Prečo je podpora hostingu dôležitá

Podpora hostingu je pravdepodobne najdôležitejším faktorom, ktorý ste pri výbere webhostingu prehliadali. Sľuby bezkonkurenčného výkonu, špičkovej prevádzkyschopnosti a neuveriteľného zabezpečenia vás pravdepodobne prinútili myslieť si, že to nebudete potrebovať.

Sme tu, aby sme vám povedali, že bez ohľadu na to, s kým hosťujete, nie vy potrebujete podporu, ale . Dokonca aj najbezpečnejší poskytovateľ webhostingu sa stretáva s problémami, ktoré sú mimo jeho kontroly. A dobrý podporný tím znamená, že keď sa vyskytnú tieto problémy, webhosting a podpora rýchlo a efektívne negujú ich účinky.

Tento článok sa hlbšie zaoberá tým, prečo je podpora hostingu dôležitá. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo je dôležité s ohľadom na tím podpory a ako z nich môžete vyťažiť maximum.

Problémy budú a budú

Predstavte si toto: máte hosting u jedného z najlepších dostupných poskytovateľov. Hľadali ste hodiny, aby ste našli ten, ktorý spĺňa a prekračuje všetky vaše kritériá. Môžu sa pochváliť neuveriteľnou dobou prevádzkyschopnosti, hovoria o úžasnej rýchlosti načítania stránky a dokonca poskytujú automatické škálovanie, keď sa návštevnosť zvýši. Potom jedného dňa otvoríte svoj laptop na obnovenej stránke… s chybou 404. Vaša stránka tam nie je a vy si zrazu uvedomíte, že prichádzate o peniaze. komu voláš?

Čítať:  Xfinity Mobile vs Verizon: Mali by ste prejsť?

Nie, nie ikonický tím expertov na paranormálne javy z 80. rokov, musíte sa spojiť so svojím tímom podpory hostingu. Zúfalo prehľadávate ich stránky, ale nič nenájdete. Peniaze naďalej miznú. Nakoniec narazíte na kontaktnú stránku v malom tmavom rohu ich webovej stránky.

Zavoláte na číslo tak rýchlo, ako je to len možné, a… bude vám povedané, že ste na konci frontu a budete musieť čakať neznámu dobu.

Vyššie uvedený príklad je presne dôvod, prečo by ste mali investujte čas do zisťovania informácií o webhostingu a podpory, ktorú ponúka váš poskytovateľ.

Riziká pre dátové centrum sú viaceré a zahŕňajú množstvo prvkov mimo kontroly poskytovateľa. A dobrý podporný tím znamená, že keď sa tieto riziká stanú problémom, budete môcť rýchlo a efektívne negovať ich účinky.

Kedy môžete kontaktovať podporu?

Takmer všetci moderní poskytovatelia hostingu ponúkajú 24/7 podporu, takže denná doba by nemala byť problémom. Problémom môže byť typ podpory, ktorú dostávate.

Ak chcete získať dobrú predstavu o tom, aký prístupný a efektívny bude váš tím podpory, tu sú štyri oblasti, na ktoré by ste sa mali pýtať.

 • The kanálov k dispozícii pre prístup k podpore (telefón, vstupenky, e-mail, sociálne siete atď.).
 • The úroveň podpory k dispozícii členovia tímu.
 • Podporný tím úroveň vedomostí (vrátane vašej aplikácie).
 • Podporný tím prístup k infraštruktúre.

Doba odozvy: Mnoho poskytovateľov hostingu inzeruje rýchlu odozvu. Požiadajte ich, aby definovali, čo toto číslo znamená. 15-minútový čas odozvy zvyčajne neznamená čas potrebný na vyriešenie alebo začatie práce na vašej žiadosti, ale čas odozvy.

Ako môžete kontaktovať podporu?

Dôležité sú viaceré spôsoby, ako kontaktovať váš tím podpory. Väčšina poskytovateľov hostingu ponúka systém predaja lístkov prostredníctvom internej siete. Je to skvelé pre dlhodobé otázky a problémy, ale nie je to vždy najrýchlejšia dostupná možnosť podpory.

Čítať:  Ako nájdem a vyberiem poskytovateľa služieb obchodníka?

Ďalšie kanály podpory môžu zahŕňať:

 • Systém lístkov
 • Telefónne číslo
 • E-mailová adresa
 • Online chat box
 • Sociálne médiá

Niektoré problémy sa musia riešiť rýchlejšie ako iné. V týchto prípadoch je najlepšia telefonická podpora. Skontrolujte, či váš poskytovateľ hostingu ponúka 24/7 telefonickú linku podpory a či máte k tomuto číslu prístup.

A vedomostná knižnica webhostingu s návodmi a sprievodcami je skvelý spôsob, ako posúdiť úroveň znalostí vášho poskytovateľa a umožňuje vám mať väčšiu kontrolu nad vašim riešením.

Kto je váš tím podpory?

Zistiť viac o tíme podpory vášho poskytovateľa hostingu je skvelý spôsob, ako predpovedať skúsenosti klienta. Cieľom je cítiť sa pohodlne s úrovňou a typom poskytovanej podpory.

Poloha

Prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť, je, kde sa nachádza tím podpory. Poskytuje sa podpora externým spoločnostiam v iných častiach sveta? Outsourcovaná podpora často vedie k nižšej kvalite služieb a pridáva ďalší krok do línie komunikácie. Rozhodnite sa pre poskytovateľa hostingu s internou podporou pre lepší zážitok. Najlepšie je to v kombinácii s vlastneným a prevádzkovaným dátovým centrom.

Skúsenosti

Úroveň skúseností a znalostí medzi tímami podpory webhostingu sa značne líši. Niektorí poskytovatelia si najímajú len špičkových podporných pracovníkov, iní sa rozhodujú pre lacnejšie možnosti.

Podpora aplikácií

Ak váš poskytovateľ hostingu tvrdí, že poskytuje podporu pre aplikáciu, ktorú spúšťate (či už je to Magento, WordPress, WooCommerce, ExpressionEngine, Drupal alebo niečo iné), opýtajte sa, či má nejakých odborníkov na podporu aplikácií. Nielenže to pomôže, keď narazíte na problémy s aplikáciou, ale tiež to prepožičiava dôveryhodnosť tvrdeniam, že ich hostingové riešenie je optimalizované pre vašu aplikáciu.

Čítať:  Prečo je dôležité začať s rozpočtom IT na rok 2024 už teraz

Podporné úrovne

Zavolanie tímu podpory nie je niečo, čo by ste mali nevyhnutne robiť veľa, ale ak áno, potom je dobré vedieť, že sa vám podarí osloviť tú správnu osobu. Opýtajte sa na dostupné úrovne podpory a na to, aké ľahké je v prípade potreby medzi nimi prechádzať.

V Hostinger existujú tri hlavné úrovne podpory:

 • Úroveň 1: Základná podpora
 • Úroveň 2: Pokročilá podpora, ktorá si vyžaduje hlbšie znalosti aplikácií a/alebo infraštruktúry
 • ESG (Enterprise Support Group): Pre klientov na podnikovej úrovni so zložitejšími požiadavkami

Rôzne úrovne podpory sa zvyčajne zameriavajú na rôzne typy problémov. V prípade jednoduchých problémov je často rýchlejšie obrátiť sa na tím podpory úrovne 1 a v prípade zložitejších problémov na úroveň 2.

Zistite viac o svojom poskytovateľovi hostingu a infraštruktúre. Pozrite si ďalšie informácie o dostupných typoch hostingu a potom zistite, aké sú riziká.

Nezabudnite sa pozrieť, ako môže Hostinger Cloud posunúť váš hosting na ďalšiu úroveň. Vytvorili sme hostingovú platformu, ktorá je rýchlejšia, škálovateľná a bezpečnejšia pre tých, ktorí majú hosting Magento, WordPress alebo WooCommerce. Dozvedieť sa viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE