Použite lenivé načítanie na zrýchlenie sťahovania z YouTube

Správca webu mal obavy zo sťahovania zo služby YouTube. Pridanie týchto videí negatívne ovplyvnilo rýchlosť načítania ich stránky tým, že sa výrazne zvýšila.

V tomto prípade, zatiaľ čo služba YouTube mala zásadný negatívny vplyv, štandardné videá vo formáte MP4 nie. Otázkou tohto webmastera bolo, či by mali alebo nemali úplne opustiť YouTube v prospech videí vo formáte MP4.

John vysvetlil, že si nemyslí, že má zmysel prejsť na úplne iný formát len ​​z dôvodov SEO. Vždy môžete použiť lenivé načítanie, aby sa videá YouTube načítali rýchlejšie. Jedným príkladom, ktorý by ste mohli použiť, by bolo nastavenie zástupného obrázka. Keď naň niekto klikne, načíta sa video YouTube.

To zvyčajne vedie k skráteniu času načítania stránky.

Odporúča tiež uistiť sa, že pridáte štruktúrované údaje pre tieto videá.

To sa deje v čase 29:11 vo videu.

Nižšie si môžete prečítať aj prepis:

John Mueller 9/10/2021 Prepis stretnutia

Ján (otázka) 29:11
Videá YouTube vkladáme na našu webovú stránku; podľa PageSpeed ​​Insights však výrazne spomalili časy načítania stránok. Vložené mp4 videá vôbec nespomaľujú čas načítania stránky. Preto je pre SEO lepšie vkladať mp4 videá?

Ján (odpoveď) 29:30
Neviem. Prinajmenšom z hľadiska normálneho hodnotenia, prehľadávania a indexovania si myslím, že nemá zmysel prepínať na iný formát videa len kvôli SEO. Ak sa pozeráte na rýchlosť, samozrejme existujú rôzne spôsoby vkladania videí a môžu existovať rôzne formáty videí, ktoré môžu predstavovať rôzne spôsoby vkladania existujúcich videí. A najmä tam, kde ide o YouTube, existujú spôsoby, ako vložiť videá, ktoré využívajú váš druh lenivého načítavania, kde ukážete napríklad zástupný obrázok, ak naň niekto klikne, potom sa video samo aktivuje.

Čítať:  6 spôsobov, ako zarobiť peniaze na YouTube v roku 2024

A ak to nastavíte, potom si myslím, že by ste mali byť schopní nastaviť tieto stránky tak, aby sa skutočne načítali veľmi rýchlo. Viem tiež, že tím YouTube pracuje aj na zlepšení predvoleného vloženia. Tak snáď sa to časom zlepší. Ale aspoň dovtedy by som hľadal rôzne spôsoby, ako jednoducho vložiť rovnaké videá. A ak sa rozhodnete hostiť tieto videá sami a umiestniť súbory mp4 priamo na vašu stránku, je to tiež v poriadku, je to úplne prijateľné, záleží len na vás.

Pokiaľ ide o videá, na čo by som si mohol dávať pozor, je to, že Google dokáže rozpoznať metadáta videa pre tieto veci. A s normálnym vložením YouTube to zvyčajne dokážeme celkom dobre vytiahnuť. Ak ich vkladáte sami alebo na vkladanie videí používate vlastný prehrávač, potom by som ešte raz skontroloval, či máte štruktúrované údaje pre videá vhodne aj na svojich stránkach.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE