Použitie WordPress na zostavenie produktovej dokumentácie

Zákaznícka podpora je jedným z najväčších výdavkov každého poskytovateľa online služieb a produktov. Je to tiež kľúčový faktor pri vytváraní pozitívnej zákazníckej skúsenosti. Podpora je pre zákazníkov veľmi dôležitá, a to natoľko, že zákazníci nespokojní s podporou sa pravdepodobne obrátia na sociálne médiá so svojimi sťažnosťami, čím poškodia reputáciu spoločnosti a potenciál zárobku.

Online predajcovia sú v úzadí: musia poskytovať skvelú podporu, no veľká podpora môže byť veľmi drahá, najmä v prípade zložitých technických produktov. Jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť záťaž na podporu, je vytvoriť komplexnú online dokumentáciu, do ktorej môžu zákazníci nahliadnuť z vlastnej iniciatívy a na ktorú môžu používateľov odkazovať zástupcovia zákazníckej podpory.

V minulosti sa spoločnosti často obracali na proprietárne podnikové riešenia. Tieto majú tendenciu mať obmedzený rozsah, bolestivé použitie a budú spájať predajcu s poskytovateľom softvéru počas životnosti produktu. Je zrejmé, že to nie je ideálna situácia a je to zbytočné, keď sú k dispozícii vynikajúce bezplatné systémy na správu obsahu s výkonnými rozšíreniami na vytváranie dokumentov.

WordPress sa najčastejšie považuje za platformu na vytváranie blogov a stránok na generovanie potenciálnych zákazníkov, ale je to tiež vynikajúca voľba na vytváranie zdrojov zákazníckej podpory, ktoré siahajú od jednoduchých častých otázok až po komplexný návod na použitie s návodmi a dokonca aj používateľmi generované kanály podpory, ako sú fóra. .

Chcel by som sa zamerať na to, ako môžu predajcovia online služieb vytvoriť efektívnu podpornú dokumentáciu pomocou nástrojov, ktoré poskytuje WordPress.

Dokumentátor

Documentor je jedným z najbohatších nástrojov na vytváranie dokumentácie dostupných pre WordPress. Vychádzajúc z existujúceho rámca príspevkov a stránok WordPress, Documentor pridáva funkcie, ktoré uľahčujú vytváranie profesionálnej dokumentácie s minimom problémov.

Bezplatná verzia doplnku bude pravdepodobne postačovať mnohým spoločnostiam a obsahuje funkcie, ako sú vlastné sekcie, ktoré možno ľahko prepojiť s obsahom, krátke kódy na vloženie sprievodcu do vašej stránky WordPress a možnosť zmeniť poradie sekcií ako vzniká potreba. Documentor je plne responzívny, čo znamená, že vaša dokumentácia bude vyzerať skvele na akomkoľvek zariadení.

Prémiová verzia doplnku poskytuje niekoľko užitočných vylepšení vrátane viacerých vzhľadov a formulára spätnej väzby od používateľov pre dokumentáciu.

Doc It

Doc Je možno menej komplexný, pokiaľ ide o funkcie, ale ponúka viac než dostatočnú flexibilitu pre všetky okrem najzložitejších scenárov dokumentácie. Doc It ponúka obzvlášť silné navigačné funkcie s bočným panelom, ktorý zobrazuje zoznam obsahu a drobky.

Doc Je to bezplatný doplnok.

Spider FAQ

Ako už názov napovedá, Spider FAQ nie je plnohodnotný dokumentačný doplnok. Namiesto toho sa zameriava na to, aby bolo čo najjednoduchšie vytvoriť často kladené otázky, v ktorých sa dá ľahko orientovať. Spider FAQ ponúka flexibilnú kategorizáciu otázok a odpovedí a vstavané vyhľadávanie.

Bezplatná verzia je obmedzená na vytváranie častých otázok pomocou jedinej šablóny, ale prémiová verzia obsahuje viac ako 20 rôznych šablón a možnosť pridávať sociálne funkcie do častých otázok, ako napríklad „páči sa mi to“.

Čítať:  Ako pridať vizuálnu príťažlivosť do WordPress pomocou efektov vznášania

WordPress v zhode s doplnkami, o ktorých sme tu diskutovali, poskytuje všetky funkcie, ktoré firma potrebuje na vytvorenie komplexného zdroja dokumentácie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE