Pôvodné názvy stránok sa stále používajú na hodnotenie, hovorí Google

Jeden správca webu mal obavy z najnovšej zmeny názvov stránok spoločnosti Google v SERP (stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja).

Predtým sme to označovali ako „Titlegeddon“.

John Mueller vysvetlil, že nikdy presne nevedia, ako sa ich procesy budú časom vyvíjať. Ale aspoň v tejto chvíli stále používajú pôvodný názov stránky na hodnotenie.

Povedal tiež, že zmena názvu stránky je skutočne len kozmetická a nemá žiadny vplyv na stránku hodnotenia vecí.

Povedal, že môžu zmeniť jedno kľúčové slovo, na ktorom sa SEO profesionál zaujíma, ale stále ho použijú na hodnotenie.

Jeho hlavnou radou je nesledovať slepo to, čo robia algoritmy Google. Môžu vám dať skvelé nápady, ale neriaďte sa nimi slepo.

Vo videu dáva túto radu približne pri 0:38:

Prepis stretnutia 9. 3. 2021

Správca webu 1 – 0:38
Áno. Dobrý deň, John. Ahojte všetci. Áno, chcel som sa opýtať. Čo sa týka poslednej zmeny. Sme pripojení na vytváranie titulov. Je bezpečné si myslieť, že Google sa stále spolieha na pôvodný názov? Takže keď? Zmeniť to na hodnotenie?

Jána 0:58
Áno. My, aspoň v súčasnosti to tak je. Takže nikdy nebudete vedieť, ako sa tieto veci časom vyvinú. Ale prinajmenšom v súčasnosti je to tak, že to, čo máte v značke title, vo svojom prvku title, naďalej používame ako niečo, čo môžeme použiť na hodnotenie. Nie je, nie je ako niečo, čo na webe nahrádza všetko. Ale je to faktor, ktorý tam používame. Aj keď pri zobrazení názvu vašej stránky vymeníme možno to jedno kľúčové slovo, ktoré vás zaujíma, stále by sme ho použili. Myslím si teda, že to je jedna vec – ďalšia otázka, s ktorou sa vždy stretávam pri názvoch, je, či by som mal zmeniť svoje názvy tak, aby boli také, aké vybral Google? Pretože je zrejmé, že Google vie lepšie?

Čítať:  Google XML Sitemap pre WordPress

A odpoveď je, že nie. Sú to algoritmy, ktoré sa pozerajú na veci a snažia sa veci zistiť. Ale viete, váš web je rýchly, svojich používateľov poznáte najlepšie. Takže by som slepo nesledoval, čo robia algoritmy Google. Možno existujú prípady, keď vám algoritmy Google dajú dobré nápady, a to je fantastické. Ale slepo by som nesledoval.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE