Prečo môj router Verizon bliká bielo?

Váš router je zďaleka najdôležitejšou súčasťou vašej domácej siete. Bez poriadneho routera nevyťažíte zo svojho WiFi pripojenia maximum, nehovoriac o tom, že by ste možno ani nevyužili svoje internetové pásmo na jeho plnú kapacitu.

Väčšina routerov používa na indikáciu svojho stavu LED kontrolky, pretože plácnutí displeja na router nie je najpraktickejšia vec. Aj keď by však technicky zdatní mohli jednoduchým pohľadom zistiť, čo sa deje s routerom, väčšina ľudí je zmätená.

V tomto článku hovoríme o tom, prečo váš router Verizon bliká bielo a čo môžete urobiť, aby ste problém vyriešili.

Biele svetlo na routeri Verizon môže indikovať množstvo rôznych vecí, vrátane nasledujúcich.

  • Router bol resetovaný a prechádza procesom bootovania.
  • Zlé spojenie.
  • Rušenie z iných zariadení.
  • Prebieha aktualizácia firmvéru.
  • Výpadok prúdu.

Tu je sedem opráv, ktoré môžete vyskúšať.

Dajte routeru čas

Bez ohľadu na to, či váš router aktualizuje alebo sa pokúša pripojiť k internetu, dajte mu nejaký čas, aby proces prešiel. Ak reštartujete router uprostred aktualizácie firmvéru, môže to spôsobiť problémy a dokonca blokovať router kvôli nesprávne nainštalovanej aktualizácii firmvéru. Dajte tomu asi 30 minút, dajte alebo vezmite a znova skontrolujte, či router začal fungovať.

Čítať:  2 spôsoby, ako sa prihlásiť do Amazonu bez hesla na telefóne a počítači

Reštartujte router

Jednou z prvých vecí, ktoré by ste v týchto situáciách mali urobiť, je reštartovať router. Reštartovanie internetových zariadení môže vyriešiť zdanlivo náhodné problémy, ktoré spôsobujú problémy s pripojením, vrátane problému s bielym blikaním routera Verizon. Jednoducho vypnite router (a modem) a počkajte aspoň 30 sekúnd, kým ho znovu zapnete.

Aký je rozdiel medzi 2,4 GHz a 5 GHz WiFi frekvenciami?

Vypnite a zapnite router

Zapnutie a vypnutie routera je podobné ako jeho reštartovanie, s tým rozdielom, že cyklovanie napájania vyčerpá všetku zvyškovú energiu v routeri. Jediné, čo musíte urobiť, je vypnúť router pomocou tlačidla napájania a počkať 10 sekúnd, než vytiahnete napájací kábel zo zásuvky.

Počkajte ďalších 10 sekúnd, kým odpojíte napájací kábel od routera. Teraz počkajte ďalšie tri až päť minút, kým reštartujete router. Uistite sa, že najskôr zapojíte napájací kábel do routera a potom do elektrickej zásuvky.

Skontrolujte kábel WAN, či nie je poškodený

Ak je váš prichádzajúci WAN kábel poškodený, vaše internetové pripojenie bude narušené. Skontrolujte, či je kábel (obvykle koaxiálny) správne pripojený a či nie je fyzicky poškodený. Ak zistíte nejaké poškodenie, obráťte sa na podporu spoločnosti Verizon, ktorá vám pomôže s opravou alebo opravou kábla.

Skontrolujte, či nedošlo k výpadku

Okrem zjavného nedostatku pokrytia siete môžete prihláste sa do My Verizona mali by ste vidieť oznámenia siete v hornej časti obrazovky. Pokiaľ tak neurobíte a máte podozrenie, že vás výpadok stále postihuje, zadajte do poľa chatu „výpadok siete“ a počkajte na odpoveď.

Čítať:  Čo znamená formátovať ako ExFat v PS5?

Môžete tiež použiť stránky tretích strán ako napr. DownDetector zistiť, či výpadok ovplyvní vašu oblasť.

Skontrolujte aktualizáciu firmvéru

Skontrolujte, či nie sú k dispozícii nejaké nové upgrady firmvéru alebo aktualizácie pre váš router, a ak áno, nainštalujte ich ihneď, ako to skúste znova. Výrobcovia smerovačov budú častejšie zverejňovať časté aktualizácie pre svoje zariadenia, ktoré môžu opraviť akékoľvek opakujúce sa závady.

Obnovte továrenské nastavenia routera

Väčšina routerov má na zadnej strane resetovacie tlačidlo, ktoré resetuje router do predvoleného nastavenia. Ak ste na svojom routeri zle nakonfigurovali niektoré nastavenia alebo ste boli zasiahnutí chybou alebo vírusom, môžete tieto problémy vyriešiť resetovaním routera. Pamätajte, že budete musieť prekonfigurovať smerovač pomocou prihlasovacích údajov poskytnutých vaším ISP.

Obráťte sa na podporu Verizon

Ak všetko ostatné zlyhá, najlepším riešením na vyriešenie problému s bielym blikaním routera Verizon je zavolať si s podporou Verizon a požiadať technika v teréne, aby vám pomohol s vaším problémom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE