Predtým, ako si myslíte, že máte problém s indexovaním, dvakrát skontrolujte a uistite sa, že všetky možné problémy s indexovaním sú vyriešené

Jeden odborník na SEO sa počas stretnutia spýtal Johna Muellera na možný problém s indexovaním ich stránok.

SEO sa venujú približne 14 rokov. Ich skúsenosti však boli výlučne s podnikovými stránkami a veľkými značkami.

Ich priateľ začal novú školu na miestnej úrovni a nemajú žiadne miestne skúsenosti. Zaujíma ho však, prečo sa v Google nezobrazuje škola.

Povedali: “No, viete, pravdepodobne je to nová webová stránka atď. Vybudovanie spätných odkazov a autority si vyžaduje čas.”

Pýtali sa Johna: čo by urobil John Mueller? Aké sú signály, ktoré Google hľadá – napríklad, že vstúpi nováček a začne sa hodnotiť v miestnom vyhľadávaní?

Na čo by si mali dávať pozor?

Vysvetlili, že si nevytvorili účet Moja firma na Googli. A predpokladá, že to je číslo jedna, ako prvý krok.

Ich ďalšou otázkou je: vystrelil si môj klient do nohy tým, že nedostal adresu .edu a použil .com?

Potrebujú len budovať spätné odkazy?

John odpovedal, že by ešte raz skontroloval, v čom presne je problém: je to, že nie sú vôbec indexované, alebo ak sú indexované, jednoducho sa neumiestňujú tam, kde by sa chceli umiestniť.

Profesionál v oblasti SEO spomenul, že vykonali vyhľadávanie pomocou operátora rozšíreného vyhľadávania na stránke aj na stránkach Google.

John odpovedal, že áno, určite si založte firemný profil Google, najmä ak ide o miestnu firmu.

Čítať:  Bohaté úryvky: Čo sú to a čo potrebujú vedieť profesionáli v oblasti SEO?

Google tak oveľa ľahšie porozumie adrese – a stránka sa tak môže zobraziť na mapách Google a kombinovaných výsledkoch vyhľadávania.

Ďalším aspektom je hodnotiaca stránka veci: toto je časť, ktorá si vyžaduje čas.

Niekedy je to niečo, s čím môžete pomôcť a uistiť sa, že ste zaradení do správnych miestnych adresárov s tým, čo je pre školy relevantné.

Čo sa týka názvu domény, .com vs. .edu, John vysvetlil, že sa tým nebude obávať.

Toto nie je niečo, pri čom by Google povedal: „Ach, hovorí .edu, preto musí hodnotiť všetky dopyty súvisiace so školou.“

Google to jednoducho uvidí ako inú doménu ako .com.

To sa deje približne pri značke 50:18 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 8 50:18
John, ďakujeme, že si si našiel čas a podelil sa s nami o svoje skúsenosti. Takže SEO robím už neviem, asi 14 rokov. Moje skúsenosti sú však výlučne s webovými stránkami na podnikovej úrovni, veľkými značkami.

Takže môj priateľ založil novú školu na miestnej úrovni a ja nemám s miestnou skúsenosťou. Zaujíma ho však, prečo sa škola nezobrazuje v službe Google. Tak som povedal: No, viete, pravdepodobne je to nová webová stránka atď. Vytvorenie spätných odkazov a autority nejaký čas trvá.

Čo by ste povedali, sú signály, ktoré Google hľadá ako povýšenec, ktorý príde a začne sa hodnotiť v miestnom vyhľadávaní? Na čo by sme si mali dať pozor, ako napríklad, že som si nezaložil účet Moja firma na Googli.

Čítať:  Google aktualizuje časté otázky týkajúce sa Core Web Vitals a skúseností so stránkami

Ale predpokladám, že je to pravdepodobne krok číslo jedna. Vystrelili si do nohy tým, že nedostali adresu .edu? Používali .com. Nemyslel som si to. Potrebujú teda len vytvárať spätné odkazy? Aké sú veci, ktoré hľadáte?

Ján 51:31
Myslím, že v prvom rade by som ešte raz skontroloval, v čom je problém, či naozaj nie sú vôbec indexované, alebo či je to niečo, kde sú indexované, ale jednoducho sa neumiestňujú tam, kde by chceli.

SEO Professional 8 51:43
Áno, sú indexované, pretože som na stránke urobil dvojbodku alebo čokoľvek iné.

Ján 51:47
Dobre. Záznam miestnej firmy, alebo čo, Google Business Profiles, oni to teraz volajú, to by som určite založil, najmä ak ide o lokálnu firmu, miestnu školu. Pretože vďaka tomu je pre nás oveľa jednoduchšie pochopiť adresu, miesto, kde má zmysel to ukázať. Dáva mu to tiež možnosť zobraziť sa v mapách a podobne, neviem, kombinované výsledky vyhľadávania.

Takže určite by som to nastavil. Ďalší aspekt týkajúci sa, myslím, hodnotiacej stránky vecí, je niečo, čo si v podstate vyžaduje len čas. A niekedy je to niečo, kde si môžete pomôcť tým, že sa uistíte, že ste zapísaní v príslušných miestnych adresároch, s čímkoľvek, čo je relevantné pre školy, neviem.

Ďalší aspekt. Teraz si myslím, že toto sú v podstate hlavné veci. A pokiaľ ide o názov domény, TLD, toho by som sa nebál. To nie je niečo, kde by sme povedali, oh, to hovorí edu, preto sa to musí hodnotiť pri všetkých dopytoch súvisiacich so školou.

Čítať:  Ako získať spätné odkazy na váš blog

V podstate to vidíme ako inú doménu. A to je v poriadku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE