Často máme klientov, ktorí si okrem produkčného prostredia elektronického obchodu nastavia aj pracovné prostredie. Robíme tiež veľa zmien webových stránok pre klientov, ktorí chcú vidieť svoju stránku na našich serveroch ešte pred tým, než dôjde k finálnemu prerušeniu. Zatiaľ čo mnohé webové aplikácie sú doménovo agnostické, Magento je náročné na to, aby boli spustené pod doménou, s ktorou je nakonfigurovaný. Aby sa veci skomplikovali, doména môže byť použitá doplnkami alebo rozšíreniami, ktoré vyžadujú použitie „živej“ domény.
Jednoduchý trik, ktorý často používame na to, aby vývojový a/alebo novo presunutý web vyzeral, že beží pod finálnou doménou, je použiť súbor hostiteľov. Aby ste pochopili súbor hosts, musíte pochopiť niektoré základy fungovania internetu. Internet používa IP adresy na označenie miesta, ako je váš internetový obchod alebo váš domáci počítač. Namiesto toho, aby ste museli konverzovať pomocou adries IP, ktoré môžu byť ťažko zapamätateľné (a s IPv6 nemožno zapamätať) Internet používa systém názvov domén (DNS). DNS má jednoduchú úlohu prekladať názvy (napríklad www.nexcess.net) na adresy IP. Keď do prehliadača zadáte www.nexcess.net, použije sieťový podsystém vášho operačného systému na vykonanie prekladu DNS z názvu na IP.
Kedysi príjemnou vlastnosťou operačných systémov (Linux, Mac OS atď.) je, že vám umožňujú skrátiť tento proces DNS a poskytnúť svoje vlastné hodnoty pre akýkoľvek názov. Môžete napríklad zmeniť IP adresy google.com lokálne tak, aby smerovala na yahoo.com. Táto zmena bude lokálna iba pre váš počítač a nebude viditeľná pre nikoho iného. To sa hodí, keď poznáte IP adresu svojho nového obchodu Magento (alebo akejkoľvek inej stránky) a chcete túto stránku vidieť pod vašou doménou bez toho, aby ste túto zmenu urobili globálne. Je to také jednoduché:
V systéme Linux (alebo Mac OS) stačí upraviť súbor (ako používateľ root) s názvom /etc/hosts (Ak používate systém Windows, súbor hosts sa nachádza v C:\windows\system32\drivers\etc\hosts). Súbor má jednoduchý formát 2 stĺpcov. Prvý stĺpec je adresa IP, na ktorú sa má názov preložiť, a druhý stĺpec je samotný názov. Takže, ak by som chcel nasmerovať www.nexcess.net na IP 1.1.1.1, upravil by som súbor /etc/hosts a pridal by som na koniec nasledujúci riadok:
1.1.1.1 www.nexcess.net
Keď teraz v prehliadači prejdem na www.nexcess.net (alebo použijem akúkoľvek inú sieťovú funkciu v systéme), bude si myslieť, že 1.1.1.1 je skutočná IP adresa. Neodstraňujte žiadne položky zo súboru, pokiaľ ste ich nepridali. Odstránenie štandardných riadkov zo súboru môže mať nežiaduce vedľajšie účinky.
Teraz môžete otestovať svoju stránku, ako keby bola aktívna, a uistiť sa, že všetky funkcie stránky, ktoré vyžadujú „skutočnú“ doménu, fungujú správne. NEZABUDNITE zmeniť súbor hostiteľov späť, aby ste neúmyselne nevykonali zmeny v testovacej oblasti a mysleli si, že ide o aktívnu oblasť. Budete si trhať vlasy a čudovať sa, prečo vaši priatelia na iných počítačoch nevidia vaše úpravy.