Prevezmite kontrolu nad svojimi skúsenosťami s písaním na WordPress pomocou týchto aplikácií

Vstavaný editor WordPress sa v posledných verziách výrazne zlepšil: je skutočne potešením písať vo WordPress, čo by som pred niekoľkými rokmi nedokázal povedať s otvorenou tvárou.
Ale ako človek, ktorý väčšinu dňa trávi písaním, radšej používam textový editor natívny pre môj operačný systém. To, že mám na svojom zariadení písanie ako súbory Markdown, mi umožňuje automatizovať niektoré bežné úlohy písania a organizovať si prácu spôsobom, ktorý mi dáva zmysel.
Keď skončím s príspevkom, musím ho dostať do WordPress, najlepšie bez kopírovania a vkladania. REST API tu ponúka zaujímavý potenciál automatizácie, ale väčšinou si vyberám textové editory, ktoré majú vstavanú integráciu WordPress. Existuje niekoľko vynikajúcich textových editorov, ktoré dokážu automaticky zmeniť súbor Markdown na koncept na stránke WordPress s minimálnym úsilím z mojej strany.
Vyskúšal som takmer každý editor, ktorý dokáže tento trik vykonať, ale toto sú moje obľúbené.


Jednoduché rozhranie iA Writer popiera jeho silu. iA Writer, plnohodnotný editor Markdown, je krásny, minimálny a vo svojich nedávnych iteráciách neobsahuje menej ako užitočné „režimov“, ktorý trápil staršie verzie.
Za moje peniaze je iA Writer najlepší z minimalistických textových editorov bez rozptyľovania. Som tiež fanúšikom ukážky Markdown, ktorá je plne prispôsobiteľná.
iA Writer sa dobre integruje s WordPress, aj keď budete musieť mať Doplnok Jetpack nainštalovaný. Integrácia je jednoduchá: napíšte článok, zdieľajte ho s WordPress pomocou hárku zdieľania a vytvorí sa nový koncept príspevku WordPress. iA Writer nebude publikovať príspevky, ale na tom mi nezáleží, pretože pred stlačením tlačidla publikovať radšej skontrolujem náhľad príspevku.
Ešte lepšie je, že iA Writer je k dispozícii na niekoľkých rôznych platformách vrátane MacOS, iOS a Android – aj keď zatiaľ neexistuje žiadna verzia pre Windows.

Čítať:  Ktorý plán WordPress je najlepší? [Shocking Expert reveal]


Ulysses je aplikácia bohatšia na funkcie ako iA Writer, ktorá môže, ale nemusí byť vašou šálkou čaju. O Ulysses som už písal do hĺbky, takže sa tu nebudem opakovať, okrem toho, že ak potrebujete textový editor, ktorý sa integruje s WordPress a ponúka neuveriteľné organizačné nástroje, Ulysses stojí za to si ho pozrieť.
Ulysses je k dispozícii pre MacOS a iOS


Stôl je úplne iná kanvica na ryby. Desk, vyvinutý Johnom Saddingtonom, je špecializovaný desktopový editor WordPress. Na rozdiel od iných editorov, na ktoré sme sa tu pozreli, nie je podpora WordPressu dodatočným nápadom: Desk funguje iba s WordPress a bol vytvorený tak, aby používateľom WordPressu poskytoval dokonalý zážitok z úprav.
Pomocou aplikácie Desk môžete písať svoje príspevky, upravovať ich a uverejňovať ich na WordPress. Desk ponúka obojsmernú úpravu: môžete upravovať príspevky, ktoré ste už zverejnili na svojej stránke, čo je niečo, čo iA Writer a Ulysses nedokážu. Publikovanie príspevkov je možné naplánovať a v rámci aplikácie spravovať značky, kategórie, odporúčané obrázky a ďalšie metadáta príspevkov WordPress.
Bohužiaľ, Desk je aplikácia iba pre Mac, takže používatelia systému Windows si možno budú chcieť pozrieť náš ďalší výber.


WordPress.com ponúka aplikáciu pre viacero platforiem, ktorú možno použiť s webovými stránkami WordPress, ktoré sú hosťované vo vlastnej réžii. Ako by ste mohli očakávať, aplikácia WordPress Desktop je úzko integrovaná s WordPress a poskytuje plne funkčné možnosti úprav WordPress.
Aplikácia WordPress je k dispozícii pre systémy Microsoft Windows, Linux a MacOS.

Čítať:  9 najlepších aplikácií sociálnych médií typu všetko v jednom pre jednoduchú správu v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE