Použitie nástroja na parafrázovanie na zlepšenie SEO: Tu je návod!

Ak pracujete v digitálnom marketingu, možno ste sa stretli s pojmom „parafrázovací nástroj“. Tiež známy ako prepisovač článkov, používa pokročilú umelú inteligenciu na prepracovanie kúskov textu. Môže upravovať všetky druhy vecí, ako je dĺžka vety, tón, zložitosť a štruktúra.

Aj keď sa každý nástroj na parafrázovanie bude líšiť z hľadiska ceny a funkcií, všetky sú navrhnuté tak, aby vám pomohli stať sa lepším spisovateľom. Čo to má spoločné s optimalizáciou pre vyhľadávače (SEO)?

Vidíte, SEO je trochu čierne umenie. Nielenže musíte zvládnuť viac ako 200 hodnotiacich faktorov, ale musíte tiež držať krok s neustále sa meniacimi algoritmami Google.

To môže byť časovo náročný problém pre tých z nás, ktorí nie sú odborníkmi na SEO – alebo nemáme prostriedky na to, aby sme si ich najali.

Našťastie, nástroje ako Moz a Storychief vám môžu pomôcť s technickou stránkou a stránkou kľúčových slov. Ale pokiaľ ide o najvplyvnejší faktor hodnotenia vyhľadávania, „vytváranie pútavého a užitočného obsahu“, nástroj na parafrázovanie môže byť vaším najlepším priateľom.

Ak teda chcete posunúť hodnotenie vašej stránky vo vyhľadávaní o niečo vyššie, tu sú štyri spôsoby, ako vám môže pomôcť nástroj na parafrázovanie.

1. Zvýšte svoju čitateľnosť

Keď hovorím o čitateľnosti, nemám na mysli prvky ako veľkosť písma alebo medzery (aj keď všetky sú dôležité).

Čítať:  8 miestnych SEO nástrojov, ktoré by ste mali vyskúšať, aby ste dosiahli neskutočné výsledky

Hovorím o tom, aké ľahké je pochopiť váš text. Vaše publikum by malo pochopiť význam vašej správy bez toho, aby ju znova čítalo alebo hľadalo slová v slovníku.

Podľa Yoast vyhľadávače milujú čitateľný text. Dáva to veľký zmysel: ak je váš text ľahko zrozumiteľný, ľudia sa na vašom webe budú držať dlhšie. Navyše pomáha 27 % ľudí na celom svete, ktorí používajú hlasové vyhľadávanie na navigáciu na webe v mobile.

Štúdia spoločnosti Backlinko zistila, že priemerný výsledok hlasového vyhľadávania bol dlhý 29 slov a boli napísané na úrovni 9. ročníka (ekvivalent skóre ľahkosti čítania Flesch 60-70). Takže to nech je pre Siri krátke a sladké.

Ak vám písanie jednoduchou angličtinou nejde ľahko, práve tu vám môže pomôcť nástroj na parafrázovanie.

Dokáže prepísať vaše vety, aby boli jednoduchšie a stručnejšie. Môže to zahŕňať zbytočné frázy z vášho písania, ako napríklad „veľká škála“ a „je schopný“.

Ak používate Storychief, môžete sledovať zmeny v skóre čitateľnosti na pravej strane obrazovky. Čím vyššie skóre, tým lepšie!

2. Zlepšite variácie kľúčových slov

Jednou z prvých vecí, ktoré sa o SEO dozviete, je dôležitosť kľúčových slov.

Je to všetko o zosúladení obsahu s tým, čo človek hľadá. Technické spoločnosti ako Canva to vystihli – ak hľadáte akýkoľvek typ dizajnu, určite budú mať k dispozícii článok „ako na to“.

V minulosti sa ľudia uchyľovali k praxi známej ako „prepĺňanie kľúčovými slovami“. To je miesto, kde je rovnaké slovo alebo fráza zahrnuté viackrát na webovej stránke, aby sa manipulovalo s jej hodnotením vo vyhľadávaní. Zameraním sa na kvantitu pred kvalitou autori obsahu v podstate uprednostňovali roboty pred ich skutočným publikom.

Čítať:  Vysvetlenie úlohy CRM v marketingových kampaniach

Našťastie môžete uspokojiť vyhľadávače aj svoje publikum tým, že namiesto toho použijete synonymá. Aj keď by ste mali stále umiestňovať kľúčové slová v názve a prvom odseku svojho článku, preformulovaním textu zaistíte, že bude zábavný aj tematický.

Mnoho nástrojov na parafrázovanie automaticky navrhne synonymá na základe kontextu vašej vety. Vyhnite sa používaniu slov, ktorým nerozumiete, alebo ktorým vaše publikum nerozumie.

3. Zlepšite zapojenie

Písanie pútavého obsahu je najvplyvnejším faktorom, pokiaľ ide o hodnotenie vyhľadávania.

Bez ohľadu na to, ako rýchlo sa vaša stránka načítava alebo koľko máte interných odkazov, návštevníci sa nebudú držať, ak je váš obsah nudný a irelevantný. Aj keď je na vás, aby ste prišli s dobrými nápadmi, nástroje na parafrázovanie môžu zlepšiť spôsob, akým ich komunikujete.

Vezmite si napríklad aktívny hlas. To je, keď je predmetom vety dej. Na rozdiel od pasívneho hlasu je pomocou aktívneho hlasu vaše písanie priamejšie a presvedčivejšie. Toto je obzvlášť dôležité pre nadpisy a kópiu výzvy na akciu. Niektoré nástroje na parafrázovanie dokážu previesť frázy z pasívneho hlasu na aktívny v priebehu niekoľkých kliknutí.

Ale to nie je jediný spôsob, ako zmeniť štruktúru viet.

Ak ste ako ja, máte vo zvyku začínať každý odsek rovnako (prvý návrh tohto článku obsahoval dvojnásobný počet „ak“). Nástroj na parafrázovanie vám môže pomôcť upraviť štýl a syntax vašich viet, aby nezneli tak opakujúce sa a monotónne.

Čítať:  Pokročilé pracovné postupy Git & Použitie

4. Opravte gramatické chyby

Okrem toho, že je váš obsah pútavý, je tiež dôležité, aby bol gramaticky správny.

Pravopisné chyby a chýbajúce interpunkčné znamienka nielenže sťažujú čítanie textu, ale ovplyvňujú aj to, ako ľudia vnímajú vašu značku. Nikto nechce zveriť údaje o svojej kreditnej karte službe, ktorá nedokáže odlíšiť „vaše“ od „vy ste“.

V súčasnosti vás Google nebude priamo penalizovať za pravopisné a gramatické chyby (na rozdiel od Bingu). Stránka plná preklepov a zle formulovaných viet však bude pre každého používateľa červenou vlajkou. Stačí sa spýtať Website Planet – testovali vplyv preklepov na vstupnú stránku a zistili, že miera okamžitých odchodov sa zvýšila o 85 %. Fuj.

Jednoduchý spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je korektúra. Niektoré nástroje na parafrázovanie okrem prepisovania skontrolujú vašu prácu na gramatické chyby. Sú rýchlejší ako ľudskí korektori a často zachytia zložitejšie chyby, ktoré by vstavaným kontrolórom gramatiky mohli uniknúť.

Vyskúšajte si nástroj na parafrázovanie

Ako vidíte, nástroje na parafrázovanie môžu pomôcť každému, kto sa snaží zlepšiť SEO svojich stránok s obmedzeným rozpočtom. Môžu robiť čokoľvek od vkladania synoným až po zvýšenie skóre čitateľnosti. Keďže sa technológie v tejto oblasti drasticky vyvíjajú (vďaka modelom ako GPT-3), AI vám pomôže okamžite prepísať celé články.

Ak ste zvedaví, čo môže urobiť nástroj na parafrázovanie pre vaše SEO, pozrite si Outwrite. Sme malý technologický startup z Austrálie, ktorý vytvára nástroje, ktoré každému pomôžu stať sa silným spisovateľom. Náš nástroj na parafrázovanie AI si môžete bezplatne vyskúšať na našej webovej stránke.

Čítať:  11 najlepších nástrojov na písanie obsahu SEO v roku 2024: Začnite hodnotiť ešte dnes!

O autorovi

Stacy Goh pomáhala rozbiehať, rozširovať a opúšťať startupy už od svojich 19 rokov. Ako prvá marketingová zamestnankyňa v každej z týchto spoločností pokryla každý aspekt toho, čo znamená premeniť potenciálneho zákazníka na celoživotného zákazníka. Stacy je v súčasnosti manažérkou digitálneho marketingu v Outwrite, nástroj na parafrázovanie, vďaka ktorému bol tento životopis ešte lepší.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE