Prekonajte nudu s týmito 10 typmi videí

Chcete vniesť nový život do marketingu videoobsahu? Začnite premýšľať nad rámec toho, čo zvyčajne robíte pre svoje video. Koniec koncov, ako marketingový pracovník sociálnych médií nemáte žiadne ospravedlnenie, aby ste vyskúšali videoobsah. Najmä preto, že množstvo cenovo dostupných nástrojov vám môže pomôcť vytvoriť videá okamžite.

Ak neviete, kde začať alebo aký videoobsah potrebujete pre sociálne siete, ste na správnom mieste.

Na chvíľu sa vzdialime od videí s roztomilými šteniatkami a uvidíme niekoľko osvedčené postupy ktoré do vašich videí na sociálnych sieťach prinesú veľa dojmov, interakcií a zdieľaní.

1. Informatívne videá

Videá na sociálnych sieťach môžu pokrývať akúkoľvek tému, takže v závislosti od odvetvia môžete vytvoriť množstvo relevantných a informatívnych videí pre svoje publikum.

Zvyknite si ponúkať užitočný obsah, aby vaše cieľové publikum vždy vnímalo vašu značku ako pravdivú a originálnu. Ak chcete divákov zaujať, musíte nájsť najlepší spôsob poskytovania informatívneho obsahu, aby sa ľudia nenudili.

Ak ste napríklad zverejnili blogový príspevok s množstvom zaujímavých informácií, môžete materiál použiť a premeniť ho na video, aby bol pre vaše publikum ešte príťažlivejší. Napríklad vzhľadom na to, že nie každý pozerá videá na sociálnych sieťach so zvukom, môžete k videám pridať titulky, aby používatelia neodklikávali.

Príklad informatívneho obsahu videa

Možno poznáte Vox, mediálnu spoločnosť, ktorá má veľa článkov o svete a najnovších správach a na svojej facebookovej stránke tiež zverejňuje množstvo videoobsahu.

2. Rozhovory a otázky a odpovede

Rozhovory a videá otázok a odpovedí pre sociálne médiá sú vynikajúce video formáty na zapojenie publika a zároveň poskytovanie informatívneho video obsahu.

Čítať:  Bufferová cena: Je to naozaj dobrý obchod?

Pokiaľ ide o rozhovory, môžete si sadnúť s odborníkmi z odvetvia, influencermi, členmi tímu alebo dokonca so zákazníkmi.

Máte rôzne možnosti, ako viesť pohovor:

 • Pripravte si otázky sami
 • Požiadajte publikum, aby vám poslalo svoje otázky
 • Urobte kombináciu týchto dvoch.

Príklad video obsahu otázok a odpovedí

Tu je rozhovor z facebookovej stránky TechCrunch, kde sa Josh Costine posadil s generálnym riaditeľom Flexport Ryanom Petersenom.

Ak je cieľom zaujať publikum prostredníctvom videoobsahu a zároveň podnietiť zvedavosť, odporúčame mu klásť otázky.

Takže predtým, ako nahráte rozhovor, skontrolujte si otázky, ktoré ste dostali, na základe témy diskusie.

Toto video o tom, ako viesť rozhovory s ľuďmi pred kamerou, je plné užitočných tipov od Motor snovvideo produkčná spoločnosť so sídlom v Austrálii:

Okrem rozhovoru môžete tiež usporiadať reláciu otázok a odpovedí, kde vy alebo niekto z vašej spoločnosti odpovie na najčastejšie otázky publika.

Aj keď si môžete vopred nahrať otázky a odpovede, môžete tiež experimentovať so živým videom, pretože vám umožní komunikovať s publikom v reálnom čase.

Videá naživo na Facebooku sú skvelou možnosťou na zváženie, ale môžete tiež vysielať naživo na Instagrame alebo uverejniť reláciu otázok a odpovedí na Instagram Stories a potom ich uložiť do sekcie Highlights.

3. Produkty a hlavné videá

Nedávna Animoto prieskum ukazuje, že prítomnosť značky na sociálnych sieťach zohráva pri rozhodovaní o kúpe obrovskú úlohu. Namiesto toho, aby ste používali iba obrázky, ktoré predstavujú produkty alebo špecifické funkcie, vytvorte krátke videá na ich zvýraznenie.

Používanie značkových videí na sociálnych platformách je osobnejší a menej propagačný spôsob propagácie vašich produktov a služieb ako vytváranie bežných videoreklám na sociálnych sieťach.

Video vám to navyše umožňuje byť kreatívnejšíhrať sa s viacerými funkciami produktu alebo inovatívnym spôsobom zdôrazniť jednu funkciu.

Príklad obsahu produktového videa

Tu je mimoriadny príklad toho, ako GoPro ukazuje, čo môžete robiť s jeho produktom – nielen to, čo produkt je. Rozprávanie je nádherné, značka je tam, ale jemná.

4. Videá zo zákulisia

Je tu niekto, kto nemá rád blbcov? Myslel som si. Rovnako je to aj s videami zo zákulisia – ľudia milujú nahliadnuť za oponu a vidieť ľudská stránka spoločnosti.

Čítať:  5+ tipov na speňaženie krátkych videí YouTube, ktoré si v roku 2024 zamilujete

Uchopiť zmysel pre identitu vašej značky nie je prechádzka ružovým sadom, najmä v online svete. Videá zo zákulisia sú vynikajúcim spôsobom budovania dôvery ku značke prezentáciou osobnosti vašej značky a firemnej kultúry.

Na vytvorenie týchto typov videí pre sociálne médiá môžete použiť množstvo nápadov:

 • Doprajte svojmu publiku prehliadku kancelárie
 • Ukážte, ako sa vyrábajú vaše produkty
 • Ponúknite ukážky z uvedenia produktov
 • Ukážte, ako robíte určité veci

Príklad obsahu videa zo zákulisia

Tu je príklad z tohto videa, Somisomi (spoločnosť ah-boong softservis) zdieľa rozhodnutia o príchutiach vo svojom videu „Behind the Swirl“:

5. Videá vytvorené používateľmi

Toto je ďalší skvelý spôsob, ako vytvárať videá na sociálnych sieťach, ktoré si nevyžadujú príliš veľa času a angažovanosti.

Môžete usporiadať súťaž a zhromaždiť obsah vytvorený používateľmi, osloviť influencerov alebo si jednoducho vytvoriť svoj vlastný značkový hashtag, aby ho ostatní ľudia mohli použiť, keď budú uverejňovať príspevky o vašom produkte alebo službe.

Ak požiadate svojich nasledovníkov o pomoc, musíte uznať ich prítomnosť a náležite ich odmeniť. Zdieľajte ich obsah, chváľte ich prácu a nezabudnite zahrnúť svoje hashtagy, aby ste sa dostali viac do kontaktu.

Ak ste manažér sociálnych médií, zvážte používanie obsahu vytváraného používateľmi. Obsah vytvorený používateľmi je najlepší spôsob, ako povzbudiť publikum vašich klientov, aby sa zapojilo do ich značky, nehovoriac o tom, že v rámci ich publika vytvorí pocit komunity.

Príklad videoobsahu vytvoreného používateľmi

Huda Beauty, rýchlo rastúca značka krásy, zverejňuje videoobsah, kde ženy ukazujú, ako produkty fungujú. Nižšie je uvedený príklad.

6. Živé videá

YouTube, Facebook, Twitter a Instagram vám dávajú možnosť robiť živé prenosy na ich platforme.

Živé videá sú skvelé na umiestnenie vašej značky ako transparentnejšej, a tým na vytvorenie silnejšieho spojenia s vaším publikom.

Ak ste správcom sociálnych médií, môžete pomocou priamych prenosov pre klientov svojej agentúry vykonávať tieto činnosti:

 • Urobte oficiálne oznámenia
 • Poskytnite viac informácií o vašich produktoch
 • Ukážte svojim klientom, ako používať produkty
 • Zabavte svoje publikum.
Čítať:  Od marca do jari s týmito najlepšími tweetmi WordPress

Zatiaľ čo živé prenosy môžu zvýšiť zapojenie, dlhšie živé videorelácie sa môžu zmeniť na dômyselný zážitok so značkou.

Príklad živého videa

Buffer 15/5 obsahuje aktuálny a živý videoobsah:

Tu je niekoľko tipov pred spustením:

 • Uistite sa, že vytvoríte nastavenie, v ktorom bude všetko vyzerať pekne a upratane.
 • Nikdy nezabudnite, že osvetlenie a zvuk majú obrovský rozdiel.
 • Pred spustením naživo vždy otestujte nastavenie živého videa.

Propagujte svoje živé video vopred na sociálnych sieťach.

Koľkokrát ste si kúpili niečo len preto, že to malo skvelú cenu? (Kto nemá rád dobrý obchod?)

Ponuky alebo propagačné akcie sú často propagované prostredníctvom obrázkov. V ponukách a akciách však môžete ísť nad rámec normy vytvorením krátkych videí suložte svoje horúce ponuky a zľavy. (A možno budete chcieť vytvárať bannerové reklamy na propagáciu vašej dohody.)

Príklad obsahu propagačného videa

Tu je príklad z Burt’s Bees:

Tu je príklad ako robiť videá na sociálnych sieťach ak ste B2B spoločnosť

8. Video súťaže a darčeky

Keď vyhlasujete darček alebo súťaž, je to najlepšie vytvárať videá ktoré vysvetľujú pravidlá a výberové kritériá pre účastníkov.

Väčšina darčekov má podobné pravidlá, vrátane klasického označovania priateľov v sekcii komentárov, lajkujte stránku alebo zdieľajte tento príspevok.

Ešte lepšie je, že môžete zorganizovať súťaž, v ktorej musia účastníci niečo vytvoriť, aby mali šancu vyhrať.

Tip: Ak vyberiete víťaza náhodnou metódou, uistite sa, že používate správny nástroj. Niektoré z klasických nástrojov náhodného výberu zahŕňajú iba obmedzený počet súťažiacich, takže mnohí môžu zostať vonku bez toho, aby sa o nich vôbec uvažovalo.

Príklad obsahu súťažného videa

Tu je uvoľnený príklad súťažného videa vytvoreného spoločnosťou NPR pre sériu koncertov Tiny Desk. Oznámenie je nenápadné, ale rýchle a vtipné. A najlepšie je, že súťaž povzbudila a získala veľa UGC od hudobníkov, ktorí chcú byť na Tiny Desk.

9. Spustí sa

Keď uvádzate na trh nový produkt, službu alebo funkciu, neexistuje lepší spôsob, ako to oznámiť, ako prostredníctvom videa na sociálnych sieťach. To vám umožní byť kreatívnejší ako publikovanie bežného príspevku s obrázkom.

Čítať:  Tipy pre WordPress Menu: Maximalizujte mobilné zapojenie s týmito!

Choďte trochu ďalej, než je tradičný príspevok s jedným obrázkom, a vytvorte pútavé video vysvetľujúce všetko, čo vaše publikum potrebuje vedieť.

Nezabudnite sa tiež pohrať s farbami, efektmi, skvelými typmi písma a prechodmi, aby ste vytvorili video, ktoré vzbudí zvedavosť vášho publika.

Príklad videa na uvedenie produktu na trh

NBA2K24 práve spustený a obsahuje vzrušujúcu hudbu a porovnania skutočných záberov a záberov z hier, aby nalákal používateľov, aby ocenili (a kúpili si) realistickú basketbalovú hru.

10. Návody a videá s návodmi

Návody a videá s návodmi sú na internete mimoriadne populárne. V určitom bode nášho života sme sa všetci chceli naučiť novú zručnosť, ako je strihanie vlasov doma alebo oprava niečoho okolo domu.

Videá s návodmi na sociálnych sieťach sú často jednoduchšie na pochopenie a sledovanie ako články, aj keď vysvetľujú rovnaký postup krok za krokom.

Údaje ukazujú, že na YouTube je najlepšie uverejňovať dlhšie videá. Ale pokiaľ ide o Facebook, Instagram alebo Twitter, mali by ste to urobiť stručne a milo, bez prekročenia niekoľkých minút.

Najlepšie na videách je, že ľudia môžu sledovať váš návod a pozastaviť ho, kedykoľvek budú chcieť držať krok s krokmi.

Navyše môžete vytvárať videá s návodom na sociálne siete na všetky druhy tém súvisiacich s vaším odvetvím.

Ak neviete, kde začať, opýtajte sa svojho publika, aký je videoobsah, ktorý by chceli vidieť ako prvý.

Zložitá časť videí je v tom, že návody musia byť dostatočne dlhé, aby boli náučné, jasné a zábavné, a zároveň dostatočne krátke, aby zaujali publikum. Takže budete musieť vyladiť svoj video obsah na základe platformy, ktorá ho bude hostiť.

Príklad video obsahu s návodom

Vo videu s návodom nižšie môžete vidieť, že osviežujúci nápoj si môžete pripraviť rýchlymi a jednoduchými krokmi, s láskavým dovolením Grey Goose Vodka (čo je nie náhodou značka nápojov).

Na záver

Marketingové videá na sociálnych sieťach zvyšujú zapojenie a môžu vám pomôcť získať väčšiu viditeľnosť.

Začnite s jedným z týchto nápadov na video pre svoje kanály sociálnych médií a zistite, čo najlepšie funguje pre vás a značky vašich klientov (alebo vaše vlastné).

* * *

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE