Pomocou interných odkazov povedzte spoločnosti Google o najdôležitejších stránkach na svojom webe

Jeden odborník na SEO položil otázku týkajúcu sa interných odkazov. Boli zvedaví na tweet od Johna Muellera, kde John povedal, že interné prepojenie je najdôležitejšie pre štruktúru webu a viac ako štruktúru URL.

Jeho otázka znie: má zmysel skúmať interné odkazy z dôležitých stránok webovej lokality, aby sme zistili, či majú odkazy z iných interných dôležitých stránok?

Mali by sme robiť nejakú hygienu odkazov v zmysle odstraňovania odkazov na menej dôležité stránky, aby odkazy na dôležité stránky mali väčšiu váhu?

John vysvetlil, že aj keď je interné prepojenie niečo, čo môžete ovládať, varuje, aby ste to prehnali a povedal: „No, odstránim odkazy na stránky, ktoré nepovažujem za kritické.“

Verí, že sa to stalo, keď zaviedli nofollow, že ľudia by povedali: „Ach, stránka so zmluvnými podmienkami: všetky odkazy na túto stránku označím ako nofollow.“

To však nič nemení. Je to veľa práce. A musíte ho udržiavať navždy.

Takže toto je v podstate zbytočná práca.

John hovorí, že by stále odporúčal prejsť si vašu webovú stránku a pokúsiť sa vytvoriť akýsi graf toho, ako sú veci prepojené.

Dodal tiež, že väčšina nástrojov SEO má na to určitú kompatibilitu, pokiaľ ide o prehľadávanie webových stránok a vytváranie sprievodcu na zobrazenie štruktúry stránky.

To sa deje približne v pomere 51:09 vo videu.

SEO Professional 9 51:09
Ďakujeme, že ste nás opäť mali. Moja dnešná otázka sa týka interného prepojenia. Tento týždeň som od vás našiel zaujímavý tweet, ktorý hovorí, že interné prepojenie je najdôležitejšie pre štruktúru webu a viac ako štruktúra URL, ak som to pochopil správne.

Čítať:  Najlepšie nositeľné zariadenia, na ktoré sa teším v roku 2024: Samsung, Apple, Google, Garmin a ďalšie

A moja praktická otázka by bola, má zmysel pozerať sa na interné odkazy z dôležitých stránok webovej lokality, aby som zistil, či majú odkazy z interných – z iných interných dôležitých stránok?

A urobiť nejakú hygienu odkazov v zmysle odstraňovania odkazov na menej dôležité stránky, aby odkazy na dôležité stránky mali väčšiu váhu? A má zmysel počítať interný PageRank, čo je tiež možné.

Ján 52:13
Myslím, je to niečo, čo môžete urobiť. Je to trochu zložitejšie, pretože sa snažíme byť chytrí, pokiaľ ide o to, ako spracovávame interné odkazy, a najmä niektoré veľmi bežné stránky, ktoré obsahujú veľa odkazov, ako napríklad stránka O nás alebo Zmluvné podmienky.

Sú prepojené z celej webovej stránky. Ale zároveň chápeme, že ide o istý druh vzoru, ktorý je normálny. A to neznamená, že by sme mali hodnotiť stránku Zmluvných podmienok pre každého, kto hľadá názov spoločnosti. Je to teda niečo, kde na jednej strane je vnútorné prepojenie niečo, čo môžete ovládať.

Ale nepreháňal by som to a nepovedal by som, že odstránim odkazy na stránky, o ktorých si myslím, že nie sú kritické. Pretože to je obzvlášť niečo, čo sa stalo, myslím si, že keď sme zaviedli nofollow, ľudia by povedali: Ach, moje podmienky služby, všetky odkazy naň budú mať nofollow. A to na veci nič nemení. Je to ako veľa práce.

Čítať:  7 najlepších alternatív Clearscope k podpore organickej prevádzky v roku 2024

A musíte ho udržiavať navždy. Pre váš web to však nič nemení. Takže je to niečo ako zbytočná práca. Ale aj tak by som odporučil prejsť si váš web a pokúsiť sa vytvoriť akýsi graf toho, ako sú veci prepojené.

A myslím si, že niektoré, alebo pravdepodobne väčšina SEO nástrojov, má na to nejakú schopnosť pre prehľadávanie webovej stránky a vytváranie takéhoto grafu, kde máte rôzne kvety a stromy alebo čokoľvek iné, aby ste ukázali štruktúru webovej stránky. A keď sa na to pozriete, niekedy na prvý pohľad zistíte, či je tam čistá štruktúra? Alebo je to úplne chaotické?

A ak je to úplne neporiadne, tak si myslím, že určite existuje priestor na to, aby sa to upratalo a aby bolo jasné, aká by mala byť štruktúra. A tým, že vytvoríte jasnejšiu štruktúru, pomôžete nám pochopiť, ktoré stránky sú podľa vás dôležitejšie.

Takže to je určite niečo, čo by som sa pokúsil nájsť spôsoby, ako vyčistiť. Nie je to tak, nehovorím, že vaša webová stránka bude hodnotená lepšie, ak budete mať čistú štruktúru. Ak však pochopíme, že vaša webová stránka by sa mala umiestniť v tomto rozsahu, ide o viac, ktoré z týchto stránok sú najdôležitejšie, a to je niečo, čo nám tam hovoríte.

A to je niečo, čo vám dáva hodnotu a že posielate ľudí na stránky, na ktorých vám záleží. Takže to je určite niečo, čo by som chcel urobiť. Myslím si, že je to dobré využitie času, najmä pre väčšie webové stránky, ktoré sa vyvíjali mnoho rokov.

Čítať:  Varovanie pre SEO profesionálov: Dajte si pozor na vydieranie SEO

Časom sa to organicky naozaj zamotá a každú chvíľu si to vyžaduje čas a energiu, aby sa veci nejako reštrukturalizovali a ubezpečili sa, že všetko je opäť akosi dobre zorganizované, a to je niečo, z čoho uvidíte účinky.

SEO Professional 9 55:03
Dobre, ďakujem. A čo interný page rank, ktorý sa dá celkom jednoducho vypočítať? Odporučili by ste urobiť niečo také, aby ste zistili, ktoré stránky sú najdôležitejšie a majú najväčšiu váhu z interných odkazov? Alebo by ste povedali, že toto je niečo, čo nie je potrebné?

Ján 55:23
Neviem. Robím to pre veci, s ktorými sa hrám. Ale je to, myslím si, že je to niečo pre ľudí, ktorí sa s týmito vecami radi hrajú. Samozrejme. Je to celkom zaujímavé. Ale aspekt, ktorý tam v skutočnosti nemôžete modelovať, je ten, že jednotlivé stránky získajú rôzne externé odkazy. A to v podstate ovplyvňuje aj interné hodnotenie stránky.

Napríklad, ak každý odkazuje na vašu stránku Zmluvných podmienok, zrazu je to niečo, čo má veľa PageRank a PageRank je niečo, čo používame v našich systémoch, ale používame veľa iných vecí.

Takže je to niečo zaujímavé, neviem, z technického hľadiska skoro ako gadget. Ale nevidel by som to ako niečo, čo je z praktického hľadiska superkritické.

Je to skôr ako: Oh, rád sa zahrávaš s číslami a hráš sa s grafmi? Ako, určite si to viete vypočítať. Nevnímal by som to ako niečo, čo sa v spoločnosti Google prejavuje jednotlivo.

Čítať:  Váš praktický sprievodca, ako získať viac klientov v roku 2024

SEO Professional 9 56:27
Dobre. Možno by to dávalo väčší zmysel pri výpočte interného hodnotenia stránky, ignorovanie externých odkazov a zameranie sa na všetky odkazy, ktoré sú na webovej stránke?

Ján 56:38
Teda určite. Myslím tým, že si niečo modeluješ pre seba. A áno, dobre. Akoby ste sa mohli rozhodnúť, ako to chcete modelovať.

Dobre. A tiež si myslím, že v rámci funkcií PageRank existuje tlmiaci faktor a rôzne iné veci, s ktorými sa môžete pohrať. A môžete sa s tým pohrať. Áno, vidíte, čo by sa tým zmenilo?

A či vidím niečo, čo vyniká ako niečo, ako príležitosť pre moju webovú stránku. Ale nevnímal by som to ako tento jeden magický nástroj, ktorý vám povie, ako zaradiť číslo jedna.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE