Pridávanie obsahu na vašu stránku Drupal 8

Tento článok vám poskytuje niekoľko ďalších nástrojov na pridávanie a správu obsahu v Drupal 8.

Naše snímky obrazovky odrážajú zmeny, ktoré sme urobili počas predchádzajúcich záznamov v tejto sérii, bez modulov a s predvolenou témou Drupal 8, Bartik. Opätovné vytváranie týchto zmien nie je potrebné, ale ak používate inú tému alebo ste pridali moduly, to, čo vidíte, sa bude líšiť od našich obrázkov.

Grafika a štýly textu

V predchádzajúcom článku sme vytvorili jednoduchý blogový príspevok. Aby sme získali lepší prehľad o tom, ako lámať grafiku a štýly textu, vytvoríme pre našu webovú stránku FearTheSquirrel stránku „O nás“.

V ponuke správcu (kliknite Spravovať), kliknite Obsaha potom kliknite Pridajte obsah. Alebo vyberte Pridajte obsah od Skratky.
Kliknite Základná stránka.

V Názov do poľa zadajte „O nás“. V Telo zadajte jednu samostatnú vetu, za ktorou nasleduje niekoľko odsekov. Používame väčšinou zástupný text „lorem ipsum“, ale môžete použiť čokoľvek, čo sa vám páči.

Bar pozdĺž hornej časti Telo umožňuje upraviť veľkosť a vzhľad textu, ako aj pridať hypertextové odkazy, obrázky a ďalšie prvky spoločné pre textové editory. Zvýraznite prvú vetu a kliknite na B ikonu, aby bola tučná.

Pred pokračovaním si všimnite Zdroj tlačidlo, ktoré zobrazí váš text ako HTML. V tomto režime môžete zadávať alebo upravovať HTML. Kliknite Zdroj znova vrátiť späť.

Ak chcete pridať obrázok, kliknite na ikona obrázkaa potom kliknite Vyberte si Súbor odovzdať obrázok.

Po odovzdaní obrázka vyplňte pole Alternatívne text oblasti, ktorá pomôže čítačkám obrazovky a ľuďom so zrakovým postihnutím. Rozhodnite sa ktoré Zarovnať možnosť sa vám páči, ale nechajte Popis zatiaľ jediná možnosť. Kliknite Uložiť po dokončení.

Čítať:  2 najlepšie nástroje na odosielanie textových správ na odoslanie...

Ak chcete zverejniť, potvrďte Publikovaný je začiarknuté políčko a potom kliknite na Uložiť.

Po zverejnení si všimnite vyhliadka, Upraviťa Odstrániť karty. Tieto karty sú viditeľné iba vtedy, keď sa prihlásite ako používateľ s povoleniami, ktoré umožňujú úpravu obsahu.

Metadáta

Metadáta alebo „údaje o údajoch“ používajú vyhľadávače a iné webové stránky na zhromažďovanie informácií o vašom obsahu.

Vráťte sa na predchádzajúci príspevok a kliknite na Upraviť karta; alebo kliknite Obsah v ponuke správcu nájdite svoj nedávny príspevok a potom kliknite Upraviť.

Keď už sme tu, stojí za zmienku Revízia Log napravo. Zadajte „pridanie metadát“. Ak si to teraz zvyknete, uľahčíte si sledovanie histórie revízií pri neskoršej správe obsahu.

In Nastavenia ponukyvyberte Poskytnite odkaz na ponuku zaškrtávacie políčko. Rodič položka a Hmotnosť zmeniť spôsob zobrazenia v ponuke, ale tieto zatiaľ nechajte tak.

The URL alias pole zmení webovú adresu tohto uzla z predvolenej, ktorou je momentálne vaša doména, nasleduje /uzol/ a potom číslo; napríklad https://mydomain/node/9. Zmeniť Alias ​​adresy URL na „/o-nás“ a nezabudnite na lomku (/)!

Autorské informácie vám umožňuje určiť autora a zmeniť dátum autorstva., Autor sa musí zhodovať s používateľským menom autora obsahu pre vašu stránku.

Možnosti propagácie je užitočné, keď chcete zvýrazniť dôležitý obsah. Tieto výbery zatiaľ ponechajte nezačiarknuté.

Kliknite Uložiť keď bude pripravený. Prejdite na svoju domovskú stránku a kliknite na svoju novovytvorenú O nás možnosť ponuky.

Ak potrebujete zobraziť denník revízií alebo sa vrátiť k predchádzajúcej verzii, kliknite na Revízie tab.

V denníku revízií si môžete prezerať akúkoľvek predchádzajúcu verziu, čítať správy denníka a Prejsť späť podľa potreby.

Ukážky

Ako už názov napovedá, teaser je skrátené zobrazenie vášho obsahu. Upútavky uľahčujú návštevníkom nájsť obsah, ktorý ich zaujíma, a ignorujú obsah, ktorý ich nezaujíma. Pred pokračovaním prejdite na svoju domovskú stránku a vytvorte nový príspevok (Skratka > Pridať obsah > Článok). Ak chcete, môžete si vybrať svoj vlastný obsah.

Čítať:  Kedy pridať partnerov do svojho obchodu WooCommerce

V tomto príklade zadáme „Prichytený pri čine!“ v poli názvu, umiestnením prevažne textu „lorem ipsum“ do Telo pole a pridanie obrázka veveričky.

Po zverejnení sa zobrazí upútavka. Všimnite si Čítaj viac možnosť v spodnej časti upútavky.

V predvolenom nastavení vám Drupal 8 umožňuje prispôsobiť vzhľad a správanie upútavok podľa typu obsahu. Ďalšie témy a moduly môžu rozšíriť vaše možnosti, ale zatiaľ zostaňme pri predvolenej téme Bartik.

Ak chcete prispôsobiť upútavku, prejdite do ponuky správcu a vyberte možnosť Štruktúra > Typy obsahu. V riadku Článok vyberte Spravovať zobrazenie z rozbaľovacej ponuky.

Teraz ste na Predvolené na stránke Správa zobrazenia. Kliknite na Upútavka tab.

Na tejto stránke môžete podľa potreby zmeniť možnosti upútavky, len majte na pamäti, že to ovplyvňuje všetok obsah tohto typu.

Ak chcete napríklad upraviť veľkosť obrázka v upútavke, kliknite na ikonu výbava ikonu riadok Obrázok. Nastaviť Obrázok štýl na veľké, potom kliknite Aktualizovať
Je tiež možné zmeniť poradie položiek v stĺpci Pole kliknutím a potiahnutím ikony zodpovedajúcej každému poľu.

Newsfeedy

Návštevníci môžu kliknúť na oranžovú RSS odkaz ikonu v spodnej časti ľubovoľnej stránky, aby sa prihlásil na odber svojich správ. Rovnako ako v prípade ukážok, môžete prispôsobiť, ako sa tento obsah zobrazí v ich informačných kanáloch, a rozhranie je takmer identické.

Ak chcete prispôsobiť RSS, prejdite do ponuky správcu a vyberte Štruktúra > Typy obsahu. V riadku Článok vyberte Spravovať zobrazenie z rozbaľovacej ponuky a potom kliknite na položku RSS tab. Vykonajte zmeny a potom kliknite Uložiť po dokončení.

Čítať:  Relácie a objekty PHP

Obsahový management

Ako bude váš web rásť, bude aj potreba jedného „bodu pravdy“ na správu vášho obsahu. V ponuke správcu kliknite na Obsah.

Základné rozhranie

Táto stránka zobrazuje každý zverejnený a nepublikovaný uzol na vašej lokalite. Odtiaľ môžete upravovať a odstraňovať jednotlivé uzly zo stĺpca Operácie.

Môžete tiež vykonávať operácie na viacerých uzloch naraz. Ak to chcete urobiť, 1) začiarknite políčko zodpovedajúce každému článku, 2) vyberte akciu a potom 3) kliknite Použiť na vybrané položky.

Filtre

Nakoniec bude vaša lokalita obsahovať príliš veľa uzlov na to, aby ju bolo možné efektívne spravovať bez filtra, ktorý sa zobrazuje v hornej časti tejto stránky.

The Názov pole funguje ako vyhľadávací panel, aj keď bude hľadať iba názvy, nie témy alebo kľúčové slová. The Obsah typu, Publikovaný postaveniea Jazyk možnosti sú samovysvetľujúce. Nezabúdajte však, že môžete pridať typy obsahu, čím tento filter získa väčší význam.

Základy bloku

Bloky vám poskytujú jednoduchý spôsob „vrstvenia“ dôležitých informácií bez toho, aby ste prekážali vášmu základnému obsahu. Bloky môžu vyzerať odlišne v závislosti od toho, kto si ich prezerá (používateľ, správca atď.), ale iba používatelia s príslušnými povoleniami.

Konfigurácia blokov

Kliknutím môžete interagovať s blokmi na ľubovoľnom uzle Upraviť v pravom hornom rohu a potom kliknite ikonu ceruzky v blízkosti akéhokoľvek bloku.
Najprv sa pozrime na blok „Nástroje“ na našej domovskej stránke. Potom kliknite v blízkosti tohto bloku Konfigurovať blokovanie.

Na stránke Konfigurovať blok môžete zmeniť názov, úroveň ponuky a oblasť stránky, v ktorej sa zobrazuje. Viditeľnosť tohto bloku môžete obmedziť aj podľa typu obsahu, stránky alebo roly.

Zatiaľ tento blok odstránime. Kliknite Odstrániť blokovať v dolnej časti stránky a potom potvrďte.

Čítať:  Google hovorí mať sledovanie bannerov ako zálohu, aby nasmerovalo používateľov na správnu medzinárodnú stránku

Rozloženie bloku

V ponuke správcu vyberte Štruktúra > Rozloženie bloku. Toto zobrazenie zobrazuje všetky bloky na vašej webovej lokalite, aj keď, ako je uvedené vyššie, jednotlivé bloky je možné obmedziť na určité stránky, roly a typy obsahu.

Z Operácie stĺpec, je možné Konfigurovať, Zakázaťalebo Odstrániť akýkoľvek blok. The Konfigurovať otvorí rovnakú stránku opísanú v časti Konfigurácia blokov vyššie.

Stĺpec Blok zobrazuje rôzne oblasti: Hlavička, Primárna ponuka, Sekundárna ponuka, Zvýraznené atď. Bloky môžete presúvať kliknutím a ťahaním z jednej oblasti do druhej (použite ikona ceruzky), alebo vyberte nový región z rozbaľovacieho zoznamu v región stĺpec.

Kliknite Ukážte blokové oblasti zobraziť grafické znázornenie všetkých regiónov.

Aj keď nie je možné presúvať bloky z tohto zobrazenia, dá vám predstavu o ich umiestnení. Po dokončení kliknite Ukážka oblasti výstupného bloku sa vrátite na stránku Rozloženie bloku.

Vytváranie blokov

Na stránke Rozloženie bloku kliknite na Vlastná knižnica blokov a potom kliknite Pridať vlastný blok.

Rovnako ako pri vytváraní obsahu, všimnite si, že môžete vkladať odkazy a obrázky.
Zadajte nejaký text do Popis bloku a Telo polia a potom kliknite Uložiť.

Vráťte sa na stránku Rozloženie bloku. Môžete buď pridať svoj novovytvorený blok do existujúceho regiónu, alebo určiť nový, hoci proces je v oboch prípadoch veľmi podobný.

Vyberte nový blok rolovaním na Bočný panel druhý možnosť a potom kliknite Umiestnite blok. Nájdite svoj novovytvorený blok v poskytnutom zozname a potom znova kliknite Umiestnite blok.

Tým sa dostanete na stránku Konfigurovať blok pre váš novovytvorený blok, ktorý môžete neskôr kedykoľvek upraviť. Viac informácií o vašich možnostiach nájdete v časti Konfigurácia blokov. Kliknite Uložiť blok keď bude pripravený.

Vráťte sa na svoju domovskú stránku a pozrite si výsledky!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE