Pripomienka: Nie všetko, čo John hovorí vo svojich hangoutoch, platí pre všetky webové stránky

Jeden odborník v oblasti SEO sa Johna počas odoslanej časti otázok a odpovedí na stretnutí spýtal, ako mu môžeme dôverovať, pokiaľ ide o otázky týkajúce sa našich webových stránok.

Ich otázka znela: môžeme si byť na 100 percent istí, že každá odpoveď, ktorú dostanú na tomto kanáli YouTube, je na 200 percent vecne správna?

John odpovedal, že toto je veľká otázka.

Ani on neverí, že by mohol mať na 200 percent pravdu. To je vlastne dosť vysoká latka.

Hovorí, že vo všeobecnosti väčšina vecí, o ktorých sa hovorí, vychádza z dokumentácie, najmä z technických detailov.

Vždy by mal existovať spôsob, ako skontrolovať, čo sa tu deje.

Niektoré z týchto otázok majú strategickejší charakter.

Čo sa týka týchto strategických otázok, je to niečo, kde môžete použiť rôzne stratégie a prísť k rovnakému cieľu.

Nie je to tak, že len táto jedna stratégia je presne to, čo musíte urobiť. Je možné, že to budete musieť urobiť iným spôsobom.

Ďalšia časť, ktorú si John myslí, že je mimoriadne dôležité mať na pamäti, je, že tu odpovedá na konkrétne otázky jednotlivých ľudí.

A niekedy majú títo ľudia veľmi jedinečné a odlišné webové stránky. Niekedy nie je možné vziať presne jednu odpoveď a použiť ju na všetky webové stránky.

Nerobte tú chybu, že by ste sa spoliehali na jedno riešenie, ktoré ponúka John, a aplikovali ho na všetko. Pretože zvyčajne to nesedí a možno budete musieť prispôsobiť niektoré veci v stratégii vašej vlastnej stránke a situácii.

Čítať:  John Mueller znovu spúšťa svoj blog

To sa deje približne v čase 47:49 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 47:49
A možno posledná z tohto zoznamu: Môžeme si byť ako vlastník webových stránok SEO 100% istý, že každá odpoveď, ktorú dostaneme na tomto kanáli YouTube, je 200% fakticky pravdivá? Alebo by sme sa nemali spoliehať len na tieto odpovede a vždy si robiť vlastný výskum?

Ján (odpoveď) 48:05
Neviem. To je ako veľká otázka. Neviem, ako by som mohol mať 200% faktickú pravdu. To je taká vysoká latka. Vo všeobecnosti väčšina vecí, o ktorých sme hovorili, vychádza z dokumentácie a najmä technických detailov, môžete si ich vyhľadať v dokumentácii.

Vždy by teda mal existovať spôsob, ako si preveriť, čo sa tu deje. Niektoré z týchto vecí sú strategickejšie otázky a najmä pri týchto strategických otázkach je to niečo, kde môžete použiť rôzne stratégie a prísť k rovnakému cieľu. Nie je to tak, že táto stratégia je presne to, čo musíte urobiť.

Je možné, že by ste to mohli urobiť iným spôsobom. A druhá časť, ktorú si myslím, že je veľmi dôležité mať na pamäti, je, že tu odpovedám na konkrétne otázky od jednotlivých ľudí, ktorí majú veľmi jedinečné webové stránky. A niekedy nie je možné vziať len jednu odpoveď a aplikovať ju na všetky. Myslím si, že to je v dnešnej dobe veľmi lákavé, najmä na Twitteri, kde máte krátky krátky text a je ľahké povedať: „Ach, John povedal, že by ste sa mali zbaviť verzií pre všetky krajiny a ponechať si iba britskú webovú stránku.“

Čítať:  Google hovorí nie: Časti duplicitného obsahu na stránkach kategórií nepoškodia váš web

A to by sa mohlo týkať tejto jednej webovej stránky. Ale to neplatí pre každého. A keď vezmete niečo také jednoduché, bude to mať za následok veľa diskusií a potom ľudia povedia: „Ach, John sa mýli, čo… možno sa mýlim, ale je to založené na tejto jednej otázke tu a na tejto webovej stránke,“ a nie je to niečo že sa dá zovšeobecniť na všetko na webe.

Takže moje odporúčanie by vždy bolo, ak je to niečo, na čo sa spoliehate pri podnikaní, neberte k tomu len komentár jednej osoby, ale radšej to použite ako vstup, aby ste urobili svoje vlastné rozhodnutie. A môže sa stať, že sa rozhodnete ísť týmto smerom, ktorý som spomenul, možno sa rozhodnete, no, je mi jedno, čo hovorí Google, myslím si, že môj iný prístup je lepší.

Alebo mám iných konzultantov, ktorí mi hovoria niečo iné. Je to v podstate na vás, ako sa rozhodnete.

SEO Professional 8 50:18
A bola to pravda, čo si práve povedal? Alebo by sme si to mali pozrieť aj my?

Ján 50:25
Oh, človeče. Ide to…

SEO Professional 8 50:29
Pretože sa zdá trochu zbytočné pýtať sa toho človeka, či hovorí pravdu, či hovorí pravdu.

Ján 50:33
Áno, občas to vidím. Aj na Twitteri je to ako: Je to stále pravda? A ako, samozrejme, je to pravda. A potom ďalšia časť je, no, Google hovorí, že je to pravda, preto to musí byť nesprávne. Je to ako, dobre, je to tak, ja neviem. Nedá sa všetko.

Čítať:  Ako používať Nástroje správcu webu Google na analýzu spätných odkazov a vytváranie prehľadov

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE