Podvody s doménovými názvami – zoznamy domén LLC – boli ste ovplyvnení?

V novšom twiste na staré podvody spoločnosti s doménovými názvami bola spoločnosť s názvom Domain Listings LLC prichytená so stiahnutými nohavicami – doslova.

Poslali spoločnosti Hennessey Studios novú faktúru maskovanú ako faktúru s opakujúcimi sa službami.

Nediskriminačnému oku to vyzerá ako štandardná firemná faktúra s dobre viditeľným názvom spoločnosti Domain Listings LLC:

Vyzerá to ako štandardná faktúra. A ak by niekto nevenoval pozornosť, jednoducho by ste predpokladali, že to bol normálny účet za vaše služby.

Generálny riaditeľ Jason Hennessey tomu takmer prepadol. A bolo by vonku 288,00 $. Všetko kvôli podvodu, ktorý prevádzkuje Domain Listings LLC.

Našťastie mu to však nespadlo.

Iní však také šťastie nemajú.

Tento bulletin má pripomenúť tým, ktorí môžu byť zraniteľní voči tomuto typu podvodu, aby sa uistili, že skutočne platia faktúru, ktorou by mali byť.

Spoločnosti s názvom domén, ako napríklad Domain Listings LLC, nie sú jedinými typmi spoločností, ktoré to robia. Tento podvod robia aj iní:

  • hostingové spoločnosti,
  • Spoločnosti grafického dizajnu,
  • Spoločnosti zaoberajúce sa vývojom webu,
  • SEO spoločnosti

Čo môžem urobiť, ak som bol podvedený spoločnosťou Domain Listings LLC?

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je podať sťažnosť spoločnosti, ktorá vydala vašu kreditnú kartu, alebo vašej banke. Vo väčšine prípadov vám budú môcť vrátiť vaše prostriedky.

Čítať:  Mali by ste upgradovať na iPhone 15?

Aj keď ste možno neboli podvedení spoločnosťou Domain Listings LLC, väčšina z týchto postupov by mala fungovať. Niektoré z nich sa tiež môžu líšiť v závislosti od spoločnosti s názvom domény, s ktorou obchodujete.

Vždy buďte ostražití!

To je dôvod, prečo je vždy dôležité zostať tak ostražití pri týchto typoch podvodov. Jedného dňa by ste mohli dostať faktúru, ktorá vyzerá až príliš reálne, a zaplatiť ju v domnení, že ste zaplatili skutočný účet.

Žiaľ, toto je až príliš častý jav, ktorým by sa podvod alebo dva mohli dostať. Preto to robia: dúfajú v rýchly zisk bez toho, aby museli vynaložiť veľa práce.

Ale keď máte pochybnosti, určite sa opýtajte priateľa. A ak zistíte, že ste boli podvedení, ďalším krokom by malo byť zavolanie do vašej banky alebo spoločnosti, ktorá vydala kreditnú kartu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE