Prečo môžu menšie tímy SEO bojovať so SEO

SEO tímy často pozostávajú zo zmesi profesionálov z rôznych prostredí. Niektorí členovia sú technickí experti, ktorí sa zameriavajú na kódovanie a vývoj webu, zatiaľ čo iní členovia tímu sú marketingoví špecialisti, ktorí sa starajú o kampane na sociálnych sieťach. Táto rozmanitosť robí tímy SEO jedinečnými a môže výrazne prispieť k úspechu tímu SEO.

Niektoré spoločnosti však majú problém implementovať efektívne stratégie vo viacerých kanáloch. Môžu im napríklad chýbať odborné znalosti potrebné na vytvorenie vysokokvalitného obsahu alebo vytvorenie silnej identity značky.

Menšie tímy SEO majú menšiu pravdepodobnosť, že budú mať prístup k zdrojom, ako sú grafickí dizajnéri, textári a obchodníci. Výsledkom je, že tieto tímy majú tendenciu spoliehať sa na svojich existujúcich zamestnancov pri vykonávaní úloh, ktoré si vyžadujú špecializované zručnosti.

Ste v menšom tíme SEO, ktorý môže mať problémy so SEO a potrebujete poradiť s vonkajšou pomocou? Tento príspevok je pre vás.

Máte menej peňazí, ktoré môžete investovať do svojich SEO projektov

To je dôvod číslo 1, prečo je SEO pre menšie podniky ťažšie. Menšie podniky často nemajú zdroje na to, aby sa mohli venovať digitálnemu marketingu, ako to robia väčšie korporácie. Sú nútení rozložiť svoj rozpočet na tenko na viacero kanálov vrátane platených reklám, grafických reklám, príspevkov na sociálnych sieťach atď.

No hoci mnohí marketéri veria, že viac výdavkov na marketing znamená lepšie výsledky, nie vždy to tak funguje. V skutočnosti je to naopak. Keď sa rozpočty zvýšia, konverzie majú tendenciu klesať.

Dôvod je jednoduchý: Viac vynaložených peňazí neznamená väčší predaj. Namiesto toho by to mohlo znamenať ďalšie vyhodené peniaze.

Ak chcete zvýšiť mieru konverzie, musíte začať viac investovať do svojej stratégie SEO. Kľúčom je byť kreatívnejší a strategickejší, keď prístup k finančným prostriedkom neexistuje.

Možno budete mať menej času venovať sa svojim projektom SEO

Ak pracujete pre menšiu firmu, je pravdepodobné, že budete mať menej času. Ak máte menej peňazí, pravdepodobne máte aj menej času.

V menšom tíme to znamená, že každý žongluje s viac ako jednou úlohou a nie je možné, aby niekto z nich mohol venovať 100 percent svojho času kritickým úlohám SEO.

Existujú niektoré podniky, ktoré majú 1 alebo 2 ľudí, ktorí robia všetko, čo výrazne sťažuje SEO.

A to je ten prípad, pretože skutočné SEO zaberie veľa času. Vytváranie kvalitného obsahu, uistenie sa, že vaše stránky sú optimalizované, propagácia kritických aktív a získavanie požadovaných odkazov atď. – žiadna z týchto úloh nie je práve jednoduchá.

A keď ide o hlavu, malé podniky môžu skončiť zanedbaním niekoľkých vecí a budú robiť uponáhľanú prácu. To môže znamenať nižšie hodnotenie vašej stránky.

Môže byť ťažšie držať krok so zmenami SEO

Najväčšou výzvou, ktorej dnes malé podniky čelia, je nájsť si dostatok času na to, aby držali krok s neustále sa meniacim svetom digitálneho marketingu. Platí to najmä pre tých, ktorí prevádzkujú miestne podniky, kde je konkurencia tvrdá a existuje veľa rôznych kanálov na predaj.

Čítať:  8 veľkých aktualizácií Google z minulého roka (s radami od obchodníkov)

Výsledkom je, že veľa malých firiem sa spolieha na jednu osobu, ktorá sa postará o všetko, čo súvisí s online marketingom. Aj keď sa to teoreticky môže zdať ako dobrý nápad, v praxi tento prístup nie vždy funguje dobre.

Zatiaľ čo niektorí ľudia majú ten luxus, že sa môžu na plný úväzok venovať svojmu online marketingu, väčšina z nás tento luxus nemá. Buď už pracujeme dlhé hodiny, alebo jednoducho nechceme brať čas z našich denných prác.

Preto má zmysel, aby vašu online prítomnosť spravoval niekto iný. Koľko času by ste však mali venovať správe svojej online prítomnosti? Koľko času by ste mali stráviť čítaním blogov a sledovaním noviniek z odvetvia? Koľko času by malo venovať rozvoju a implementácii stratégií?

Odpoveď závisí od vašej situácie. Niektoré spoločnosti nemajú inú možnosť, ako delegovať zodpovednosť na iné, zatiaľ čo iné si môžu dovoliť vynaložiť ďalšie úsilie bez toho, aby ohrozili svoj konečný výsledok. V každom prípade je však dôležité pochopiť, koľko času by ste mali venovať jednotlivým aspektom online marketingu.

Väčšie spoločnosti sú v hre dlhšie

Veľké podniky sa tak nerodia – začínajú v malom a rastú. Existuje množstvo príkladov úspešných startupov, ktoré sa v priebehu niekoľkých desaťročí rozrástli na multimiliardové podniky.

Ak však pôsobíte ako nezávislý dodávateľ, ktorý sa vám darí, no nezávislým ste zostali dlhé roky, je ťažké konkurovať väčším konkurentom. Pravdepodobne ste zvyknutí pracovať sami, a preto je ťažké vybudovať si sieť vzťahov s ľuďmi, ktorí by vám mohli pomôcť uspieť.

Ak ste pôsobili ako súčasť menšieho tímu, je ešte ťažšie pokračovať v raste. Vaša práca je hotová, ale nikto iný ju nerobí tak ako vy.

A napokon, ak ste svoju online prezentáciu spustili len nedávno, je oveľa ťažšie etablovať sa v očiach Google ako dôveryhodný zdroj informácií.

Takže aj keď väčšie weby majú viac zdrojov, skúseností a vplyvu, neznamená to, že sú na tom lepšie. V skutočnosti je to presne naopak.

Môžete mať prístup k nižšiemu rozpočtu a menšiemu počtu nástrojov

Podniky si môžu dovoliť investovať do skutočne kvalitného softvéru. Tieto nástroje sú navrhnuté tak, aby uľahčili život obchodníkom. Existujú dokonca nástroje, ktoré vám umožnia sústrediť sa na to, na čom najviac záleží – na vytváranie úžasného obsahu.

Interné SEO vo veľkých spoločnostiach má prístup k nástrojom, ktoré automatizujú väčšinu únavných vecí spojených s optimalizáciou stránok pre vyhľadávače. Už sa nemusí starať o veci, ako je zostavenie mapy stránok, písanie meta popisov alebo vytváranie odkazov. Všetko, čo musí urobiť, je napísať úžasný obsah a optimalizovať svoje kľúčové slová.

Malé podniky často nemajú prostriedky na to, aby si najali niekoho, kto má odborné znalosti v oblasti SEO. V skutočnosti existuje veľa ľudí, ktorí sa špecializujú na SEO, ktorí účtujú 100 dolárov za hodinu alebo viac. Malé podniky sa teda často obracajú na menšie, lacnejšie (alebo bezplatné) spoločnosti alebo špecialistov, ktorí nemusia mať potrebné odborné znalosti.

Zadarmo však nie je vždy najlepšie. Ak práve začínate, možno nemáte dostatok údajov na to, aby ste odôvodnili investíciu do niečoho drahého. A aj keď máte peniaze, možno nebudete chcieť platiť za nástroj, ktorý vám neprinesie návratnosť investície.

Viac manuálnej práce trvá aj dlhšie. Keď pracujete manuálne, budete strácať čas skúšaním, ako sa dobre zaradiť. Alebo, čo je horšie, skončíte tak, že každý týždeň strávite hodiny zisťovaním, ako zlepšiť hodnotenie bez toho, aby ste dosiahli pokrok.

Čítať:  Ako môžu právnické firmy znížiť bolesti hlavy v IT

Ako profesionál môžete mať menší vplyv na vytváranie odkazov a mediálne pokrytie

Pokiaľ ide o získavanie odkazov a mediálneho pokrytia, väčšie spoločnosti majú zvyčajne prednosť pred malými. Vybudovali si reputáciu a veľké publikum, vďaka ktorému sa ľahšie prezentujú médiám a blogerom. Menšie podniky tieto veci často nemajú. A zatiaľ čo väčšie značky si môžu dovoliť platiť za odkazy, menšie podniky to nie vždy dokážu.

Existujú však spôsoby, ako tento problém obísť. Napríklad mnohé publikácie prijímajú príspevky prostredníctvom e-mailu. Ak teda chcete niečo odoslať do niektorej z týchto publikácií, pošlite im krátku poznámku o tom, čo robíte a prečo by to ľudí mohlo zaujímať. Väčšine publikácií nebude vadiť zdieľanie priečinkov doručenej pošty s ostatnými.

A zatiaľ čo veľké mená v tomto odvetví majú veľký vplyv, menšie spoločnosti stále profitujú z toho, že sú s nimi spojené. Tu je postup:

1. Na reputácii záleží. Keď niekto vyhľadá „tipy na marketing pre malé podniky“, zobrazí sa mu zoznam blogov a článkov napísaných odborníkmi v danej oblasti. Tieto príspevky vo všeobecnosti píšu známi obchodníci, redaktori a novinári, ktorí sú uznávaní za písanie kvalitných materiálov. Ľudia im veria, pretože vedia, že podobný obsah už čítali.

2. Na značkách záleží. Aj keď väčšina ľudí by si o veľkej značke ako Coca Cola ako zdroj informácií nepomyslela, pravdepodobne jej veria viac ako neznámemu blogerovi. prečo? Pretože videli reklamy na kolu, počuli príbehy o výrobkoch koly a možno aj sami kolu vyskúšali.

3. Na médiách záleží. Veľa ľudí predpokladá, že veľké značky majú prístup ku všetkým druhom médií. Ale to nie je pravda. Mnoho veľkých značiek nemá vzťahy so všetkými predajňami a určite nemajú vzťahy so všetkými predajňami, ktoré pokrývajú ich špecifický priemysel. Ale majú vzťahy s médiami, ktoré pokrývajú ich odvetvia. Tieto vzťahy im umožňujú rýchlo a jednoducho šíriť svoje správy.

4. Dosiahnutie záležitostí. Niektorí ľudia veria, že veľké značky majú väčší dosah ako menšie firmy. V skutočnosti však existuje veľa malých podnikov, ktoré majú obrovské množstvo sledovateľov len preto, že často uverejňujú príspevky a píšu pútavo.

Samotné SEO zvyčajne nie je realistické

Mnoho odborníkov v oblasti SEO stále verí, že SEO je samostatná stratégia, ktorá si nevyžaduje pomoc iných disciplín, ako sú sociálne médiá alebo platená reklama.

Aj keď je pravda, že niektorí veľmi talentovaní SEO sú schopní urobiť všetko sami, väčšina spoločností potrebuje na dosiahnutie úspechu celý tím ľudí, ktorí spolupracujú.

Niektorí SEO sa domnievajú, že samotné SEO môže generovať potenciálnych zákazníkov. A hoci nie je nič zlé na tom, byť dobrý v jednej veci, väčšina odborníkov súhlasí s tým, že musíte vedieť, ako pracovať naprieč viacerými kanálmi, aby ste si vybudovali silné základy pre svoju online prítomnosť.

Nesprávny tím môže znamenať komplikácie

Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť úsilie vašej spoločnosti v oblasti digitálneho marketingu, najatie správneho tímu môže znamenať veľký rozdiel. Možno budete v pokušení najať si jedinú osobu, ktorá sa postará o všetky aspekty vašich digitálnych marketingových kampaní. To však povedie len k frustrácii a strate času.

Hľadajte radšej tím profesionálov, ktorí navzájom rozumejú svojim silným a slabým stránkam. To zaistí, že každý ťahá svoju váhu a celý tím sa sústredí na dosiahnutie rovnakých cieľov.

Iné priority môžu byť vždy na prvom mieste pred SEO

Keď máte nedostatok zdrojov a zdá sa, že úlohy súvisiace so SEO sa vždy dostanú na koniec zoznamu, netrvá dlho, kým sa začnete cítiť vyhorení a frustrovaní. Sľúbili ste si, že napíšete tento blogový príspevok…ale akosi sa zdá, že vždy je na prvom mieste niečo iné. A kým si konečne nájdete chvíľku voľného času, už na vás čaká ďalšia úloha.

Čítať:  E-mailová adresa na webovej stránke – osvedčený postup na ochranu pred spamom

Dobrou správou je, že pred začatím práce na svojej SEO stratégii nemusíte čakať, kým sa urobí všetko ostatné. V skutočnosti by ste sa nemali ani pokúšať riešiť tieto veci, kým nedokončíte všetko ostatné. Ak so SEO počkáte, kým ste zaneprázdnení písaním článkov, stavaním stránok, vytváraním videí atď., v skutočnosti nikdy nič nedokončíte. Namiesto toho sa sústreďte na jednu vec naraz. Po dokončení tohto projektu prejdite na ďalší.

Výnosy nemôžete presne pripísať svojmu úsiliu v oblasti SEO

Jednou z najväčších výziev, ktorým čelí každý vlastník firmy, je presné priraďovanie výnosov rôznym oblastiam podnikania. Povedzme napríklad, že predávate widgety.

Koľko peňazí ste zarobili minulý rok? Zarobili ste viac peňazí predajom widgetov ako predajom oblečenia? Bez správneho atribučného modelu to nie je možné určiť.

SEO je na tom podobne. Existujú desiatky faktorov, ktoré určujú, akú návštevnosť získavate z vyhľadávačov. Niektoré z nich zahŕňajú:

  • Kvalita obsahu (napr. ponúka vaša webová stránka užitočné informácie?)
  • Počet spätných odkazov smerujúcich na vašu stránku (viac odkazov, väčšia expozícia)
  • Autorita domény (nakoľko známy je názov vašej domény?)
  • Hodnotenie stránky (vyššie hodnotenie stránky má vyššie hodnotenie)
  • Konkurencia (odkazujú na vašu stránku iné webové stránky?)

Je dôležité si uvedomiť, že nie každý faktor uvedený vyššie má rovnakú dôležitosť. Napríklad kvalita obsahu je oveľa dôležitejšia ako počet spätných odkazov.
Pokiaľ však ide o pripisovanie, často vidíme, že spoločnosti pripisujú 100 % svojich príjmov SEO. Aj keď sa to môže zdať ako logický predpoklad, jednoducho to nie je pravda.

Napríklad, ak prevádzkujete malý elektronický obchod s iba 10 produktmi, môžete potenciálne zarobiť 10 000 dolárov mesačne. Ale ak by ste mali minúť 5 000 dolárov na reklamu, pravdepodobne by ste priniesli len 2 500 dolárov mesačne. Prečo by si teda niekto myslel, že minúť 5 000 dolárov na SEO by malo za následok 10 000 dolárov ročne?

Okrem toho, ak odborníka pred najatím nepreveríte, môžu nastať ďalšie problémy.

V skutočnosti väčšina podnikov nevytvára ani zďaleka také príjmy, ako tvrdia. Dôvod je jednoduchý: veľa firiem používa na meranie úspechu nepresné metriky.

Namiesto konverzií počítajú predaje. Namiesto zákazníkov počítajú návštevníkov. Namiesto potenciálnych zákazníkov počítajú kliknutia.

Takže, čo by ste mali robiť? Musíte zistiť, ktorá metrika najlepšie vystihuje vašu firmu. Potom musíte túto metriku sledovať v priebehu času. Až potom, čo budete tieto údaje sledovať niekoľko mesiacov, budete schopní urobiť presné závery o tom, či vaše SEO úsilie funguje alebo nie.

Vymýšľanie tém a nápadov na obsah môže byť výzvou

Ak máte obmedzené zdroje, vymýšľanie nových tém a nápadov na obsah môže byť výzvou. Môžete sa ocitnúť pri pokuse o vymýšľanie nápadov na blogové príspevky bez toho, aby ste mali dostatok času si ich všetky zapísať.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém obísť. Najprv si môžete prezrieť históriu svojej vlastnej spoločnosti a nájsť inšpiráciu. To vám môže pomôcť vyhnúť sa opakovaniu starých chýb.

Po druhé, môžete požiadať svojich zamestnancov o návrhy. Mnoho ľudí je ochotných podeliť sa o svoje vedomosti s ostatnými.

Po tretie, môžete sa obrátiť na sociálne médiá. Väčšina platforiem umožňuje používateľom uverejňovať otázky a odpovede. Tieto typy príspevkov sú ideálne na vytváranie nových nápadov.

Nakoniec môžete využiť bezplatné nástroje, ako napríklad Google Trends. Tieto nástroje vám ukážu, ako často sa vyhľadávajú určité kľúčové slová. Pohľadom na trendy môžete rýchlo identifikovať obľúbené témy a potom na základe týchto tém vytvárať obsah.

Existuje veľa dôvodov, prečo SEO nie je jednoduché. Dodržiavaním tipov uvedených vyššie však môžete zvýšiť svoje šance na úspech, keď budete s témami a obsahom vymýšľať iba vy.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, na čo si dávať pozor v prehľade štatistiky indexového prehľadávania Google Search Console pre menšie weby

Zdroje môžu byť potenciálne obmedzené

Keď ste jedinou osobou zodpovednou za celú webovú stránku, pravdepodobne sa budete musieť pri získavaní informácií spoliehať na externé zdroje. Bohužiaľ, tieto zdroje môžu byť niekedy nespoľahlivé.

Môžete napríklad chcieť vedieť, ako dlho trvá vytvorenie odkazov z rôznych stránok. Ak prejdete priamo na Google, nie vždy dostanete spoľahlivé výsledky. V skutočnosti môžete dokonca vidieť falošné výsledky.

Tu sa môžu ukázať ako užitočné služby tretích strán. Niektoré služby ponúkajú prehľady, ktoré obsahujú podrobné štatistiky o tom, ako dlho trvá získanie odkazov z rôznych stránok.

Tieto služby môžete využiť aj na kontrolu platnosti profilov spätných odkazov vašich konkurentov. Je dôležité poznamenať, že tieto služby nie sú vždy úplne čestné. Môžu však poskytnúť cenný prehľad o tom, ako iné webové stránky získavajú odkazy.

Tieto služby môžete využiť aj vtedy, ak hľadáte konkrétnejšie informácie. Môžete napríklad chcieť vedieť, koľko stránok má každá lokalita. Alebo možno chcete vidieť, koľkokrát sa konkrétne kľúčové slovo objaví v názve stránky.

Tieto služby môžu byť potenciálne veľmi užitočné. Nezabudnite, že vám nemusia vždy poskytnúť 100% presné výsledky. Takže budete musieť overiť všetky informácie, ktoré dostanete.

SEO nie je jednoduché. To znamená, že je určite možné uspieť. Všetko, čo potrebujete, je trochu trpezlivosti a odhodlania.

Infraštruktúra SEO môže byť výzvou

Správna infraštruktúra môže spôsobiť alebo prerušiť vaše úsilie o optimalizáciu pre vyhľadávače. Koniec koncov, nechcete stráviť hodiny budovaním webovej stránky, aby ste si uvedomili, že nefunguje správne.

Našťastie väčšina webových hostiteľov vám poskytne základné funkcie. Mali by zahŕňať veci ako FTP prístup, e-mailové účty a databázy.

V prípade niektorých webových hostiteľov by ste však nemali očakávať, že bude zahrnuté všetko. Napríklad možno nebudete môcť nainštalovať WordPress alebo Joomla. A možno nebudete môcť nastaviť pokročilé funkcie, ako sú napríklad doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Napriek tomu by vám tieto obmedzenia nemali brániť v tom, aby ste začali. Pokiaľ máte prebraté základy, mali by ste byť v poriadku.

Za zmienku tiež stojí, že za niektoré z týchto funkcií si možno budete musieť priplatiť. Našťastie väčšina webhostingových spoločností ponúka zľavy na niekoľko rokov. Musíte len nakupovať, aby ste našli najlepšiu ponuku.

Ak sa rozhodnete zakúpiť ďalšie funkcie, mali by ste zvážiť použitie poskytovateľa spravovaných služieb (MSP). MSP vám poskytuje podporu a údržbu. To znamená, že sa nebudete musieť starať o inštaláciu nového softvéru alebo aktualizáciu zastaraných súborov.

Za zmienku tiež stojí, že po chvíli možno budete musieť aktualizovať svoj účet. Väčšina webhostingov si za svoje služby účtuje mesačné poplatky. Postupom času by ste teda mohli zaplatiť tisíce dolárov.

Našťastie existujú spôsoby, ako sa tomuto problému vyhnúť. Mnoho webových hostiteľov ponúka ročné plány. Tieto plány zvyčajne stoja menej ako 100 dolárov ročne. Navyše každý rok získate bezplatné aktualizácie.

Samozrejme, možno budete musieť zaplatiť počiatočný poplatok pri registrácii na ročný plán. Zvyčajne ho však môžete kedykoľvek zrušiť bez sankcií.

Napriek výzvam je úspešné SEO stále možné (a zábavné)

Napriek výzvam malého tímu je dosiahnutie úspechu SEO stále celkom možné a je to realistický cieľ.

Musíte mať na pamäti svoje priority a úlohy a zároveň sa uistiť, že sa postaráte o najdôležitejšie veci, ktoré by ste mali urobiť v úspešnej kampani SEO.

Pokiaľ sú tieto priority úspešne riadené, mali by ste zažiť úspech so svojimi SEO kampaňami.

Kedy plánujete spustiť ďalšiu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE