Prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane

Niektorí môžu pri nahrávaní často ignorovať dôležitosť svojej profilovej fotky na Instagrame. Ale hrá zásadnú úlohu v tom, ako vás môžu vnímať vaši sledovatelia a návštevníci profilu. Je to prvá vec, ktorej ľudia venujú pozornosť, najmä ak je váš účet súkromný a identifikuje vás, keď sa váš príspevok objaví v ich informačnom kanáli.

Zo všetkých týchto dôvodov by ste si pre svoj profilový obrázok na Instagrame mali vybrať fotografiu najvyššej kvality. Ak sa niečo pokazí na snímacom zariadení, úpravách alebo dokonca nastaveniach telefónu, obraz môže vyzerať zdeformovaný alebo rozmazaný.

Preto, ak ste sa sem dostali a čudovali ste sa, prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane, nebojte sa! Uviedli sme všetky dôležité podrobnosti, od toho, ako zmeniť svoj profilový obrázok, až po to, ako sa vyhnúť zníženiu jeho kvality a oveľa viac.

Tak načo to meškanie? Začnime!

Ako zmeniť svoj profilový obrázok na Instagrame

Zmena profilovej fotky na Instagrame nie je náročná ani časovo náročná úloha. Všetko, čo potrebujete, je aplikácia Instagram, pár minút a máte hotovo. Ak však máte nejaké editačné schopnosti, určite vám to pomôže vylepšiť hru s profilovým obrázkom.

Ak chcete zmeniť svoj obrázok na Instagrame, postupujte takto:

  1. Otvor Instagram aplikáciu z vášho zariadenia.
  2. Ďalej klepnite na Ikona profilu v pravom dolnom rohu prejdite na kartu Profil.
  3. Teraz klepnite na svoj profilový obrázok a vyberte Nová profilová fotka. Tým sa dostanete do galérie vášho telefónu.
  4. Potom vyberte obrázok, ktorý chcete nahrať ako svoj profilový obrázok.
  5. Nakoniec klepnite na ikona šípky doprava vpravo hore, aby ste zmenili svoj obrázok na Instagrame.
Čítať:  Prečo nevidím, kto si prezeral môj profil TikTok?

Dôvody, prečo je obrázok profilu na Instagrame rozmazaný

Zatiaľ čo Instagram je známy tým, že ničí kvalitu obrázkov uverejnených vo feede a príbehoch, niektorí nahlásili rovnaký problém pre svoj profilový obrázok na Instagrame. Dalo by sa však s istotou povedať, že ide o jediný prípad zničenej kvality obrazu na platforme, za ktorú Instagram nenesie zodpovednosť.

Aby som odpovedal na vašu otázku, prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane? K problému vedú rôzne ďalšie dôvody vrátane nesprávneho pomeru strán alebo veľkosti obrázka, fotografie s nízkym rozlíšením, používania Instagram Lite alebo webu, nastavení telefónu atď. Aby ste to lepšie pochopili, tu je stručný prehľad každej príčiny:

1. Pôvodný obrázok je rozmazaný.

Váš profilový obrázok na Instagrame môže byť väčšinou rozmazaný, pretože skutočný obrázok je v skutočnosti tiež rozmazaný. Pokiaľ si nevyberiete jasný a kvalitný obrázok, ktorý chcete odovzdať ako svoj zobrazený obrázok, váš profilový obrázok bude vždy vyzerať rozmazane.

Preto sa pri fotení uistite, že je váš fotoaparát zaostrený. Okrem toho je použitie stabilnej základne pre fotoaparát, ako je statív alebo tyč fotoaparátu, ideálne, ak nechcete, aby bol obraz ani trochu neostrý alebo rozmazaný.

2. Nesprávny pomer strán.

Pomer strán je v podstate pomer šírky k výške obrázka. Každá aplikácia používa špecifický pomer strán pre obrázky, ktoré do nej nahráte. Dokonca aj v rámci aplikácie sa pomer strán mení. Napríklad príbehy a príspevky Instagramu majú odlišný pomer strán.

Pomer strán profilových obrázkov na Instagrame je nastavený na 1:1, čo je štvorec. To znamená, že kedykoľvek zmeníte svoj zobrazený obrázok s iným pomerom strán, Instagram ho automaticky zmení na 1:1 jeho kompresiou, roztiahnutím alebo orezaním. Z tohto dôvodu môže byť váš profilový obrázok na Instagrame rozmazaný, ak nepoužívate správny pomer strán.

3. Fotografia s nízkym rozlíšením.

Ak nahrávate obrázok nízkej kvality ako svoj profilový obrázok na Instagram, je pravdepodobné, že bude vyzerať rozmazane. Na rozdiel od pomeru strán Instagram nešpecifikoval štandardné rozlíšenie pre obrázok, ktorý môžete použiť ako svoj zobrazovaný obrázok. Je teda na používateľoch, aby použili lepšie fotografie s vysokým rozlíšením, aby sa predišlo ich rozmazaniu.

Čítať:  60 skupín sociálnych médií, do ktorých by sa mal zapojiť každý marketér

4. Nesprávna veľkosť obrázka.

Veľkosť obrázka je tiež dôležitým faktorom, ktorý môže spôsobiť, že váš profilový obrázok na Instagrame bude vyzerať rozmazane, ak nemá správnu veľkosť. Instagram komprimuje alebo rozťahuje obrázky s nesprávnou veľkosťou rovnakým spôsobom, ako to robí s nevhodným pomerom strán. To znamená, že ak nahráte väčší súbor obrázka, Instagram ho skomprimuje na 1 MB. V dôsledku toho bude váš obrázok rozmazaný.

5. Nesprávny typ súboru obrázka.

Nesprávny typ súboru môže tiež ovplyvniť kvalitu vášho profilového obrázka. Preto je dôležité skontrolovať typ súboru fotografie, ktorú chcete nahrať ako svoj profilový obrázok na Instagrame. Typy súborov JPG a JPEG sú vhodnejšie v porovnaní so súbormi PNG kvôli ich normálnemu rozlíšeniu a malej veľkosti obrázka.

Ak ste teda odovzdali obrázok 1:1 s veľkosťou menšou ako 1 MB, no váš obrázok je stále rozmazaný, môže to byť spôsobené menej preferovaným typom súboru. Ak chcete skontrolovať typ súboru obrázka, jednoducho klepnite na tri zvislé bodky vľavo dole a vyberte Podrobnosti.

6. Nastavenia aplikácie Instagram.

Ak ste používateľom iPhone, ktorý má problémy s kvalitou nahrávaného obsahu, ako sú napríklad profilové obrázky, dôvodom je povolená možnosť spracovania obrázkov vo vysokej kvalite. Táto možnosť je dostupná v nastaveniach aplikácie Instagram a používatelia ju môžu povoliť a zakázať podľa svojich predstáv.

Ak teda máte zapnutú možnosť spracovania obrazu vo vysokej kvalite, môže to byť skutočným vinníkom zobrazovania rozmazaných profilových obrázkov.

7. Používate Instagram Lite.

Instagram Lite je alternatíva k aplikácii Instagram, špeciálne vytvorená pre tých, ktorí chcú ušetriť úložný priestor a dáta. Hoci je Instagram Lite podobný pôvodnej aplikácii, ovplyvňuje kvalitu obrazu nahraného obsahu. K tomu dochádza, pretože aplikácia Lite prichádza s predvolenou funkciou šetriča údajov.

Ak teda používate Instagram Lite, váš profilový obrázok bude určite vyzerať rozmazaný.

8. Používate Instagram Web.

Instagram Web, podobne ako Instagram Lite, spotrebuje menej internetových dát na úkor animácií aplikácií, nižšej kvality nahrávania obrázkov atď. Ak ste použili Web Instagram Ak chcete nahrať svoj profilový obrázok, môže to byť príčinou rozmazania.

Čítať:  Prečo môj diaľkový ovládač Vizio nefunguje? Rýchla oprava

Opravy pre rozmazaný profilový obrázok Instagramu

Teraz, keď poznáte odpoveď na otázku, prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane, pozrime sa na niekoľko metód, ktoré môžete použiť na vyriešenie tohto problému.

1. Zmeňte pomer strán.

Najjednoduchší spôsob, ako vyjasniť rozmazaný obrázok na Instagrame, je zmeniť pomer strán. Ak používate iný pomer strán ako 1:1, Instagram obrázok sám oreže a môže dokonca spôsobiť, že bude rozmazaný.

Ak chcete zmeniť pomer strán a orezať obrázok, postupujte takto:

  1. Otvor Galéria aplikáciu z vášho zariadenia.
  2. Potom vyberte obrázok, ktorý chcete použiť ako svoj profilový obrázok na Instagrame.
  3. Potom klepnite na ikona ceruzky umiestnený v spodnej časti.
  4. Z Ikona orezanianastavte pomer strán obrázka na 1:1.
  5. Nakoniec vyberte Uložiť na uloženie nových zmien.

Po dokončení prejdite do aplikácie Instagram a zmeňte svoj profilový obrázok. Potom skontrolujte, či stále vyzerá rozmazane alebo nie. Ak áno, prejdite na ďalšiu metódu a opravte to.

2. Použite obraz vysokej kvality.

Ďalšou metódou, ako zabezpečiť, aby váš obrázok na Instagrame nevyzeral rozmazane, je použiť obrázok s vysokým rozlíšením, najlepšie 1080p. Vyhnite sa však používaniu obrázkov vyššej kvality ako 1080p, napríklad 4K, pretože Instagram ich skomprimuje, čo bude mať za následok rozmazané obrázky.

Preto je najlepšie použiť obrázok s rozlíšením 550 x 550 pixelov. Ak pôjdete pod toto, Instagram to roztiahne a rozmaže.

3. Použite možnosť Správna veľkosť obrázka.

Veľkosť obrázka 1 MB je bezpečná možnosť, keď sa pokúšate nahrať profilový obrázok Instagramu bez toho, aby ste chceli, aby bol rozmazaný. Ak je veľkosť vášho obrázka väčšia alebo menšia ako 1 MB, existuje viac šancí, že bude vyzerať nejasne ako obrázok na Instagrame.

Ak chcete zmeniť veľkosť obrázka, môžete použiť Adobe Express Free Image Resizer. Stačí nahrať fotografiu a zmeniť jej rozmery.

4. Zmeňte typ súboru obrázka.

Ako už bolo uvedené v tejto príručke, typ súboru PNG poskytuje obrázky vysokej kvality, ale má väčšiu veľkosť súboru. To znamená, že keď túto fotografiu nahráte ako svoj profilový obrázok, Instagram ju zmení tak, že bude vyzerať rozmazane.

Čítať:  Ak niekoho sledujem na Instagrame, odporučí mi to

Preto je lepšie použiť typ súboru JPG alebo JPEG, ktorý ponúka fotografiu strednej kvality pri porovnateľne menšej veľkosti súboru. Ak máte obrázok typu súboru PNG, môžete využiť bezplatný online nástroj, ako napr Prevodník Adobe Express PNG na JPG na konverziu typu súboru obrázka.

5. Použite aplikáciu Instagram.

Ak na nahrávanie profilového obrázka Instagramu používate Instagram Lite alebo Instagram Web, existuje väčšia šanca, že narazíte na problém s rozmazaným zobrazením obrázka. Instagram Lite aj Web totiž šetrí dáta tým, že zobrazuje všetko v nižšej kvalite, vrátane profilových obrázkov.

Ak sa chcete vyhnúť problémom s opakovaným nahrávaním obrázkov na Instagram Lite alebo Web, použite Instagram aplikáciu v telefóne, aby ste zmenili svoj profilový obrázok.

Prečítajte si tiež: Prečo mi Instagram nedovolí zmeniť svoj profilový obrázok

Často kladené otázky (FAQ):

Prečo Instagram ničí kvalitu obrázkov?

Nedáva zmysel, že platforma, ktorá vydáva nové funkcie, často znižuje kvalitu nahrávaných obrázkov. Algoritmy aplikácie komprimujú obrázky, aby zmenšili ich veľkosť, čo im umožňuje uvoľniť miesto pre seba. Dôvodom je zníženie nákladov spoločnosti a udržanie platformy pre používateľov zadarmo.

Ako zlepšiť kvalitu nahrávania obrázkov na Instagrame?

Ak chcete na svoj účet Instagram nahrať vysokokvalitné médiá, musíte prejsť do nastavení Instagramu. Potom prejdite do časti Účet > Využitie údajov > zapnite možnosť Nahrávanie vo vysokej kvalite. To by neposkytlo najvyššiu alebo zachovalo pôvodnú kvalitu fotografie alebo videa, ale zachovalo by sa maximálne možné rozlíšenie.

Zbalenie: Prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane

Váš profilový obrázok na Instagrame môže vyzerať rozmazane z rôznych dôvodov. Môže to byť spôsobené tým, že používate rozmazaný pôvodný obrázok, nesprávny pomer strán obrázka, veľkosť obrázka, Instagram pre web alebo Instagram Lite. Keď si uvedomíte skutočnú príčinu, môžete tento problém ľahko vyriešiť pomocou ktorejkoľvek z metód uvedených v tejto príručke.

To nás privádza na koniec nášho sprievodcu o tom, prečo môj profilový obrázok na Instagrame vyzerá rozmazane. Ak máte ďalšie otázky, zanechajte ich v sekcii komentárov nižšie. Pokúsime sa na ne odpovedať čo najlepšie.

Podobné témy:

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE