Prečo je dôležité začať s rozpočtom IT na rok 2024 už teraz

Keď každý rok začínate s rozpočtom na technológie, vaša prvá otázka pravdepodobne znie: „Kde mám vôbec začať?

Keď začnete skúmať nové cloudové služby, služby kybernetickej bezpečnosti a hyperkonvergovanú infraštruktúru, je ľahké sa nechať zahltiť. A to ešte neberieme do úvahy módne slová ako blockchain, kryptomena a afektívna AI.

Ako môžete zabezpečiť, že obmedzujete riziko, maximalizujete rast a vyberáte si technológie, ktoré pridávajú hodnotu v krátkodobom, strednodobom a dlhodobom horizonte? Tu je naša stratégia pre inteligentné rozhodnutia v oblasti IT rozpočtov.

Začnite na Počiatku

Proces tvorby rozpočtu je v súčasnosti takmer celoročnou činnosťou. Ak je váš fiškálny koniec 31. decembra, mali by ste začať s aktualizáciou priorít a zoznamu užitočných vecí na základe zmien v predchádzajúcom roku, aby ste zosúladili technológiu s organizačnými cieľmi.

Minulý rok prinútil veľa organizácií rýchlo sa obrátiť, najmä pri nasadzovaní vzdialených alebo hybridných pracovných modelov. Teraz, keď prekonali počiatočný šok, vidíme zvýšený dopyt po cloudových a mobilných riešeniach. Spoločnosti sa však tiež snažia zabezpečiť údaje a nájsť spôsoby, ako zvýšiť produktivitu svojich mobilných pracovníkov.

Aby sa tieto investície rozbehli, je dôležité, aby ste dokázali vysvetliť výdavky na IT v podmienkach, ktorým váš finančný tím rozumie. Zvyčajne je jednoduché podporovať náklady jednotlivých funkčných oddelení, pretože väčšina podnikových aplikácií podporuje potreby jasne definovaných skupín, ako sú predaj, financie alebo HR. Investície do celopodnikových nástrojov produktivity, ako sú Office365 alebo Microsoft Teams, možno obhájiť podobným spôsobom.

Čítať:  Je zverejňovanie príliš veľa na TikTok zlé? ÁNO (Zistiť prečo)

Ako vysvetľujete výhody celofiremnej technológie orientovanej na zákazníka? Som presvedčený, že je dôležité zapojiť obchodné jednotky a manažérov, aby zosúladili vašu technológiu s ich obchodnými cieľmi. Vaše IT ciele musia byť holistické a zefektívniť celú pracovnú silu, nielen IT procesy. Porozprávajte sa so svojím generálnym riaditeľom alebo finančným riaditeľom o tom, ako poskytnúť úžasné IT riešenia na nadchádzajúci rok.

Vykonajte prieskum

Riešenia by sa nemali hodnotiť len podľa očakávanej návratnosti investícií. Mali by byť súčasťou celkových cieľov spoločnosti. Čo zaberá najviac času? Čo je hlavnou príčinou sťažností zákazníkov? Aké sú najväčšie riziká pre rozpočet?

Váš primárny nástroj je Excel, ale mali by ste čerpať zo systémov finančného výkazníctva, ERP systémov, ktoré sledujú údaje, a predajných nástrojov na zhromažďovanie informácií na zostavenie rozpočtu. Venujte čas skúmaniu svojich inventárnych nástrojov a sledujte životné cykly a informácie o záruke, aby ste zistili, kedy je potrebné vymeniť technológiu. (V Elevity hovoríme s klientmi na štvrťročnej báze o témach životného cyklu a rozpočtu.)

Všetky tieto informácie zaistia, že vaši vedúci oddelení pochopia rozhodnutia týkajúce sa rozpočtu.

Víťazstvo v hre o rozpočtovaní

Vaše hlavné úvahy sú náklady, rozsah a časová os. Ale jedna vec, ktorá odlišuje úžasné IT od bežných riešení, je niečo, čo je menej hmatateľné – energia. Pozrite sa na ciele a obchodné trendy organizácie, pozrite si IT projekty na tanieri a zistite, kde je najväčšia hodnota. Máte čas a zdroje na to, aby sa vaše investície vyplatili?

Čítať:  Ako začať blog o životnom štýle

Chcete zvážiť, koľko organizačnej energie je za projektom. Zaťaží rozsah projektu IT a ovplyvní to aj iné oddelenia? IT teraz prechádza všetkými oddeleniami a v každom projekte vidíme čoraz viac vstupov od oddelení. Projektoví manažéri Elevity dbajú na to, aby zaangažovali oddelenia a vedúcich pracovníkov na začiatku každého projektu.

Nezabúdajte, že NEinvestovanie do nejakej technológie prináša riziká. Phishing a ransomvérové ​​útoky sú na vzostupe a je ťažké vysvetliť potrebu rozpočtovania v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ak vaša organizácia nikdy nezažila útok.

Samozrejme, tento rozpočet je živým dokumentom a bude sa v priebehu roka meniť v závislosti od obchodných podmienok. Ako sme videli pri nedávnej pandémii vyvolanej neistote, rozpočet sa môže rýchlo zmeniť. Ročná rozpočtová sezóna – ako smrť a dane – je nevyhnutná. Či si to uvedomujete alebo nie, rozpočtová sezóna na rok 2022 sa už začala.

Pre viac informácií si pozrite náš záznam nedávny webinár Coffee Break o rozpočtovaní pre úžasné IT.

Ak potrebujete pomoc s týmto procesom, vCIO spoločnosti Elevity organizujú pravidelné stretnutia s klientmi na preskúmanie podnikania, aby udržali aktuálnosť technologického plánu a pomohli s akýmikoľvek novými obchodnými cieľmi, ktoré predtým neboli preskúmané. Nazývame to Strategické preskúmanie podnikania, ale dôležitou súčasťou je poskytnúť plán s konkrétnymi cieľmi, ktoré treba splniť. Porozprávajte sa s nami ešte dnes o tom, ako začať konverzáciu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE