Pokiaľ ide o konkurenciu v SEO, zistite slabé stránky svojho konkurenta a využite ich

Počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí na stretnutí Johna Muellera sa odborník na SEO opýtal Johna na reklamy v Nákupoch Google, hoci otázka sa týkala skôr konkurencie.

Ich otázka znela: Je v niektorých odvetviach nespravodlivé zobrazovať reklamy v Nákupoch Google popri reklamách zobrazených v hornej časti výsledkov vyhľadávania?

To posúva výsledky organického vyhľadávania v menších organizáciách stále nižšie na stránke.

Majú menšie organizácie vôbec šancu konkurovať väčším spoločnostiam?

John vysvetlil, že si myslí, že je to skôr filozofická otázka. Z pohľadu Google to rozhodne nie je tak, že by sa snažili zamerať na veľké weby alebo čokoľvek iné.

Z čisto praktického hľadiska, samozrejme, ak ste malá spoločnosť a snažíte sa konkurovať väčším, potom to bude vždy ťažké.

Najmä na webe si postupom času všimol jednu z vecí, že na začiatku bolo veľa veľkých firiem neschopných ohľadom webu a robili hrozné weby.

Ich viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávania bola naozaj zlá.

A pre menšie stránky bolo jednoduchšie dostať sa dovnútra a povedať: „Tak, tu je moja malá webová stránka alebo kníhkupectvo,“ a zrazu je váš obsah viditeľný pre mnohých používateľov.

A ten moment úspechu môžete zažiť už na začiatku.

Postupom času – keďže aj väčšie spoločnosti vnímajú hodnotu vyhľadávania a webu celkovo, rozrástli svoje stránky, majú skutočne kompetentné tímy a tvrdo pracujú na vytváraní skvelého zážitku z webu pre používateľov.

Čítať:  Najbežnejšie problémy Samsung Galaxy Watch a ako ich opraviť

To znamená, že pre menšie spoločnosti je oveľa ťažšie získať konkurenčnú pozíciu, najmä ak existuje veľmi konkurenčný existujúci trh.

A menej ide o veľké spoločnosti alebo malé spoločnosti. Ide skôr o konkurenčné prostredie vo všeobecnosti.

Je to niečo, kde by ste sa ako menšia firma mali viac zamerať na svoje silné stránky a na slabé stránky konkurencie.

A potom sa pokúsite nájsť uhol, v ktorom žiarite a kde iní ľudia tiež nemajú schopnosť žiariť, čo môžu byť špecifické typy obsahu alebo špecifické publikum alebo čokoľvek v tomto zmysle.

Virtuálne obchodné prostredie je podobné fyzickému, čo sa týka konkurencie.

To sa deje približne v 38:17 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 38:17
Bolo by v niektorých odvetviach nespravodlivé, aby sa reklamy v Nákupoch Google zobrazovali spolu s reklamami zobrazenými v hornej časti vyhľadávania, pretože to posúva organické výsledky vyhľadávania v menších organizáciách stále nižšie na stránke? Majú menšie organizácie šancu konkurovať väčším spoločnostiam?

Ján (odpoveď) 38:33
Neviem. Myslím, že je to skoro ako filozofická otázka. Z nášho pohľadu to rozhodne nie je tak, že by sme sa snažili nejako orientovať na veľké weby alebo niečo podobné. Ale z čisto praktického hľadiska, samozrejme, ak ste malá spoločnosť a snažíte sa konkurovať väčším spoločnostiam, potom to bude vždy ťažké.

A najmä na webe, jedna z vecí, ktoré som si časom všimol, je, že na začiatku bolo veľa veľkých spoločností v podstate neschopných, pokiaľ ide o web, a robili hrozné weby.

Čítať:  Čo sú Pillar Posts v SEO & Ako ich vytvoriť?

A ich viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávania bola naozaj zlá. A pre malé webové stránky bolo ľahké sa dostať dovnútra a niečo ako, povedzme, povedal som si, tu je moja malá webová stránka alebo moje malé kníhkupectvo a zrazu je váš obsah viditeľný pre veľké množstvo používateľov.

A môžete zažiť ten moment úspechu hneď na začiatku. Ale postupom času, keď aj veľké spoločnosti vidia hodnotu vyhľadávania a webu celkovo, svoje webové stránky tak trochu rozrástli, majú skutočne kompetentné tímy a naozaj tvrdo pracujú na tom, aby vytvorili fantastický webový zážitok.

A to znamená pre menšie spoločnosti, že je oveľa ťažšie sa tam presadiť, najmä ak tam vonku existuje veľmi konkurenčný trh. A menej ide o veľké spoločnosti alebo malé spoločnosti.

Je to naozaj skôr o konkurenčnom prostredí všeobecne. A to je niečo, kde by ste sa ako malá spoločnosť mali pravdepodobne viac zamerať na svoje silné stránky a slabé stránky konkurentov.

A pokúste sa nájsť uhol, kde môžete svietiť, kde iní ľudia akosi nemajú schopnosť svietiť rovnako. Mohli by to byť konkrétne druhy obsahu alebo špecifické publiká alebo čokoľvek v tomto zmysle, podobne ako by ste to urobili aj s normálnym fyzickým obchodom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE