Prečo je moja zelená karta odmietnutá – zistite to hneď!

Patríte medzi tých, ktorí sa pýtajú, „prečo bola moja karta Greenlight odmietnutá“ napriek niekoľkým pokusom? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Greenlight karty sú veľmi užitočné nástroje pre rodičov na sledovanie výdavkov a výdavkových návykov svojich detí. Tieto karty môžu byť vydané každému z detí a možno ich spravovať z rodičovského ovládacieho panela. The rodičia môžu stanoviť pravidlá a obmedzenia o tom, ako môžu ich deti používať kartu. Bohužiaľ, toto vedie k odmietnutiu kariet pri viacerých príležitostiach.

Ak bola odmietnutá aj vaša karta Greenlight, primárnym dôvodom môžu byť uložené obmedzenia na rodičovskom paneli. Okrem toho môžu existovať rôzne ďalšie dôvody, ktoré vedú k odmietnutiu karty Greenlight. Budeme diskutovať o pravdepodobný dôvod, prečo vaša karta Greenlight odmietla, a tiež vyskúšajte niektoré riešenia opraviť tie problémy.

Tak poďme ďalej a diagnostikovať problém že vaša karta Greenlight bola odmietnutá. Tiež, prosím určite si prečítajte celý článok aby vám neušlo nič, čo by mohlo byť riešením vášho problému.

Prečo je moja zelená karta odmietnutá?

Po prvé, musíme pochopiť čo je karta Greenlight a ako môžete tieto karty použiť pred diagnostikovaním problému.

Zelené karty sú debetné karty vydané rodičmi pre ich deti. Rodičia si môžu založiť účet Greenlight a vydať tieto karty svojim deťom. Môžu spravovať karty z ovládacieho panela rodiča v aplikácii Greenlight.

Rodičia si môžu vybrať, ako môžu tieto karty používať ich deti a prideľovať prostriedky na domáce práce, úspory a výdavky. To im pomáha efektívne riadiť míňanie a míňacie návyky svojich detí.

Takže ak je vaša karta Greenlight odmietnutá, potom tieto obmedzenia alebo spôsob prideľovania finančných prostriedkov môžu byť hlavným dôvodom. Okrem toho môžu byť dôvodom aj ďalšie faktory, ako napríklad obchod, v ktorom sa ho pokúšate použiť, alebo produkt, ktorý sa pokúšate kúpiť.

Čítať:  Prečo nevidím zobrazenia profilu na TikTok

Stav karty, obmedzenia od rodičov, obmedzenia samotnej Greenlight a kategória produktu alebo služby, za ktorú platíte, sú možné dôvody odmietnutia vašej karty Greenlight.

A pri pokuse o určenie príčiny tohto poklesu by sa mali zvážiť aj ďalšie faktory. teda kde je karta odmietnutá?

  • Karta Greenlight odmietnutá v bankomate
  • Greenlight karta odmietnutá v offline obchodoch
  • Greenlight karta odmietnutá online
  • Zelená karta bola všade odmietnutá

Vyššie uvedené scenáre sú jediné možné scenáre, v ktorých môže vaša karta odmietnuť. Najprv ju teda skúste použiť na všetkých miestach, kde môžete kartu použiť, a uvidíte, kde je karta odmietnutá.

Keď ste si istí, že karta je odmietnutá v bankomate, online alebo v obchodoch, môžete pokračovať a nájsť nejaké možné dôvody. Existuje tiež možnosť, že vaša karta bude odmietnutá odkiaľkoľvek, a preto sa pýtate, prečo bola moja karta Greenlight odmietnutá.

Takže, poďme ďalej a nájdite možný dôvod „prečo bola moja zelená karta odmietnutá“.

Možné dôvody, prečo je moja zelená karta odmietnutá

Hoci Karty Greenlight sú Mastercard, tieto karty nefungujú rovnako ako iné karty Mastercard. Okrem toho, keďže tieto karty sú určené na vydanie maloletým, existujú rôzne bezpečnostné opatrenia, ktoré na nich uvalila Greenlight a samotní rodičia.

Môžu tu súvisieť aj iné dôvody technické problémy. Niektoré sme však vymenovali dôvody, ktoré majú vysokú pravdepodobnosť sa stane a spôsobí odmietnutie vašej karty Greenlight.

Poďme ďalej a dozvieme sa o možných dôvodoch.

1. Pri používaní karty Greenlight bol zadaný nesprávny PIN

V prvom rade je to jeden z bežných dôvodov, prečo by ste mohli čeliť problému, prečo bola moja karta Greenlight odmietnutá. Ak kartu používate v bankomate alebo niečo platíte v obchode, musíte zadať PIN pre transakciu. Väčšinu času, ľudia majú tendenciu zabudnúť na PIN ich karty a karta bude odmietnutá.

A ak máte niekoľko kariet, karty a kódy PIN sa zmiešajúa nakoniec zadáte nesprávny PIN a budete čeliť problému, prečo je moja karta Greenlight znova a znova odmietnutá.

Niektoré POS automaty vám oznámia, či je PIN nesprávny, ale nie všade. Okrem toho môže byť karta odmietnutá v niektorých POS automatoch a bankomatoch a správu nemusíte vidieť. takže, skontrolujte, či používate správny kód PIN pre správnu kartu. Je lepšie to napísať fyzicky a schovať do peňaženky.

2. Karta Greenlight je fyzicky poškodená

Do tohto digitálneho sveta sme sa zakorenili natoľko, že často zabúdame, že niektoré veci nie sú digitálne, ale mechanické. A mechanické predmety majú tendenciu sa pokaziť alebo poškodiť. To isté s kartou Greenlight. The magnetický prúžok za kartou je veľmi náchylný na poškriabanie. Takže karty nebudú fungovať správne, ak ich bude veľké poškriabaniu alebo inému fyzickému poškodeniu.

Čítať:  11 najlepších outdoorových affiliate programov pre zisk z vašich dobrodružstiev v roku 2024

Magnetický prúžok alebo čip na prednej strane obsahuje údaje, ktoré potrebuje POS alebo bankomat prečítať. A ak dôjde k akémukoľvek poškodeniu magnetického prúžku alebo čipu, existuje vysoká pravdepodobnosť, že karta nebude fungovať a niekedy klesá po počiatočnej práci.

Takže sa uistite, že karta nie je fyzicky poškodená. Ak dôjde k poškodeniu, nemali by ste túto kartu používať, pretože bude iba odmietnutá a môže spôsobiť dočasné zablokovanie vášho účtu z dôvodu podozrenia zo zneužitia.

3. Nedostatočný zostatok vo vašom fonde míňania kdekoľvek

Karty Greenlight majú niekoľko druhov fondov. Míňajte kdekoľvek, vybrané obchody, vybrané produkty, úspory atď. Rodičia si tiež môžu vytvoriť svoj typ fondu a naložiť na ne sumu. Môžu obmedziť použitie fondu na iné príležitosti, než na aké sú vytvorené.

takže, ak máte 20 dolárov na potraviny a chcete minúť túto sumu na nákup čokolády, karta bude odmietnutá. Jediný fond, ktorý môžete použiť na nákup čohokoľvek, čo chcete, je fond „Spend Anywhere“. Uistite sa teda, že suma, ktorú chcete minúť, je vo fonde Spend Anywhere.

4. Karta vypnutá na rodičovskom paneli

Áno, toto je ďalšie miesto, kde vyhrávajú rodičia. Oni môže vypnúť ktorúkoľvek z kariet svojich detí do dvoch sekúnd z prístrojovej dosky Greenlight Parent. Takže ak dieťa nerobí to, čo sa od neho žiada, a vytvára problémy, rodičia sa môžu len prihlásiť do aplikácie Greenlight a vypnúť kartu dieťaťa. Táto deaktivácia vás môže viesť k premýšľaniu, prečo bola moja karta Greenlight odmietnutá.

Ak je karta vypnutá, bude odmietnutá. Ak teda vaša karta niekoľkokrát klesá, možno budete chcieť skontrolovať rodičovský informačný panel, aby ste zistili, či je karta odtiaľ vypnutá.

5. Obchod/nákup nie je v súlade so zmluvnými podmienkami Greenlight

Greenlight má svoje Podmienky službykde definuje kategórie výdavkov, kde nemôžete použiť kartu Greenlight. Ak použijete kartu Greenlight v obchodoch, ktoré sú označené ako Greenlight, karta bude odmietnutá. Miesta ako napr zoznamovacie služby, online kasína a lotérie majú zakázané používať karty Greenlight. Greenlight vám štandardne neumožňuje používať kartu v obchodoch/produktoch/službách takéhoto charakteru.

Ak je vaša karta odmietnutá, skontrolujte, či obchod/nákup patrí do takejto kategórie transakcií. Ak áno, potom ho tam nebudete môcť použiť bez ohľadu na to, ako veľmi sa budete snažiť. The existujú obmedzenia na ochranu detí pred nebezpečenstvom a škodlivými činnosťami.

6. Obchod/nákup nie je schválený/obmedzený z hlavného panela rodičov

Okrem obmedzení Greenlight budete mať aj obmedzenia od rodičov. Rodičia môžu zaviesť obmedzenia na kartu z ovládacieho panela rodiča o použití finančných prostriedkov. Môžu si napríklad vybrať obchody, na ktoré môžete použiť kartu, položky, ktoré nie je možné zakúpiť, resp obmedziť používanie kariet len ​​na niektoré obchody, ktorým dôverujú. To je tiež hlavný dôvod, prečo sa u mnohých vyskytuje problém s odmietnutím mojej karty Greenlight.

Čítať:  [Fixed] Karta Chime nie je podporovaná v aplikácii Cash

Ak bude vaša karta odmietnutá, môžete skontrolujte na rodičovskom paneli nejaké obmedzenia ktoré sú umiestnené na karte. Váš problém sa tu väčšinou vyrieši.

Riešenia pre odmietnutie karty Greenlight

Keď zistíte kľúčový problém vašej karty, bude ľahké implementovať riešenie. Či už ide o poškodenú kartu alebo akýkoľvek iný nediagnostikovaný problém, uviedli sme niekoľko hlavných riešení, ktoré môžete použiť na vyriešenie problému „karta Greenlight bola odmietnutá“.

Začnime základným riešením na vyriešenie chyby, prečo je moja karta Greenlight odmietnutá.

1. Potvrďte/zmeňte PIN karty Greenlight

Najprv potvrďte kód PIN svojej karty Greenlight. Pri nastavovaní kódu PIN môžete skontrolovať všetky predchádzajúce referencie, ktoré ste si uchovali. Ak nemôžete nájsť referenciu a ste presvedčení, že ste zabudli PIN, môžeš jednoducho resetujte PIN karty Greenlight.

Len zamierte k Detský Greenlight Dashboard, Klepnite na ikonu debetnej karty vedľa položky „Spravovať kartu“ otvorte ich stránka správy kartya Klepnite na „Obnoviť PIN k debetnej karte.“ Odtiaľ jednoducho zadajte nový štvormiestny PIN, overte číslo opätovným zadaním uložte a máte hotovo. vy úspešne resetujte PIN.

2. Vymeňte kartu Greenlight

Ako už bolo uvedené, karta Greenlight sa väčšinou poškodí v dôsledku škrabancov. Ak je škrabanec dostatočne veľký, musíte kartu Greenlight vymeniť. Môžeš stačí kontaktovať Zákaznícka podpora Greenlight a požiadať ich o náhradu. Môže byť malý poplatok, ktorý si Greenlight môže vziať za výmenu.

3. Skontrolujte kategóriu obmedzených obchodov/výdavkov spoločnosti Greenlight

Greenlight kladie niekoľko obmedzení na niektoré kategórie transakcií. Niektoré obmedzenia zahŕňajú používanie karty na stránkach s hazardnými hrami, zoznamovacími a eskortnými službami, peňažnými príkazmi a prevodmi, stávkovými stránkami atď.

Môžeš pozrite si zoznam obmedzených kategórií tu. Ak je dôvodom odmietnutia karty obmedzenie Greenlight, nemôžete s tým nič urobiť a nákup musíte zaplatiť z iných prostriedkov.

4. Skontrolujte zostatok a kontrolu výdavkov na rodičovskom paneli

Vo väčšine prípadov karta odmietne, pretože nemáte dostatočný zostatok na nákup. V prípade Greenlight karty to ešte viac komplikujú viaceré fondy, kategórie ako Minúť kdekoľvek, Vybrané obchody, Potraviny atď. Musíte mať dostatok finančných prostriedkov pre kategóriu nákupu, ktorý robíte.

Napríklad, ak nakupujete potraviny, musíte mať dostatočný zostatok vo fonde Potraviny. A ak kupujete niečo, čo nie je v kategórii, musíte mať dostatočný zostatok vo fonde Spend Anywhere.

Takže, ak karta Greenlight klesá, môžete skontrolujte príslušný fond aby ste zistili, či je dostatočná rovnováha. Mali by ste tiež skontrolovať, či je na nákupe, ktorý robíte, umiestnený nejaký druh kontroly výdavkov z rodičovského panela.

Čítať:  Algoritmus Twitteru: Čo to je a ako to urobiť, aby to fungovalo pre vás v roku 2024

Keď Riadenie výdavkov sa nastavuje z ovládacieho panela rodiča a Prepínač „Vytiahnuť prebytky z míňania kdekoľvek“ je vypnutý tam, tvoj Zelená karta bude odmietnutá ak sa pokúsite minúť peniaze nad rámec Kontrola výdavkov alebo limit kategórie výdavkov. Môžeš viac informácií o kontrole výdavkov nájdete tu.

Ak chcete vyriešiť tento problém, môžete buď odstráňte obmedzenia uložené z riadiacej dosky rodiča resp nájsť iné spôsoby platby za nákup.

5. Skúste míňať v schválenom obchode

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či bola karta odmietnutá z dôvodu technického problému alebo obmedzenia, je použiť kartu v schválenom obchode. Prejdite na ktorúkoľvek obchod, kde karta fungovala predtým a skúste ju použiť tam. Ak karta funguje, môžete si byť istí, že skorší pokles je spôsobený určitou formou obmedzenia od Greenlight resp Rodičovská kontrola výdavkov.

Ak stále sa čudujete, prečo je moja karta Greenlight odmietnutá potom určite nejaké sú technický problém s kartou. Ak chcete vyriešiť technický problém, môžete kontaktujte zákaznícku podporu Greenlight.

6. Kontaktujte podporu Greenlight

Najlepší spôsob, ako vyriešiť akýkoľvek problém Greenlight, je priamo kontaktujte ich zákaznícku podporu a nahláste problém. Je to určite úspora času a ušetrí vás od bolesti hlavy.

Takže zamierte do aplikácie Greenlight alebo a nahlásiť im to. Kliknutím sem prejdete do centra pomoci Greenlight. Prípadne môžete zavolať 888-483-2645 a zaregistrujte u nich svoju sťažnosť.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Môžete použiť Greenlight Card vo Walmarte?

Áno, Greenlight kartu môžete použiť všade, kde akceptujú Mastercard. Môžete ho použiť aj vo Walmarte, pokiaľ nie sú na rodičovskom paneli umiestnené žiadne obmedzenia.

2. Môžete vložiť peniaze na kartu Greenlight v bankomate?

Nie, Greenlight momentálne neprijíma priame vklady. Kartu Greenlight teda nemôžete financovať priamo z bankomatu. Môžete však použiť bankový účet na financovanie účtu rodiča a odtiaľ previesť prostriedky na kartu.

3. Dá sa Greenlight Card použiť na Apple Pay?

Áno, na Apple pay môžete použiť karty Greenlight. Môžete tiež použiť v službách Google Pay a Samsung Pay. Deti by však mali mať viac ako 13 rokov, aby mohli pripojiť karty Greenlight k týmto platformám.

Záver

Preto sa môžete stretnúť s tým, prečo je moja karta Greenlight odmietnutá z rôznych dôvodov, ako je technická chyba, fyzické poškodenie alebo predovšetkým obmedzenia uložené rodičmi alebo samotnou spoločnosťou Greenlight. V takýchto prípadoch je potrebné zistiť presný dôvod odmietnutia a podľa toho ho riešiť.

Dúfame, že sme odpovedali na vašu otázku a pomohli vám nájsť presný dôvod odmietnutia vašej karty Greenlight.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE