Prečo na výkonnosti webových stránok záleží viac ako kedykoľvek predtým

Zvážte všetok čas a úsilie potrebné na zhromaždenie obsahu, návrh vašej webovej lokality a prilákanie návštevníkov. Ak prídu na váš web, ale odídu skôr, ako nájdu to, čo chcú, je to tragické plytvanie.

Váš obsah môže byť pre vašich návštevníkov úplne relevantný, no nebudú čakať, kým sa stránka načíta. To je jeden z dôvodov, prečo na rýchlosti stránky záleží.

Rýchlosť je rozhodujúca pre zlepšenie výkonnosti webových stránok – ale je to len jeden faktor. Presne vysvetlíme, prečo na výkone webových stránok záleží a ako môže podpriemerná webová stránka podkopať vaše úsilie v oblasti digitálneho marketingu.

Prečo je rýchlosť stránky dôležitá pri zlepšovaní výkonnosti webových stránok

Rýchla webová stránka je pre online podnikanie kľúčová. Časy telefonického pripojenia sú už dávno preč – ak váš používateľský zážitok zahŕňa netrpezlivé klepanie na prsty, bude to zahŕňať aj skľučujúcu mieru okamžitých odchodov.

Pozitívna používateľská skúsenosť a úspech elektronického obchodu idú ruka v ruke. Používatelia vášho webu musia byť spokojní, či už ho navštevujú na počítači alebo smartfóne.

Podľa Perfektné61 % návštevnosti webových stránok pochádzalo z mobilných zariadení v roku 2021 – tieto pripojenia sú však zvyčajne pomalšie.

Čítať:  Ako robiť astrofotografie a časozbery na telefónoch Pixel

Ak chcete zostať konkurencieschopní v rýchlo sa meniacom svete elektronického obchodu, potom je kľúčové zlepšiť výkonnosť vašich webových stránok na všetkých platformách.

Tu je viac dôvodov, prečo je rýchlosť stránky dôležitá pre výkonnosť vášho webu.

Rýchlosť stránky ovplyvňuje vaše hodnotenie Google

Google chce svojim používateľom poskytnúť najlepšie riešenie na ich otázky. Ľudia chcú čo najrýchlejšie odpovede na svoje otázky. Takže rýchlejšia webová stránka so správnymi informáciami bude hodnotená lepšie ako pomalšia stránka s podobným obsahom.

Vo svojom roku 2018 Aktualizácia rýchlostiGoogle potvrdil, že bude naďalej používať rýchlosť stránky ako kľúčový faktor hodnotenia vo svojich algoritmoch. Je to súčasť jej snahy urobiť internet ultrarýchlym, funkčným a vysoko dostupným. Ak má vaša webová lokalita rýchlejšie načítanie, budete odmenení vyššou pozíciou na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP).

Rýchla webová stránka zvyšuje dôveryhodnosť vašej značky

Okrem vylepšenej používateľskej skúsenosti môže meranie rýchlosti vašich webových stránok a ich optimalizácia spôsobiť, že vaša firma bude pôsobiť legitímnejšie.

Podľa Statista, od roku 2014 do roku 2021 sa počet digitálnych kupujúcich iba zvýšil. Zároveň sa objavilo viac povrchných vlastníkov webových stránok, aby podviedli týchto spotrebiteľov.

Ste však zodpovedným vlastníkom firmy – chcete dôveryhodný výklad elektronického obchodu, ktorý to oznámi potenciálnym zákazníkom. Zlepšite výkonnosť webových stránok a prezentujte svoju značku ako spoľahlivú a profesionálnu.

Rýchlosť webových stránok ovplyvňuje nákupné správanie

Rýchlosť webových stránok by ste mali merať pri sledovaní predaja – pretože v podnikoch elektronického obchodu môže zlomok sekundy znamenať výrazné zvýšenie výnosov.

Podľa výskumu z roku 2020 Google0,1-sekundové zlepšenie rýchlosti mobilných webových stránok malo za následok 8,4 % zvýšenie miery konverzie pre maloobchodné firmy.

Ak je váš web pomalý, nechávate peniaze na stole.

Rýchlejší web znižuje mieru odchodov

Miera odchodov z webových stránok označuje percento návštevníkov, ktorí odídu po zobrazení iba jednej stránky.

Čítať:  Prečo je IT poradenstvo dôležité pre podnikanie

Slabá výkonnosť webovej stránky môže okamžite odpudiť potenciálnych zákazníkov. A rozsah pozornosti používateľov internetu sa len skracuje. Správa z roku 2017 Akamal Technologies nájdené dvojsekundové oneskorenie v čase načítania stránky by mohlo zvýšiť mieru odchodov webových stránok o 103 %.

Kľúčové metriky na zlepšenie výkonnosti webových stránok

Teraz už viete, prečo je rýchlosť stránky dôležitá pre výkonnosť vášho webu.

Ako však diagnostikovať faktory, ktoré spomaľujú váš web?

Existuje množstvo faktorov, ktoré môžu prispieť k pomalému času načítania, vrátane:

Tu sú dobré správy:

Zlepšenie výkonu vášho webu nemusí byť zložité. Poďme sa ponoriť do niekoľkých kľúčových metrík, ktoré vám pomôžu posúdiť váš web elektronického obchodu – a kde môžete zrýchliť svoj obchod.

Metriky výkonnosti webových stránok

  1. Rýchlosť webu
  2. Miera odchodov
  3. Počet návštevníkov stránky
  4. Trvanie relácie
  5. Zdroje návštevnosti
  6. Výstupná stránka

Google Analytics: Nástroj na zlepšenie webových stránok

Existuje mnoho nástrojov na analýzu výkonnosti, ktoré vám môžu pomôcť, ale na čele stojí Google Analytics. Pre webové stránky WordPress je to jediný najužitočnejší nástroj na zvýšenie výkonu. Meraním rýchlosti vašich webových stránok vám Google Analytics poskytuje údaje, ktoré potrebujete na zvýšenie optimalizácie pre vyhľadávače (SEO).

Metriky výkonnosti webu poskytujú užitočné informácie, ktoré vám poskytujú použiteľné možnosti na optimalizáciu vašej webovej lokality. Pozrieme sa na niektoré z najdôležitejších metrík na kontrolu a zlepšenie výkonnosti vašich webových stránok.

1. Rýchlosť webových stránok

Popísali sme, prečo je rýchlosť stránky dôležitá pre zlepšenie výkonnosti vášho webu.

  • Poskytuje vám vyššie hodnotenie vo vyhľadávačoch.
  • Zvyšuje dôveryhodnosť vašej webovej stránky.
  • Zvyšuje vaše miery konverzie.
  • Znižuje mieru okamžitých odchodov.

Existuje niekoľko meraní, ktoré určujú vašu priemernú rýchlosť webových stránok, vrátane čas do prvého bajtu (TTFB), Čas vyhľadávania DNSa čas odozvy servera. GTMetrics a Test webovej stránky sú bezplatné analytické nástroje na meranie rýchlosti webových stránok. Poskytujú tiež užitočné návrhy, ako zlepšiť skóre a zrýchliť váš web.

Čítať:  6 spôsobov, ako opraviť duplicitné albumy, ktoré sa nezobrazujú na vašom iPhone

2. Miera odchodov

Vaša miera odchodov je percento návštevníkov, ktorí opustia váš web bez toho, aby na konkrétnej stránke vykonali nejakú dôležitú akciu. Vysoká miera odchodov môže naznačovať, že návštevníci na vašom webe nemôžu nájsť to, čo chcú.

Štatistiky naznačujú, že ak sa čas načítania stránky zvýši o 1 až 5 sekúnd, miera odchodov sa môže zvýšiť až o 90 %. To ďalej vysvetľuje, prečo je rýchlosť stránky pre vašich návštevníkov dôležitá.

3. Počet návštevníkov stránky

Aj keď počet návštevníkov, ktorí si prezerajú vašu webovú stránku, vám nemusí povedať veľa o technickom výkone vašej webovej stránky, môže vám povedať, či je váš obsah väčším problémom ako pomalý web.

Počet návštevníkov vám umožňuje posúdiť, do akej miery je váš web pútavý alebo príťažlivý. Nízke čísla znamenajú menšiu návštevnosť, a preto musíte konať. Ak chcete zistiť, kto navštevuje vaše webové stránky, použite nástroje na sledovanie návštevníkov v reálnom čase, ako je napríklad živé zobrazenie návštevnosti v službe Google Analytics.

4. Trvanie relácie

Táto metrika počíta čas, počas ktorého návštevník aktívne interaguje na vašom webe. Trvanie relácie je obzvlášť dobrá metrika na meranie výkonnosti internetového obchodu. Ak návštevníci trávia veľa času skúmaním odkazov a stránok vašich produktov a služieb, môžete predpokladať, že ich zaujíma to, čo ponúkate.

Môžete sa tiež domnievať, že pomalá webová stránka nefrustruje používateľov a bráni im v šťastnom klikaní na vaše webové stránky tak dlho, ako chcú.

5. Zdroje návštevnosti

Musíte zistiť, ktoré zdroje návštevnosti privádzajú návštevníkov na váš web. Medzi najpravdepodobnejšie zdroje návštevnosti patrí organické vyhľadávaniebannerové reklamy a odporúčania.

Čítať:  Ako fungujú doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress?

Táto metrika porovnáva každý z týchto zdrojov a môže byť ukazovateľom výkonnosti vašej webovej lokality. Veľký objem návštevnosti zo sprostredkovania môže napríklad naznačovať, že vaša firma sa stáva populárnou na iných webových stránkach alebo na sociálnych médiách.

6. Ukončite stránku

Ako väčšina webových stránok, aj váš internetový obchod môže mať rôzne kroky v procese konverzie. Keď návštevníci odídu pred dokončením nákupu, musíte sa opýtať prečo.

Človek si to mohol jednoducho rozmyslieť – ale mohol ho vypnúť aj zložitý proces. Keď viete, kedy väčšina používateľov odíde, môžete optimalizovať svoje webové stránky zvýšiť konverzie.

Záverečné myšlienky: Prečo je výkon webových stránok dôležitý + ako zlepšiť výkon

Teraz by ste mali mať dobrý prehľad o tom, prečo je výkonnosť webových stránok dôležitá pre vaše online podnikanie. Tieto znalosti a správna metrická analýza vám umožnia posúdiť, či robíte všetko pre to, aby ste optimalizovali hospodársky výsledok vašej spoločnosti.

Google Analytics je bezplatný nástroj, ktorý vám pomôže merať rýchlosť webu. Meria tiež metriky, ktoré sú pre vašu firmu najrelevantnejšie, a dáva vám vedieť, či váš web funguje na špičkovej úrovni.

Ak ste práve vytvorili nový web, meranie rýchlosti webu by malo byť na prvom mieste. Umožňuje vám optimalizovať rýchlosť vašich stránok.

Zlepšite výkonnosť svojich webových stránok s nadbytočnými

Zlepšenie výkonu vášho webu začína kvalitným hostingom.

Odborníci spoločnosti Hostinger rozumejú, prečo je výkon webových stránok dôležitý, a my vám môžeme pomôcť vybrať ten najlepší produkt pre optimálny výkon. Máme produkty, ktoré dokážu optimalizovať zavedené webové stránky alebo poskytnúť novým podnikateľom možnosť spustiť internet (rýchlo!) s StoreBuilder od Hostinger.

Ak váš online obchod potrebuje rýchlosť, pozrite sa, čo dnes Hostinger ponúka.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE