Prečo má moja správa v WhatsApp iba jedno zaškrtnutie?

Ak ste novým používateľom WhatsApp, môžu vás zmiasť všetky tieto šedé a modré kliešte. WhatsApp používa tento systém, aby vám dal vedieť, či bola vaša správa doručená a či si ju druhá osoba prečítala alebo nie. Keď pochopíte, ako systém funguje, môžete sledovať, čo sa deje s vašou správou.

Táto funkcia uľahčuje komunikáciu a bola zavedená, aby sa predišlo prípadným nedorozumeniam. V tomto článku sa dozviete o kliešťoch WhatsApp a konečne pochopíte, čo znamená jedno začiarknutie.

Prečo má moja správa WhatsApp iba jedno zaškrtnutie?

Rozhodli ste sa poslať SMS priateľovi cez WhatsApp. Je ľahké poslať správu alebo fotografiu bez toho, aby ste zaplatili cent. Možno váš priateľ odišiel do zahraničia, vďaka čomu je to najjednoduchší spôsob, ako zostať v kontakte. Hneď po odoslaní správy (ak máte dobré internetové pripojenie) sa pod vaším textom objaví jedna sivá značka.

Možno ste si všimli, že niekedy sa sivý kliešť okamžite zmení na dva sivé kliešte, no niekedy to chvíľu trvá. Ak má vaša správa celé hodiny iba jedno zaškrtnutie, možno si myslíte, že ste urobili niečo zlé, ale nie je to pravda.

Čítať:  Oprava Tiktok Sound Sync nefunguje na iPhone & Android

Jedno sivé začiarknutie znamená, že správa bola úspešne odoslaná, ale ešte nebola doručená. To nie je tvoja chyba. Znamená to jednoducho, že druhá osoba má vypnutý telefón alebo momentálne nepoužíva internet. Môžu mať tiež problémy so sieťou.

Ak čakáte celé hodiny, no stále máte len jeden tik, neznamená to, že vás ten druhý ignoruje. Môžu byť zaneprázdnení alebo nemali možnosť pripojiť sa online. V tomto momente ešte stále nevedia, že ste im poslali správu. Stručne povedané, budú musieť pripojiť svoj telefón k internetu, aby dostali upozornenie.

Whatsapp
WhatsApp iba jedno zaškrtnutie

Čo znamenajú dve kliešte v WhatsApp?

Zatiaľ čo jeden kliešť je vždy sivý, dva kliešte môžu mať rôzne farby. Dve sivé začiarknutia znamenajú, že správa bola úspešne doručená na telefón druhej osoby, ale stále ju neotvorili. Keď tieto kliešte zmodrajú, znamená to niečo iné. Dve modré začiarknutia znamenajú, že príjemca otvoril a prečítal vašu správu.

Môžem vypnúť kliešte v WhatsApp?

Existujú dva typy používateľov WhatsApp. Prvý typ túto funkciu zbožňuje, pretože vždy vedia, čo sa deje s ich správou. To im dáva určitú úroveň kontroly a môže ich uistiť, že nie sú ignorovaní.

Druhý typ sa o kliešte nestará a môže si myslieť, že narúšajú súkromie. Bohužiaľ nie je možné vypnúť všetky kliešte. Takto funguje WhatsApp; možno si budete musieť vybrať inú platformu, aby ste sa im úplne vyhli.

Čítať:  Spochybňujte svoje presvedčenia a vytvorte si vlastnú realitu – produktivita

Ako vypnúť modré kliešte v WhatsApp

Vypnutie modrých začiarknutí v WhatsApp znamená, že druhá osoba bude vedieť, že vám bola správa doručená, ale nebude vedieť, či ste ju otvorili. Modré kliešte môžete vypnúť zadaním poklepaním na a potom ďalej

V časti Ochrana osobných údajov uvidíte nápis Potvrdenia o prečítaní. Keď túto možnosť vypnete, ľudia už nebudú vedieť, či ste si ich správu prečítali. Pamätajte, že keď to urobíte, nebudete môcť vidieť, či si ostatní ľudia prečítali vaše správy. Je to obojsmerná ulica.

Samozrejme, vždy môžete znova zapnúť možnosť modrého začiarknutia, aby ste skontrolovali, či si niekto vašu správu prečítal.

Pokiaľ ide o skupinové rozhovory, nebudete môcť skryť, že ste si správu prečítali. Odosielateľ vždy vidí mená ľudí, ktorí si ich prečítali. Ak ste ho poslali do skupinového rozhovoru, modré začiarknutia sa zobrazia iba vtedy, keď všetci účastníci otvoria vašu správu.

whatsapp jedno zaškrtnutie

Ovládanie WhatsApp Ticks

Teraz viete všetko o kliešťoch WhatsApp a môžete ich využiť vo svoj prospech. Keď nabudúce uvidíte iba jeden kliešť, budete vedieť, že to nie je dôvod na paniku. Jedno zaškrtnutie znamená, že druhá osoba vás neignoruje; správa im ešte nebola doručená.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE