Povesti o PS5 Pro: Čo zatiaľ vieme a čo chceme vidieť

Dhruv Bhutani / Android Authority

Aktualizácia, 20. februára 2024 (14:50 ET): Aktualizovali sme toto centrum povestí PlayStation 5 Pro s ďalšími špekuláciami, že by mohlo byť spustené tento rok.

Originálny článok: 15. novembra 2013 uviedla Sony na trh PlayStation 4. O tri roky neskôr, takmer na deň, Sony uviedla na trh vylepšenú verziu známu ako PlayStation 4 Pro. Medzitým bola PlayStation 5 uvedená na trh 12. novembra 2020. Ak si to spočítate, znamená to, že od uvedenia konzoly PS5 uplynuli viac ako tri roky. Znamená to, že môžeme čoskoro očakávať uvedenie Sony PS5 Pro?

PS4 Pro bola len miernou iteráciou PS4. Používal rovnaký ovládač, hral rovnaké hry a mal všetky rovnaké funkcie. Hlavným dôvodom existencie bolo umožniť plynulejšie hranie, podporu 4K naprieč rôznymi hrami a niekoľko ďalších vylepšení kvality života. Ak existuje PlayStation 5 Pro, čo ponúkne?

V tomto článku sme zhrnuli všetky dôveryhodné fámy, ktoré sme doteraz videli v súvislosti s PS5 Pro. Zostavili sme aj zoznam prianí funkcií, ktoré dúfame, že sa dočkáme, aj keď sme pre nich ešte nevideli žiadne dôkazy.

  • Kedy by to mohlo vyjsť? Je veľmi pravdepodobné, že PS5 Pro dorazí na jeseň roku 2024.
  • Aké nové funkcie by mohol mať? O PS5 Pro sa povráva, že má upgradované Ryzen APU s vylepšenou podporou grafiky a možnosťou natívneho 8K. Zatiaľ však berte toto všetko s rezervou.
  • Koľko to môže stáť? To zatiaľ nevieme, aj keď dúfame v cenovku niekde okolo 500 dolárov.

Bude PS5 Pro?

Oliver Cragg / Android Authority

Rovnako ako mýtické Nintendo Switch Pro spoločnosť Sony nepotvrdila, že PS5 Pro je na ceste alebo dokonca vo výrobe. Verte tomu alebo nie, Sony uvedenie „Pro“ verzia svojej domácej hernej konzoly sa stalo iba raz. Pôvodné PlayStation, PlayStation 2 a PlayStation 3 nikdy nevideli modely úrovne Pro. To znamená, že sa veľa spoliehame na existenciu PlayStation 4 Pro podľa nášho predpokladu, že by mohla existovať PlayStation 5 Pro.

Ako už bolo povedané, existuje veľa dôkazov na podporu PS5 Pro pravdepodobne dôjde.

Generálny riaditeľ spoločnosti Take-Two Interactive – štúdia stojaceho za franšízou Grand Theft Auto – uviedol na záznam myslí si, že sa stane PS5 Pro. Medzitým autor úniku informácií Tom Henderson povedal „so 100% mierou istoty“, že PlayStation 5 Pro je „aktuálne vo vývoji.“ Prominentný herný zasvätenec Jeff Grubb za tiež sa pridal a vyhlásil na jeho Herný podcast Mess že zasvätenci z odboru potvrdili, že dochádza k upgradu strednej generácie. Keď sa únikári a generálni riaditelia herného priemyslu zhodnú, zdá sa, že je vopred rozhodnuté, že v určitom okamihu čoskoro uvidíme Sony PlayStation 5 Pro.

Čítať:  Recenzia WP Courseware: Zostavte online kurz s ...

Tiež sme videli údajné kódové meno úniku zariadenia: „Trinity“. Ide bezpochyby o odkaz na filmovú sériu Matrix. Predtým spoločnosť Sony používala kódové označenia s tematikou Matrix, napríklad pre PlayStation 4 Pro („Neo“) a PlayStation VR („Morpheus“).

Najnovšie únik z Som tiež hrdina tvrdia, že Square a Sega majú nové devkity PS5. Je celkom rozumné veriť, že ide o ďalšie potvrdenie PS5 Pro na ceste v roku 2024.

Kedy pravdepodobne vyjde PS5 Pro?

C. Scott Brown / Android Authority

Vzhľadom na to, že spoločnosť Sony nepotvrdila existenciu PS5 Pro, nemôžeme s istotou povedať, kedy vyjde. Na základe spúšťacieho cyklu série PlayStation 4 by sme predpokladali, že sa jej dočkáme v novembri 2024. Uvedenie na trh začiatkom novembra 2024 by Sony umožnilo využiť lukratívnu vianočnú nákupnú sezónu. V novembri tiež Sony uviedla na trh väčšinu svojich najnovších konzol.

V novembri 2024 spoločnosť Sony potvrdila, že uvedie „novú“ konzolu PS5. Hoci by bolo ľahké nazvať to PlayStation 5 Slim, Sony tomu tak nehovorí. Buď ako buď, obe verzie konzoly boli trochu orezané, úložisko bolo upgradované na 1TB, disková jednotka je teraz modulárne príslušenstvo a Digital Edition zdražela o 50 dolárov. Tieto nové návrhy nahradia pôvodné návrhy, pretože zásoby budú ubúdať.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Sony uviedla na trh tieto obnovené konzoly, budeme takmer určite musieť počkať do konca roku 2024, aby sme videli PS5 Pro – pokiaľ vôbec príde. Jeden únik, va od zmazaného tweetuuviedol, že PS5 Pro a Nintendo Switch druhej generácie budú pravdepodobne spustené približne v rovnakom čase. Zvesti silne naznačujú, že Nintendo sa prinajmenšom snaží vydať nový model Switch v roku 2024, takže by sa zdalo, že tento rok bude aj čas na nový PS5 Pro.

V podcaste Game Mess spomínanom predtým Grubb najskôr povedal, že počul, že PS5 Pro je naplánované na september 2025. Krátko potom sa opravil a uviedol, že si zapísal rok 2025, ale je si celkom istý, že systém má byť vonku. v roku 2024.

Nedávno to povedal Serkan Toto, generálny riaditeľ hernej poradenskej spoločnosti Kantan Games :

Aby sme to zhrnuli, očakávali by sme uvedenie PlayStation 5 Pro na jeseň roku 2024. Mohlo by to byť skôr, ale to je nepravdepodobné. Keby niečo, bolo by to neskôr.

Aké funkcie a špecifikácie by mohol mať PS5 Pro?

Oliver Cragg / Android Authority

Ako už bolo spomenuté skôr, hlavnou funkciou PlayStation 4 Pro bola podpora 4K. V dnešnej podobe už PlayStation 5 podporuje 4K pri obrovskom výbere titulov. Technicky dokonca podporuje 8K. Avšak, Podpora 8K je obmedzená iba na jednu hru — a to nie je veľmi populárne. Je možné, že PlayStation 5 Pro bude podporovať 8K natívne pri viacerých tituloch alebo dokonca 8K upscaling pri hrách, ktoré toto rozlíšenie natívne nemajú.

Čítať:  5 zdravých tipov na vybudovanie úspešných vzťahov s instagramovými influencermi

To by vyžadovalo upgrade hardvéru. PS5 beží na vlastnom procesore založenom na zostavení AMD Zen 2 v kombinácii s vlastným GPU RDNA 2. Jedna teória, pochádzajúca z RedGamingTech na YouTube je, že nový PlayStation by mohol mať nové APU Ryzen, ktoré by bolo tiež výrazne prispôsobené.

Sony PlayStation 5 Pro bude pravdepodobne obsahovať mierne vylepšený hardvér, ale rozhodne by to nebola PS6.

Neskôr, v decembri 2024, kompletnú sadu špecifikácií pretože tento údajný procesor unikol. Údajne procesor prichádza s kódovým označením „viola“ a je stále založený na architektúre AMD Zen 2. To dáva zmysel, pretože PS5 Na získanie úplne nového procesora by to urobilo skôr ako PS6, takže tu nie sú žiadne prekvapenia. Pozrite sa na zvyšok uniknutých špecifikácií nižšie:

Na základe tohto úniku by Sony PlayStation 5 Pro mohol byť schopný plynulejšej obnovovacej frekvencie a lepšieho grafického spracovania. Veľa hier pre PlayStation vám dáva možnosť uprednostniť grafiku alebo výkon. Je možné, že by sa do toho Sony mohla oprieť viac, s PS5 Pro schopným hrať s rýchlosťou 120 snímok za sekundu pri vyšších rozlíšeniach alebo skalopevnou grafikou 4K s premennými obnovovacími frekvenciami.

Jeff Grubb vo svojom podcaste znovu spomenul, že špecifikácie uvádzané zdrojmi sa teraz pohybujú v širokom rozmedzí, pretože spoločnosť Sony ešte nezverejnila podrobnosti. Grubb však dodal, že PS5 Pro by mohol mať vlastnú proprietárnu upscaling technológiu podobnú technológii NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS). Patent objavený potvrdzuje, že Sony aspoň uvažuje o proprietárnom hardvérovo riadenom upscalingu, ktorý využíva strojové učenie na zlepšenie výkonu a vizuálne stránky hry.

Ďalšou vecou, ​​ktorá by mohla zaznamenať zlepšenie, je sledovanie lúčov. PlayStation 5 podporuje ray tracing, ale vyžaduje, aby systém pracoval celkom tvrdo a vyžaduje určité kompromisy vo výkone. Upscaling hardvéru by mohol dať systému to, čo potrebuje, aby podporoval ray tracing efektívnejšie a na viacerých tituloch.

Dôležité je však mať na pamäti, že to nebude PS6. PS5 Pro by bola lepšou iteráciou súčasnej konzoly, nie nejakým divokým skokom vpred. Iba najnáročnejší hráči by cítili potrebu upgradovať z PlayStation 5, ale pre ľudí, ktorí stále používajú PS4, by to mohlo byť pošťuchovanie.

Ďalší patent od výrobcu konzoly naznačuje funkciu schopnú dynamicky upravovať obtiažnosť hry. Táto funkcia sa objavuje v patente nazvanom „Adaptive Difficulty Calibration for Skills-Baseed Activities in Virtual Environments“ a jej cieľom je udržať hry v zábere znížením alebo zvýšením obtiažnosti podľa hráčových zručností.

Čítať:  WordPress vs Ghost: Čo by ste mali použiť v roku 2024 na blogovanie?

Aká by mohla byť cena PS5 Pro?

Dhruv Bhutani / Android Authority

Až do októbra 2024 mala PlayStation 5 dve verzie: digitálnu edíciu bez disku, ktorá stála 399 $ a štandardnú edíciu založenú na disku za 499 $. V novembri 2024 sa obnovené verzie týchto konzol dostali na pulty obchodov, pričom Digital Edition vyskočila z 399$ na 449$ a ​​štandardná edícia zostala na rovnakej cene 499$. Dalo by sa predpokladať, že model úrovne Pro bude musieť byť drahší ako tieto dva. To však nemusí byť tento prípad.

Pre kontext, PlayStation 4 stál 399 $, keď bol uvedený na trh v roku 2013. V septembri 2016 pristál PlayStation 4 Slim a stál iba 299 $. V novembri 2016 bola PlayStation 4 Pro uvedená na trh za 399 $. Existuje teda precedens, že by Sony mohlo znížiť cenu bežnej PlayStation 5 a uviesť model Pro za cenu 499 dolárov, ktorú dnes vidíme. Vzhľadom na to, že spoločnosť Sony uviedla na trh „nové“ konzoly PS5 v novembri 2024 s rovnakými alebo vyššími cenami, aké sme videli v roku 2020, je možné, že model Pro – pokiaľ vôbec vyjde – by mohol byť oveľa drahší.

Posledné odhalenie súvisiace s PS5 Pro, ktoré Grubb na svojom podcaste mal, bola potenciálna cena. Podľa novinárov očakáva, že systém bude na drahšej strane, možno sa bude predávať za 600 dolárov.

Dúfame, že PlayStation 5 Pro nebude stáť viac ako 500$. Naposledy, keď Sony prekonalo túto značku s upgradovanou 60GB PlayStation 3, nebolo to prinajmenšom dobre prijaté. S rastúcou mierou inflácie sme mohli vidieť, že dosiahla ~550 $, ale držte nám palce, aby sa tak nestalo.

Mali by ste počkať na PS5 Pro?

Odpoveď od toho závisí. Na začiatku bola takmer nula exkluzivít pre PS5, pričom väčšina hier dorazila aj na PS4 a PS4 Pro. To je teraz menej pravda; vidíme viac exkluzivít PS5. Ak existuje hra, ktorú tento rok alebo začiatkom budúceho roka absolútne chcete, mali by ste si teraz zaobstarať PlayStation 5, najmä ak stále môžete nájsť pôvodný model Digital Edition za cenu 399 dolárov.

To znamená, že ak máte nevybavené tituly pre PS4 (alebo inú konzolu) a nevadí vám počkať aspoň do polovice roku 2024, aby ste sa dozvedeli viac o PS5 Pro, mohlo by to stáť za to počkať.

Sony Playstation 5

Sony Playstation 5

Super rýchle načítanie • Ovládač DualSense je neuveriteľný • Veľa hier dostupných s PS Plus a PS Now

Užite si najhorúcejšie hry s touto výkonnou konzolou

Sony so svojou next-gen konzolou prinieslo na stôl veľa. Pokiaľ nechcete hrať niektorú z exkluzivít PS5 alebo sa nemôžete dočkať, až zažijete vylepšenú grafiku a plynulejšie hranie, existujúci majitelia PS4 možno budú chcieť počkať na zľavy. Ak ste však nikdy nevlastnili konzolu PlayStation, teraz je fantastický čas stlačiť tlačidlo Štart.

Čítať:  Pridanie informačného kanála JSON na váš web WordPress

Sony PS5 Pro: Čo chceme vidieť

Dhruv Bhutani / Android Authority

Lepšia termika

PlayStation 5 neznie ako prúdový motor, keď pracuje pri veľkom zaťažení. Toto je vítaná zmena oproti PS4, PS4 Slim a dokonca PS4 Pro, ktoré všetky mali šialene hlasný hluk ventilátora. Nevýhodou tichších ventilátorov sú však vyššie teploty a PlayStation 5 sa môže pri veľkom zaťažení pekne rozpáliť.

Bolo by skvelé vidieť, že Sony PlayStation 5 Pro má lepšiu priľnavosť k teplotám. Aj keby pri veľkom zaťažení bežal o pár stupňov chladnejšie, bolo by to pekné. To by pravdepodobne vyžadovalo prepracovanie vnútorných častí a možno aj nový typ puzdra. Elegantný redizajn by však mohol zvýšiť príťažlivosť upgradu na model Pro, takže by to bolo obojstranne výhodné.

Viac úložného priestoru

Veľa sa diskutovalo o obmedzenom úložnom priestore na PlayStation 5. SSD dostupný pri pôvodných modeloch má okolo 667 GB voľného miesta a obnovené verzie pre rok 2024 majú asi 842 GB. Problém je však v tom, že všetky hry PS5 musia byť plne načítané do tohto úložiska – aj keď vložíte herný disk. To spôsobí, že sa toto úložisko zaplní celkom rýchlo, zvlášť ak vezmeme do úvahy, že verzia PS5 F1: 2021, Ghost of Tsushima: Director's Cut, WWE 2K23 a Metro Exodus majú všetky súbory väčšie ako 100 GB. Limit ôsmich AAA hier nainštalovaných naraz jednoducho nie je veľa.

Preto dúfame, že PlayStation 5 Pro príde s väčším úložiskom. Našťastie je pomerne ľahké upgradovať SSD PS5, pokiaľ to Sony preskočí a zostane pri kapacite 1 TB, ale bolo by pekné, keby to ľudia, ktorí sa rozhodnú pre model Pro, robiť nemuseli.

Rýchla výmena hier

Pokiaľ hráte hru a prepnete PS5 do pokojového režimu, až sa vrátite, môžete pokračovať tam, kde ste prestali. Táto funkcia je vynikajúca, najmä pre ľudí s deťmi alebo rušný spoločenský život. Vždy bola bolesť odkladať niečo robiť, pretože potrebujete získať záchranný bod v hre.

Problém však je, že to môžete urobiť iba pre jednu hru naraz. Bolo by pekné, keby PlayStation 5 Pre túto funkciu umožňovala pre viacero hier. Týmto spôsobom môžete prestať hrať jednu hru, skočiť do inej a potom medzi nimi prechádzať tam a späť bez toho, aby ste stratili svoje miesta. Nie sme si istí, prečo to už nemôžete urobiť – možno nie je dostatok pamäte RAM? — ale dúfame, že Sony nájde spôsob, ako to urobiť s PS5 Pro.

Chcete sa s nami podeliť o nejaké úniky Sony PlayStation 5 Pro? Pošlite nám tip a my to preveríme.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE