Použitie skvelých fotografií na vytvorenie portfólia na WordPress

Ak ponúkate kreatívne služby na voľnej nohe alebo prevádzkujete agentúru služieb klientom, budete potrebovať portfólio.

Portfólio je základom kreatívneho podnikania. Prezentuje vašu prácu, ukazuje vašu zručnosť a štýl a potenciálnym klientom ukazuje, čoho ste schopní.

Ak chcete vytvoriť nádherné online portfólio, ktoré presvedčí klientov, aby si vás najali, alebo agentúru snov, aby si vás najala, platforma Managed WordPress by mala byť vašou voľbou. Vďaka krásnym témam v štýle portfólia, ktoré si môžete prispôsobiť, a rôznym dostupným doplnkom pre galériu obrázkov a posúvačov dáva WordPress kreatívnym profesionálom možnosť zostaviť si jedinečné portfólio, ktoré odráža ich osobnosť a predstavuje prácu, na ktorú sú najviac hrdí.

Doplnky obrázkovej galérie a portfólia

Nedávno sme zdieľali zoznam piatich najlepších doplnkov fotogalérie WordPress. Všetkých päť doplnkov vám to umožňuje pridajte úžasné obrázkové galérie do svojho portfólia WordPress a prispôsobiť možnosti zobrazenia. Pridaním galérie k individuálnej položke portfólia môžete predviesť zbierku ukážok prác, kontextu pozadia a obrázkov projektu, ktoré rozprávajú príbeh projektu.

Ak galérie nie sú vašou prioritou, radšej obmedzíte posúvanie alebo chcete, aby si návštevníci narazili na jeden obrázok vašej práce, môžete použiť posuvný doplnok ako Soliloquus. Soliloquy Lite je bezplatná verzia dostupná v úložisku doplnkov WordPress a Soliloquy Pro je prémiová verzia s ešte viac funkciami. V predvolenom nastavení reaguje a je vhodný pre mobilné zariadenia, je optimalizovaný na zaistenie maximálnej rýchlosti, ľahko sa používa a aktualizuje a ľahko sa prispôsobuje množstvom háčikov a filtrov – a s posuvnými blokmi je kompatibilný s Gutenbergom.

Čítať:  Vylepšenie zálohovania mimo lokality pomocou aplikácie SnapShooter: Dis...

Ďalšou možnosťou, ako zobraziť svoju prácu a vytvoriť portfólio pomocou WordPress, je použiť skutočný doplnok na správu portfólia, ako je Portfólio vlastného obsahu. Pomocou vlastného portfólia obsahu môžete:

  • Vytvorte si individuálne projekty pre svoje portfólio a prispôsobte si trvalé odkazy
  • Kategorizujte a označujte projekty portfólia
  • Pridajte vlastné podrobnosti projektu, ako je obrázok projektu, adresa URL, klient, umiestnenie, dátumy začiatku/ukončenia a popis
  • Vytvárajte lepkavé projekty

Tipy na vystavenie vašej práce

To, ako sa prezentujete vo svojom portfóliu – je to dizajn, organizácia, štýl, zmysel pre detail, prezentácia, obsah a snímky – je odrazom toho, kto ste a ako pracujete.

Ako všetko robíš, tak robíš všetko.”

Keď máte navrhnuté portfólio a vybrané a nakonfigurované doplnky, ktoré budete používať na zobrazenie svojej práce, je čas vybrať projekty, ktoré chcete zahrnúť, napísať popis projektu a príbeh a vytvoriť snímky.

Tu je päť tipov, ako zabezpečiť, aby bolo vaše portfólio plné pútavých obrázkov, ktoré zapôsobia na potenciálnych klientov alebo zamestnávateľov.

1. Starostlivo spravujte svoju prácu

Vaše portfólio nie je miestom na ukladanie vzoriek každého projektu, ktorý ste kedy dokončili. Je to miesto, kde môžete vybrať a predviesť svoju najlepšiu prácu, svoj štýl a skúsenosti – je to vaša príležitosť porozprávať príbeh o tom, kto ste ako kreatívny profesionál.

2. Ukážte svoju prácu

Pri vytváraní kolekcie obrázkov projektu, ktoré budú zahrnuté do položky portfólia, ju zmiešajte a zahrňte ukážky hotového projektu aj zábery zo zákulisia vašej rozpracovanej práce a kreatívneho myšlienkového procesu. Vaše položky portfólia tak získajú väčšiu hĺbku a vizuálny záujem.

Čítať:  Čo je to slučka WordPress?

3. Presuňte sa za snímku obrazovky

Snímku obrazovky môže urobiť ktokoľvek, a keď portfólio pozostáva len zo snímok dokončených projektov, stáva sa nudným a monotónnym. Zatiaľ čo snímky obrazovky sú dôležitou súčasťou dokumentovania vašej práce, musíte tiež ísť nad rámec snímky obrazovky, aby ste ukázali svoje projekty v kontexte. Zobrazte responzívnu webovú stránku na viacerých zariadeniach; odfotografujte niekoho pomocou turistickej aplikácie na obrazovke smartfónu na chodníku; zdieľajte fotku niekoho, kto používa webovú stránku reštaurácie, ktorú ste práve dokončili, na telefóne v aute.

Tip: Nie ste pripravení urobiť si vlastné fotografie pre svoje portfólio? Odfoťte počítače, tablety a telefóny v rôznych kontextoch z miest, ako je napr Unsplash, Shutterstocka Kreatívny trhvystrihnite obrazovky a vložte snímky obrazovky.

4. Buďte kreatívni s orezaním

Aj keď pri vytváraní kolekcie obrázkov portfólia, ktoré chcete zobraziť v galérii alebo posúvači, potrebujete prezentovať projekt ako celok, zvážte pridanie niekoľkých krásnych detailov konkrétnych dizajnových prvkov alebo zaujímavých kúskov. Obrázky zblízka vytvárajú extra vizuálny záujem a drámu a pozdvihujú vnímanie vašej práce.

5. Použite konzistentný štýl

Ak je vaše portfólio všade, hovorí to ľuďom, že ste všade. Je dôležité, aby celé vaše portfólio rozprávalo konzistentný príbeh o tom, kto ste, v čom ste skvelí, akú prácu chcete robiť a ako pracujete. To znamená, že všetky snímky zahrnuté vo vašom portfóliu – či už je to snímka obrazovky, fotografia alebo funkcia zblízka – musia mať v prezentácii konzistentný štýl, aby vytvárali lepšiu používateľskú skúsenosť.

Čítať:  Päť nástrojov, ktoré musia mať vývojári tém WordPress

Posledné podrobnosti, ktoré je potrebné zvážiť pre vaše portfólio WordPress

Pamätajte, že pri nastavovaní stránky portfólia WordPress zapamätajte si svoje publikum a ideálnych klientov. Nezabudnite usporiadať svoje portfólio spôsobom, ktorý im pomôže rýchlo nájsť to, čo hľadajú, a spolu s podmanivými obrázkami zahrnúť kritické detaily každého projektu, aby návštevníci mali kontext pre prácu, ktorú recenzujú.

Pripravte sa tiež na úspech umiestnenie vašich najlepších projektov na začiatok a koniec vášho portfólia. Môže byť lákavé umiestniť všetky svoje najlepšie projekty na prvé miesto vo svojom portfóliu, ale s týmto prístupom riskujete, že návštevníci opustia vaše portfólio a pohnú sa ďalej, keď uvidia projekty, ktoré nie sú také pôsobivé. Pri prezeraní portfólií sa ľudia zvyčajne pozerajú na niekoľko prvých záznamov, skenujú cez stred a pozerajú sa na posledných pár, potom, ak ich to stále zaujíma, prekliknú stred portfólia.

Vždy dávajte svoje najlepšie projekty na prvé a posledné a všetko ostatné zmiešajte uprostred.

Nakoniec pridajte an každoročné opakované pripomenutie si do kalendára, aby ste si prezreli svoje portfólio. Pridajte všetky nové projekty, ktoré chýbajú, a odstráňte staršie projekty, ktoré už nie sú relevantné alebo sú príliš staré. V ideálnom prípade by sa vaše portfólio malo aktualizovať pri dokončovaní nových projektov alebo písaní nových prípadových štúdií a malo by obsahovať najaktuálnejšiu prácu, na ktorú ste najviac hrdí.

Čítať:  Ako odstrániť zdroje blokujúce vykreslenie vo WordPress

Vyskúšajte spravovaný WordPress

Spravovaný WordPress Hostinger automaticky spracuje kompresiu obrázkov, aktualizáciu jadra WordPress a doplnkov, zálohovanie a ďalšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE