Práve ste si nainštalovali WooCommerce. Teraz čo?

Pamätáte si, aké to bolo dostať nové topánky, keď ste boli dieťa? V mojej rodine to bolo asi takto.

Moja mama vzala môjho brata a mňa na nákup oblečenia do školy a vybrali sme si nové topánky. Vždy nás nechala vybrať si ich. Mal to však háčik. Vidíte, išli sme nakupovať v júli a škola nám začala až koncom augusta. Do začiatku školy som myslel len na to, ako veľmi som si chcel obuť svoje nové topánky.

Keď sa rozhodnete pre používanie WooCommerce pre váš obchod, ste pripravení začať. Ale povedzme si úprimne. Existuje mnoho ďalších rozhodnutí, ktoré musíte urobiť predtým, ako budete skutočne pripravení začať používať svoju stránku WooCommerce. Poďme si prejsť 4 najdôležitejšie rozhodnutia, ktoré musíte urobiť po nainštalovaní WooCommerce.

1) Výber témy

Či už máte existujúcu stránku, napríklad blog alebo marketingovú stránku, alebo ju vytvárate z ničoho, budete sa chcieť uistiť, že téma, ktorú používate alebo chcete použiť, podporuje WooCommerce. Ale kde získať tému, ktorá podporuje WooCommerce? Tu je pre vás niekoľko možností.

Úložisko WordPress.org

Oficiálne Úložisko WordPress má niekoľko skvelých bezplatných možností, ak chcete pri výbere témy zostať na lacnej strane.

Oficiálna téma WooCommerce

WooCommerce má oficiálnu tému s názvom Výkladňa. Storefront je postavený na responzívnom systéme mriežky a dobre funguje s prispôsobovacím nástrojom WordPress, takže na svoj web môžete pridať vlastný dizajn, ako sú farby, logá a dokonca aj písma. Storefront je základná téma a má niekoľko detské motívy ak hľadáte niečo s trochu neštandardným dizajnom.

Array Témy

Ak hľadáte vopred vytvorené a navrhnuté stránky, môžete sa kedykoľvek pozrieť Array Témy. Najviac sa mi na nich páči, že ich môžete použiť hneď po vybalení z krabice. Nahrajte svoje logo, urobte niekoľko rýchlych zmien farebnej schémy a môžete začať.

OceanWP

OceanWP je bezplatná viacúčelová téma, ktorá nezabúda na výkon. Funguje tiež s niektorými z najväčších tvorcov stránok, čo vám dáva nekonečné možnosti, ako bude váš web vyzerať. Tému si môžete stiahnuť priamo z úložiska tém WordPress, čo vám dáva možnosť hrať sa s niektorými bezplatnými funkciami. Ak však pôjdete s touto témou, budete naozaj chcieť profesionálne funkcie.

Čítať:  Čo môžeme očakávať od WordPress 6.0 po vydaní?

WP Astra

Astra je a super čistá téma a skutočne dobre sa integruje s WooCommerce. Ponúka skvelé možnosti jednoduchého prispôsobenia a prichádza s úžasnými dizajnovými funkciami. Ako hostingová spoločnosť zameraná na výkon milujeme skutočnosť, že je vyvíjaná s ohľadom na rýchlosť a odporúčame ju každému, kto hľadá spoľahlivú tému WooCommerce.

Táto téma sa nám skutočne páči natoľko, že je súčasťou našich plánov spravovaného hosťovania WooCommerce.

2) Výber platobnej brány

S nainštalovaným WordPress, WooCommerce a témou sa musíte začať sústrediť na inštaláciu WooCommerce. Najväčšia vec, ktorú musíte nastaviť vo WooCommerce, je vaša platobná brána. Koniec koncov, chcete dostať zaplatené.

PayPal je v súčasnosti nevyhnutnosťou pre každú webovú stránku elektronického obchodu. Ľudia nepremýšľajú o peniazoch PayPal tak, ako o svojich kreditných kartách alebo bankových účtoch. Ľudia, ktorí používajú PayPal, to vidia ako voľné peniaze a budú pri nákupoch impulzívnejší.

Teraz nie každý bude používať svoj PayPal účet. Iní nemusia mať PayPal. A aby som bol celkom úprimný, proces používania služby PayPal pre zákazníkov, ktorí nepoužívajú PayPal, je trochu neohrabaný. Takže mať spôsob, ako môže niekto použiť svoju kreditnú kartu priamo na vašej stránke, je skvelá možnosť. Na to vyberám a odporúčam Stripe.

Stripe je ideálny pre väčšinu začínajúcich podnikov. S jeho nastavením nie je spojené veľa práce, pretože prichádza s WooCommerce. Stačí pridať kľúče API (po vytvorení účtu Stripe) a môžete začať hrať.

3) Výber e-mailovej brány

Ak máte v úmysle odoslať akýkoľvek e-mail, chcete sa uistiť, že ste všetok výkon spracovania vypli na inú skupinu serverov. Najväčším dôvodom je skutočnosť, že vaša IP adresa bude použitá na odosielanie e-mailov aj na obsluhu vašej stránky. A ak posielate e-maily s rovnakou IP adresou a váš e-mail bude označený ako spam a nahlásený, mohli by ste ohroziť aj vašu stránku.

Naše odporúčanie osvedčeného postupu je presunúť všetky e-maily odosielané na iný server. Našťastie pre vás existuje niekoľko lacných možností.

Čítať:  Získajte maximum z Facebooku pre WooCommerce

Transakčné e-maily

V každom elektronickom obchode budete mať rôzne typy e-mailov, ktoré odošlete. Zvyčajne patria do jednej alebo druhej kategórie. Transakčné e-maily sú e-maily, ktoré dostanete ako zákazník, pretože ste si niečo kúpili. Sú to e-maily, ako sú potvrdenia o objednávke, oznámenia o odoslaní, informácie o členstve (prihlasovacie údaje).

Pre transakčné e-maily vám WooCommerce už poskytuje systém šablón a umožňuje vám dokonca prispôsobiť text, ktorý sa v e-mailoch nachádza. Vo väčšine prípadov chcete, aby vám tieto e-maily posielalo niečo iné ako váš webový server. Našťastie pre vás existuje niekoľko možností.

Mailgun

Mailgun je služba, ktorá vám umožňuje posielať transakčné e-maily cez ich servery. Môžete získať bezplatný účet až na 10 000 odoslaných e-mailov mesačne. Po vytvorení účtu Mailgun je potrebné vykonať malé nastavenie, napríklad nainštalovať a aktivovať doplnok WP Mail SMTP. Ale akonáhle je to hotové, stačí nakonfigurovať nastavenia a môžete začať. Naši priatelia vo WP Forms majú kompletný tutoriál, ktorý vám pomôže získať vaše Stránka WordPress je spustená a funguje s Mailgun.

Google SMTP

Ak na odosielanie transakčných e-mailov nechcete používať inú službu, vždy môžete použiť servery SMTP spoločnosti Google. Nastavenie je tiež pomerne jednoduché a môže fungovať s vaším bezplatným účtom Gmail alebo službou Google Apps for Work. Naši priatelia z WPBeginner vytvorili kompletný návod, ktorý vám pomôže s nastavením SMTP od Google serverov. Používa dokonca rovnaký doplnok WP Mail SMTP, ktorý by ste mohli použiť pre Mailgun.

Propagačný email

Propagačný e-mail je trochu iný ako transakčný e-mail. Zvyčajne ide o e-maily, ktoré posielate do svojho zoznamu e-mailov, aby ste ich informovali o novom produkte. E-maily sú veľmi zamerané na nákup a informovanie vášho zoznamu o niečom, na čom pracujete. Toto je typ e-mailu, ktorý si vaši čitatelia musia aktivovať. Aj keď existuje množstvo spôsobov, ako sa niekto môže prihlásiť do vášho zoznamu e-mailov, tieto e-maily zvyčajne posielate prostredníctvom poskytovateľa e-mailového marketingu. Nižšie máme niekoľko obľúbených.

MailChimp

MailChimp je v podstate štandardom, pokiaľ ide o poskytovateľov e-mailového marketingu. A to právom. Pomocou MailChimp si môžete vytvoriť bezplatný účet až pre 2 000 odberateľov. Môžete dokonca poslať 12 000 e-mailov mesačne! MailChimp vám poskytuje úžasné editačné rozhranie na vytváranie, úpravu a odosielanie vašich e-mailov. Rýchlo pochopíte, prečo ich služby využíva toľko ľudí.

Čítať:  Ako vybrať peniaze z Robinhood

Ak hľadáte trochu väčšiu kontrolu nad svojimi zoznamami, ako je segmentácia zoznamov, odosielanie podľa časového pásma, budete musieť zaplatiť nejaké peniaze. Plány začínajú na 10 $ mesačne.

ConvertKit

ConvertKit je poskytovateľ e-mailového marketingu pre profesionálnych blogerov vytvorený profesionálnymi blogermi. Obsahuje automatizáciu, označovanie predplatiteľov a segmentáciu. Všetky funkcie, ktoré podľa mňa potrebujete ako niekto, kto predáva veci online. Plány začínajú na 29 USD/mesiac a obsahujú doplnok WordPress, ktorý vám ušetrí náročnú prácu pri nastavovaní formulárov, značiek a segmentácie. Osobne to používam na viacerých webových stránkach, ktoré vlastním a spravujem.

Drip.io

Drip je eCommerce CRM, ktorý je postavený skôr na predaj ako na predajné tímy. Je to podobné ako ConvertKit, ale ponúka lepšiu integráciu vlastných polí (preto funkcie CRM), automatizačné pracovné postupy a ďalšie. Integruje sa s platformami sociálnych médií a umožňuje vám vytvárať zaujímavé automatizácie, ktoré som ešte nevidel. Je tiež úplne zadarmo, pretože získate všetky funkcie za 100 predplatiteľov. Takže to naozaj môžete vyskúšať a uvidíte, čo vám vyhovuje. Po 100 predplatiteľoch začínajú plány na 41 $ mesačne.

4) Zakúpenie SSL certifikátu

Zákazníkom, ktorí nakupujú vo vašom elektronickom obchode, musíte poskytnúť dôveru a bezpečnosť. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je poskytnúť certifikát SSL. Pokrýva to nielen dôveru a bezpečnosť z pohľadu zákazníkov, ale aj vás. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je začať prijímať platby na vašej stránke bez SSL certifikátu a riskovať narušenie bezpečnosti.

Našťastie SSL certifikáty prichádzajú rôznymi spôsobmi. Pre väčšinu stránok môžete použiť Let’s Encrypt. A Let’s Encrypt je zadarmo. V skutočnosti väčšina poskytovateľov hostingu teraz ponúka certifikáty Let’s Encrypt, takže naozaj neexistuje dôvod, prečo by žiadna z vašich stránok nemala mať certifikát SSL. Náš spravovaný hosting WordPress aj spravovaný hosting WooCommerce sú dodávané s certifikátmi SSL. A čo je na tom skvelé, že na ich získanie nemusíte nič robiť. Prichádzajú automaticky.

Čítať:  Osvedčené postupy pre pomenovanie domén & Smernice

Ak nehostujete s Hostinger (a my to chápeme), mali by ste sa u svojho hostiteľa uistiť, že ponúka certifikáty SSL. Ak nie, odporučil by som vám, aby ste sa porozprávali so svojím registrátorom domény, aby ste zistili, aký typ certifikátov SSL poskytujú a koľko vás budú ročne stáť.

Bonus: Nastavenie Analytics a sledovanie rôznych pixelov

Posledná vec, ktorú by ste mali zvážiť pri nastavení vašej stránky, sú analýzy. Nikdy som nestretol človeka, ktorý by nechcel vedieť, ako dobre sa ich produkty predávajú. Takže budete potrebovať nejaké analytické nastavenie na vašom webe, ktoré vám poskytne tieto údaje.

Google Analytics je preferovaný softvér, pretože je bezplatný. Ale určite by ste sa mali pozrieť na Heap Analytics alebo dokonca Glew. Obe tieto možnosti vás môžu prekvapiť a poskytnúť lepšiu analýzu ako Google.

Nakoniec, ak robíte akýkoľvek typ opätovného zacielenia alebo vytvárate kampane na sociálnych médiách, možno by ste sa mali pozrieť na pridanie rôznych kódov sledovania pixelov na vašu stránku. Facebook, Twitter, Google AdWords, všetky vyžadujú na vašom webe nastavenie určitého druhu sledovania pixelov. Cieľom je poskytnúť vám vytúžené metriky konverzie, ktoré všetci chceme poznať. Koniec koncov, je dôležité, aby sme vedeli, koľko míňame na konverzie.

Zabaliť sa

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci. V skutočnosti je niekoľko vecí, ktoré som z tohto zoznamu vynechal. Najväčšou vecou, ​​​​ktorá prichádza na myseľ, je, ktoré doplnky by ste si mali nainštalovať. Ale to je tak ťažké odporučiť, pretože každý obchod je iný a jedinečný. Jedna osoba môže predávať fyzické produkty, ktoré si vyžadujú inštaláciu doplnkov na prepravu, zatiaľ čo iná môže predávať softvér a vyžadovať inštaláciu doplnkov na licencovanie softvéru.

Cieľom tohto príspevku je poskytnúť vám dobrý základ pre váš obchod poháňaný WooCommerce. Pomôže vám vytvoriť ten správny základ, na ktorom postavíte svoj obchod. Od staviteľa by ste predsa nežiadali, aby začal s rámami vášho domu bez pevných základov, však?

Sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť spravované riešenie WooCommerce Hosting. Zistite viac o tom, ako zrýchliť váš obchod WooCommerce.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE