Potenciálna aktualizácia Google, ktorá sa uskutoční 1. mája: Celý týždeň sa zobrazujú masívne rachoty

1. mája bol celkový senzorový nástroj Semrush, ktorý sleduje hodnotenie a tok premávky, nameraný ako veľmi vysoký (okolo 8,1 na stupnici).

Okrem toho sa na fórach viedli veľké diskusie o všetkom, od ľudí, ktorí prijímajú návštevnosť, až po ľudí, ktorí nedostávajú toľko návštevnosti.

Stále sme sledovali fóra, ako aj ďalšie potenciálne signály. Problém je v tom, že existuje určitý zmätok, pokiaľ ide o to, čo sa v tomto ohľade deje, pretože nástroje nie sú v súlade s fórami o týchto typoch diskusií.

Prišiel 1. máj a potom sme videli skutočný dopad, pokiaľ ide o možnú aktualizáciu nástroja Semrush na sledovanie:

Chatter bol na vzostupe a zdalo sa, že sa výrazne zvýšil. Bolo zvláštne vidieť niečo také v týždni pred aktualizáciou.

Niečo také je však veľmi odlišné v tom, že väčšina hlavných aktualizácií algoritmov a základných aktualizácií bola potvrdená spoločnosťou Google, keď cítia potrebu to potvrdiť.

Väčšinu hlavných základných aktualizácií zvyčajne vždy potvrdila spoločnosť Google. A nemáme dôvod sa domnievať, že sa znova nepotvrdia.

Vskutku, diskusie na fóre sú tiež dosť zvláštne.

Diskusie na SEO fóre okolo aktualizácie algoritmu Google z 1. mája

Som publikovaný autor a prevádzkujem 15 rokov starú webovú stránku.

Od januára som kvôli aktualizáciám Google a takmer 40 % strate návštevnosti skrátil čas na písanie na svojej stránke a sústredil som sa na písanie tradičných kníh, hlavným dôvodom je, že moje hodnotenie predbiehajú spameri alebo zle napísané články spravodajskými/časopisovými predajňami ktorí zamestnávajú zahraničných spisovateľov na účely SEO.

Časom, ak to bude pokračovať, autori a vysokokvalitné nezávislé webové stránky budú vytlačené z trhu – a zostanú len spamové alebo spravodajské/časopisové stránky.

Práve som sa pozeral na niekoľko stránok, ktorým sa teraz NAOZAJ darí dobre a nová AI Google ich miluje. Zdá sa, že všetky majú nasledovné:

1. Vytvorené za posledných 18 mesiacov
2. WordPress/ jednoduchý dizajn
3. Profil autora
4. Dlhé – text vygenerovaný AI sa nepíše v prvej osobe, žiadne dlhé slová, zložité metafory atď
5. SPAM SPAM a tisíce stránok vytvorených v krátkom čase
6. ÚŽASNÉ základné životné funkcie, ktoré nedokážem ani poraziť, keďže moji používatelia moje obrázky príliš milujú

Čítať:  Google: Vytváranie samostatných stránok z jednej silnej stránky nebude vždy fungovať

Jeden konkrétne, od januára 2022 sa na túto stránku (našiel som) podarilo uverejniť 62 000 článkov. Google by určite mal vedieť, že to musí byť automatizované, žiadny človek (ani s veľkým tímom) nedokáže vytvoriť toľko článkov. A hádaj čo! 1 milión až 500 000 ľudí mesačne už za 3 mesiace. To všetko, zatiaľ čo ja – publikovaný autor pre Penguin nie je nikde. Na mojej 15-ročnej webovej stránke dokážem spravovať 1-10 článkov denne.

Poď Google, vyrieš to, nie je to ťažké…

1. Dajte kredit starým zavedeným webovým stránkam
2. Uvedomte si, že pomalá aktualizácia/nahrávanie článkov znamená, že ich píšu ľudia
3. Ak stránka mala pred vyhľadávaním AI viac ako 1 milión používateľov – zaslúži si, aby sa na ňu pozeralo, že ľudia si tieto stránky obľúbili
4. Webové stránky správ alebo časopisov nie sú svätým grálom, mnohé články, ktoré nesúvisia so správami, sú napísané zle.
5. V decembri 2019 (vediem si denník) bolo vyhľadávanie Google úžasné, odvtedy sa z neho len točila špirála spamu.
6. Všetky stránky, ktoré každý mesiac pridávajú 1000 stránok, musia byť označené ako spam.

@Sam, aj keď neprežívam tvoju bolesť, chápem to. Pre tých z nás, ktorí ešte nepociťujú údery od Googlu, nakoniec pocítime. To je dôvod, prečo sa teraz musíme zamerať, kde sa dá, na to, čo stále funguje.

Bing, Yahoo a ďalšie stále fungujú v takej miere, v akej fungujú s menším podielom na trhu. Viem, že SEO je SEO, ale každý bude mať miernu odchýlku v tom, čo hľadá.

Naozaj si nemyslím, že sa veci zlepšia, ale skôr zhoršia. prečo? Venujte pozornosť tomu, čo sa udialo od roku 2020. Sme doslova uprostred informačnej revolúcie. Kontrolné informácie sú tam, kde sú dôležité, od volieb po lekársku pomoc, masky alebo vakcíny. Nemôžeme pripustiť žiadny názor, ktorý nie je oficiálnym príbehom.

Čítať:  Googlebot nevyhodnocuje základné funkcie webu

Naozaj si myslíme, že sa tam zastavia? Zatiaľ čo zvyšok sveta spí alebo sleduje Netflix, komunita SEO môže vidieť, ako sa veci formujú. To je dôvod, prečo je Elon Musk nákup Twitteru taký radikálny a potrebný. Moc chce len viac moci a prelomenie skutočného monopolu, ktorý nás ovláda, si bude vyžadovať viac než len skandovanie v uliciach.

Čo sa stalo dnes v pondelok 1. mája? Tradične po celé roky mal G veľké aktualizácie algo začiatkom mája, najznámejší pre mňa bol 5. 5. 2005… Ľahko zapamätateľné, čo?

Bol to pre mňa úplne normálny a priemerný víkend, no dnes, po 12 hodinách, je moja návštevnosť na globálnych a britských stránkach 14 – 15 %… Ešte niekto?

Rýchla recenzia mojich SERP vyzerá normálne.

Naša webstránka s webovým dizajnom v SG zaznamenala po nedávnych aktualizáciách pokles predaja a organickej návštevnosti. Rebríčky predbiehajú spameri alebo zle napísané články inými webmi, ktoré zamestnávajú zahraničných autorov na účely SEO. Myslím si, že Google dáva kredit starším webovým stránkam.

@Samsam1978

Zdá sa, že ste presvedčený, že CWW majú veľký vplyv na hodnotenie. Nemyslím si, že sú veľmi vplyvní. Problém s našimi ľuďmi vytvorenými, ľuďmi napísanými, ale nie podnikovými a nie modrými značkami / prioritnými webovými stránkami vydavateľov je ten, že Google si myslí, že falošné webové stránky vygenerované AI sú skutočné webové stránky a naše skutočné webové stránky im musia konkurovať, pretože majú priradené niečo podobné EAT (v zásade žiadne EAT).

Pridajte k tomu „toploading“ prioritných vecí a toploading googlespamu (widgety, youtube), zistíte, že vaša 15-ročná stránka, do ktorej ste investovali celý svoj život, má menšiu návštevnosť ako nejaké vertikálne TickTocky virálne lol video, ktoré trvalo 2 minút na vytvorenie a poskytla presne nulovú hodnotu komukoľvek, ušetrite si na zábavu (ak máte 12 a nie ste veľmi bystrý).

CWW je najmenší z našich problémov.

Čítať:  Google diskutuje o tom, čo môžu SEO profesionáli urobiť so spamovými spätnými odkazmi, ktoré sa im nepáčia

Moje stránky bežia v pondelok nadpriemerne.

@Jori záležitosť nseo môže byť určite skutočná. Nemusí to byť ani korporátny veľký chlapec, ktorý si nás doberá. O to sa mala postarať časť celého „Google bude ignorovať xyz odkazy, a už sa nemusíte dištancovať“.

Stále však môže byť ťažké zistiť pravdu o tomto vplyve. S rôznymi stránkami zaobchádzam rôznymi spôsobmi. Napodiv ten, s ktorým sa doslova neprepájam a ignorujem profil spätného odkazu, sa darí najlepšie. Má tiež veľmi veľké množstvo písomného obsahu… stále.

Myslím si, že návštevnosť klesá kvôli možným aktualizáciám vyhľadávacieho algoritmu Google celý týždeň. Na všetkých mojich webových stránkach mám veľmi, veľmi nízku návštevnosť. Poradie kľúčových slov je rovnaké, čo ma ešte viac zmiatlo. Počul som tiež o aktualizácii KG (Knowledge Graph). Videl niekto včera alebo dnes zmeny v paneli znalostí?

Google Discover:
November = -47,4104 %
december = +58,8018 %
január = -37,3626 %
február = +36,3958 %
marec = -36,6048 %
apríl = -29,0398

Organické:
november = -22,2222 %
december = -33,5404 %
január = +6,70194 %
február = -1,89036 %
marec = -25,3763 %
apríl = -6,54206 %

„Je tu veľmi ticho… Všetci sú na rovine alebo len tak uprostred, bez zmyslu pre akýkoľvek smer?

FWIW moje obchodné dopyty v reálnom svete a mnohí z mojich globálnych konkurentov zaznamenávajú extrémne nízku úroveň návštevnosti a záujmu.

Rovná čiara, snažím sa vedieť, čo robiť ďalej.

*Ak sa pohnem, budem mŕtvy *

To preto, že aj „dobré“ činy vás dnes môžu priviesť do pekla. Nezmysel, pravdaže.

„Je tu veľmi ticho… Všetci sú na rovine alebo len tak uprostred, bez zmyslu pre akýkoľvek smer?

Áno. Začínam mať pocit, že to už za to nestojí. Mám skutočne dobrú autoritatívnu stránku, ktorá si roky viedla dobre, až do niekoľkých posledných rokov, keď sa Google snažil znižovať organické návštevy (ktoré zarábajú akékoľvek peniaze) a zvyšovať svoje vlastné príjmy s tým, čo sa zdá byť neustálymi aktualizáciami, potom sa museli vysporiadať s dopadom covidu, mnohými vzostupmi a pádmi za posledných pár rokov. Počas niekoľkých posledných mesiacov bol stabilný a konečne začal menej stresovať, ale začiatkom apríla sa určite stalo niečo, čo malo za následok slabú nekonvertujúcu návštevnosť….opäť!

Čítať:  Google vysvetľuje, ako by mali profesionáli v oblasti SEO zvládnuť spustenie stránky elektronického obchodu

Akékoľvek zmeny, ktoré urobili, budú nepochybne dobré pre tok príjmov spoločnosti Google.

V mojom prípade zvýšili návštevnosť presne na mesiac (presne 30 dní!) a potom to už ide pomaly dole, najskôr sú to kľúčové slová krvácať, ktoré začali vykazovať zuby a potom návštevnosť dosiahne asi polovicu toho, čo momentálne dostať. Toto je vzor, ​​ktorý používajú posledné 2 roky so skupinou stránok, ktorej som súčasťou. Hovorím skupina, pretože je bolestne zrejmé, že už sám nevstávam ani nepadám. Teraz je to skupina stránok, všetky v rovnakom výklenku, ktoré sa riadia rovnakým vzorom.

Zdá sa, že tento rok znižujem návštevnosť každý týždeň. Tento týždeň je zďaleka najnižší (mierne nad úrovňou z roku 2019).

Zdá sa, že nič nezaberá.

@KaseyM — to isté tu. Na 4 z mojich 5 stránok to bol len stály pokles týždeň čo týždeň od februára. Každý týždeň sa odštiepi ďalších 5 % a nemôžem urobiť nič, aby som to zastavil. už tomu nerozumiem.

Až do 2. mája sa s Google určite niečo stalo. Vo všeobecnosti som mal nielen zmeny pozície, nie všetky zlé, pretože došlo k zlepšeniam, ale aj zmeny v zoskupeniach kľúčových slov používaných pre zobrazenia.

Zatiaľ čo miery zobrazení sú na rovnakej úrovni ako v predchádzajúcich týždňoch, zdá sa, že šeráci sa pokúšajú zoradiť tieto nové súbory kľúčových slov. Je to skoro, ako keby prepli prepínač a niečo resetovali. Možno je to ako zamiešať balíček kariet pred novou dohodou, ak by som sa mal pokúsiť opísať, čo vidím.

Doprava od pondelka mierne klesla, ale nie je hrozná a do dnešného dňa sa vracia do normálu. Naozaj vás núti zaujímať sa, čo v Google robia. Prečo sa s vecami trápiť takmer každý týždeň?

Čo sa deje s aktualizáciou algoritmu z 1. mája?

nevieme. A to sa ešte len uvidí.

Budeme však aj naďalej sledovať a informovať o akomkoľvek ďalšom vývoji, ktorý sa uskutoční.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE