Používanie WordPress ako rozhrania Content API vašej front-endovej aplikácie


Väčšina webových stránok s obsahom používa systém na správu obsahu, ako je WordPress, na generovanie webových stránok na serveri pred ich odoslaním do prehliadača. Tento prístup má výhody: generovanie stránok na serveri vyžaduje od webového prehliadača len málo; obchodná logika aplikácie je umiestnená na jednom mieste a nie je rozložená medzi serverom a klientom; a prehľadávače vyhľadávacích nástrojov sú dobre vybavené na to, aby si poradili s HTML: dokonca aj moderné prehľadávače môžu mať problémy s jednostránkovými aplikáciami (SPA).
Napriek tomu sa SPA a ďalšie aplikácie, v ktorých je vrstva zobrazenia a veľká časť logiky ovládaná na klientovi, stávajú čoraz obľúbenejšími. JavaScript je schopnejší a príjemnejší na prácu ako kedysi. Zobraziť rámce ako Reagovať a Vue aby tvorba rýchlych aplikácií na strane klienta bola pre skúsených vývojárov hračkou. Rozhrania API prehliadača pokročili do bodu, v ktorom sú schopné podporovať webové aplikácie rovnako bohaté na funkcie ako natívne aplikácie; v skutočnosti technológie ako Electronktorý je založený na prehliadači Chromium, sa používajú na vývoj „natívnych“ aplikácií s webovými technológiami.
Na tomto pozadí WordPress vydal svoje REST API, ktorá predpovedá, že budúcnosť WordPressu závisí od jeho schopnosti poskytovať obsah bohatým aplikáciám, ktoré bežia hlavne v prehliadači. Otázkou však zostáva, prečo by sme chceli opustiť tradičné vykresľovanie na strane servera, ktoré ponúka klasický WordPress, a prijať myšlienku stránok s obsahom riadeným rozhraním API?

JavaScript môže byť rýchly

JavaScript si často predstavujeme ako spomaľujúci web. Môže za to nafúknuté webové stránky s nespočetným množstvom sledovačov a nepotrebných funkcií. Je na tom niečo pravdy: stránka s obsahom riadená JavaScriptom povedie k väčšiemu počtu sťahovaní pri prvej návšteve používateľa, ale väčšinu počiatočného obsahu môže prehliadač uložiť do vyrovnávacej pamäte. Veľké výkonnostné výhody prichádzajú, keď sa používateľ pohybuje po stránke.
Dobre navrhnutá front-end aplikácia môže sťahovať a ukladať obsah do vyrovnávacej pamäte na pozadí. Návštevník sa dostane na domovskú stránku vášho webu a po načítaní aplikácie začne sťahovať obsah článku skôr, ako používateľ na čokoľvek klikne. Keď na niečo kliknú, obsah je okamžite dostupný a zobrazí sa bez obnovenia stránky.

Funkcionalita offline

Technológia ako Servisní pracovníci umožňujú webovým aplikáciám ukladať obsah do vyrovnávacej pamäte a zachytávať požiadavky prehliadača. Môžu spustiť aplikáciu, aj keď nie je k dispozícii internetové pripojenie. Aj keď používateľ nebude môcť sťahovať nový obsah, bude môcť používať aplikáciu a pristupovať k obsahu, ktorý už bol uložený do vyrovnávacej pamäte.

Viaceré front-endy

WordPress REST API predstavuje jednotné rozhranie, s ktorým môže interagovať akýkoľvek overený klient vrátane mobilných aplikácií, iných systémov na správu obsahu, analytických platforiem atď.
React, populárny front-end framework od Facebooku, zahŕňa Reagovať Nativektorý možno použiť na vytváranie natívnych aplikácií pre zariadenia so systémom iOS a Android, ktoré zdieľajú kód s webovou aplikáciou.

Čítať:  Ako duplikovať stránku alebo príspevok WordPress

Používatelia profitujú z výkonu správy obsahu WordPress

WordPress je všadeprítomný, je zadarmo a ľahko sa používa. Mnoho rokov vývoja bolo investovaných do toho, aby sa WordPress stal fantastickou platformou na správu obsahu pre stránky všetkých veľkostí. Spisovatelia, redaktori a vývojári to poznajú. Rozhranie API znamená, že vydavatelia obsahu môžu prijať osvedčenú a pravdivú technológiu bez toho, aby sa museli vzdať moderných pracovných postupov a technológií pri vývoji aplikácií.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE