Potenciálne aktualizácie Google od polovice do konca minulého týždňa

Pre tých z nás, ktorí mali minulý víkend niekoľko dní voľna (okrem minulého týždňa), je možné, že od polovice do konca minulého týždňa došlo k aktualizácii Google.

Na fórach sme videli množstvo výkyvov vo vyhľadávaní a komentárov, ktoré narážali na niečo také.

Pozorovali sme Semrush so skóre senzora (senzor je ich nástroj na sledovanie aktualizácie algoritmu Google) okolo 6,0. Väčšinu skóre senzorov 5.0 a vyššie možno považovať za aktualizáciu, o ktorej stojí za to informovať.

Tiež sme zaznamenali niekoľko pripomienok v WebmasterWorld fóra o možnej aktualizácii, pričom mnohí členovia pociťujú kolísanie návštevnosti a hodnotenia od 17. júna:

Stále vidím výrazné pohyby v SERP miniaplikáciách, čo sa pre mňa výrazne rovná niekoľkým stránkam.

Niektoré stránky, všetky sú to kľúčové slová s veľkými peniazmi, sú stále MIA alebo tak nízke, že nikdy nezaznamenajú návštevnosť, ALE tiež som videl niekoľko kľúčových slov s dobrými peniazmi, ktoré sa za posledných 48 hodín vracali na prvé dve stránky, ale nepriniesli žiadnu návštevnosť . Nielenže som videl, ako sa moje stránky vracajú, ale vidím aj iné obchodné stránky mimo USA.

Moje nové úrovne návštevnosti sú v priemere ešte nižšie, ako sa očakávalo, a teraz sú na úrovni 50 % v porovnaní s pred rokom.

Veľa z toho pripisujem reklamám G a typu používania zariadenia. Používatelia mobilných zariadení si vždy prezerajú jednu stránku a sú preč a niekedy ma udivuje, že sa ku mne vôbec dostanú, aj keď sú na prvej stránke s obrovským objemom reklám.

Našťastie moja globálna stránka má stále 50% využitie pracovnej plochy, a to preto, že mnohí používatelia z obchodného odvetvia pracujú na pracovisku a potrebujú oveľa viac informácií a obrázkov ako Joe Public, vo všeobecnosti ide o moje prehliadače viacerých stránok.

Vidí teda niekto v Discover/News niečo iné ako stránky s vysokou autoritou? Zdá sa, že všetko, čo je nižšie ako DA50, je počas posledného týždňa uzamknuté.

Čítať:  5 spôsobov, ako zdieľať celú trasu z Máp Google do telefónu alebo počítača

Predtým, ako sa dostanem do svojej premávky, všimol si niekto, že bol upravený senzor semachy? Je to oprava a ak áno, odkiaľ na čo? Inými slovami, stala sa stará volatilita novým normálom a teraz je stará extrémna volatilita veľmi vysoká? Divné… aj tak

Sledoval som, ako sa Google zatvára a zdá sa, že s aktualizáciou došlo k veľkému posunu. Moja stránka sa dostala na spodnú hranicu svojich základných priemerov. Po viac ako týždni sledovania dátovej roly touto aktualizáciou došlo k veľkému posunu. Mám podozrenie, že zasiahnutých bolo oveľa viac ľudí, ako samplovanie, ktoré vidíme tu na fóre.

Moja návštevnosť bola úplne vymazaná, od dokončenia aktualizácie dostávam celkovo 5 až 15 zobrazení denne smh

Čo sa deje? O čom je aktualizácia jadra algoritmu, nám ani nepovedia

Vidím to isté…premávka sa teraz posunula na spodnú hranicu, ale je silne skreslená väčším poklesom návštevnosti v USA. Moja návštevnosť v USA si od 25. dňa vytvorila veľmi zreteľný model rotácie.

Nemôžem povedať, že je to len nedávna aktualizácia…ekonomika sa veľmi spomalila, ľudia nie sú toľko online, školy sú mimo a v mojom prípade som mal veľa návštevnosti z obrázkov Google, ale teraz len veľmi vysoko hodnotené (väčšinou mediálne) stránky majú dobré hodnotenie v GI. Tiež som zvykol získavať množstvo návštevnosti z príspevkov Pinterestu, ktoré sa vysoko umiestňovali na Googli… ktorá tiež od konca roka 2021 značne klesla. Nie je to skvelé pre vizuálne náročné stránky

Zdá sa, že jedinou vecou, ​​ktorá sa teraz v Google dostáva, sú informačné články. Zaberajú čoraz väčšiu časť stránky na mobilných serveroch a vytláčajú zoznamy stránok…aspoň pre vyhľadávania, ktoré vykonávam

Veľmi nízka návštevnosť na mojej globálnej stránke, úroveň pred Vianocami! Čím dlhšie to bude pokračovať, tým viac sa prikláňam ku globálnej obchodnej sebadôvere, ale naša stránka hotelov a krčiem v Spojenom kráľovstve funguje normálne.

Čítať:  7 taktík, ako ovládnuť globálne SEO

Ako malá poznámka na okraj mám dve webové stránky, ktoré sa čoskoro zatvárajú, pretože ich majitelia odchádzajú do dôchodku a nikto nechce prevziať ich podniky, ktoré sú obe veľmi ziskové… Avšak pre oboch sú potrebné skúsenosti s widgetmi.

Zistil niekto, o čo v nedávnej Core Update vlastne ide? je to veľmi zvláštne. Toto je najnižšia návštevnosť, akú som kedy dostal denne, včera som mal celkovo iba 15 návštev, dnes je to 20 návštev. toto je tak frustrujúce.

Dobre, tak som dal 5 rôznych spravodajských článkov, strávil som niekoľko hodín ich písaním k veci. Zúčastnil som sa miestnej udalosti tu v mojom meste, ktoré je hlavným mestom. Ani jedna návšteva zo správ Google a teraz mám celkovo 30 návštev mojej webovej stránky 🙁

Táto aktualizácia jadra ma veľmi nasrala, moja stránka má tiež 10 rokov.

Myslím, že je to za mnou, prečo sa obťažovať pokúšať sa

Od májovej aktualizácie sme zaznamenali trvalý a bolestivý pokles našej priamej návštevnosti a návštevnosti z vyhľadávania. Sme takmer o 80 % nižšie ako májová úroveň. Zdá sa, že Google nedôveroval celému webu. V minulosti sme videli takéto prípady, ale bol to rýchly pokles a potom odraz späť, ale tentoraz je to len stály pokles a to je veľmi znepokojujúce.

áno, je to zvláštne, vediem blog a uverejňujem na špecializovanom mieste, ktoré je v správach Google, pozerám sa aj na rôzne špecializované blogy a zadávam vyhľadávanie názvu v správach Google a dejú sa divné veci, zobrazí sa jeden web viackrát pomocou články, ktoré nemajú nič spoločné s kľúčovými slovami s dlhým chvostom alebo otázkou, ako Ill napíšte, aká je značka auta Mustang? a zobrazí jednu webovú stránku viackrát s rôznymi článkami, ktoré nemajú nič spoločné s témou, a potom nejaké staré články a toto je vyhľadávanie NOVINKY Google

Čítať:  Google hovorí: Ak ste miestna firma, nepoužívajte schému kontroly na svojej vlastnej webovej stránke

Tiež Tops stories má len veľké miliónové zbory, zistil už niekto podrobnosti o tejto základnej aktualizácii? toto musí byť najtajnejšia aktualizácia všetkých čias a veľmi mätúca. Videl som nejaké žartovanie o SEO online na sociálnych sieťach a povedali, aby sme neskúšali nič drastické alebo paniku, ale veľa ľudí sa spolieha na návštevnosť, aby zarobili peniaze buď na adsense alebo reklame alebo pridružených spoločnostiach, a teraz dostávajú obrovskú ranu.

Bolo mi povedané, že táto aktualizácia už bola dokončená, dnes ráno som znova skontroloval svoju návštevnosť a za posledných niekoľko hodín mám iba 7 návštev, nevytváram odkazy, iba blogujem, nerobím nič iné ako blogovanie a písať o mojom výklenku, takže nerobím žiadne záludné kecy, len sa riadim pravidlami google, že obsah je kráľom

posledná vec je, že som si všimol webové stránky s obrovským množstvom spätných odkazov a bez životopisu autora, žiadne kontaktné informácie sa umiestnili v top príbehoch alebo vysoko vo vyhľadávaní a niektoré ich články majú len 3 vety a sú plné reklám a vloženého tweetu, toto je super tenký obsah a nemal by to byť trest za reklamu s 9 reklamami na stránke s malým obsahom? Ale sú mimo moje hodnotenie. Adsense mám len na ničom inom.

> existuje nejaký náznak toho, čo mohlo spôsobiť náraz?

Čas zotrvania stránky.

Viete, ako obchodníci hovoria, že Amazon zistí, aké produkty sa predávajú, a potom ich naklonuje pod svoju vlastnú značku?

Poďme hovoriť o Google:

Google neustále berie ‘podiel’ z ich vlastných Serps. Čoraz viac odkazov na vlastnosti a služby Google. Za posledných 10 rokov zvýšili takmer každý odkaz na stránke, ktorý vedie do vlastníctva Google – najmä od čiernobielych aktualizácií – Panda/Penguin. Začali sme ich nazývať Clickless SERP, pretože odpovede z webových stránok poskytuje spoločnosť Google bez toho, aby bolo potrebné stránku navštíviť.

Čítať:  AHREFs spúšťa nástroj spätných odkazov 2.0

Google jasne chápe, že to, čo teraz nazývame „doba zotrvania“, je kritickou metrikou pre zvýšenie úspechu stránky. Keď spoločnosť Forrester Research zverejnila výskumnú správu „On Site Time“ z roku 1998 alebo 1999 (hľadala kópiu – bola platená), bolo jasné, že čas zotrvania bol hlavným meradlom úspechu stránky. Po tejto správe sa všetci pustili do masívnych výbuchov, aby zvýšili čas používateľa na mieste. Veľké stránky začali pridávať hry a podobne. Neboli sme imúnni
k tomuto tlaku a boli sme prvým fórom v roku 1999, ktoré obsahovalo súkromné ​​správy v snahe udržať používateľov na stránke dlhšie (psst: bolo to veľmi úspešné… – stále tu).

Nezáleží na tom, či používateľ nakoniec niečo kúpi alebo vykoná nejakú akciu, ktorá skončí na stránke zarábajúcou peniaze – jednoducho byť na stránke s názvom domény v adrese URL je hlavnou metrikou. Doba zotrvania.

(Čistý čas dohadov): Už roky som veril, že čiernobiele aktualizácie boli o tom, čo Google vedel o Dwell Time. Všetky stránky, ktoré som poznal, zaznamenali obrovský úspech, mali vysokú angažovanosť a miernu autoritu. Všetky hlavné fóra a súkromné ​​sociálne stránky zaznamenali veľký úspech (150 000 za deň až 15 000 za deň tu…a neskôr ešte viac). Iba tie, ktoré mali doménové oprávnenie (teraz to nazývajú EAT), ako napríklad Reddit a StackOverflow, si udržali svoju návštevnosť. Rovnako ako Amazon využíval svoje údaje o produktoch na uvedenie vlastných značiek, Google využil analýzu, aby odstránil „čas zotrvania“ zo stránok a ponechal si ho pre seba.

Aké boli výsledky?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE