Pridanie informačného kanála JSON na váš web WordPress

Informačný kanál JSON je nový formát informačného kanála, ktorý poskytuje rovnakú funkcionalitu ako RSS, ale bez toho, aby vývojárov vyžadoval, aby sa zaplietli do zložitosti XML, formátu, ktorý je základom pre RSS aj Atom. Tvorcovia JSON Feed vydali a WordPress pluginčo uľahčuje pridanie informačného kanála JSON na existujúci web WordPress.

Pokračujte v čítaní tohto blogu, aby ste sa dozvedeli viac o informačných kanáloch RSS a JSON a o tom, ako vytvoriť informačný kanál JSON na vašom webe WordPress.

Od RSS po kanály JSON

Feedy boli ústredným bodom blogovania už od jeho počiatku. Prijatie a vývoj RSS výrazne ovplyvnili prví blogeri koncom 90. a začiatkom 21. storočia.

Aj keď streamy sociálnych médií, ako je Twitter, nahradili kanály RSS pre mnohých používateľov, stále sú dôležitou súčasťou blogovania – nehovoriac o tom, že sú nevyhnutné pre podcasting. Stránky WordPress štandardne generujú informačné kanály RSS pre príspevky a mnohí z najzaujímavejších čitateľov blogov často využívajú RSS.

Ale RSS má problém. Rozhodnutie založiť RSS na XML robí implementáciu zložitejšou, ako by mala byť. Ako každý, kto sa pokúsil vytvoriť čítačku RSS, vie, že táto zložitosť nespôsobuje bolesti hlavy.

Čítať:  Dekódovanie úlohy sémantického vyhľadávania vo WordPre...

Neštandardné a jemne rozbité informačné kanály sú všade a čítačky RSS musia zvládnuť obrovské množstvo okrajových prípadov.

Kvôli dôležitosti streamov sociálnych médií a problému správneho implementovania RSS sa mnohí vydavatelia a vývojári nesnažia.

Feed JSON, ktorý vytvoril Manton Reece a Brent Simmonsktorý vytvoril NetNewsWirejeden z prvých populárnych čítačiek správ, je určený na poskytovanie alternatívneho formátu informačného kanála bez problémov spojených s RSS.

Vznik informačných kanálov JSON

JSON je jednoduchý formát na výmenu údajov a je veľmi populárny. Pôvodne vyvinutý pre použitie s JavaScriptom, JSON je teraz de facto štandardom pre výmenu údajov a API. Každý programovací jazyk používaný na webe obsahuje analyzátor JSON.

Tí z vás, ktorí sledujú svet WordPress, si budú vedomí toho, že nové WordPress REST API poskytuje dáta v JSON. A čo je najdôležitejšie, formát JSON Feed je dostatočne jednoduchý, takže správna implementácia pravdepodobne nebude problémom.

Feed JSON je vynikajúcim doplnkom k ekosystému informačných kanálov a dúfajme, že sa dočká širokého prijatia. Mnoho popredných čitateľov informačných kanálov už integrovalo podporu JSON Feed, vrátane Feedbin, Newblura Inoreader.

Ak sa však rozhodnete ponúkať na svojej lokalite informačný kanál JSON, nezakazujte RSS. Bude trvať dlho, kým väčšina služieb a aplikácií, ktoré využívajú informačné kanály, prijme formát JSON Feed, ak vôbec, takže väčšina stránok bude chcieť v dohľadnej budúcnosti používať oba formáty súčasne.

Ako vytvoriť informačný kanál JSON na vašom webe

Doplnok WordPress Feed JSON ešte nie je v oficiálnom úložisku doplnkov WordPress, ale je dosť jednoduché ho nainštalovať z jeho úložiska GitHub.

Čítať:  Ako zastaviť spam v komentároch vo WordPress

Ak si chcete vyskúšať JSON Feed na svojom webe WordPress, prejdite na stránku úložisko GitHub vo svojom prehliadači a kliknite na zelené tlačidlo „Klonovať alebo stiahnuť“.

Vyberte možnosť „Stiahnuť ZIP“ a výsledný priečinok presuňte do priečinka /wp-content/plugins na svojom webe WordPress.

Ďalej aktivujte doplnok ako pri akomkoľvek inom doplnku. Teraz by ste mali mať k dispozícii informačný kanál JSON na adrese http://yourdomain/feed/json.

Získajte bezpečnejší, škálovateľnejší a lepší WordPress

Získajte web, ktorý sa načítava ultrarýchlo vďaka okamžitému automatickému škálovaniu, vizuálnym porovnaniam a automatickým aktualizáciám doplnkov a platforiem zabudovaným v plne spravovanom hostingu WordPress od Hostinger.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby hostingu WordPress, Hostinger má pre vás možnosti. Získate spravovaný hosting najvyššej úrovne, ktorý zmierňuje tlak na údržbu vašej stránky.

Získajte viac informácií o hostiteľských balíkoch WordPress spravovaných Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE