Používanie WordPress s WooCommerce: Ako ho pridať na svoju stránku

V živote mnohých WordPress stránok prichádza čas, keď chcete začať niečo predávať. Možno chcete predávať digitálny produkt, napríklad e-knihu, alebo hľadáte spôsob, ako by vaši používatelia podporili vašu prácu.

Bez ohľadu na dôvod, prečo chcete niečo predať, ak používate WordPress, najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je nainštalovať WooCommerce. Možno sa pýtate, čo je WooCommerce? Je to samostatný doplnok, ktorý sedí na vrchole WordPress a je veľmi ľahko použiteľný, má veľa podpory a je veľmi populárny (z dobrého dôvodu!).

Navyše môžete do WordPressu jednoducho pridať WooCommerce.

Dnes vás prevediem tým, ako pridať WooCommerce na moju stránku WordPress. Ukážem vám, čo je potrebné na nastavenie WordPress s WooCommerce. Budem tiež hovoriť o niekoľkých najlepších doplnkoch elektronického obchodu WordPress na maximalizáciu vášho obchodu.

Najprv však začnime s tým, ako používať WordPress s WooCommerce.

Ako používať WordPress s WooCommerce

Inštalácia WooCommerce

Ak chcete začať používať WordPress s WooCommerce, prejdite do ponuky Plugins a potom kliknite na „Pridať nový“ v ľavom hornom rohu obrazovky. Kliknite na „Inštalovať“ na WooCommerce a potom, keď sa zmení na „Aktivovať“, kliknutím naň zapnite WooCommerce pre svoju stránku.

Ihneď po aktivácii WooCommerce sa dostanete do sprievodcu nastavením. To vás ušetrí od prehľadávania všetkých rôznych stránok nastavení, ktoré má WooCommerce, a pomôže vám zabezpečiť, aby ste mali svoj obchod správne nastavený.

Sprievodca začne tým, že vás požiada, aby ste nastavili svoju polohu, menu, či chcete predávať digitálny tovar, fyzický tovar alebo oba typy produktov. Posledná možnosť je, kde si môžete vybrať, čo zdieľate s WooCommerce o tom, ako váš obchod funguje.

Pre moje obchody to nechávam začiarknuté, pretože chcem pomôcť s rozvojom WooCommerce. Ak si nie ste istí, môžete kliknúť na odkaz v dolnej časti a zistiť, čo zhromažďujú a ako zhromažďujú informácie. Nezhromažďujú žiadne zo súkromných údajov o vašich používateľoch.

Čítať:  Ako zvládnuť spustenie produktu elektronického obchodu

Ďalej si môžete vybrať platobnú bránu, ktorú chcete používať so svojou stránkou. V predvolenom nastavení sú ponúkané Stripe a Paypal, pretože sú to najobľúbenejšie platobné brány. Existujú iné možnostia v závislosti od toho, kde žijete, môže byť pre vás lepšou voľbou jedna z alternatív.

Ďalšou poznámkou o platobných bránach je, že stojí za to vyskúšať, ktorá z nich konvertuje lepšie. Jeden klient, s ktorým som pracoval, začal s PayPal, ale potom začal preferovať Stripe ako svoju preferovanú bránu. Keď odobrali PayPal ako možnosť, zaznamenali 20% pokles predaja, a tak sa rozhodli PayPal znova zapnúť a podľa toho upraviť svoje preferencie.

Ďalším krokom pri používaní WordPress s WooCommerce je nastavenie dopravy. Ak ste v Kanade alebo Spojených štátoch, môžete použiť WooCommerce JetPack aby ste získali aktuálne ceny za dopravu. Tu sa vás opýta, aké sú vaše predvolené váhy a miery. Pre väčšinu ľudí to WooCommerce nastaví primerane na základe informácií o polohe, ktoré ste nastavili v prvom kroku.

Tu je dôležité poznamenať, že JetPack nie je zadarmo. K dispozícii je bezplatná úroveň, ale nemusí obsahovať všetky funkcie, ktoré môžete potrebovať pre svoje stránky. Živé prepravné sadzby a živé dane sú bezplatné, takže o hlavné veci, ktoré budete potrebovať pre svoj obchod WooCommerce, máte postarané.

Možnosti pre WooCommerce

Teraz prejdeme k niekoľkým veciam, ktoré môžete alebo nemusíte potrebovať na svojej lokalite WooCommerce, ak ste ju už používali ako blog. Sprievodca WooCommerce ponúkne inštaláciu a aktiváciu Výkladňa tému.

Storefront je predvolená téma, ktorú WooCommerce poskytuje, aby ste sa uistili, že máte niečo, čo vyzerá pekne s WooCommerce. Ak už máte tému, pravdepodobne ju nepotrebujete. Väčšina tém vyzerá dobre s WooCommerce hneď po vybalení, takže ak si nie ste istí, nebál by som sa toho. Nakoniec sa budete chcieť pozrieť na to, či je vaša téma WooCommerce ľahká. Odľahčené témy vedú k rýchlejšej stránke a schopnosti konvertovať viac potenciálnych zákazníkov.

Čítať:  10 najlepších praktík webového dizajnu na vytvorenie interakcie – webinár

Sprievodca sa vás tiež opýta na inštaláciu MailChimp, aby ste mali pre svoj obchod doplnok e-mailového marketingu. Mnoho blogerov už má riešenie e-mailového marketingu a ak to nie je MailChimp, čo je predvolená ponúkaná možnosť, potom môžete zrušiť začiarknutie políčka a MailChimp neinštalovať.

Jedna vec, ktorú tu WooCommerce ponúka a ktorú chcete, je automatizácia vašich daní. Dane môžu byť veľmi komplikované. Niektoré krajiny majú stovky daňových zón a ich vytriedenie je práca na plný úväzok. Nechajte WooCommerce JetPack, aby sa o to postaral za vás.

Teraz vás sprievodca nastavením WooCommerce požiada o inštaláciu JetPack. Ak plánujete používať WooCommerce na dane, kliknite na „pokračovať s Jetpackom“.

Keď budete pokračovať s JetPack, zobrazí sa výzva na nastavenie účtu na WordPress.com. WordPress je to, čo umožňuje JetPack na vašom webe nastaviť váš účet. Ak už máte účet WordPress.com, prihláste sa do svojho existujúceho účtu.

Po dokončení ste takmer pripravení ísť. Stále si musíte nastaviť platobné brány Stripe a PayPal.

  1. V prípade Stripe budete musieť pridať svoje Stripe účtovné kľúče na stránku WooCommerce Stripe. Proces kopírovania a prilepenia je pomerne jednoduchý.
  2. Ak chcete nastaviť Paypal, na stránke nastavení WooCommerce je zabudované tlačidlo, na ktoré môžete kliknúť, čím získate kľúče API z vášho účtu PayPal. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo a potom sa prihlásiť do služby PayPal.

Teraz je vaša stránka WordPress s WooCommerce pripravená na zadávanie produktov. Začnime tento proces pridaním základnej elektronickej knihy na našu stránku WooCommerce.

Pridanie e-knihy do WooCommerce

Ak chcete začať, prejdite do ponuky produktov a potom kliknite na „Pridať nové“. Kliknutím sa dostanete na miesto, kde chcete pridať produkty. Malo by vám to byť veľmi známe, ak už nejaký čas blogujete s WordPress.

Začnite pridaním názvu knihy na začiatok stránky. Pod tým, kde ste umiestňovali obsah blogu, nastavte dlhý popis. V predvolenej téme WooCommerce sa to zobrazuje hneď pod produktom na jeho stránke.

Čítať:  Ako vytvoriť svoj prvý online kurz

Ďalej si vyberiete typ produktu. V prípade stiahnuteľnej knihy ju môžeme nechať nastavenú ako Jednoduchý produkt. Musíme si zapamätať začiarknutie políčok „Virtuálne“ aj „Stiahnuteľné“, inak bude WooCommerce očakávať, že niečo odošleme a objednávku podržíme ako spracovanú namiesto toho, aby sme ju dokončili a doručili nášmu klientovi.

Ďalej nastavte cenu knihy. Dokonca si tu môžete naplánovať predajnú cenu, aby ste ju mohli nastaviť, a potom na ňu zabudnúť bez toho, aby kniha zostala v predaji navždy.

Teraz musíme špecifikovať súbor, ktorý doručíme zákazníkom, keď si zakúpia našu knihu. Kliknite na „Pridať súbor“ a potom kliknite na „Vybrať súbor“. Odtiaľ sa otvorí nástroj na nahrávanie médií WordPress. Môžete si vybrať existujúci súbor alebo môžete nahrať súbor, ktorý chcete použiť.

Teraz môžete nastaviť, koľkokrát si používateľ môže stiahnuť vašu knihu a koľko dní uplynie platnosť odkazu na stiahnutie. Odkaz na stiahnutie zvyčajne nastavujem na niekoľko dní. Nastavenie uplynutia platnosti odkazu pomáha ľuďom zabrániť v zdieľaní odkazu (a vašej knihy) s ostatnými.

Rolovaním nadol môžete nastaviť krátky popis produktu. Krátky popis je štandardne umiestnený hneď vedľa produktu, takže je to prvá vec, ktorú si vaši zákazníci môžu prečítať mimo vášho obrázka produktu.

Na záver si nezabudnite nastaviť obrázok produktu. Na knihu je obal asi dostačujúci. Na pravej strane obrazovky v časti Obrázok produktu kliknite na položku Vybrať obrázok produktu. Tu uvidíte znova otvorenú známu galériu médií WordPress. Vyberte existujúci obrázok alebo nahrajte nový.

Teraz ste pripravení publikovať svoj produkt. Nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá môj demo produkt s predvolenou témou TwentySeventeen.

Ďalšie potrebné doplnky

Aj keď na našom webe WordPress máme všetky základy nastavenia WooCommerce, stále existuje niekoľko vecí, ktoré pravdepodobne budete chcieť pridať, ako je napríklad analýza elektronického obchodu.

Zvážte použitie Google Analytics pre WooCommerce. Na svojej stránke by ste už mali používať službu Google Analytics pre elektronický obchod, aby ste mohli zistiť, ako váš obsah rezonuje u vašich zákazníkov. Tento doplnok pomáha prepojiť službu Google Analytics s vaším obchodom WooCommerce, aby ste v službe Google Analytics získali metriky elektronického obchodu. Aj keď s tým na začiatku možno veľa neurobíte, dlhodobé tieto údaje vám môžu pomôcť pochopiť, kde sú vo vašom obchode problémy.

Čítať:  Sadíme stromy s jedným zasadeným stromom.

Je dôležité komunikovať so zákazníkmi, ale môže to byť ťažké. Inštaláciou Follow Ups, môžete tento proces automatizovať. V prípade našej e-knihy vyššie môžete kupujúcim poslať e-mail do 15 dní po zakúpení knihy a opýtať sa ich, či sa im páčilo čítanie. O 20 dní môžete znova sledovať a požiadať ich, aby napísali recenziu na váš produkt.

Ak skončíte s viac ako jedným produktom, potom Inteligentné ponuky je nutný plugin. Inteligentné ponuky vám umožňujú ponúkať zákazníkom iné produkty. Povedzme, že si kúpia vašu druhú elektronickú knihu; môžete im ponúknuť svoj prvý za zvýhodnenú cenu, ak si kúpia oba naraz.

Spodná čiara

Aj keď existuje niekoľko krokov na nastavenie obchodu WooCommerce, netrvá to dlho. Pomocou sprievodcu WooCommerce mi nastavenie obchodu WooCommerce vyššie trvalo menej ako 30 minút.

Viete, že viete, ako pridať WooCommerce na váš web WordPress.

S malým množstvom úsilia môžete vlastniť vzťah medzi vami a vašimi zákazníkmi. Môžete si ponechať maximálnu výšku výnosov zo svojich produktov a pre svoju stránku môžete mať ďalšie aktívum. Pomocou WordPress s WooCommerce je to všetko jednoduché.

Power WooCommerce s plne spravovaným hostingom

So špecializovaným riešením pre hosting WooCommerce získate:

  • Automatizované škálovanie, aby bol váš web rýchly počas nárastu návštevnosti.
  • Automaticky optimalizované obrázky pre rýchle načítanie.
  • Bleskové časy načítania vďaka nášmu vstavanému CDN.
  • A viac!

Pozrite sa, prečo nám používatelia dali na Trustpilot hodnotenie 4,6 z 5 hviezdičiek. Zažite optimalizovaný hosting WooCommerce pre váš obchod ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE