Podvozok je nástroj GUI na vytváranie vývojových prostredí WordPress

Nastavenie lokálnych vývojových prostredí WordPress je pre profesionálov WordPress každodennou úlohou. Miestne vývojové prostredia, ktoré zahŕňajú WordPress a celý balík softvéru, ktorý potrebuje na spustenie, umožňujú profesionálom WordPress pracovať na stránkach bez toho, aby museli riešiť latencie a komplikácie práce na vzdialenom stagingu alebo vývojových inštaláciách.

Miestne vývojové prostredia sú skvelé pre vývojárov, ktorí zvyčajne vytvoria prostredia pre každý z projektov, na ktorých pracujú, ale profitujú aj vlastníci stránok s iba jednou alebo dvoma lokalitami: lokálne prostredia pre vývojárov sú užitočné na testovanie doplnkov, tém, beta verzií, a úpravy miesta bez toho, aby sa potenciálne narušili zmeny na mieste výroby.

Ako si viete predstaviť, nastavenie vývojového prostredia WordPress na počítači Mac alebo Windows nie je jednoduché, problém, ktorý nástroje ako VVV — o ktorých sme už písali — sú určené na vyriešenie. Podvozok je grafický nástroj, ktorý robí takmer rovnakú prácu ako VVV, ale s intuitívnym používateľským rozhraním, ktoré je priateľskejšie pre vývojárov a vlastníkov stránok, ktorým nevyhovuje príkazový riadok.

Podvozok je multiplatformová aplikácia, ktorá skrýva veľkú časť zložitosti pri vytváraní vývojových prostredí. Keď prvýkrát spustíte podvozok, postará sa o inštaláciu komponentov, ktoré potrebuje na vytvorenie virtuálnych strojov, na ktoré sa má nainštalovať WordPress. Pod kapotou používa podvozok VirtualBoxpopulárna bezplatná aplikácia na správu virtuálnych serverov a Tuláknástroj používaný vývojármi na vytváranie konfigurovateľných vývojových prostredí.

Čítať:  Agentúra Spotlight: Azuro's Journey From So...

Po nainštalovaní základov Chassis stiahne obraz disku Ubuntu a zostaví virtuálny stroj, na ktorý sa nainštaluje celý balík softvéru a konfigurácia vyžadovaná webom WordPress. Používatelia môžu vytvoriť virtuálny stroj a inštaláciu WordPress úplne od začiatku alebo použiť existujúci virtuálny stroj. Keďže konečným výsledkom je iba stránka WordPress spustená na serveri, vlastníci stránok môžu replikovať svoju produkčnú stránku rovnakým spôsobom, ako ktorýkoľvek iný pracovný server.

Konečným výsledkom je plne nakonfigurovaná stránka WordPress bežiaca lokálne na vašom počítači, s ktorou môžete komunikovať vo svojom prehliadači, rovnako ako so vzdialenou stránkou WordPress.

Jednou z najkrajších vlastností podvozku je jeho predlžovací systém. Rozšírenia, ktoré sa inštalujú z GitHub, umožňujú používateľom šasi pridávať softvér do virtuálneho počítača, na ktorom beží ich lokálna stránka WordPress. Dostupné rozšírenia zahŕňajú Memcache, Redis, PHPMyAdmin a Composer.

Systém rozšírenia je príkladom jedného z dôvodov, prečo by ste si mohli chcieť vyskúšať podvozok, aj keď už používate nástroj ako VVV na vytváranie vývojových prostredí. Podvozok vytvára minimálne prostredia pre vývojárov, ktoré obsahujú iba softvér, ktorý potrebujete na spustenie a spustenie stránky WordPress, na rozdiel od prístupu súvisiacich nástrojov „všetko, čo by ste mohli chcieť“.

Treba poznamenať, že podvozok je stále v beta verzii a proces vytvárania virtuálnych strojov a inštalácie WordPress nie je taký hladký, ako by som chcel, ale akonáhle budú vrásky vyžehlené, podvozok bude vynikajúcim doplnkom k súprave nástrojov WordPress. majitelia stránok a vývojári, ktorí sa radšej vyhýbajú príkazovému riadku.

Čítať:  Výkon a testovanie záťaže vášho obchodu WooCommerce

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE