Používanie formulárov Google s WordPress

Používanie formulárov Google s WordPress

Formuláre sú bezpochyby jedným z najvýkonnejších a najuniverzálnejších nástrojov internetu. Či už chcete vytvoriť pokladničnú stránku pre svoju stránku elektronického obchodu alebo uvažujete o vytvorení prieskumu, formulár vám pomôže efektívne a konzistentne zbierať tieto informácie.

A hoci je adresár doplnkov WordPress preplnený doplnkami, ktoré vám pomôžu vytvárať všetky druhy formulárov, odporúčame najprv vyskúšať Formuláre Google. Formuláre Google vám umožňujú zdieľať formulár s divákmi prostredníctvom webu WordPress, e-mailu, sociálnych médií alebo Disku Google.

S ohľadom na túto skutočnosť vám v tomto príspevku ukážeme, ako môžete vytvoriť formulár Google a pridať ho na svoj web WordPress – dvoma rôznymi spôsobmi! Ale skôr ako začneme, poďme sa rýchlo pozrieť na to, čo sú Formuláre Google a aké funkcie ponúkajú.

Čo sú formuláre Google?

Formuláre Google je nástroj na vytváranie formulárov nabitý funkciami, ktorý sa dodáva s balíkom online aplikácií Google. Používateľom to neuveriteľne uľahčuje zhromažďovanie informácií o svojich zákazníkoch rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Formuláre Google boli spustený ako samostatná aplikácia v roku 2016 predtým to bola len funkcia, ktorá bola súčasťou služby Tabuľky Google.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie Formulárov Google na vytvorenie formulárov:

  • Odpovede v reálnom čase. Reakcie zákazníkov si môžete prezerať v reálnom čase. Okrem toho môžete vidieť, ako jednotliví respondenti odpovedali na konkrétne otázky.
  • Mediálne položky. Umožňuje vkladať obrázky a videá z YouTube priamo do otázok formulára, aby boli ľahšie pochopiteľné alebo ponúkali ďalšie informácie.
  • Výkonné funkcie. Funkcie, ako sú vopred vyplnené odpovede, povinné polia, nahrávanie súborov a mriežky s viacerými možnosťami, vám uľahčia zhromažďovanie potrebných údajov.
  • Tony doplnkov. Získate prístup k širokej škále doplnkov, vďaka ktorým bude váš formulár ešte funkčnejší.
Čítať:  Google: Nejde len o rozpočet na indexové prehľadávanie, ale aj o dopyt po prehľadávaní, frekvenciu prehľadávania, technické chyby a kapacitu prehľadávania

Teraz, keď ste lepšie pochopili, čo sú Formuláre Google, začnime vytvorením rýchleho formulára na odoslanie používateľského formulára a potom ho pridajte na našu webovú stránku WordPress.

Ako vytvoriť svoj prvý formulár Google

Na účely tohto tutoriálu vám ukážeme, ako vytvoriť jednoduchý registračný formulár udalosti a potom ho publikovať prostredníctvom svojej webovej stránky WordPress. Ak chcete začať, prihláste sa do svojho účtu Google a prejdite na Formuláre Google.

1 šablóna formulárov

Potom vyberte šablónu z Galérie šablón alebo začnite nový formulár od začiatku. Ideme s Registrácia na podujatie šablóna.

2 registrácia podujatia

Pomocou plávajúcej ponuky môžete pridať ďalšie otázky, zadať názov/popis, vložiť položky médií a vytvoriť ďalšie sekcie.

3 prispôsobiť formulár

Ak používate šablónu, úprava existujúceho dizajnu je celkom jednoduchá. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na sekciu, ktorú chcete prispôsobiť, a môžete zmeniť otázku, možnosti odpovede a odpovede.

Teraz, keď je váš formulár dokončený, kliknite na ikonu oka a zobrazte jeho ukážku. Ak ste spokojní s tým, ako vyzerá, potom je čas sprístupniť formulár publiku vašej stránky.

Ako pridať formuláre Google na svoj web WordPress

Keď je váš formulár vyplnený a pripravený na použitie, môžete ho zverejniť a začať naň dostávať odpovede. V tejto časti vám ukážeme, ako pridať Formuláre Google na váš web WordPress vložením kódu iframe priamo na váš web a pomocou doplnku. Poďme postupne prejsť obe možnosti.

Metóda 1: Vloženie kódu iframe

Najjednoduchší spôsob, ako pridať Formuláre Google do WordPress, je vložiť ich kódy iframe priamo na váš web.

Čítať:  7 najlepších miest na nájdenie bezplatnej hudby pre vaše videá

Ak chcete začať, kliknite na Odoslať tlačidlo v pravom hornom rohu obrazovky.

4 tlačidlo odoslať

Uvidíte a Odoslať formulár na obrazovke sa zobrazí kontextové okno s výzvou na výber spôsobu odoslania formulára Google.

5 odošlite formulár

Prepnite na Vložiť HTML kliknutím na ikonu uhlovej zátvorky a skopírujte kód iframe do schránky.

6 kód iframe

Potom sa prihláste na svoj web WordPress a prejdite na stránku (alebo príspevok), na ktorú chcete pridať formulár Google. Otvorte textový editor HTML a vložte do neho kód iframe.

7 wordpress stránku

Keď to urobíte, stlačte Uložiť koncept tlačidlo a Náhľad stránku na front-ende vášho webu. Takto vyzerá náš formulár Google na WordPress:

8 náhľad

Metóda 2: Pomocou Doplnok Google Forms Plugin

Ak chcete mať väčšiu kontrolu nad tým, ako sa formulár Google zobrazuje na vašej webovej lokalite, môžete použiť Doplnok Google Forms namiesto toho. Výnimočnou funkciou, ktorú ponúka tento doplnok, je to, že odstraňuje Google wrapper HTML a vkladá formulár priamo na vaše webové stránky alebo príspevky.

9 plugin pre formuláre Google

Prihláste sa na svoj web WordPress a prejdite na Pluginy > Pridať nové. Ďalej vyhľadajte doplnok Formuláre Google a nainštalujte a aktivujte ho, keď ho nájdete.

10 nainštalujte doplnok

Teraz prejdite na Formuláre Google > Pridať nový formulár Google z ponuky bočného panela. Zobrazí sa výzva na zadanie vášho Podrobnosti formulára Google. Ak to chcete vyplniť, najprv sa vráťte späť do svojho formulára Google a získajte jeho adresu URL z Odoslať formulár objaviť sa.

Čítať:  5 techník na zrýchlenie vašej stránky WordPress

11 odkaz

Ďalej zadajte odkaz na svoj formulár do Adresa URL formulára a vyplňte zostávajúce možnosti konfigurácie, ako uznáte za vhodné. Keď s tým skončíte, zverejnite formulár Google a skopírujte jeho zodpovedajúcu hodnotu skráteného kódu.

12 skrátený kód

Nakoniec otvorte stránku (alebo príspevok), na ktorú chcete pridať formulár Google, a vložte krátky kód do jej textového editora HTML.

13 vložte skrátený kód

To je všetko! Formulár Google by sa mal pridať na vašu webovú stránku WordPress a môžete si ho zobraziť na front-ende. Je dôležité poznamenať, že vzhľad formulára bude teraz závisieť od vašej aktívnej témy. Do formulára môžete samozrejme pridať vlastný CSS pomocou možností konfigurácie doplnku Formuláre Google.

Záver

Formuláre Google sú výkonný nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať všetky druhy formulárov od jednoduchých stránok pokladne až po dynamické prieskumy, ktoré zobrazujú rôzne otázky pre rôzne typy odpovedí. Okrem toho je neuveriteľne jednoduché používať Formuláre Google s vašou webovou stránkou WordPress.

Poďme si rýchlo zrekapitulovať rôzne spôsoby, ako môžete integrovať Formuláre Google s WordPress:

  1. Vložte kód iframe priamo na stránku (alebo príspevok), kam chcete pridať formulár Google.
  2. Použi Formuláre Google plugin na pridanie formulára na vašu stránku pomocou krátkych kódov.

Dúfajme, že teraz ste v dobrej pozícii, aby ste mohli podniknúť ďalšie kroky. Odporúčame vám vyskúšať obe možnosti a zistiť, ktorá je pre vás najlepšia.

Máte nejaké otázky o tom, ako používať Formuláre Google s WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Čítať:  Doplnky Sticky Header pre vylepšenú navigáciu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE