Potrebuje web WordPress distribučnú sieť obsahu?

Sieť distribúcie obsahu (CDN) môže znížiť množstvo práce, ktorú musí vykonať váš server WordPress, a zlepšiť výkonnosť vašej stránky pre návštevníkov z celého sveta.

Väčšina zdrojov na serveri vášho hostiteľského účtu WordPress sa používa na odpovedanie na požiadavky a generovanie dynamického obsahu. Väčšinu šírky pásma vášho servera však spotrebuje poskytovanie statických zdrojov: zdrojov, ktoré sa medzi používateľmi nemenia.

Medzi statické zdroje patria okrem iného obrázky, videá, súbory JavaScript a súbory CSS. Statické zdroje sú pre väčšinu stránok najväčšou šírkou pásma; jeden obrázok s vysokým rozlíšením môže spotrebovať toľko šírky pásma ako stovky strán textu, dynamicky generovaného alebo inak.

Našťastie sú statické aktíva dokonalým kandidátom na ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Keď prehliadače návštevníkov vašej stránky WordPress načítajú statické aktíva, uložia sa, aby sa pri ďalšom zahrnutí na stránku nemuseli znova načítať.

Vďaka tomu je stránka pri ďalšom načítaní rýchlejšia, ale pri prvom načítaní ani pri akomkoľvek načítaní stránky po zmene statických súborov nerobí nič.

Distribučná sieť obsahu je typ vyrovnávacej pamäte, ktorá sa nachádza niekde medzi vyrovnávacou pamäťou prehliadača a vyrovnávacími pamäťami na serveri poskytovanými zásuvnými modulmi, ako sú WP raketa alebo Celková vyrovnávacia pamäť W3.

Sieť distribúcie obsahu sa skladá zo serverov v dátových centrách po celom svete. Servery obsahujúce CDN sa nazývajú okrajové uzly, pretože sú na „okraji“ siete.

Čítať:  Obnovovanie obsahu: Prečo, kedy a ako udržiavať obsah aktuálny – SEO

Keď je vaša stránka WordPress pripojená k sieti CDN, jej statické aktíva sa nahrajú do okrajových uzlov. Väčšina sietí distribúcie obsahu má okrajové uzly umiestnené v blízkosti hlavných populačných centier.

Hostinger Edge CDN poháňaný Cloudflare má viac ako 280 miest v USA, Európe a Ázii. Keď používateľ požiada o stránku z vašej lokality, statický obsah sa načíta z najbližšieho okrajového uzla, nie zo servera vašej lokality WordPress.

Povedzme, že vaša stránka WordPress sa nachádza v našom dátovom centre Southfield v štáte Michigan. Návštevník zo Sydney v Austrálii si vyžiada stránku z vášho webu. Bez CDN by obrázky a skripty museli absolvovať 9000 míľovú cestu zo Southfieldu do Sydney.

V dokonalom svete by údaje mohli uskutočniť túto cestu za menej ako desatinu sekundy, ale nežijeme v dokonalom svete.

Dáta môžu prechádzať mnohými smerovačmi, prepínačmi a medenými káblami, kým sa dostanú na miesto určenia. A je to obojsmerná cesta: požiadavka musí prejsť zo Sydney na váš server a odpoveď z vášho servera do Sydney. V mnohých prípadoch bude spiatočný čas trvať niekoľko sekúnd, čo nevedie k pozitívnemu zážitku z webu.

Ak však statické aktíva nemusia pochádzať z vášho servera WordPress v Southfielde, cesta môže byť oveľa kratšia a rýchlejšia. CDN ukladá statické aktíva do vyrovnávacej pamäte v dátovom centre blízko používateľa v Austrálii, možno hneď vedľa cesty v Sydney. Požiadavka je presmerovaná na najbližší okrajový uzol a údaje sú doručené v zlomkoch sekundy.

Čítať:  6 Magento alternatív, ktoré by ste mali zvážiť po Magento 1

Distribúcia obsahu je nevyhnutná, ak chcete medzinárodným používateľom a dokonca aj používateľom na druhej strane USA ponúknuť skvelý zážitok na vašom webe WordPress.

Ďalšie plány hostenia WordPress zahŕňajú veľkorysé prideľovanie údajov v našej globálnej sieti distribúcie obsahu.

Pozrite si naše plány WordPress, aby ste mohli začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE