Prečo naše hodnotenia Google tak veľmi kolíšu?

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna počas zaslaného segmentu otázok a odpovedí na ich hodnotenie v službe Google.

Ich hlavná otázka bola: viete si predstaviť dôvod, prečo by sa hodnotenie stránok na Google tak veľmi menilo?

Vysvetlili, že jeden víkend majú 5 najlepších hodnotení pre množstvo kľúčových slov, potom ich stránka vypadne z výsledkov asi na dva týždne.

Potom vidia, ako sa to celé mesiace takto zapína a vypína.

Ich stránka nemá žiadne technické problémy. Všetky stránky na lokalite zdieľajú rovnakú šablónu stránky a majú konzistentné odkazy.

John povedal, aj keď je to ťažké povedať bez príkladu, celkovo to znie, že veci na stránke celkovo idú dobre.

A že len jedna jednotlivá stránka takto naskakuje a vyskakuje.

Keď sa to stane, zvyčajne je to znamenie, že pre jeden konkrétny faktor hodnotiaceho algoritmu alebo pre jednu konkrétnu časť ich hodnotenia stránka nie je úplne jasná v dobrej alebo zlej skupine.

A potom sú ich algoritmy akosi na hrane.

Bez toho, aby ste poznali stránku a bez toho, aby ste mohli skočiť a pozrieť sa na niektoré podrobnosti, je to ako niečo, kde si ich systémy nie sú celkom isté relevantnosťou.

Alebo možno aj pokiaľ ide o spamové faktory alebo celkovú kvalitu stránky alebo konkrétnej stránky.

Takže toto je niečo, čo by tu John preskúmal.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, ak bola vaša doména v minulosti použitá na nekalé účely

To sa deje vo videu približne v pomere 46:20.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 46:20
Viete si predstaviť dôvod, prečo by hodnotenie stránok v Google tak kolísalo? Päť najlepších hodnotení pre množstvo kľúčových slov, jeden víkend a potom asi dva týždne mimo výsledkov a potom sa to celé mesiace takto zapína a vypína. Žiadne technické problémy. Všetky ostatné stránky na lokalite, ktoré zdieľajú rovnakú šablónu stránky, majú konzistentné odkazy.

Ján (odpoveď) 46:45
Neviem. Ťažko povedať bez príkladu. Znie to skôr tak, že neviem, ako keby sa veci na stránke celkovo darili. A práve jedna individuálna stránka sa takto naskakuje a vyskakuje.

A keď sa to stane, zvyčajne je to znamenie, že pre jeden konkrétny faktor hodnotiaceho algoritmu alebo jednu konkrétnu časť nášho hodnotenia stránka nie je úplne jasná v dobrej alebo zlej skupine. A potom sú naše algoritmy akosi na hrane.

Bez toho, aby ste poznali stránku a bez toho, aby ste boli schopní skočiť a pozrieť sa na niektoré detaily tam, to vyzerá ako niečo, kde si naše systémy nie sú istí celkovou relevantnosťou alebo možno dokonca s ohľadom na druh spamu, alebo celkovú kvalitu lokality alebo konkrétnej stránky.

Takže to by mohlo byť niečo, na čo by som sa tam pozrel. Ale je to naozaj ťažké povedať bez toho, aby sme videli príklady. Dobre, možno sa môžeme vrátiť k niektorým živým otázkam. Keďže máme stále toľko ľudí so zdvihnutými rukami.

Čítať:  Google má veľký problém s Redditom

Potom mám ešte nejaký čas, ak by niekto z vás chcel zostať a prejsť si zvyšok otázok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE