Pohľad na Google Titlegeddon pre SEO profesionálov

Približne minulý týždeň spoločnosť Google oznámila bezprecedentnú zmenu spôsobu vykresľovania značiek názvu vo svojich úryvkoch SERP.

Zmeny názvu značky Google alebo „Titlegeddon“ sú ďalšou z ich nekontrolovateľných zmien vo výsledkoch vyhľadávania, ktoré zanechali odborníkov v oblasti SEO všade omámených a zmätených z toho, čo Google robí.

Reálne však – Google už roky mení značky názvu. Zmena názvu nie je novinkou.

Existuje množstvo dôkazov, ktoré dokazujú, že zmenia názov a metapopis značky na niečo vhodnejšie, ak sa domnievajú, že to, čo existuje, nie je tou najlepšou voľbou pre dopyt.

Google oznámil zmeny v a úplne nový blogový príspevok na ich vývojárskom blogu.

Čo sa naozaj zmenilo?

Google už roky prepisuje názvy stránok a meta tagy. Táto časť nie je nová. Nové sú dve nové správania:

  • Rozsah, v akom to Google robí, sa zmenil.
  • Google teraz používa aspoň prvý H2 na stránke na opätovné vygenerovanie značky názvu.

Keď SEO profesionáli vytvoria pre Google (a používateľov) hyperoptimalizované názvy stránok, stane sa to skutočne fackou.

Ako si väčšina profesionálov v oblasti SEO dokáže predstaviť, zmena značiek názvu týmto spôsobom môže viesť k závažným problémom.

Čítať:  Pridanie cieľových kľúčových slov do prehľadov White Label

Po prvé to môže viesť k tomu, že ľudia vôbec nekliknú na názov stránky, ak bola optimalizovaná pre konkrétny dopyt.

Okrem toho to môže v dôsledku toho viesť k výraznému zníženiu výkonu v SERP, pretože Google už nevytvára optimalizovanú značku názvu na základe toho, čo optimalizoval odborník na SEO.

Namiesto toho Google stiahne zo stránky náhodný úryvok, ktorý sa môže alebo nemusí zhodovať so zámerom dopytu.

Tieto nesúlady môžu viesť k zníženiu hodnotenia, pretože algoritmus Google neposkytuje používateľovi presne to, čo hľadá.

Môžu mať tendenciu preskočiť tento výsledok na iný výsledok, aj keď tento konkrétny výsledok je niečo, čo by mohlo byť presne to, čo potrebovali.

Tituly už nepoužívajú dotazy

Predtým spoločnosť Google používala dopyt používateľa na vytvorenie názvu v SERP. Teraz Google používa ďalšie prvky na stránke a zväčšil zmeny v názve, čo je dôvod, prečo si ich ľudia viac všímajú. Google vysvetlil:

Predtým sa názvy môžu meniť na základe zadaného dotazu. S naším novým systémom sa to už vo všeobecnosti nestane. Je to preto, že si myslíme, že náš nový systém vytvára názvy, ktoré celkovo lepšie fungujú pre dokumenty, aby popísali, o čom sú, bez ohľadu na konkrétny dopyt.

Aj keď sme už viac ako desaťročie prekročili rámec HTML textu a vytvárali nadpisy, náš nový systém ešte viac využíva takýto text. Používame najmä text, ktorý ľudia môžu vizuálne vidieť, keď prídu na webovú stránku.

Čítať:  Google opäť hovorí: Hreflang nezmení hodnotenie

Google vysvetlil, že pre približne 80 % názvov, ktoré používajú, ich získajú z HTML značky title, ktorá existuje na stránke. Je to zvyšných 20 %, ktorých sa obávame a na čo sa Google zameriava. Ale tiež povedali neprestávajte s optimalizáciou pre názvy stránok.

Hlavičky sú teraz dôležitejším prvkom stránky

Zdá sa, že na základe analýzy teraz Google považuje hlavičky za dostatočne dôležité na to, aby ich použil pri generovaní vašich značiek názvov. Už to nie je o názve stránky, ktorý napísal SEO profesionál.

Berieme do úvahy hlavný vizuálny názov alebo nadpis zobrazený na stránke, obsah, ktorý vlastníci stránok často umiestňujú do značiek

alebo iných značiek hlavičky, a obsah, ktorý je veľký a nápadný vďaka úpravám štýlu.

Titlegeddon má za následok výrazne nízke CTR, nie je to chyba SEO profesionála

Toto vyhlásenie nie je názor alebo hyperbola. Toto sa doslova deje.

Podľa mnohých odborníkov na SEO, vrátane Lily Ray a Jenny Halasznajnovšie zmeny v značkách Google title značne narúšajú metriky výkonnosti SERP.

Zdá sa, že väčšina z nich zaznamenáva výrazný pokles výkonnosti vrátane CTR (miery prekliknutia).

Jenny Halasz hlási desiatky tisíc stratených kliknutí v dôsledku nových zmien Google.

Čo hovorí Google

Google Danny Sullivan hovorí, že SEO profesionáli by nemali panikáriť a ešte nemusia prepisovať všetky svoje značky titulkov.

Odporúča sa používať existujúce osvedčené postupy na písanie dobrých názvov stránok zameraných na používateľa. Danny Sullivan vysvetlil Lily Ray v diskusii na Twitteri:

Čo môžeme očakávať ďalej?

Google vytvorilo vlákno sťažností na svojich fórach pre každého, kto má v dôsledku tejto aktualizácie závažné problémy.

Aby ste mohli podať sťažnosť, požadujú, aby ste uviedli nasledovné:

  • URL stránky,
  • Titul, ktorý sa zobrazuje,
  • Typ použitého zariadenia,
  • Akákoľvek spätná väzba na titul, ktorú môžete, vrátane snímky obrazovky

John Mueller uverejnil vlákno a napísal:

Nedávno sme písali o aktualizácii algoritmov, ktoré používame na výber titulov pre výsledky vyhľadávania. Blogové príspevky obsahujú rôzne podrobnosti o tom, ako generujeme tieto názvy, prečo máme takéto systémy a ako sa zohľadňuje HTML zo samotnej stránky.

Radi by sme získali vašu spätnú väzbu o tom, ako to funguje pre váš web alebo pre stránku, na ktorú ste narazili pri každodennom používaní Vyhľadávania Google. Aby ste to trochu uľahčili, neváhajte pridať svoju spätnú väzbu ako odpoveď na tento príspevok. Vaša spätná väzba nám pomáha zlepšovať naše systémy, pomáha nám uľahčovať vyhľadávanie Google pre každého a je vždy veľmi vítaná.

Ak nám chcete uviesť príklady, uveďte adresu URL stránky, zobrazený názov, typ použitého zariadenia (bolo to na mobilnom telefóne alebo notebooku?) a akúkoľvek spätnú väzbu, ktorú máte k tomuto názvu. Ak môžete, zahrnutie snímky obrazovky uľahčuje rozpoznanie.

Ak máte všeobecnú spätnú väzbu týkajúcu sa výsledkov vyhľadávania, ktorá nie je špecifická pre zobrazené tituly, použite odkaz na spätnú väzbu priamo vo výsledkoch vyhľadávania, alebo ak ide o vašu webovú stránku, začnite tu vlákno :).

Vďaka!
John Mueller, advokát vyhľadávania v spoločnosti Google

Ďalší hlavný problém: Nové právne problémy vyvolávajú novú recenziu

V niektorých odvetviach vzniká ďalší problém. Niektoré príklady sú zdravotnícky priemysel, ktorý musí zabezpečiť súlad s HIPPA; právnici, ktorí možno nechcú, aby to, čo hovorí značka nadpisu, bol názov ich stránky Google; a iné právne citlivé odvetvia.

Právne oddelenia niektorých odvetví sú výlučne zodpovedné za kontrolu kópie webovej stránky, aby sa zabezpečilo, že neporušuje žiadne zákony.

Keď Google robí invazívne veci, ako je prevzatie kontroly nad názvami stránok od profesionálov v oblasti SEO, vytvárajú právne problémy – nielen pre nich, ale aj pre profesionálov v oblasti SEO.

Ako Kristine Schachinger poukazuje na to, že niektoré z týchto odvetví môžu mať závažné právne problémy, ak ich značky názvov nespĺňajú požiadavky v dôsledku toho, čo spoločnosť Google zmenila.

Ako vždy, budeme vás aj naďalej informovať o akomkoľvek ďalšom významnom vývoji v tejto rýchlo sa vyvíjajúcej situácii.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE