, aby vybudoval špecializovanú agentúru, ktorá sa vzpiera trendu v meste digitálnych agentúr s kompletnými službami. Pôvodne zo Sydney, Brogan a jeho manželka sa presťahovali na sever do idylického pobrežného mestečka Newcastle, aby si kúpili dom.

Po tom, čo prišiel o prácu v predchádzajúcej agentúre, keď sa vzťah s klientom zhoršil, vzal veci do vlastných rúk a vydal sa na cestu zakladateľa vlastnej agentúry. Čoskoro zistil, že na scéne agentúr v Newcastle je plno služieb. Kľúčová otázka znela – dokáže špecializovaná agentúra prežiť v menšom regionálnom meste, akým je Newcastle?

Odpoveď bola rázne „áno“. Napriek skutočnosti, že Firewire Digital bola pôvodne spustená ako digitálna agentúra s kompletnými službami, Brogan našiel svoje miesto nie tým, že by sa zameral na odvetvie alebo typ klienta, ale namiesto toho na ponuku služieb: SEO a PPC.

“Vyškrtli sme toľko služieb. Nie že by sme boli zlí, len som ich nebavil a zaberali príliš veľa času oproti [the fact that] Sme tak dobrí v SEO, tak dobrí v PPC, že to dokážeme rozbiť oveľa rýchlejšie a získať pre našich klientov vyššiu hodnotu.“

Pôvodne sa Brogan spoliehal na rodinnú firmu ako na svojho prvého klienta. Čoskoro sa však rozšíril na základe odporúčaní rodiny a priateľov. To mu dokázalo silu obchodných odporúčaní a položilo základy toho, ako by svoju agentúru vybudoval na základe odporúčaní a dôvery.

“Prvý rok bol náročný. Máte obmedzené zdroje na robenie vecí, ktoré chcete.”

Ako väčšina zakladateľov zažila, prvý rok bol ťažký. Ku koncu prvého ročníka si síce prečítal bestseller Michaela E. Gerbera, Prehodnotený mýtus E: Prečo väčšina malých podnikov nefunguje a čo s tým robiť. Kniha bola pre Brogana zlomovým bodom a zmenila spôsob, akým pristupoval k budovaniu svojej agentúry.

V podstate kniha hovorí o tom, ako vaša vášeň vedie k tomu, že sa snažíte robiť všetko a že sa nevyhnutne dostanete do pasce každodenného života. V konečnom dôsledku sa všetka vaša energia spotrebuje jednoducho na riadenie podniku. Ty potom zanedbávaš rozvoj podnikania.

To zarezonovalo s Broganom a po prečítaní knihy zmenil smer a začal implementovať taktiku rozvoja podnikania, ktorá priniesla okamžitý výsledok a podnikanie začalo rásť.

“Na veľkých networkingových akciách som absolútne zbytočný. Pre mňa som celkom dobrý v rozprávaní 1 na 1.”

Začal tým, že oslovil podniky v Newcastli. Pôvodne oslovil videoprodukčné štúdiá alebo agentúry sociálnych médií. Vybudoval si vzťahy s týmito ďalšími podnikmi, ktoré mu potom odporučili prácu. Kľúčom k tejto práci bolo pridať hodnotu vopred a pokúsiť sa nájsť spôsoby, ako pomôcť rastu týchto ďalších podnikov. Aj keď tento proces nebol nevyhnutne formalizovaný, išlo skôr o budovanie pevných vzťahov s ostatnými zakladateľmi.

Rok 2020 však toto všetko zmenil. Uzamknutia v Austrálii boli implementované v marci a všetko išlo virtuálne až do júla, kedy sa veci začali vracať do normálu. Napriek tomu, že Austrália má relatívne šťastie s nízkym počtom prípadov COVID-19, Brogan a jeho tím stále pracujú na diaľku a verí, že to tak zostane, pretože jeho tím využíva flexibilitu a neverí, že náklady spojené so spoločným umiestnením stoja za to. to.

“Rok 2020 bol o budovaní procesov pre zamestnancov.”

Firewire Digital dnes nerobia žiadny chladný presah, zameriavajú sa na inbound marketing (obsah), trochu PPC a odporúčacích klientov. Firewire ponúka bezplatnú konzultáciu na svojej webovej stránke. Zvyčajne robí rýchle audity webových stránok pre potenciálnych zákazníkov a prechádza oblasťami na zlepšenie, namiesto toho, aby navrhoval opravy vecí, ktoré sú pokazené alebo nesprávne.

„Snažím sa im nehovoriť veci, ktoré robia ‚zle‘, pretože vo všeobecnosti sú to oni, ktorí na stránke pracujú. Je naozaj veľmi dôležité, akým spôsobom koncipujete konverziu. Musíte byť pozitívni, nebuďte negatívni. klient.”

Potom sme začali získavať meta a hovoriť o marketingu podcastov. My tu v Ahrefs sme sami veľkými fanúšikmi podcastov a to bol jeden z dôvodov spustenia nášho vlastného podcastu. Je to tiež skutočnosť, že pre agentúry sú podcasty fantastickým spôsobom, ako sa zmysluplne spojiť s vašimi cieľovými zákazníkmi.

Je zábavné, že Brogan bol sám predchádzajúcim podcasterom. Ako futbalový (futbalový) fanatik predtým prevádzkoval podcast „Behind the Game“ a nahral takmer 60 epizód rozhovorov s futbalovými fanúšikmi, riaditeľmi klubov a dokonca aj World Cup Socceroos (hráči austrálskeho národného futbalového tímu). Pôvodne sa zaujímal o nájdenie podcastu o ľuďoch, ktorí vytvorili a podporili hru v Austrálii, ale nič také tu nebolo. Toto bola pre neho ideálna príležitosť začať to.

Čítať:  7 najlepších nástrojov pre generátor značiek schémy pre vaše stránky v roku 2024

Brogan teda vie niečo o rozširovaní publika prostredníctvom marketingu podcastov. Jeho tip pre agentúry alebo nezávislých pracovníkov, ktorí chcú začať svoj vlastný podcast:

“Musíte o veciach premýšľať inak. Vec o tom, keď som robil futbalový podcast – to bola téma, ktorá tu ešte nebola. Nemá absolútne zmysel kopírovať to, čo už je vonku.”

Pri pohľade do budúcnosti Brogan spúšťa novú webovú stránku pre agentúru v roku 2021 PLUS, že sa vracia k mikrofónu, aby spustil Firewire Digital podcast. Budem sa tešiť na odber tohto, keď sa spustí!

Zdroje digitálnej agentúry

Máme množstvo návodov, ako môžete začať a rozvíjať svoju vlastnú digitálnu agentúru:

Prepis rozhovoru

Tim: Ahoj, tu je Tim Hill z podcastu Digital Agency Series, kde sa stretávame so zakladateľmi digitálnych agentúr z celého sveta. Dozvieme sa, ako začali svoje agentúry, ako rástli v prvých dňoch a ako dnes rozširujú svoje podnikanie. Séria digitálnych agentúr je prezentovaná spoločnosťou Ahrefs, najlepším svetovým nástrojom na audit a podávanie správ v oblasti SEO. Dôveruje viac ako 1 500 agentúram na automatizáciu ich SEO auditov a generovanie nových obchodných potenciálov. Ak ste to ešte nevyskúšali, prihláste sa na bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu na seoptimer.com. Dnes sa rozprávam s Broganom Renshawom, riaditeľom Firewire Digital, digitálnej agentúry so sídlom v austrálskom Newcastli. Brogan a jeho trojčlenný tím sa špecializujú na SEO, PPC a dizajn webových stránok pre klientov z celej Austrálie. Som rád, že sa dnes ku mne pripájaš, Brogan, ďakujem za tvoj čas.

Brogan: Ďakujem, že ma máš.

Tim: Rozprávali sme sa s niekoľkými zakladateľmi z celého sveta, takže je príjemné rozprávať sa s Austrálčanom.

Brogan: To je nádherné. Vyhľadal som si niekoľko vašich predchádzajúcich a nevidel som tam Austrálčana, takže je úžasné byť prvý.

Tim: Áno áno. Vždy je dobré pokecať s miestnym, ale skutočne zaujímavé zisťujem, že výzvy, ktorým čelia marketéri a agentúry, sú dosť podobné. Bez ohľadu na to, či ste tu alebo na druhom konci sveta. čo si o tom myslíte?

Brogan: Áno, myslím, že je to jedna z tých vecí o digitále, nie? Že budete čeliť veľmi podobným výzvam, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, čisto na základe toho, že celá vaša prítomnosť je online. A tiež mám veľkú hodnotu z toho, že sa dozviem o iných agentúrach. Nezáleží na tom, kde sú. Takže máte úžitok z vypočutia od ostatných.

Tim: presne tak. A keď hovoríme konkrétne o vašej minulosti – takže ste boli na strane klienta a máte veľa skúseností s e-commerce a SEO a svoju agentúru ste založili v roku 2017. Takže ma naozaj zaujíma, čo vás motivovalo k tomu von a urob to.

Brogan: Potreboval som prácu. To je v podstate podstata. Takže sme sa s manželkou presťahovali z… moja žena je pôvodne z Newcastlu a ja som zo Sydney a vtedy sme si nemohli dovoliť bývanie v Sydney, tak sme sa presťahovali do Newcastlu a kúpili sme si malý domček a ja som mal praca. Dostal som malú prácu v, bola to neformálna zmluva v malej marketingovej agentúre. A teraz sa nešpecializovali na digitál. Bola to len širšia marketingová agentúra. Nevýhodou toho je, že majiteľ v tom čase… nemal ani potuchy o SEO, na čo som bol privedený. Boli to práve oni, ktorí stáli pred klientmi. Takže keď sa ich vzťah s klientom pokazil, bol som prepustený prostredníctvom textovej správy asi štyri alebo päť mesiacov, to bolo, a neprinášali dosť práce, aby nahradili fluktuáciu klientov alebo niečo podobné.

Takže v podstate som spustil Firewire, pretože som sa dlho pozrel na to, čo do pekla teraz budem robiť? A dostanete výpoveď. A práve som videl, že ak oni dokážu získať klientov, mohol by som aj ja. Ak oni nevedia, čo robia a ja viem, určite to nemôže byť také ťažké. Teraz, keď sa pozriem späť na tú dobu, určite to nie je také jednoduché, ako som si myslel, ale bol to správny krok, ale rozhodne nie taký jednoduchý, ako len spustiť Firewire a získať klientov.

Tim: A myslím, že na tom prvom momente je naozaj zaujímavé to, že máte určite veľa myšlienok o tom, do čoho môže agentúra vyrásť a ako môžete časom vyrásť. Naozaj ma zaujíma ten prvý moment, ale kto bol tvoj prvý klient alebo ako si ho získal? A ako vyzeral prvý ročník?

Brogan: Prvý klient bol celkom jednoduchý. Bola to v podstate rodinná firma, v ktorej som si rezal zuby, len nastúpili ako správny klient. Takže to nebolo také zlé. Druhý, tretí a štvrtý klient boli odporúčania od priateľov alebo firiem, s ktorými som začal spolupracovať. Takže prvý rok je to pre mňa drina, však? Pretože na to, čo chcete robiť, máte obmedzené zdroje. Takže chcete urobiť svoje vlastné SEO. Chcete byť po celom sociálnych médiách, chcete vytvoriť dizajn svojej webovej stránky tak, aby ste mali najlepšiu webovú stránku digitálneho marketingu vo vašej oblasti alebo na to, na čo sa zameriavate. Ale nemôžete robiť všetko naraz.

Kniha, ktorú som čítal na konci prvého ročníka, sa volala E-Myth Revisited. A v podstate ide o to, prečo väčšina malých podnikov nefunguje a čo s tým robiť. Táto kniha zmenila spôsob, akým pristupujem k práci na Firewire. Takže v podstate, keď začnete podnikať, ste jediný, kto robí všetko. Takže pracujete na klientoch, riadite samotné podnikanie a máte byť podnikateľom, ktorý rozvíja podnikanie. Avšak vec, ktorá odpadá, je vždy podnikateľ, rozvoj podnikania. Skončíte len pri riadení obchodu a práci na klientoch a to je pasca, do ktorej som sa chytil. A až po prečítaní tejto knihy ma to prinútilo venovať čas rozvoju podnikania. A vtedy sa biznis vlastne začal poriadne rozrastať.

Čítať:  Mali by sme skryť odkazy na iné stránky, aby sme sa vyhli prenosu odkazovej šťavy?

Tim: Prispeli ste do nedávneho článku, ktorý sme publikovali o stratégiách rastu agentúr, a hovorili ste o vytváraní sietí a zapájaní miestnej komunity. A myslím, že to dáva zmysel, keď ste hovorili o tom, že ústne podanie bolo pre vás veľmi kľúčové. Zaujímalo by ma, ako to fungovalo pred pandémiou? Ako ste sa vlastne dostali von a robiť tento druh podnikania v komunite? A ako to vyzerá tento rok?

Brogan: Ja, tradične, pred Firewire, som bol … stále som. Som zbytočný, absolútne zbytočný na, povedzme ako na veľkej networkingovej akcii, kde je sto ľudí, je tam 200 ľudí. Nie som v tom dobrý. Nemám schopnosti ani schopnosti priblížiť sa k skupine ľudí a predstaviť sa. Len zostanem späť. A to je pre mňa slabosť a ja si to uvedomujem, ale viem, že to dokážu aj iní ľudia a takto budujú biznis. Pre mňa to možno vychádza z toho, o čom sa budeme baviť neskôr, keď som pred chvíľou začal s podcastom, ale v rozhovore jeden na jedného som celkom dobrý. To ma baví. A to pre mňa nie je také desivé, ako snažiť sa priblížiť veľkej skupine.

Pozrel som sa teda, čo by som mohol urobiť, a začal som pristupovať k podnikom v okolí a povedal som: „Pozri, hej, chceš si dať kávu? … ja robím toto, ty robíš toto, poďme len chatovať.” Vo všeobecnosti to nie je ako studené posielanie e-mailov klientovi. Asi je to podobný biznis. Predstavte si teda video marketingovú agentúru alebo čisto social marketingovú agentúru. A potom som ich oslovil a len som sa porozprával, porozprával som sa s nimi, zistil som, či im môžem odovzdať nejakú múdrosť, aby som pomohol ich biznisu rásť, a oni začnú vracať svojich klientov ku mne.

Tim: Vidím. Takže v skutočnosti išlo skôr o partnerstvá s týmito druhmi recipročných alebo doplnkových služieb?

Brogan: Nikdy som to neoznačil ako partnerstvá. Technicky asi áno. V týchto veciach nikdy nebolo nič formalizované, ale ide o budovanie vzťahov s nimi a určite im v rámci podnikania ponúkam nejaký druh pomoci. A to je rozhodne hodnota. Teraz k druhej časti vašej otázky o tom, ako to fungovalo tento rok. Určite to bolo niečo, čo sa dostalo na vedľajšiu koľaj pre hlavnú časť povedzme COVID. Pravdepodobne teda hovoríte o marci až júli. V Austrálii a Novom Južnom Walese sme mali mimoriadne šťastie, najmä to, že sme v podstate mohli ísť, stretnúť sa s ľuďmi a dať si kávu. Takže to bolo niečo, v čom som pokračoval.

Tim: Áno. Keď sa pozriete na správy zo sveta, musíme si neustále pripomínať, že sme tu v Austrálii v takej bubline.

Brogan: Oh, určite.

Tim: Prešlo nám to… áno, myslím, že máme o niečo menej náročný čas ako mnohí po celom svete. Ako v súčasnosti vyzerá Firewire Digital a akých klientov obsluhujete?

Brogan: Firewire Digital je dnes úplne iný, ako keď som začínal. Keď som začínal, pozrel som sa na to, čo robia iné podniky v tejto oblasti, a povedal som si: “Dobre, urobím to všetko.” A na rozdiel od, povedal by som, viac etablovaných trhov, povedzme Sydney a Melbourne, kde je veľa špecializovaných agentúr, takže tam sú čisto SEO agentúry. Existujú čisté PPC agentúry. A je ťažšie byť fullservisovou agentúrou a robiť to dobre, však? Zatiaľ čo v Newcastli je to všetko, tam sú všetky tieto agentúry poskytujúce kompletné služby, a to je to, čo som si myslel, že musím urobiť.

Firewire je teda dnes špecializovanejší. Zrušili sme toľko služieb. Nie že by sme v nich boli zlí, len ma nebavili a zaberajú príliš veľa času oproti tomu, že sme tak dobrí v SEO, takí dobrí v PPC, že to dokážeme rozbiť oveľa rýchlejšie a získať viac hodnotu pre našich klientov. Nepotrebujeme toľko účtovať, pretože to zvládneme rýchlejšie. Rozumieme procesu. Takže by som povedal, že to je pravdepodobne najväčšia vec, pokiaľ ide o to, že to nemusí nutne zasahovať do určitého výklenku, ale určite sú to len vyraďovacie služby, ktoré neposkytujú hodnotu ani potešenie.

Teraz máme štyroch zamestnancov vrátane mňa. Čo je pravdepodobne dobrá veľkosť na to, kde sa práve nachádzame. Áno. S COVID-om všetci momentálne stále pracujeme na diaľku. Takže to bola určite výzva dostať sa na palubu, ale myslím si, že tam pravdepodobne zostaneme. Nemyslím si, že nevyhnutne potrebujeme náklady, ktoré so sebou prináša kancelária, a myslím si, že moji zamestnanci majú radi prácu s väčšou flexibilitou. Mám tendenciu pracovať na … musíte odovzdať dôveru, musíte dôverovať osobe, že tú prácu urobí, ale to je najväčšia vec. Mne nevadí, že nepracujú nevyhnutne od deviatej do piatej, ale ak za ten čas dostanú prácu, ktorú očakávam, nemám problém.

Čítať:  Google Search Off the Record Podcast: Poďme hovoriť o UX a SEO

Tim: Absolútne. Myslím si, že myšlienka doručenia cez „odmerané hodiny“ bude po COVID skutočne veľkou vecou. Zistili ste, že vaše pracovné postupy a hádam aj vaše procesy – zmenili sa nejaké zmeny v tom, ako komunikujete so svojimi zamestnancami alebo klientmi?

Brogan: Ach klienti, nie. Klienti nie, pretože používame veľa informačných panelov, ktoré si môžu kedykoľvek prezrieť, a chcú si tak skontrolovať, čo robíme alebo ako ide pokrok. Pre klientov to teda nie je veľa. Čo sa týka zamestnancov, áno, na budovanie procesov je pravdepodobne trochu viac času. Áno, rok 2020 bol pre mňa o budovaní procesov pre zamestnancov. Dostať moje procesy z hlavy a dostať to tak, aby sa to dalo opakovať znova a znova a znova a tento proces budovania si vyžaduje čas. Trvá to trochu práce a veľa času, ale akonáhle je to vonku, personál to môže vziať a v podstate spustiť. Tam je určite krivka učenia pre zamestnancov, ktorí prichádzajú na palubu, aby sa naučili procesy. Ale akonáhle sa dostanú do tempa, ide to celkom rýchlo. A to je pravdepodobne jedna z výhod diaľkového ovládania, že sa môžu len tak odlepiť od učiacej sa časti a potom sa pobrať.

Tim: Áno. A s vašimi službami, takže ide predovšetkým o SEO a PPC, aj keď sú to hlavné dôvody, prečo k vám spoločnosti prichádzajú, aké sú základné problémy, ktoré sa snažia vyriešiť?

Brogan: Pravdepodobne ide o dva hlavné problémy. Myslím si, že máme trochu mix medzi povedzme lokálnymi klientmi a e-com klientmi. A je to trochu mix, nie? Pretože obaja môžu chcieť viac potenciálnych zákazníkov, väčší predaj, však? Ale dostávame zmes podnikov, ktoré sami vyskúšali a neuspeli. Vo všeobecnosti sú na nejakej platforme, ako je Squarespace alebo Wix alebo niečo podobné, a jednoducho sa nehodí na to, aby to bolo podnikanie, aké by chceli. A potom ďalší problém, s ktorým máme veľa času, je najmä okolo e-komunikácií, prichádzajú k nám a už ich spálila agentúra. Takže jednoducho nevideli výsledky, ktoré očakávali za to, za čo zaplatili. A myslím si, že obidva tieto problémy si musíte vybudovať dôveru. Musíte si vybudovať dôveru a autoritu, aby vám klient alebo potenciálny klient v podstate dôveroval. Najmä ak boli spálené. A jedným zo spôsobov, ako sme k tomu pristúpili vo Firewire, je vopred, poskytneme referencie v podstate od prvého e-mailu. Takže ak chcú ísť a skontrolovať našu prácu na iných klientoch, môžu to byť minulí alebo súčasní klienti, môžu. Dávame asi tri alebo štyri referencie a zdá sa, že nám to funguje na budovanie tejto dôvery hneď od začiatku.

Tim: Áno, úžasné. Naozaj si myslím, že je toho nedostatok, nie? Dôvera medzi klientmi a agentúrami. Takže skutočnosť, že sa na začiatku skutočne sústredíte na budovanie, je, áno, to je naozaj kľúčové, verím. A čo sa týka vašich ďalších aktivít vedúcich predstaviteľov, tak okrem toho, čo robíte v networkingu s inými firmami, čomu sa ešte venujete?

Brogan: Robíme trochu vlastné PPC. Myslím si, že to prináša inú kvalitu klientov a pravdepodobne je ťažšie ich konvertovať. Odporúčaní klienti sú najlepší. Okamžite budú na palube, boli odporučení od niekoho, komu dôverujú, a je oveľa jednoduchšie konvertovať. Áno, v podstate nerobíme žiadne chladné, takže robíme iba inbound a trochu PPC a trochu sprostredkované.

Tim: A potom s prichádzajúcim, vidím na stránke, máte to tlačidlo bezplatnej konzultácie, ktoré otvorí formulár. Aký je tam typický proces? A ako to optimalizujete po odoslaní?

Brogan: To závisí od toho, čo klient hľadá, však? Takže premýšľajte o typickom klientovi, tak povedzte niekomu, kto sa pýta na SEO. Ak je to tak, predtým, ako im zavoláme, predtým, ako im odpovieme, jednoducho skočíme a urobíme rýchly audit ich webovej stránky, 15, 20 minút, max. Existujú nejaké rýchle výhry, o ktorých vieme, že by sme ich mohli získať? 404 strán, čokoľvek. Čokoľvek, čo bude naozaj ľahké opraviť.

A potom zavoláme do radu a jednoducho s nimi skočíme do hovoru a jednoducho ich prebehneme, poskytneme im nejakú výhodu, aj keď sa nezaregistrujú. Tak im vysvetlite, čo robia, nie zle. Snažím sa nepoužívať „zlé“, pretože vo všeobecnosti sú to oni, ktorí na stránke pracujú. Vždy ide o to, čo môžete urobiť lepšie, však? Je to naozaj, naozaj dôležité, spôsob, akým zarámujete konverzáciu. Musíš byť pozitívny. Nebuďte ku klientovi negatívni. Ak ste negatívny, jednoducho to nevedie k úspechu. Takže áno, pokúsime sa to zarámovať ako pozitívum: “Toto sa dá zlepšiť a ak ste to urobili o niečo lepšie,” a potom áno, dáme to do návrhu a odstrelíme a potom to budeme sledovať. A to je proces, ktorým prechádzame touto bezplatnou konzultáciou.

Tim: Môžete povedať… pri typoch klientov, ktorých máte, viete pomerne skoro povedať, aká pravdepodobne bude ich konverzia, len na základe zhody vzorov?

Brogan: Áno, myslím, že môžeš. Myslím, že keď strávite dosť dlho prechádzaním webových stránok a analýzou, začnete premýšľať o tom, že tlačidlá s výzvou na akciu alebo formuláre ani nefungujú. Vidím toľko webových stránok, že sa čudujú, prečo nezískali potenciálnych zákazníkov a nemajú lievik. Nemajú krok za krokom proces toho, čo … pristanete na ich stránke a neexistuje jasný smer. Čo sa má stať ďalej, vieš? A sú to ľahké výhry. Ak len upravíte pár vecí, potenciálne získajú potenciálnych zákazníkov a budú spokojní.

Čítať:  Ako vytvoriť podcast: Sprievodca krok za krokom

Tim: presne tak. Už ste to spomínali, vidím, že ste fanúšikom kopačiek. Takže v Austrálii sa o futbale hovorí ako o futbale. Takže najväčšia hra, futbal. Predtým ste spustili ‘Behind the Game’, čo bol vlastne futbalový podcast. Ako si sa k tomu dostal?

Brogan: Dostal som sa do toho, pretože som chcel počuť príbehy o ľuďoch, ktorí hru postavili v Austrálii alebo boli zapojení do hry v Austrálii a jednoducho nebola dostupná. Tak som sa rozhodol založiť si vlastný. Bolo veľa podcastov o tom, čo sa stalo cez víkend alebo čo sa stalo v ten týždeň, však? Neexistovali žiadne podcasty, ktoré by hovorili s hráčmi o tom, ako sa tam dostali alebo ako admin, ako sa stali generálnym riaditeľom klubu alebo čo. Za tým príbehom v podstate nebola žiadna osoba, ako sa dostali tam, kde boli? A na univerzite som študoval sociológiu a sociálny výskum. A myslím, že som sa vždy len napojil na tú hlbšiu sociologickú platformu, kde v podstate to, čo robí človeka tým, kým je.

A skončili sme pri dotyku… Myslím, že to bolo ako 56 epizód? Dotknite sa teda viac ako 50 epizód a rozhovorov s ľuďmi od miestnych fanúšikov cez riaditeľov klubov až po World Cup Socceroos. Bolo to skvelé. Bolo to fantastické. Určite to bola výzva a tvorba podcastov zaberie veľa času, ale ja som tradične chrapľavý človek. A ešte raz sa vrátim k tomu, že nie som dobrý v situácii, keď sa stretávam v skupine, ale jeden na jedného. Ale tento podcast ma posunul k tomu, aby som sa vedel priblížiť k ľuďom, aby som sa mohol rozprávať s rôznymi ľuďmi, keď som ich predtým nestretol, klásť im otázky, vŕtať sa v ich príbehoch. Nebolo to teda niečo, o čom by som v dospelosti uvažoval, ale určite ma to posunulo k väčšej sebadôvere voči ľuďom, čo bolo fantastické.

Tim: To je vynikajúce. Teraz vás sledujeme vo vašej koži, práve tu sme spustili vlastný podcast. Článok, do ktorého ste prispeli … a veľmi pekne ďakujem, že ste k nemu prispeli. Ale článok, do ktorého ste prispeli, mal tiež, vlastne inú austrálsku agentúru, Excite, ktorá je tu v Brisbane, a hovorili o tom, že ak ste agentúra, je to skvelá vec založiť si podcast. A sami sa vydali touto cestou a videli skvelé výsledky. Aký je váš názor na marketing podcastov ako predchádzajúceho podcastera?

Brogan: Milujem podcasty a preto som nejaký čas robil. Absolútne makám … počúvam podcasty každý deň. Podcasty zaberú veľa času, aby sa im darilo. Takže si myslíte, že musíte … ešte predtým, ako skočíte ďalej, musíte mať svoje vybavenie. Musíte vedieť, čo je nastavenie. Musíte preskúmať tému, preskúmať osobu, s ktorou hovoríte. Nahrávanie, strih, potom propagácia. Nie je to len, povedzme, polhodina, hodina, kedy sa s danou osobou rozprávate. Pravdepodobne existuje ďalších päť, šesť hodín na každú hodinu, ak nie viac. Je to sakra veľa práce.

Kompromisom k tomu je, že máte časť obsahu, ktorá sa potom dá použiť na toľkých platformách, čo je pre agentúru fantastické. Určite by som to odporučil. Firewire to chce urobiť. Určite to chcem urobiť. Ospravedlnte ma. Myslím, že veľká vec, ktorú by som odporučil, ak by agentúra alebo dokonca jednotlivec, freelancer alebo čokoľvek podobné chcelo založiť podcast, musíte o tom premýšľať inak. Keď som robil tú futbalovú, bola to téma, ktorá tu ešte nebola. Teraz je ich celá kopa, pravda, sú si tak trochu podobné. Ale musíte to myslieť trochu inak. Nemá zmysel kopírovať to, čo už existuje. Existuje množstvo digitálnych marketingových spravodajských podcastov. Existuje hromada podcastov so správami o SEO. Možno rozmýšľajte inak, možno študujte na svojom klientovi, rozprávajte sa s klientmi, rozprávajte sa s inými firmami. Aby bol váš podcast úspešný, musí to byť nejaký druh jedinečnosti.

Tim: Hej hej. Skvelá rada. Keď sa pozrieme na ďalší rok v roku 2021, sme k tomu veľmi blízko. Čo sa chystá pre Firewire Digital a kam sa podľa vás agentúra uberá?

Brogan: Skúsme na budúci rok prepašovať podcast. myslím. Možno. Pripravujeme novú webovú stránku pre Firewire, ktorá nás posunie o niečo vyššie. Chceme tráviť veľa času…nie veľa času. Chceme stráviť trochu času budovaním nášho obsahu na našej stránke, najmä SEO sprievodcov a podobných vecí na budúci rok. Áno, a len pokračovať v raste, pokračovať v vytváraní sietí, pokračovať v dobrej práci pre klientov. Získajte tie odporúčania!

Tim: Dobré veci, kamarát. Ďakujem vám veľmi pekne, že ste sa dnes ku mne pridali a prišli na show. Ďakujem mnohokrát.

Brogan: Žiadny problém. Ďakujem, že ma máš.

Tim: Môžete sa pozrieť na Broganovu agentúru Firewire Digital, ich stránka je firewiredigital.com.au. Dajte im like na Twitteri, tj @FirewireDigital a je tiež na LinkedIn ako Brogan Renshaw. Pripojte sa k nám nabudúce, keď budeme chatovať s ďalším zakladateľom agentúry o založení a rozvoji ich digitálnej agentúry. Som Tim Hill a ďakujem, že ste sa naladili.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE