Prečo je dnes elektronický obchod DTC dôležitejší ako kedykoľvek predtým

V roku 2020 sa elektronický obchod DTC ukázal ako ďalší rozumný spôsob, ako osloviť vašich zákazníkov, a mnohé značky sa snažia začať od B2B a prejsť na priame spotrebiteľské.

Tí z nás, ktorí pracujú v elektronickom obchode, už nejaký čas pozorujú posun. Keďže stále viac obchodov premiestňovalo svoj inventár online, boom elektronického obchodu sa nekonal len tak – bol nevyhnutný.

Rýchlo vpred na jar 2020 a NIKTO nemohol predpovedať, čo sa stane ďalej.

Masívne zatváranie obchodov spustilo najväčší exodus z tehál a malty, aký kedy svet videl, s viac ako 100 000 malých podnikov v samotných USA sa definitívne zatvárajú v dôsledku odstávok COVID-19.

Malé podniky však neboli jediné, ktoré zasiahli. Väčší maloobchodníci ako Neiman Marcus podali žiadosť bankrot v posledných mesiacoch a tento zoznam sa neustále rozrastá.

Po zvážení všetkých vecí pandémia výrazne uvoľnila potrebu silnejšej prítomnosti v elektronickom obchode pre mnohých z týchto maloobchodníkov. V oblasti elektronického obchodu na rok 2020 sa valia rekordné čísla, vrátane prudkého rastu, ktorý dal tomuto priemyslu štyri až šesť rokov pred plánovaným termínom.

Problém s veľkoobchodom počas COVID-19

Aj napriek tomu, že mnohí nakupujúci zamerali svoju pozornosť na internet, výrobcovia zaznamenali veľké hity v predaji B2B, keď sa kamenné obchody zatvorili. Tí, ktorí sa spoliehajú na veľkoobchodné vzťahy, aby mohli uhrádzať svoje príjmy, dostali uprostred odstávok zničujúce zásahy.

Čítať:  13 dôvodov, prečo je Magento ideálne pre B2B podnikanie

Keď sa však spotrebitelia obrátili na stránky elektronického obchodu, ako je Amazon, výpadky pokračovali. V polovici marca Amazon obmedzil svoj B2B nákup nepodstatného tovaru v dôsledku bezprecedentného dopytu po základných potravinách pre domácnosť.

Keď Amazon uvoľnil miesto vo svojich skladoch pre dezinfekčný prostriedok na ruky a toaletný papier, objednávky na nepodstatný tovar sa rozplynuli alebo sa úplne zastavili a výrobcovia zaznamenali pokles predaja B2B.

V snahe získať späť tieto straty na príjmoch a pripraviť sa na potenciálnu druhú vlnu odstávok maloobchodu sa mnohí výrobcovia obracajú na modely elektronického obchodu DTC.

Čo je DTC a DNVB?

DTC znamená direct-to-consumer. Je to obchodný model elektronického obchodu, v ktorom značka predáva priamo spotrebiteľom, a nie prostredníctvom maloobchodníkov, čím v podstate odstraňuje sprostredkovateľa. Niektorí evanjelisti DTC vám povedia, že cieľom je zvládnuť výrobu, predaj, distribúciu a marketing pod jednou strechou a ísť na veľkoobchod, ale v roku 2020 sa ukázalo, že je to len ďalší rozumný spôsob, ako osloviť svojich zákazníkov, a mnohé značky sa snažia začať z B2B a prechod na DTC.

DNVB je a digitálne natívnej vertikálnej značky že to začína týmto spôsobom. Najlepšie typickými značkami ako Avocado Green Mattress a Allbirds, DNVB zvyčajne začínajú jednoduchou produktovou líniou (zvyčajne jednou alebo dvoma možnosťami), jasnou, sviežou značkou a silným komponentom riadeným poslaním.

Vzhľadom na to, že kamenný predaj zostáva nestabilný a výrobcovia sa teraz vyrovnávajú s nedostatkami zo svojich nedostatkov na Amazone, elektronický obchod DTC vyzerá stále atraktívnejšie – a spotrebitelia si to tiež všímajú.

Čítať:  Ako opraviť chybu „Metóda 405 nie je povolená“ v...

Misijní nakupujúci prilievajú oheň

Je zaujímavé, že značky DTC si vytvárajú evanjelických zákazníkov a oddanú fanúšikovskú základňu zameranú na dve veci:

  1. Úžasné produkty
  2. Zjednocujúce poslanie značky

Spotrebiteľské údaje ukazujú, že mileniáli teraz tvoria väčšinu kúpnej sily v USA a je u nich o 63 % vyššia pravdepodobnosť, že nákup od značky kvôli ich poslaniu a hodnotám.

Tieto údaje spolu s rozmachom, ktorý sektor DTC zaznamenal od začínajúcich inovatívnych spotrebných tovarov, vytvorili replikovateľný obchodný model, ktorý vyzerá o to atraktívnejšie pre výrobcov, ktorí vstúpili do odvetvia prostredníctvom veľkoobchodu.

Štyri súčasti úspešnej stránky elektronického obchodu DTC

Znovu a znovu vidíme, ako značky zabíjajú hru v elektronickom obchode DTC a tie najlepšie z nich majú niekoľko spoločných vecí:

  1. Čistý branding. Vizuálne riadení zákazníci reagujú na výkonné správy a čisté logá. Značky ako Tushy a Anese vedú skupinu s nezabudnuteľnou značkou, ktorá zanecháva stopu na nasýtenom trhu.
  2. Hladké UX. V Hostinger vieme, že výkonnosť stránky elektronického obchodu je priamo spojená s jej schopnosťou generovať výnosy. Najlepšie webové stránky elektronického obchodu DTC majú intuitívne rozloženie, rýchlo sa načítavajú a majú bezproblémovú interakciu so svojimi kupujúcimi.
  3. Jednoduché produktové rady. Hovorí sa, že jednoduchosť predáva, a to je určite názov hry v elektronickom obchode DTC. Silné značky DTC majú zvyčajne jeden alebo dva vlajkové produkty, ktorými sa vyznačujú a rozširujú.
  4. Silné misie. Údaje potvrdzujú, že dnešní spotrebitelia sú si viac vedomí svojich nákupných rozhodnutí ako kedykoľvek predtým. Ak si svoje poslanie objasníte a vybudujete okolo neho svoju značku (namiesto toho, aby ste si to vymysleli dodatočne), získate doslova viac predaja a dobrú karmu.
Čítať:  Päť nástrojov, ktoré musia mať vývojári tém WordPress

Je čas, aby ste prešli na DTC?

Ak nás COVID-19 niečo naučil v elektronickom obchode, je to to, že nemôžete mať dostatok záložných plánov. Diverzifikácia toho, ako a kde predávate svoje produkty, má na svete zmysel. Tieto veľkoobjemové maloobchodné objednávky sa môžu na chvíľu zdať pekné – kým nezmiznú a s nimi nezmiznú aj vaše príjmy.

Vybudujte si odolnosť, spojte sa so svojou zákazníckou základňou a zažite vzrušenie, ktorým je elektronický obchod DTC. Získajte svoju značku online a začnite predávať DTC pomocou StoreBuilder od Hostinger! Využite všetky výhody našich spravovaných ponúk WordPress a WooCommerce bez zložitosti.

Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť internetový obchod na WordPress – bez nutnosti kódovania!

Je to rýchle – v priebehu niekoľkých minút budete mať svoj vlastný internetový obchod s intuitívnou domovskou stránkou s jednoduchou navigáciou, ktorá je optimalizovaná na premenu vašich návštevníkov na zákazníkov. Skontrolovať to!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE