Prečo sa táto pohostinská spoločnosť rozhodla zostať s Buffer Over Hootsuite, SocialPilot, Loomly & Later

Ron Jaworski Golf & Weddings je rodinný podnik, ktorý vlastní šesť luxusných vidieckych klubov na šiestich úžasných miestach po celých Spojených štátoch. Každé miesto má reštaurácie, golfové ihriská a svadobné miesta navrhnuté tak, aby „vytvárali nezabudnuteľné zážitky pre všetkých“.

Každý vidiecky klub sa zameriava na tri typy ľudí:

  1. Golfisti, ktorí si chcú zahrať na niektorých z najlepších golfových ihrísk v krajine
  2. Šťastne zasnúbené páry, ktoré hľadajú ideálne miesto pre svoj výnimočný deň
  3. Zákazníci, ktorí chcú miesto na oddych, jedenie a pitie vo vidieckom klube a reštaurácii

Šesť miest, z ktorých každé má osloviť tri cieľové trhy, znamená, že štvorčlenný marketingový tím Rona Jaworski Wedding má svoju prácu nad hlavu.

Ale o nič viac ako manažérka sociálnych médií Joanna Haynal, ktorá spravuje viac ako 40 účtov sociálnych médií, takmer sama.

Našťastie Ron Jaworski Golf & Weddings používa Buffer už viac ako päť rokov, čo znamená, že každodenná správa týchto účtov na sociálnych sieťach je pre Joannu oveľa, oveľa jednoduchšia.

Ron Jaworski Golf & Weddings miluje Buffer. Pri nestabilnej ekonomike však spoločnosť potrebovala ešte raz skontrolovať:

(Upozornenie na spoiler: Nebolo.)

ako značka, Ron Jaworski Golf a svadby tvrdo pracuje na vytvorení vrelého, priateľského a inkluzívneho prostredia na svojich miestach. Páry, ktoré sa tam zosobášia, budú s personálom v kontakte roky. Väčšina golfistov sa tiež zvyčajne zhoduje s personálom areálu a reštaurácie vždy dostanú stály prúd štamgastov.

„Na našich sociálnych médiách sú ľudia, ktorí s nami komunikujú a komunikujú s nami a zosobášili sa na jednom z našich miest pred viac ako desiatimi rokmi. Stále sú na našich účtoch a stále poznajú našich zamestnancov po mene.“ – Joanna Haynal, manažérka sociálnych médií pre Ron Jaworski Golf & Weddings

Ron Jaworski Weddings používa marketing na sociálnych sieťach, aby si udržal túto úroveň dlhodobej lojality a rozvíjal svoju úzku komunitu. Je to perfektný spôsob, ako zostať v kontakte s hosťami, udržiavať silné vzťahy a povzbudzovať zákazníkov, aby zdieľali skúsenosti s ostatnými.

“Keď sem prídete, zostanete súčasťou rodiny a to je niečo, čo sa rozhodne snažíme pokračovať v používaní sociálnych médií.” – Joanna Haynal

Pred piatimi rokmi začali používať Buffer, aby im pomohli vytvárať, plánovať a zverejňovať pravidelný obsah a dôsledne oslovovať rôzne publikum na každom zo svojich 40 profilov sociálnych médií.

Čítať:  Význam e-mailového marketingu a prečo potrebujete e-mailovú marketingovú stratégiu

Týchto päť rokov bolo dlhých, naplnených a šťastných. Ale keďže súčasťou podnikania je prehodnocovanie procesov a nástrojov, Ron Jaworski Golf & Weddings – aj keď stále spokojný s Buffer – sa rozhodol hľadať inde.

Inflácia tvrdo zasahuje do reálneho disponibilného príjmu ľudí. Pohostinstvo a podobné odvetvia pociťujú tlak.

Ron Jaworski Golf & Weddings sa teda rozhodol vyskúšať Hootsuite, Later, Loomly a SocialPilot, aby zistili, či dokážu nájsť inú platformu na správu sociálnych médií, ktorá by svojou hodnotou mohla konkurovať Buffer.

„Na peniazoch záleží, najmä pri našom rozpočte. Chceli sme sa len uistiť, že nepreplatíme. Boli sme s Buffer toľko rokov a rástli sme. Chceli sme zistiť, či tam nie je ešte niečo.” – Joanna Haynal

Joanna hľadala platformu na správu sociálnych médií, ktorá by mohla vykonávať prácu asistentky sociálnych médií a podporovať ju pri každodenných úlohách, ako je vytváranie obsahu a plánovanie príspevkov, ale za menej peňazí ako Buffer.

“Hľadal som, ktorá platforma na správu sociálnych médií by mi mohla najviac pomôcť a dať nám za naše peniaze to najlepšie.” – Joanna Haynal

Keď skúšala Hootsuite, Later, Loomly a SocialPilot, zistila, že tieto nové platformy v skutočnosti spôsobili, že jej každodenné úlohy trvali oveľa, oveľa dlhšie.

prečo?

Všetky štyri platformy na správu sociálnych médií mali neintuitívnu navigáciu

Navigačný zážitok pre všetky štyri platformy na správu sociálnych médií bol príliš zložitý alebo neuveriteľne neintuitívny. Vďaka tomu bolo dokončenie aj tých najjednoduchších úloh časovo náročné a zložité.

Hootsuite mal ohromujúce rozhranie

Okrem toho, že bola „divoko drahá“, Joanna sa tiež snažila spravovať 40 profilov sociálnych médií pomocou Hootsuite: Bolo to príliš ohromujúce a príliš komplikované.

Čítať:  Prečo nevidím, kto si prezeral môj profil TikTok?

S Hootsuite ju práve zasiahlo množstvo informácií, vďaka ktorým bola jej pracovná záťaž zbytočne zahlcujúca a stresujúca. Nebol žiadny poriadok. Bolo to chaotické.

“Stalo sa toho toľko a bolo toho príliš veľa na pozeranie.” Zrejme mi trvalo celé dopoludnie, kým som si prešiel všetky naše poznatky, všetky naše komentáre a všetky naše interakcie.“ – Joanna Haynal

S Buffer bola jej palubná doska vždy čistá a efektívna. Mohla ľahko prechádzať medzi účtami a získať prehľad o tom, čo sa deje, a zistiť, čo potrebuje ako prvé uprednostniť.

Loomly mal decentralizovaný systém upozornení

Zistila, že Loomly nemá centrálne miesto pre upozornenia, čo sťažuje, nehovoriac o časovo náročnom, mať prehľad o všetkých 40 účtoch sociálnych médií.

„Veľkou vecou je pre mňa možnosť vidieť všetky naše upozornenia na jednom mieste, takže vidím, kto potrebuje pozornosť. S Loomlym to nebolo možné.” – Joanna Haynal

S Buffer mohla Joanna zobraziť všetky svoje upozornenia zo všetkých 40 profilov na jednom mieste. To jej umožnilo na prvý pohľad zistiť, ktoré profily si vyžadujú jej naliehavú pozornosť a ktoré môžu ešte chvíľu počkať. Pomohlo jej to uprednostniť svoju prácu a ušetrilo jej to veľa času.

Žiadna zo štyroch platforiem na správu sociálnych médií integrovaná so službou Google Business

V rámci svojej úlohy musí Joanna monitorovať recenzie firmy Google a reagovať na ne. Potrebovala teda svoje nové riešenie správy sociálnych médií na prepojenie s recenziami firmy Google, aby mohla rýchlo reagovať na všetky nové recenzie z platformy, ako to urobila v prípade Buffer.

Žiaľ, žiadna zo štyroch platforiem na správu sociálnych médií nie je integrovaná so službou Google Business. Musela si teda prelistovať svoje e-maily, aby sa uistila, že jej neunikne upozornenie na recenziu firmy Google. Viac strateného času.

Väčšina zo štyroch platforiem na správu sociálnych médií bola obmedzená na 30 profilov

Zistila tiež, že počet účtov sociálnych médií, ktoré mohla pridať bez toho, aby museli platiť oveľa viac, bol frustrujúco obmedzený. Väčšina platforiem, ktoré vyskúšala, jej umožnila pridať a spravovať až 30 profilov sociálnych médií.

Čítať:  5 príkladov značiek so skvelými viackanálovými marketingovými stratégiami

Potrebovala viac ako 40.

V súhrne

Niektoré platformy na správu sociálnych médií, ktoré vyskúšala, vyzerali lacnejšie.

V skutočnosti cena času, ktorý by jej zabralo použiť niečo také neohrabané a neintuitívne, znamenala, že by ju to nakoniec stálo viac.

„Niekedy vidíte, že cena za mesiac je nižšia, ale potom je tu všetok ďalší čas, ktorý strávite stratením sa v nástroji, prepínaním medzi kartami, hľadaním vecí a zisťovaním UX, ktoré nie je užívateľsky prívetivé. . Míňate na to peniaze, pretože tým míňate svoj čas.” – Joanna Haynal

Prečo sa Ron Jaworski Golf & Weddings rozhodol zostať v Buffer

Po dokončení skúšok so SocialPilot, Loomly, Hootsuite a Later sa Ron Jaworski Golf & Weddings rozhodol zostať v Buffer: Zistili, že sme najlepšou platformou na správu sociálnych médií, pokiaľ ide o hodnotu.

„V konečnom dôsledku to, čo je pre nás najprospešnejšie a najcennejšie, je náš čas. A mohli sme vidieť, že Buffer nám dal viac času.“ – Joanna Haynal

Existovali dva kľúčové dôvody, prečo nás Ron Jaworski Golf & Weddings považoval za najlepšiu hodnotu za peniaze:

S Buffer je všetko centralizované

Joanna si uvedomila, že s Buffer dokázala urobiť viac, pretože všetko bolo na jednom mieste. Nepotrebovala prepínať medzi profilmi, aby si napríklad skontrolovala notifikácie zo všetkých 40 účtov. Bolo to všetko tam, aby to videla, kliknutím na jediné tlačidlo.

Mohla vytvárať príspevky, plánovať obsah, odpovedať na správy, odpovedať na recenzie firmy Google a vytvárať prehľady bez toho, aby opustila platformu Buffer. Nemohla to urobiť s inými platformami na správu sociálnych médií, ktoré vyskúšala.

„Napríklad pomocou SocialPilot alebo Hootsuite musíte kliknúť na každý individuálny účet, aby ste získali informácie, ktoré potrebujete. Takže to nebolo také bezproblémové ako Buffer, čo bol hlavný problém, cez ktorý som sa jednoducho nemohol dostať.“ – Joanna Haynal

Buffer má funkcie, ktoré sa veľmi ľahko používajú

Keď Joanna prvýkrát začínala v Ron JaworskiGolf & Weddings, už používali Buffer. Keďže však bol marketingový tím taký malý a Joanna bola prvou a jedinou odborníčkou na sociálne médiá v spoločnosti, nikto jej nedokázal pomôcť pochopiť, ako platformu používať.

Čítať:  Prečo Netflix nefunguje na Roku? Rýchla oprava

Rýchlo si uvedomila, že Buffer je neuveriteľne intuitívny a ľahko sa používa, takže v skutočnosti nepotrebovala veľa pomoci. Bolo to zjavné najmä pri publikačných funkciách, ktoré jej umožňovali vytvárať, plánovať a zverejňovať obsah na viacerých účtoch. Boli dostatočne obsiahle, aby jej uľahčili prácu, bez toho, aby ich používanie bolo príliš komplikované.

„Hľadali sme jednoduchosť publikovania, najmä preto, že publikujeme na viac ako jeden účet. To bolo niečo, čo sme práve cítili, že s Buffer je naozaj bezproblémové.“ – Joanna Haynal

Keď firma rozšírila tím o marketingového asistenta, zistila, že ho dokázala vyškoliť, ako jednoducho používať Buffer. Dokázal to hneď vyzdvihnúť.

Toto všetko zasiahlo, keď skúšala iné platformy na správu sociálnych médií. Všetky boli v porovnaní s tým také neohrabané, neefektívne a príliš komplikované na používanie. Nebola schopná dopadnúť na zem tak, ako keď prvýkrát začala používať Buffer.

Na záver

„Keď na to prišlo, Buffer bol viac v súlade s naším rozpočtom, dokonca aj s novými zmenami cien. Funguje to pre náš tím a rozhodli sme sa, že jednoducho nemáme dôvod na zmenu.“ – Joanna Haynal

Hoci mnohé nástroje na správu sociálnych médií môžu vyzerať lacnejšie a tvrdia, že ponúkajú lepšiu hodnotu za mesiac, musíte zvážiť čas, ktorý by vám zabralo ich každodenné používanie.

Ak sa jeho funkcie ťažko používajú, jeho navigácia je neintuitívna a ovládací panel mätúci, bude vám trvať dlhšie, kým dokončíte svoje každodenné úlohy.

Ak musíte väčšinu dňa stráviť vykonávaním triviálnych úloh (ako je napríklad vytváranie a publikovanie obsahu), kedy budete mať čas vybudovať si stratégiu sociálnych médií a zlepšiť svoj výkon?

„Niektoré nástroje sa zdajú byť lacnejšie ako Buffer, ale keď si spočítate, koľko času ešte musíte stráviť ich používaním, ukáže sa, že sú predsa len drahšie. Buffer je ako ďalší spoluhráč, ktorý za vás môže urobiť veľa menších úloh, takže sa môžete sústrediť na najdôležitejšie položky.“ – Joanna Haynal

Čas sú naozaj peniaze.

Po dôkladnom pátraní našiel Ron Jaworski Golf & Weddings spoluhráča na sociálnych sieťach, ktorého hľadal.

Ako ideálny partner v rom-com sme tam boli celý čas.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE