Predaj na vlastnej webovej stránke vs Etsy: Čo je lepšie?

Ak ste talentovaný remeselník alebo vintage predajca, Etsy sa môže zdať ako jediná možnosť na vytvorenie elektronického obchodu. Etsy shop sa dá ľahko založiť a nemusíte vedieť nič o vytváraní webovej stránky. Zdalo by sa, že to nejde. Ale potom si položíte otázku: „Mám predávať na Etsy alebo na svojej vlastnej stránke?

Jednoduchosť nastavenia vášho elektronického obchodu nemusí byť jediným faktorom, ktorý treba zvážiť. Na začiatku tohto roka, Etsy zvýšila svoje transakčné poplatky pre predajcov na 6,5 ​​%. A zatiaľ čo generálny riaditeľ Etsy tvrdí, že to bolo na zlepšenie marketingu a nástrojov, ktoré poskytujú svojim predajcom, predajcovia na protest zorganizovali štrajk.

Predtým, ako sa rozhodnete, či by ste mali predávať na Etsy alebo na svojej vlastnej stránke, zvážte výhody a obmedzenia predaja na Etsy a porovnajte ich s predajom z vašej vlastnej webovej stránky.

Predaj na Etsy

Etsy je známy online trh pre jedinečné ručne vyrábané a vintage predmety. Etsy ponúka uznanie značky a ďalšie výhody.

Výhody predaja na Etsy

Predajcom, ktorí chcú začať pracovať bez toho, aby sa museli starať o vytvorenie vlastnej webovej stránky, ponúka Etsy rýchle a jednoduché nastavenie. A samotné nastavenie je bezplatné, takže neexistujú žiadne poplatky za webhosting ani náklady na webový dizajn. Platforma Etsy navyše poskytuje predajcom nástroje, ktoré im pomáhajú sledovať ich štatistiky a umožňujú predajcom lepšie porozumieť a sledovať ich údaje o predaji.

Čítať:  Kvalita vs. Množstvo: Čo je dôležitejšie pre vaše blogovanie a sociálnu stratégiu?

Pre nových predajcov môže byť Etsy skvelým miestom na budovanie komunity. Nielenže Etsy už má vybudované publikum, ktoré aktívne hľadá produkty na nákup, ale predajcovia si navzájom pomáhajú a dokonca vytvárajú marketingové partnerstvá. Pre predajcov, ktorí si nie sú istí, či sú ich produkty ešte životaschopné, je Etsy skvelým miestom, kde sa môžu dozvedieť viac o elektronickom obchode, ako aj miesto na vylepšenie ich procesu a spôsobu, akým predávajú svoju prácu.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Obmedzenia predaja na Etsy

Bohužiaľ, existujú aj obmedzenia platformy Etsy. Aj keď to môže byť skvelé miesto na budovanie komunity, existujú milióny predajcov Etsy, čo znamená veľa konkurencie pre váš obchod. Je takmer nemožné vyniknúť oproti osvedčeným predajcom. Existuje tiež hrozba kopírovania, pretože Etsy nezabráni ostatným predajcom ukradnúť vaše návrhy.

Keď si uvedomíte, že Etsy teraz umožňuje dropshipping – spôsob plnenia objednávok, kde predajcovia v skutočnosti nevytvárajú ani neumiestňujú produkty – existujú obavy, že Etsy umožňuje predajcom obísť ručné, zákazkové alebo vintage predpoklady pre predaj na platforme. .

A nakoniec, Etsy nie je ideálnou platformou na budovanie značky. Váš obchod Etsy je obmedzený v tom, do akej miery ho môžete označiť, čo znamená, že vaši zákazníci si vás nebudú pamätať a je nepravdepodobné, že zostanú verní. Neexistuje jednoduchý spôsob, ako prinútiť vašich zákazníkov, aby sa zaregistrovali do vášho zoznamu e-mailov prostredníctvom vášho obchodu Etsy, takže ich môžete skutočne kontaktovať iba prostredníctvom systému správ Etsy.

Čítať:  Chyba Roblox 279: Čo to je a ako to opraviť

Aj keď je zriadenie obchodu lacné, Etsy účtuje transakčné poplatky, z ktorých mnohé sú vyššie ako väčšina bežných poplatkov za spracovanie platieb. Predajcovia platia paušálnu sadzbu 20 centov za ponuku, 6,5 % z celkovej inkasovanej platby a 25-centový poplatok, keď predaj prebieha prostredníctvom priamej pokladne Etsy.

Ak by to nestačilo, predajcovia Etsy v skutočnosti nevlastnia svoje obchody. Ak by sa teda Etsy rozhodla kedykoľvek zavrieť váš obchod, prišli by ste o celý obchod a všetky svoje recenzie a údaje. Takže keď sa niekto spýta, či by mal predávať na Etsy alebo na svojej vlastnej webovej stránke, v skutočnosti sa pýta: „Stojí Etsy za to riziko?“

Predaj na vlastnej stránke

So všetkými týmito obmedzeniami je dobré, že Etsy nie je jedinou možnosťou predaja online, najmä ak ste vykonali analýzu nákladov a prínosov „Etsy vs. moja vlastná webová stránka“. Predaj na vlastnej webovej stránke môže mať väčšiu krivku učenia, ale výhody ďaleko prevažujú nad prekážkami.

Predaj na vlastnej stránke vám umožňuje vybudovať si lojalitu zákazníkov. Môžete navrhnúť vzhľad a štýl svojej webovej stránky a použiť formuláre na zhromažďovanie e-mailov zákazníkov, aby ste ich mohli kontaktovať, keď máte nový produkt. Tento prístup vám umožňuje vytvárať cielenejšie marketingové kampane, pretože môžete zhromažďovať údaje o zákazníkoch a na základe týchto informácií vytvárať reklamy a e-mailové sekvencie.

A aj keď je vaša stránka jednou z mnohých na internete, vaši zákazníci nebudú rozptyľovaní predajcovia s podobnými produktmi alebo napodobeniny produktov, pretože nebudete zdieľať stránku s inými predajcami. Keďže ste vlastníkom stránky, musíte si sami určiť pravidlá, podľa ktorých budete fungovať. Nebudete podliehať svojvoľnému zvýšeniu poplatkov ani vysokým poplatkom, ktoré Etsy účtuje za predané položky. Väčšina spracovateľov platieb má tendenciu účtovať menšie poplatky ako Etsy.

Čítať:  Čo je dizajn QA a prečo to vaša webová agentúra potrebuje?

Keď budujete svoj obchod, máte na starosti obsah, ktorý vložíte na stránku, popisy produktov, dizajn obchodu a optimalizáciu pre vyhľadávače. Predaj na vlastnej stránke vracia silu späť do vašich rúk.

WooCommerce je jednoduchá možnosť

Ak ste pripravení vybudovať si svoj vlastný elektronický obchod a vyhnúť sa poplatkom spoločnosti Etsy a nedostatočnej transparentnosti, Managed WooCommerce je jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť svoj vlastný internetový obchod so všetkými najlepšími funkciami, ktoré sú už zahrnuté.

Zistite viac o Managed WooCommerce a o tom, ako si môžete rýchlo a jednoducho vytvoriť svoj vlastný internetový obchod.

Nedovoľte, aby vás zdržiaval strach z toho, že nebudete vedieť, ako vytvoriť e-shop. A nezostávajte pri predaji svojich produktov na platforme s ľubovoľnými poplatkami a bez lojality zákazníkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE