Používanie ccTLD na medzinárodnú implementáciu SEO je veľmi zrejmá a dobrá prax

Jeden odborník v oblasti SEO bol zvedavý na medzinárodnú implementáciu SEO, na ktorej pracujú.

Ich stránka má v súčasnosti silné zastúpenie v USA s doménou .com. V súčasnosti neexistuje žiadna medzinárodná implementácia SEO.

Pracujú však na budovaní medzinárodnej prítomnosti v Kanade a Spojenom kráľovstve a dnes sú na križovatke.

Ich hlavná otázka znie: mali by použiť ccTLD, alebo si len ponechať .com, keď budujú veci na medzinárodnej úrovni?

Sú realitnou spoločnosťou, takže ich stránky sú špecifické pre danú lokalitu. V priebehu budúceho roka alebo dvoch pravdepodobne skončia v asi tuctu krajín.

Ich myšlienkový proces je schopný využiť výhody lokálneho zacielenia v rámci Google Search Console pomocou ccTLD.

S globálnou doménou .com to však nedokážu.

Technológia pre nich nie je problém.

Tak či onak, funguje to. Chcú teda len určiť, či je výhodné použiť ccTLD na medzinárodné implementácie SEO a či je to pre Google jednoduchšie na základe toho, ako sa to robí.

John vysvetlil, že existuje niekoľko vecí, ktoré prichádzajú do úvahy, pokiaľ ide o medzinárodné SEO.

Jedným z nich je aspekt mať viacero stránok v porovnaní s jednou skutočne silnou webovou stránkou.

Ak máte tucet rôznych miest, potom je to menší problém. Možno je to niečo, čo nakoniec vyjde.

Ďalším problémom je geografické zacielenie, ktoré Google používa, keď rozpozná, že ľudia hľadajú niečo miestne.

Či tak alebo onak, John odporúča uistiť sa, že Google dokáže zistiť, na čo je stránka zacielená, a ccTLD sú najjednoduchším spôsobom, pretože vďaka tomu sú veci úplne zrejmé.

Čítať:  Google môže po implementácii vylepšení trvať oveľa dlhšie indexové prehľadávanie v porovnaní s predchádzajúcim

John verí, že používanie ccTLD v medzinárodnej implementácii je dobrý prístup.

Jedna vec, ktorú by však neurobil, je použitie parametrov URL alebo niečo také.

Ak použijete náhodné parametre adresy URL, sťaží to Googlu akékoľvek geografické zacielenie.

To sa deje približne v čase 20:17 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 20:17
John. Dobré ráno. Ahoj. Takže máme dosť silnú prítomnosť v USA .com bez skutočnej medzinárodnej implementácie. Ale začíname sa budovať v Kanade a Veľkej Británii a dnes sme na križovatke. Mali by sme ísť s ccTLD, alebo to nechať len pod the.com? Sme realitná spoločnosť, takže naše stránky sú dosť špecifické pre danú lokalitu.

V priebehu budúceho roka alebo dvoch pravdepodobne skončíme v asi tuctu krajín. Takže môj myšlienkový proces je schopný využiť možnosť zacieliť lokálne v Search Console, kde s ccTLD, kde to nemôžem urobiť s global.com. A technológia pre nás nie je problém. Takže viete, v oboch prípadoch to funguje. Takže sa len pýtam, je jedna, viete, výhoda ísť jedným alebo druhým smerom?

Alebo je to pre Google jednoduchšie tak či tak?

Ján 21:16
Myslím si, že do hry vstupuje viacero vecí. Jedným z nich je pravdepodobne aj aspekt viacerých stránok v porovnaní s jednou skutočne silnou webovou stránkou, podobne ako v predchádzajúcej otázke. Ak hovoríte o tuctu rôznych miest, možno je to menší problém.

Čítať:  Google hovorí, že ak sa stránky, ktoré nie sú na sklade, považujú za mäkké 404, úplne vypadnú z indexu

Možno je to niečo, čo funguje. Ďalšia vec je geografické zacielenie, ktoré používame, keď zistíme, že ľudia hľadajú niečo lokálne. Či tak alebo onak, pokúsil by som sa uistiť, že dokážeme zistiť, aké geografické zacielenie použiť pre webovú stránku, a ccTLD sú úplne zrejmé. Takže to je, myslím, že dobrý prístup. Subdomény sú možnosťou, podadresáre sú možnosťou.

Čo by som nerobil, je len použiť parametre URL alebo niečo podobné, kde je to ako, no, máte svoju hlavnú globálnu webovú stránku a môžete hľadať konkrétnu krajinu a potom niekde v adrese URL je táto krajina tiež spomínané. Pretože to by v podstate znamenalo, že pre web nemôžeme robiť geografické zacielenie vôbec. Správny.

SEO Professional 6 22:23
Správny. Dobre. Áno, práve teraz robíme ako, viete, stránka pre vývojárov je ako /frca. Alebo sa pozeráme na .ca pre Kanadu.

Ale my sa len snažíme prísť na to, čo dáva zmysel. Máme napríklad, že naša stránka v USA má 40 miliónov stránok, naša stránka v Kanade by mala pravdepodobne pol milióna stránok, pričom viete, že 5 percent z nich je v skutočnosti jedna k jednej, pretože sú špecifické pre lokalitu.

Tak neviem, či to môže mať nejaký rozdiel.

Ján 22:56
Teraz si myslím, že z technického hľadiska by boli všetky rovnocenné, môže to byť tak, že z hľadiska hodnotenia SEO by ste mohli mať nejaké výhody, ak by ste stavali na svojej existujúcej doméne.

Čítať:  7 SEO stratégií na zvýšenie návštevnosti sprostredkovania

Ale myslím, že to trochu závisí aj od toho, aké sú vaše marketingové ciele. Ak ich chcete skutočne umiestniť ako podobné, sme realitná spoločnosť pre Kanadu, potom chcete mať svoju vlastnú doménu. Ak to chcete umiestniť tak, že sme globálna spoločnosť a robíme aj Kanadu, potom môže byť v poriadku mať to v rámci svojej existujúcej domény.

Takže si myslím, že z technického hľadiska, keďže všetky tieto možnosti sú otvorené, akým smerom sa vydáte je niečo takmer ako strategické rozhodnutie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE