Pre sezónne témy: Dôsledná aktualizácia obsahu počas celého roka udrží vaše hodnotiace signály čerstvé

Počas segmentu otázok a odpovedí hangoutu jeden odborník v oblasti SEO poslal Johnovi otázku o rozšírení svojich stránok o aktuálnejšie témy týkajúce sa sezónnych tém a udalostí.

Ich hlavnou otázkou bolo: čo robia s takýmito kúskami obsahu, keď sa skončí sezóna alebo udalosť, akou je napríklad Black Friday?

Mali by len natrvalo nechať sekcie na stránke?

Alebo ich chcú po skončení akcie odstrániť a na budúci rok zase pridať?

John odpovedal, že zo strany Googlu je len na vás, ako sa k tomu postavíte. Udržiavanie stránok je v poriadku.

Tiež ich odstránenie po chvíli je v poriadku. Ak už nie sú relevantné, pravdepodobne uvidíte, že návštevnosť týchto stránok bude klesať, keď nie je skutočná sezóna.

Ak ľudia nehľadajú Black Friday, potom nenájdu vaše stránky Black Friday.

Potom je v podstate jedno, či stránku máte alebo nie, pretože tam neprichádzate o žiadne zobrazenia.

Ak vytvoríte stránku noindex alebo ak ju na chvíľu urobíte 404 a potom ju vrátite neskôr, je to v poriadku.

Jedna vec, ktorú by sledoval pri sezónnych stránkach, je, že rok čo rok znova používate rovnaké adresy URL.

Namiesto stránky s názvom Čierny piatok 2021 a potom Čierny piatok 2022 majte stránku s názvom Čierny piatok.

Týmto spôsobom, ak túto stránku znova použijete, všetky signály, ktoré ste s touto stránkou v priebehu rokov priradili, budú naďalej fungovať vo váš prospech, namiesto toho, aby ste museli každý rok vytvárať nové signály pre sezónne udalosti.

Čítať:  13 opráv pre TikTok Like Count Wrong

To sa deje približne v čase 37:36 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 37:36
Radi by sme rozšírili existujúce stránky o aktuálnejší obsah, napríklad o sezónnych témach a podujatiach.

Čo urobíme s takýmito kúskami obsahu, keď sa sezónna udalosť, akou je Black Friday, skončí? Mali by sme na stránke nechať sekcie natrvalo?

Alebo ich po akcii posunúť a na budúci rok opäť pridať?

Ján (odpoveď) 37:57
Áno, myslím, že z našej strany je to úplne na tebe, ako sa k tomu postavíš. Udržiavanie stránok je v poriadku. Ich odstránenie po chvíli je v poriadku, ak už nie sú relevantné. V podstate by ste pravdepodobne celkovo videli, že návštevnosť týchto stránok klesne, keď to nie je sezónne.

A ak ľudia nehľadajú Čierny piatok, potom nenájdu vaše stránky o Čiernom piatku. A potom je vlastne jedno, či tú stránku máte alebo nie, pretože tam neprichádzate o žiadne zobrazenia. A ak túto stránku spravíte noindex, alebo ak ju na chvíľu urobíte 404 a potom ju vrátite neskôr, je to v podstate úplne v poriadku.

Jedna vec, na ktorú by som si dal pri sezónnych stránkach pozor, je, že rok čo rok znova používate rovnaké adresy URL. Takže namiesto stránky, ktorá sa volá Čierny piatok 2021 a potom Čierny piatok 2022, majte stránku s názvom Čierny piatok.

A tak, ak túto stránku znova použijete, všetky signály, ktoré ste s touto stránkou v priebehu rokov priradili, budú naďalej fungovať vo váš prospech, namiesto toho, aby ste museli každý rok vytvárať nové signály pre sezónnu udalosť, ako je táto. .

Čítať:  Ako vytvoriť lepšie názvy stránok pre SEO - SEO

Takže to je také hlavné odporúčanie, ktoré tam mám. Ak tieto stránky odstránite, keď ich nepotrebujete, a neskôr jednoducho vytvoríte rovnakú adresu URL. Alebo ak tieto stránky ponecháte v prevádzke dlhší čas. Myslím, že obe sú v podstate úplne v poriadku. A hlavne o nejakých súťažných, sezónnych akciách ako Black Friday, alebo možno Vianoce alebo ja neviem, iné sviatky.

Je to niečo, pri čom mám tendenciu vidieť, že stránky vytvárajú tieto stránky trochu vopred, aj keď tam ešte nemajú veľa obsahu na zdieľanie, len aby mohli začať vytvárať nejaké signály pre tieto stránky. .

A to by sa mohlo týkať interných a externých odkazov, druhu marketingového úsilia alebo čohokoľvek iného. Ak máte tieto stránky o niečo skôr, aj keď na nich nemáte veľa obsahu, je o niečo jednoduchšie byť tam, keď je zrazu sezóna.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE