Pridanie vlastných spúšťačov do AutomateWoo

E-mailový marketing je kľúčom k prevádzke efektívnej stránky elektronického obchodu. Aj keď existuje veľa dobrých platforiem e-mailového marketingu, mnohé z nich nemajú veľmi hlboké interakcie s WooCommerce. Ak sa začnete pozerať na všetky dostupné doplnky pre WooCommerce a ich možnosti, neexistujú takmer žiadne platformy e-mailového marketingu, ktoré by interagovali s mnohými rôznymi udalosťami, ktoré budete chcieť použiť.

Toto je kde AutomateWoo vypĺňa obrovskú medzeru. AutomateWoo je vytvorený špeciálne pre WooCommerce; na úplnú automatizáciu interakcií so zákazníkmi vo vašom správcovskom rozhraní WordPress. To znamená, že má pomerne hlboké háčiky vo WooCommerce, ktoré môžete využiť. To tiež znamená, že je vytvorený pomocou osvedčených postupov WordPress pre vývoj doplnkov a nemusí interagovať so serverom tretej strany.

Dnes sa pozrieme na to, čo pre vás AutomateWoo môže urobiť hneď po vybalení. Potom vás prevediem procesom vytvárania vlastného spúšťača pre tých pár prípadov, kedy AutomateWoo nepokrýva jeden z vašich prípadov použitia.

Základy automatizácie Woo Trigger

AutomateWoo funguje tak, že zisťuje akcie, ktoré používatelia vykonávajú. Keď doplnok rozpozná akciu, umožní vám spúšťať udalosti. Ak to znie trochu mätúce, použite AutomateWoo na odoslanie ďakovného e-mailu zákazníkovi, keď v našom obchode minul viac ako 200 USD.

Ak chcete začať, prejdite na AutomateWoo -> Pracovné postupy a potom kliknite Pridať pracovný postup v hornej časti stránky.

Ďalej vytvorte popisný názov pre svoj pracovný postup. Pomenoval som svoje .

Čítať:  Tu sú hlavné environmentálne zmeny, ktoré sa stali 1. deň Bidenovej správy

Teraz si musíme vybrať spúšťač, ktorý chceme použiť. Kliknite na políčko výberu a vyberte si Celkové dosahy výdavkov zákazníka zo zoznamu dostupných spúšťačov a potom nastavte hodnotu celkových výdavkov na 200 USD.

Teraz musíme vybrať akciu, ktorú vykonáme, keď zákazník minie v našom obchode viac ako 200 USD. Kliknite na modrú + Pridať akciu tlačidlo a vyberte si Poslať email ako akciu, ktorú chceme vykonať.

Pri vyplňovaní toho, čo chcete zákazníkovi povedať, nezabudnite, že môžete použiť ktorúkoľvek z premenných, ktoré sú uvedené na pravej strane obrazovky. Ak chcete použiť premennú, musíte okolo názvu premennej použiť dvojité zložené zátvorky. To znamená, že ak použijete krstné meno zákazníka (ak ho má vo vašom systéme), použijete {{customer.first_name}} vo svojom texte, kde chcete, aby sa tieto informácie zobrazovali.

Keď získate požadovaný obsah e-mailu, prejdite späť na začiatok stránky a kliknite na modrú farbu Uložiť aby bol váš pracovný postup uložený a pripravený na použitie. Ak pracujete na pracovnom postupe, môžete zmeniť jeho stav na Vypnuté a potom kliknúť Uložiť. Označenie pracovného postupu ako zakázaného zabezpečí, že sa nespustí, kým na ňom budete pracovať.

Mal som spustené pracovné postupy, ktoré som nechcel spustiť, a tiež som si myslel, že mám aktívny pracovný postup, ktorý je zakázaný. Po skončení práce s pracovným tokom vždy dvakrát skontrolujte stav svojho pracovného postupu.

Jednou funkciou AutomateWoo, ktorej sme sa ešte nedotkli, sú ich pravidlá. Pravidlá vám umožňujú filtrovať, pre ktorý typ zákazníka pravidlo funguje. Môžete použiť dve rôzne pravidlá na odmeňovanie opakujúceho sa zákazníka vyššie podľa toho, kde sa nachádza. Zákazníkom vo vašej krajine môžete poslať kartu a použijete pravidlo na odoslanie e-mailu s ich adresou, keď dosiahnu limit. Používateľom mimo vašej krajiny môžete namiesto karty poslať e-mail uvedený vyššie.

Čítať:  Pridanie informačného kanála JSON na váš web WordPress

Vytvorte si vlastný spúšťač AutomateWoo pre tímy WooCommerce

Napriek hlbokým háčikom, ktoré má AutomateWoo vo WooCommerce, nepokrýva každý prípad pre každý doplnok. Klientovi, s ktorým som nedávno pracoval, sme chceli poslať každému novému členovi tímu e-mail, keď bol pridaný do tímu vo vnútri Tímy pre členstvo vo WooCommerce. AutomateWoo neposkytuje spúšťač pre toto hneď po vybalení, ale je možné ho pridať svoje vlastné spúšťače pre AutomateWoo.

Na začiatok potrebujeme základný plugin, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

Aj keď je možné mať jeden súbor doplnku a zahrnúť všetky vlastné spúšťače, ktoré môžete chcieť, nerád to robím, pokiaľ si nie som 100% istý, že pridávam iba jeden spúšťač. Ak nakoniec pridáte viac ako jeden alebo dva spúšťače, skončíte s obrovským súborom doplnkov s funkciami, ktoré sú rozložené všade a bude ťažké spravovať, s ktorým spúšťačom sa budete zaoberať. Namiesto toho by som rád ponechal každý spúšťač v jeho vlastnom súbore a zahrnul ho do hlavného doplnku. To uľahčuje výber spúšťača, na ktorom pracujete.

Budeme však musieť zahrnúť registráciu hlavného spúšťača do doplnku, takže to urobme a zahrňte súbor, ktorý bude obsahovať náš spúšťač. Do našej init funkcie pridajte spúšťací filter.

add_filter( ‘automatewoo/triggers’, array( $this, ‘add_to_team_trigger’ ), 10, 1 );

To zase zavolá funkciu s názvom add_to_team_trigger, ktorá zaregistruje náš nový spúšťač pre AutomateWoo. Hneď pod našu funkciu init pridajte nasledujúci kód, podľa ktorého by mal váš základný doplnok vyzerať Páči sa ti to.

Čítať:  Aká bezpečná je vaša webová stránka WordPress?

verejná statická funkcia add_to_team_trigger( $triggers ){

require_once( ‘spustiť-pridať-do-tímu.php’ );

$triggers[‘nexcess_add_to_team’] = ‘Hostinger_Add_To_Team_Trigger’;

return $triggers;

}

Všimnite si, že tesne pred pridaním do poľa $triggers sme potrebovali súbor s názvom trigger-add-to-team.php. Teraz musíme vytvoriť tento súbor, aby sme mali spúšťač v AutomateWoo. Vytvorte súbor s názvom trigger-add-to-team.php v priečinku pluginu a potom doň vložte nižšie uvedený kód.

Teraz si prejdime, čo kód robí. Riadky 3 – 5 sú o bezpečnosti. Zabraňujú komukoľvek, kto je k ničomu, v priamom prístupe k samotnému súboru. Ďalej definujeme triedu s názvom Hostinger_Add_To_Team_Trigger, ktorá rozširuje základnú funkčnosť triedy Trigger AutomateWoo. Riadok 14 definuje údaje, ktoré sa prenášajú do nášho spúšťača.

V našej funkcii init definujeme dve veci. Najprv zadefinujeme názov nášho háku a potom povieme, do akej skupiny by mal patriť. Môžete použiť existujúce skupiny v AutomateWoo alebo môžete definovať vlastnú skupinu. V tomto prípade sme použili skupinu Team, pretože spúšťač súvisí s tímami WooCommerce. Akákoľvek budúca tímová spúšť bude v rovnakej skupine.

Ak by náš spúšťač potreboval načítať akékoľvek vlastné prvky používateľského rozhrania, použili by sme funkciu load_fields. My žiadne nemáme (a nikdy som žiadne nepotreboval), takže to necháme tak.

Funkcia register_hooks je to, čo zachytáva, čo sa deje v tímoch WooCommerce, aby sme mohli niečo urobiť, keď sa pridá nový člen tímu. Ak prejdeme do súboru Team.php vo WooCommerce Memberships for Teams a prejdeme na koniec našej funkcie add_member, uvidíme, že keď bol člen tímu úspešne pridaný, volá háčik s názvom wc_memberships_for_teams_add_team_member.

Čítať:  Fitbit sa nenabíja? Tu je 6 jednoduchých opráv, ktoré môžete vyskúšať

Všimnite si, že wc_memberships_for_teams_add_team_member odovzdá objekt Member a nie user_id, čo je to, čo AutomateWoo očakáva, že sa dostane na riadok 47. To znamená, že musíme vziať objekt Member a získať z neho user_id na riadkoch 43 a 44, aby sme mohli odovzdať user_id AutomateWoo.

wc_memberships_for_teams_add_team_member

Pridaním tohto akčného háku spustíme spúšť, keď do tímu pribudne nový člen.

Ďalej sa naša funkcia catch_hooks volá funkciou register_hooks, konkrétne sa volá tu, keď je spustená akcia wc_memberships_for_teams_add_team_member. Toto odovzdá user_id zvyšku AutomateWoo, aby sme mohli používateľovi poslať e-mail.

Výsledkom celého tohto kódu je, že ak vytvoríme nový pracovný postup v AutomateWoo, vidíme, že máme nový spúšťač, ktorý nám umožňuje spustiť pracovný postup, keď sa do tímu pridá nový používateľ. Uistite sa, že je váš vlastný doplnok aktivovaný a potom vytvorte nový pracovný postup pomocou nášho nového spúšťača.

To je všetko, teraz funguje náš vlastný spúšťač AutomateWoo. Môžete vidieť dokončený plugin tu.

Ak chcete na svoje stránky pridať vlastné spúšťače pre iné udalosti, budete musieť hľadať ďalšie akčné háčiky, aby ste mohli zistiť rôzne udalosti hneď, ako k nim dôjde. Použitím takmer rovnakého kódu vyššie som tiež mohol poslať e-mail používateľovi, keď je odstránený z tímu pomocou háčika wc_memberships_for_teams_after_remove_team_member v rovnakom súbore Teams.php.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE