Prečo je moje číslo v telegrame zakázané?

Dostali ste niekedy v telegrame upozornenie „Toto telefónne číslo je zakázané“? Ak áno, možno sa pýtate, čo to znamená. Telegram má obmedzenia a obmedzenia na ochranu používateľov a zachovanie integrity platformy. Ak sa vám zobrazí táto správa, s najväčšou pravdepodobnosťou ste porušili zmluvné podmienky Telegramu, čo mohlo viesť k zablokovaniu vášho účtu.

Prečo je moje číslo v telegrame zakázané?

V tomto článku vysvetlíme, prečo bol váš telegram zakázaný a ako ho obnoviť.

Dôvody, prečo bolo vaše telegramové číslo zakázané

Keď vás Telegram podozrieva, že porušujete jeho zásady ochrany osobných údajov, používateľskú zmluvu, predpisy a zákony, zablokuje vaše číslo. Niektoré z činností, ktoré spadajú do týchto kategórií, sú vysvetlené nižšie.

Prejavy nenávisti

V telegrame nie je dovolené šíriť nenávisť alebo nepravdivé informácie. Ak ste vyjadrili nenávisť voči komukoľvek na základe rasy, veku, národnosti, pohlavia, etnickej skupiny, náboženstva, zdravotného postihnutia alebo akéhokoľvek spojenia s chránenými organizáciami, môže to byť dôvod, prečo bolo vaše číslo zakázané. Ak neveríte, že ste to urobili vedome, skontrolujte svoj obsah pred jeho zdieľaním v telegrame.

Čítať:  Ako pridávať, spravovať a odstraňovať roly v Discord

Nahlásené za obťažovanie

Telegram na svojej platforme netoleruje obťažovanie. Ak vás niekto nahlásil a vyšetrovanie Telegramu preukáže, že ste niekoho obťažovali, šikanovali, používali vulgárne výrazy, prenasledovali, obťažovali alebo sa vyhrážali, váš účet bude zakázaný.

Šírenie škodlivého softvéru

Ak vás prichytia, že šírite alebo propagujete distribúciu phishingového obsahu alebo sociálneho inžinierstva, vaše číslo bude zakázané.

Používanie falošných informácií

Na telegrame nemôžete predstierať, že ste niekto iný. Nie je tu povolený lov sumcov.

Používanie zakázaných položiek vo vašom profile

Všetko spojené s vaším telegramovým účtom musí byť v súlade s jeho zásadami. Zahŕňa to váš životopis, slogan, zobrazované meno, webovú stránku a prepojený kanál YouTube. Nie sú povolené žiadne nadávky na rasu, vulgarizmy, nezmysly ani oplzlosť.

Nahota a sexuálny obsah

Aby bol Telegram v bezpečí, prísne zásady ochrany osobných údajov zakazujú zdieľanie explicitného obsahu a ak sa zistí, že to robíte, vaše číslo bude zakázané.

Nelegálne aktivity

Propagácia nezákonných alebo nebezpečných činností, ako je predaj drog, nábor do extrémistických skupín, získavanie finančných prostriedkov a propagácia regulovaných služieb, ako sú hazardné hry, alkohol alebo liečivá, vám zakáže používanie telegramu.

Propagácia počítačovej kriminality

Telegram zakáže vaše číslo, ak vás pristihnú pri propagácii alebo predaji produktov, ktoré pomáhajú ľuďom pri hackovaní.

Zadanie nesprávneho hesla

Zadanie nesprávneho hesla päťkrát po sebe označí vašu aktivitu ako podozrivú, čo vedie k tomu, že telegram zakáže vaše číslo.

Čítať:  Riadenie vzťahov s influencermi – čo to je a ako si vytvoriť stratégiu IRM

Kybernetické šikanovanie

Po nahlásení bude mať posielanie správ, ktoré kohokoľvek v telegrame šikanujú alebo zastrašujú, za následok zákaz.

Na registráciu v telegrame ste použili virtuálne číslo

Aj keď sa môžete zaregistrovať v telegrame pomocou virtuálneho mobilného čísla, ak toto číslo nemôže prijímať textové správy alebo hovory na overenie, vaše číslo môže byť zablokované.

Nezvyčajná aktivita

Okrem vyššie uvedeného môže byť vaše telegramové číslo zakázané, ak ste sa na svojom účte zúčastnili nezvyčajnej aktivity:

 • Odosielanie veľkého množstva spamu alebo nevyžiadaných správ
 • Vydávanie sa za niekoho iného z podvodných dôvodov
 • Účasť v skupine alebo kanáli, ktorý podporuje škodlivé alebo nezákonné aktivity
 • Používanie automatického nástroja alebo robota na odosielanie správ
 • Pridanie obrovského množstva kontaktov v krátkom čase

Ako skontrolovať, či bolo vaše telegramové číslo zakázané

Ak chcete zistiť, či bolo vaše telegramové číslo definitívne zakázané, použite tieto kroky:

 1. Otvorte telegram.
 2. Vyhľadajte používateľské meno „@Spambot“, názov účtu je „Spam Info Bot“.
 3. Kliknite naň a stlačte „Štart“.
 4. Robot vám okamžite oznámi, či bol váš účet obmedzený.

Ako obnoviť zakázané číslo na telegrame

Ak bolo vaše telegramové číslo zakázané, budete musieť kontaktovať zákaznícku podporu Telegramu a požiadať ich o obnovenie vášho účtu. To však nemusí zaručiť, že váš účet bude obnovený.

Kontaktujte telegramovú podporu prostredníctvom mobilnej aplikácie

Na zariadení so systémom iOS alebo Android môžete kontaktovať zákaznícku podporu Telegramu a požiadať o zrušenie zákazu vášho účtu.

 1. Spustite telegram.
 2. Zadajte zakázané číslo.
 3. Keď sa vás spýta, či je toto číslo, ktoré chcete použiť, klepnite na „Áno“.
 4. Zobrazí sa upozornenie, ktoré vás informuje, že číslo je zakázané, a potom vyberte možnosť „Pomoc“.
 5. Napíšte e-mail so žiadosťou o pomoc s obnovením vášho účtu.
Čítať:  Upozorní Facebook plagát, ak odstránim značku?

Kontaktujte telegramovú podporu prostredníctvom webového prehliadača

Kontaktujte Telegram online cez webový prehliadač pomocou nasledujúcich krokov:

 1. Navštíviť stránky.
 2. Zadajte podrobnosti o svojom probléme.
 3. Pridajte svoj e-mail a telefónne číslo.
 4. Kliknite na „Odoslať“.

Telegramová podpora DM na Twitteri

Telegram má tím podpory na Twitteri: @smstelegram. Môžete im poslať DM, dať im svoje používateľské meno a heslo a požiadať ich o zrušenie zákazu vášho čísla.

E-mailový telegram priamo

Ak ste neporušili žiadne zo zmluvných podmienok Telegramu, pošlite im e-mail priamo s vysvetlením vášho problému a požiadajte ich o obnovenie vášho účtu. Nižšie sú uvedené tri e-mailové adresy na kontaktovanie zákazníckej podpory spoločnosti Telegram:

Mali by ste od nich dostať odpoveď do piatich pracovných dní.

Opýtajte sa telegramového dobrovoľníka

Telegram má dobrovoľných členov podpory, ktorí pomáhajú ľuďom s technickými problémami. Ak chcete s nimi chatovať, postupujte takto:

 1. Otvorte telegram.
 2. Kliknite na ikonu troch riadkov.
 3. Posuňte zobrazenie nadol na položku Nastavenia.
 4. Vyberte možnosť „Spýtať sa otázku“.
 5. Kliknite na „Spýtajte sa dobrovoľníka“.
 6. V chatbote klepnite na „Štart“.
 7. Vyberte si z ponúkaných možností a postupujte podľa pokynov.

Vyhľadajte pomoc komunity

Môžete osloviť účty sociálnych médií alebo komunitné fóra Telegramu a požiadať o pomoc ostatných používateľov Telegramu, ktorí zažili váš problém a môžu vám poradiť.

často kladené otázky

Ako dlho trvá zákaz telegramu?

To závisí od závažnosti vášho priestupku. Ak by ste dostali ban za posielanie zakázaných správ, mohli by ste dostať ban aspoň na jeden týždeň. Ak bol váš priestupok závažný, môžete dostať doživotný zákaz činnosti.

Čítať:  Prečo by CPG značky mali používať influencer marketing v roku 2024

Ako môžem zabezpečiť, že nedostanem znova ban?

Keď vás prepustia z väzenia v telegrame, odporúčame vám prečítať si zmluvné podmienky a dodržiavať ich, zdržať sa odosielania reklám alebo odkazov tretích strán a nepozývať na kanál nadmerných používateľov.

Môžem si vytvoriť nový telegramový účet so zakázaným číslom?

Vytvorenie nového účtu so zakázaným číslom je v rozpore s podmienkami služby Telegram. Ak to urobíte, budete natrvalo pozastavení. Pri vytváraní nového telegramového účtu musíte použiť iné číslo, ak bolo vaše aktuálne číslo zakázané.

Odporúčame, aby ste po úspešnom zrušení zákazu svojho telegramového čísla prešli cez telegram podmienky služby aby ste opäť neskončili v psej krabici.

Dôvody, prečo vás telegram zakázal

Telegram sa snaží zabezpečiť, aby jeho komunita bola bezpečná a bezpečná, a aplikácia neváha zakázať používateľom účtu za porušenie ich používateľských podmienok. Ak si nemyslíte, že ste porušili podmienky Telegramu a boli ste zakázaný omylom, môžete kontaktovať tím podpory Telegramu prostredníctvom e-mailu, správ na Twitteri alebo ich webovej stránky podpory. Čakacia doba, kým sa vám zákaznícka podpora Telegramu ozve, je až päť pracovných dní.

Zakázali vám niekedy vaše číslo v telegrame? Ak áno, ako ste sa dostali z väzenia Telegram? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE