Prečo používať platformu elektronického obchodu s otvoreným zdrojom?

Ak chcete preniknúť do elektronického obchodu, musíte urobiť niekoľko rozhodnutí. Čo budete predávať? Ako budete produkty uvádzať na trh? A kde ich budeš predávať?

Pokiaľ ide o elektronický obchod, kde je rovnako dôležité ako čo. Pokiaľ ide o platformu elektronického obchodu, musíte toho veľa zvážiť. Nie všetky platformy sú spojené s hostingom. Niektoré plány vynechávajú funkcie, takže sú nákladovo efektívnejšie.

Najdôležitejšie je, že niektoré platformy majú uzavretý zdroj (napríklad Shopify alebo BigCommerce) a niektoré sú open source. Prečo je to dôležité?

Pokračujte v čítaní a získajte prehľad o platformách elektronického obchodu s otvoreným zdrojom, ako sa líšia od možností uzavretého zdroja a ďalšie.

Aký je rozdiel medzi uzavretými a otvorenými platformami elektronického obchodu?

Najprv si rozoberme kľúčové rozdiely medzi open source a proprietárnymi riešeniami.

Platformy elektronického obchodu s otvoreným zdrojom

Keď hovoríme „open source“, hovoríme o softvéri, ktorý je vytvorený pre každého, aby ho mohol používať, kopírovať, meniť a distribuovať. Linux, Mozilla Firefox a LibreOffice sú príklady softvéru s otvoreným zdrojovým kódom. WooCommerce, čo je doplnok pre WordPress, je veľmi populárna platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom.

Pomocou softvéru s otvoreným zdrojovým kódom môžu vývojári prevziať zdrojový kód, upraviť ho a vylepšiť. Zvyčajne má dlhšiu životnosť ako softvér s uzavretým zdrojom, pretože je vyvinutý a udržiavaný komunitou používateľov. Komunita s otvoreným zdrojom poskytuje rozsiahlu sieť poradenstva a podpory a rozvíja funkcie platformy neustálymi vylepšeniami, novými zásuvnými modulmi a ďalšími funkciami.

Platformy elektronického obchodu s otvoreným zdrojom vám umožňujú skutočne vlastniť svoj kód. Keď vlastníte svoj kód, môžete s ním robiť, čo chcete. Môžete ho urobiť skutočne „svojim“ jeho prispôsobením, pričom stále používate základné kódovanie.

Čítať:  Zjednodušte prepravu vo WooCommerce pomocou ShipStation

Predstavte si to ako pekár v miestnosti plnej iných pekárov, z ktorých každý dostane základný recept na koláč. Každý pekár rozumie receptu a robí úpravy, sem-tam drobné úpravy. Na konci hodiny má každý trochu inú tortu upravenú podľa svojich predstáv.

Platformy elektronického obchodu s uzavretým zdrojom

Uzavretý zdroj sa líši v tom, že platíte za používanie proprietárneho softvéru, ktorý nemôžete meniť ani upravovať. S uzavretým zdrojom to, čo vidíte, je to, čo dostanete. Máte prístup iba k funkciám zabudovaným do existujúceho softvéru.

Ak chcete ďalšie funkcie, budete platiť za každú aktualizáciu (ak existuje). Integrácie tretích strán sú oveľa ťažšie a nákladnejšie na údržbu. Väčšinu času budete potrebovať úplne iný softvér na riešenia, ktoré by sa dali ľahko integrovať do WooCommerce pomocou jednoduchého doplnku: doprava, marketing, čo si len spomeniete.

Ste tiež vydaní na milosť a nemilosť ich vývojárom, aby ste softvér aktualizovali. Ak softvér nevyhovuje vašim potrebám, budete musieť počkať, kým pridajú funkcie alebo získajú iný softvér, ktorý môže alebo nemusí byť kompatibilný.

Pokiaľ ide o platformy elektronického obchodu, medzi otvoreným a uzavretým zdrojom je ešte väčší rozdiel: licenčný poplatok. Platformy s otvoreným zdrojovým kódom sú bezplatné. Možnosti uzavretého zdroja majú ročné licenčné poplatky – niektoré z nich nie sú súčasťou hostingu.

Softvér s uzavretým zdrojovým kódom je ako prísť do reštaurácie hladný a šéfkuchár vám povie, čo si dáte na večeru. Možno je to dobré, ale možno vás to nenaplní a určite nič nenahradíte.

Čítať:  Časové pásma servera: Čo sa môže pokaziť?

Bližší pohľad na komunitu s otvoreným zdrojom

Jedným z najväčších prínosov pri využívaní platforiem elektronického obchodu s otvoreným zdrojom sú užitočné a ústretové komunity, ktoré ich obklopujú. WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom a jeho platforma elektronického obchodu je WooCommerce.

WordPress je známy svojou inovatívnou komunitou. Každý môže vytvoriť doplnok. Fóra sú plné používateľov, ktorí kladú otázky a dostávajú odpovede zadarmo. Systém podpory zabudovaný do komunít s otvoreným zdrojovým kódom je robustný, pretože každý chce efektívny a jednoduchý zážitok.

Vývojári a dizajnéri prispievajú do komunity, pretože im to pomáha rovnako ako vám. Bezplatná výmena nápadov a informácií umožňuje väčšie vylepšenia a prístup k užitočným nástrojom pre každého.

Niektorí vývojári pridávajú do kódu doplnky, ktoré zlepšujú a rozširujú funkčnosť. Tieto sú známe ako doplnky alebo rozšírenia. Je bežné, že vývojár dostane zaplatené za vytvorenie doplnku na rozšírenie funkčnosti niekoho obchodu a komunita z toho tiež profituje vďaka svojej povahe otvoreného zdroja.

Keď majitelia stránok a obchodov narazia na problém, riešenia sú pripravené alebo vývojári nájdu spôsob, ako problém vyriešiť. Príspevky môžete triediť a nájsť odpovede na prakticky akúkoľvek otázku, ktorú napísali samotní vývojári.

Ako už bolo povedané, orientácia v komunite môže niekedy vyzerať ako veľa práce. Obrovské množstvo doplnkov pre WooCommerce môže napríklad sťažiť zistenie, ktoré sú skutočne najlepšie pre vaše podnikanie. Našťastie existujú riešenia elektronického obchodu WordPress, ktoré vopred upravujú doplnky pre maximálny výkon.

Čítať:  Dokonalý sprievodca automatizáciou sociálnych médií elektronického obchodu v roku 2024

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Zefektívnite otvorený zdroj pomocou WooCommerce

Teraz, keď ste si dobre vedomí výhod open source platforiem elektronického obchodu, pozrime sa bližšie na jednu konkrétne: Managed WooCommerce.

Spravovaný WooCommerce vám poskytuje to najlepšie z oboch svetov: všetky výhody platformy elektronického obchodu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá je združená a jednoduchá vďaka vstavaným funkciám, automatickým aktualizáciám a bleskovým rýchlostiam s globálnou sieťou CDN.

Cenovo dostupné vstupné

Spravovaný WooCommerce vám pomáha vybudovať váš obchod na platforme WooCommerce a poskytuje jednoduché a cenovo dostupné riešenie hostingu. Vyhnite sa ročným licenčným poplatkom a získajte prispôsobiteľné a užívateľsky prívetivé funkcie, ktoré ponúkajú platformy elektronického obchodu s otvoreným zdrojom.

S cenou vopred, ktorá začína na 19 USD mesačne, je tu možnosť pre každého a stále získate všetky funkcie a prispôsobiteľnosť, ktoré chcete z platforiem s otvoreným zdrojovým kódom, a to všetko s podporou vysokovýkonného hostingu.

Ručne vybrané, prémiové témy a doplnky pripravené na použitie

Pri vytváraní obchodu na platforme s otvoreným zdrojovým kódom budete premýšľať o tom, aké doplnky chcete. Budete ich musieť otestovať, zistiť, ako fungujú, a analyzovať, ako ovplyvňujú výkonnosť vašich stránok. Komunita open source bude mať veľa návrhov, ale možno nemáte čas čítať stránky recenzií a príspevkov, aby ste zistili, že niečo pre vás nebude fungovať.

Spravovaný WooCommerce od Hostinger vám to uľahčí. Každý plán je dodávaný s množstvom rôznych doplnkov a nástrojov, ktoré sme testovali a vieme, že fungujú dobre. Napríklad StoreBuilder prichádza so vstavanými témami Kadence Theme Pro a Kadence Blocks Pro.

Čítať:  Váš základný sprievodca, ako predávať hosting

Vďaka vlastným integráciám, prémiovým témam a doplnkom a bleskovo rýchlemu hostingu získate všetko, čo potrebujete na rýchle a jednoduché nasadenie.

Štatistiky predaja a výkonnosti pre vysokovýkonné obchody

Managed WooCommerce využíva najvýkonnejší CMS na svete a robí ho lepším a jednoduchším. Všetky plány sú dodávané s Monitorom výkonnosti predaja a Monitorom výkonnosti doplnkov, ktoré vám poskytnú dôležité informácie, ktoré potrebujete – nie sú potrebné žiadne ďalšie doplnky. Zatiaľ čo iné platformy elektronického obchodu vás upozorňujú, že niečo nie je v poriadku, Hostinger vám povie prečo.

Monitor výkonnosti predaja umožňuje majiteľom obchodov okamžite podniknúť kroky na pochopenie trendov výnosov, ak dôjde k zmenám. Plugin Performance Monitor spúšťa nočné testy a zachytáva a porovnáva výkon vášho obchodu pred a po zmenách doplnku alebo témy. Týmto spôsobom získate prehľad o tom, čo sa zmenilo, a jeho vplyve na výkonnosť.

Začnite so spravovaným WooCommerce ešte dnes

Ak hľadáte ekonomickú možnosť podporovanú robustnou komunitou, ktorá neobmedzuje vašu kreativitu, Managed WooCommerce je pre vás riešením elektronického obchodu.

Hostinger vám dáva náskok, ktorý potrebujete na skok priamo do elektronického obchodu s otvoreným zdrojom s výkonným hostingom, ktorý udrží váš obchod na čele. Sme hrdí na to, že môžeme ponúknuť Managed WooCommerce ľuďom ako ste vy: ľuďom, ktorí chcú za svoje peniaze čo najviac, no odmietajú robiť kompromisy v kvalite.

Zistite, prečo by ste mali od svojho hostiteľa očakávať viac. Pozrite si Managed WooCommerce ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE