Prečo by každá webová stránka mala mať zásady ochrany osobných údajov

Zásady ochrany osobných údajovKeďže si používatelia webových stránok čoraz viac uvedomujú dôležitosť ochrany svojich osobných údajov online, potreba, aby webové stránky obsahovali komplexné zásady ochrany osobných údajov, je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Aj keď máte jednoduchý blog a zhromažďujete iba e-mailové adresy predplatiteľov pre mesačný bulletin, je dôležité v zásadách ochrany osobných údajov informovať používateľov o tom, aké informácie zhromažďujete, ako sa tieto informácie použijú a kto k nim bude mať prístup.

Aj keď mnohí z nás dôverujú webovým stránkam, ktoré navštevujeme, aby chránili svoje osobné údaje, či už ide o našu e-mailovú adresu, poštovú adresu, osobné preferencie alebo informácie o fakturácii, stále očakávame, že uvidíme nejaké potvrdenie, že naše údaje budú chránené v písomnej forme. Aj keď sa mnohí používatelia pravdepodobne previnili tým, že si neprečítali zásady ochrany osobných údajov v plnom rozsahu, stále sa cítime bezpečnejšie, keď vieme, že existujú, ak by sme sa na ne mali odvolávať.

Prečo mať zásady ochrany osobných údajov?

Firemné webové stránky a blogy by mali zahŕňať nejaký druh zásad ochrany osobných údajov, ktoré špecifikujú, čo robia na ochranu informácií, ktoré zhromažďujú od návštevníkov, zákazníkov a používateľov. Nielen z právnych dôvodov, ale aj preto, že funguje ako ďalší účinný prostriedok na transparentnosť a budovanie dôvery u vašich zákazníkov a čitateľov.

Čítať:  Nové témy WordPress, ktoré musíte vidieť v apríli

Niektorí blogeri a majitelia webových stránok sa mylne domnievajú, že keďže nezhromažďujú žiadne informácie, vôbec nepotrebujú zásady ochrany osobných údajov. Vaši návštevníci však nebudú vedieť, že nezhromažďujete ich informácie, pokiaľ im to nepoviete.

Vytvorenie zásad ochrany osobných údajov

Ako teda vytvoríte zásady ochrany osobných údajov, ktoré správne odzrkadľujú názory a postupy vašej firmy alebo blogu na používanie a ochranu informácií? Jednoduché skopírovanie a prilepenie zásad, ktoré nájdete na inej webovej stránke, nie je dobrý postup a pravdepodobne nepokryje všetky vaše základy.

Aj keď sú zásady ochrany osobných údajov dokumentom so zákonným zverejnením, s cieľom informovať a chrániť spotrebiteľov, je rovnako dôležité zabezpečiť, aby boli vaše zásady dobre spracované, aby boli čitateľné a zrozumiteľné, ako aj presné. Čitatelia a zákazníci nebudú považovať pravidlá za užitočné, ak nedokážu rozlúštiť význam právneho žargónu.

Ak sami vytvárate zásady ochrany osobných údajov, nezabudnite uviesť nasledujúce…

  • Úvod s popisom vašej firmy, organizácie alebo blogu a funkciou, ktorú váš web plní.
  • Informácie, ktoré zhromažďujete, vrátane podrobností, ktoré požadujete na registráciu, predplatné alebo nákup. Mali by ste tiež zahrnúť informácie, ktoré budú zaznamenávať vaše servery, ako sú adresy IP a názvy hostiteľov.
  • Váš spôsob zberu, či už ide o automatizovaný zber alebo prostredníctvom formulára, ktorý vyplnia vaši zákazníci alebo čitatelia.
  • Ako uchovávate ich informácie. Vy zákazníci a čitatelia budú chcieť vedieť, že vynakladáte maximálne úsilie na uloženie ich osobných údajov v bezpečnej a zabezpečenej databáze, takže podrobne popíšte, či sú ich údaje uložené na vašich serveroch alebo v cloude alebo v zámorí.
  • Ak a prečo budú ich informácie zdieľané, aké takmer určite bude. Jednou z najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri písaní svojich zásad ochrany osobných údajov, sú vyhlásenia typu „vaše informácie nebudeme zdieľať so žiadnou treťou stranou“. Najmä ak podnikáte, bude existovať veľa legitímnych dôvodov na zdieľanie informácií o používateľovi pri každodennej prevádzke vašej webovej stránky – od poskytnutia ich poštovej adresy kuriérovi, ak si zakúpili produkt, až po vašu banku, keď spravuje úver. nákupy kartou.
  • Vaše kontaktné údaje, aby vás mohol čo najjednoduchšie kontaktovať ktokoľvek, kto má otázky týkajúce sa vašich zásad ochrany osobných údajov.
Čítať:  Prečo blogeri zlyhávajú: Štúdia overená dátami

Nech sa o to niekto postará

Ak si nie ste istí, ako najlepšie vytvoriť spoľahlivé zásady ochrany osobných údajov pre vašu webovú stránku, existuje niekoľko spoločností, ktoré sa špecializujú na túto službu, vrátane Snapterms, ktorej cieľom je urobiť „právnu ochranu vášho webu jednoduchou a cenovo dostupnou“. Ak nemáte čas alebo chuť zabezpečiť, aby vaše zásady ochrany osobných údajov pokrývali všetko, hľadanie podpory špecializovanej služby môže byť skvelou investíciou.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE