Pripravte sa už teraz na správy sociálnych médií EOY

Pripravte si základy už dnes pre všetky správy na konci roka, ktoré prídu už čoskoro. Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť pripraviť správy zo sociálnych médií pre agentúry.

Reporting je nevyhnutnosťou v živote každého manažéra sociálnych médií. Solídny marketingový reporting môže zvýšiť spokojnosť a lojalitu vášho klienta a zvýšiť priemerný život vášho klienta. (Hovorte o tlaku, však?)

Pozrime sa, ako sa môžete pripraviť na koncoročný reporting vašej agentúry, ktorý začína už teraz!

Ak ste dobre pripravení, nebudete sa až tak báť blížiacej sa reportérskej sezóny a budete nadšení zo splnenia svojich cieľov.

Čo je hlásenie na konci roka?

Správa na konci roka (EOY) (tiež označovaná ako alebo ) obsahuje podrobnú správu o (marketingových) aktivitách za predchádzajúci rok.

Správa zvyčajne uvádza celkový výkon, finančné výkazy a ďalšie KPI (kľúčové ukazovatele výkonnosti).

Cieľom výročnej správy je podporiť transparentnosť a zvýšiť dôveru klientov vo vašu prácu.

Aký je účel správy na konci roka?

Medzi hlavné ciele koncoročných správ patrí…

 • Vytvoriť ľahko stráviteľný súhrn toho, čo sa za posledný rok urobilo a čo sa dosiahlo. Pre agentúry poskytujúce marketingové služby by táto správa mala dokazovať hodnotu ich služieb.
 • Vzdelávať klienta o tom, ako by mal marketing na sociálnych sieťach fungovať a na aké výsledky sa zamerať
 • Stanoviť jasný a realizovateľný plán na nadchádzajúci rok na základe úspechov a neúspechov minulého roka

Kedy by ste sa mali začať pripravovať?

Čím skôr začnete zhromažďovať údaje, tým lepšia bude vaša správa. (A tým jednoduchšie bude vytvorenie správy zo sociálnych médií).

V mnohých prípadoch, pokiaľ si veci nenastavíte na začiatku roka, bude vo vašej správe EOY chýbať veľa dôležitých údajov.

To zahŕňa webovú analýzu (návštevnosť a konverzie zo sociálnych médií), zmienky o značke a interakcie.

Ako už bolo povedané, uistite sa, že máte na začiatku roka zavedené nasledovné, aby ste mohli vytvoriť komplexnú správu.

Čítať:  Ako South West College využíva Buffer na transformáciu svojho marketingu vyššieho vzdelávania

Nastavte si účet Buffer pre každého klienta

Riešenie správy sociálnych médií Buffer vyžaduje minimálne nastavenie, okamžite začne generovať správy zo sociálnych médií.

 • Pripojte všetky svoje kanály sociálnych médií vrátane stránok Facebook, ktoré spravujete, účtov Twitter a účtov LinkedIn. Nezabudnite to urobiť pre každého nového klienta, ktorého ste na palube, a klientove sociálne siete.
 • Poznajte podmienky a domény, ktoré chcete monitorovať pre každého klienta. Patria medzi ne názov značky vášho klienta, názvy produktov, meno generálneho riaditeľa, doména atď.
 • Majte podrobnosti o návratnosti investícií na Facebooku. Kalkulačka vám umožňuje vyhodnotiť hodnotu generovanú vašou Facebook stránkou. Nastavte cenu pre aktívnych fanúšikov, kliknutia na odkazy a tisíc zobrazení. Opäť to treba nastaviť pre facebookovú stránku každého klienta.

Prehľady sociálnych médií sú zahrnuté vo všetkých úrovniach účtov Buffer. Hlásenie výkonu je pokročilá analytická a reportovacia funkcia, ktorá je dostupná ako doplnok.

Nastavte (alebo získajte prístup) svojho klienta účet Web Analytics

Najlepší spôsob, ako dokázať hodnotu svojich marketingových služieb, je ukázať, aký vplyv majú na webovú stránku vášho klienta.

Vďaka analýze na mieste sú prehľady podrobnejšie a umožňujú presnejšie monitorovanie konverzií.

Väčšina vašich klientov už bude mať Google Analytics na sledovanie výkonnosti ich stránok. Všetko, čo potrebujete, je prístup. Väčšina vašich klientov bude musieť nastaviť ciele na sledovanie návštevnosti a konverzií sociálnych médií.

Ak je váš klient dostatočne flexibilný na implementáciu vašich odporúčaní, odporúčam vám ho poskytnúť Finteza pokus.

Nástroj je oveľa jednoduchšie nastaviť a pochopiť a obsahuje pekné marketingové funkcie, ako je personalizácia, vizualizácia predajného lievika a analýza návratnosti investícií.

Zvážte všetkých tých, ktorí rozhodujú

Pri plánovaní koncoročných správ nezabudnite zvážiť rozhodovaciu jednotku každého klienta (DMU).

DMU pozostáva zo všetkých ľudí v rámci určitej spoločnosti, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní spoločnosti o nákupe.

V B2B je DMU jednou z najdôležitejších častí predajného lievika:

Poznať rozhodovaciu jednotku

DMU môže pozostávať z:

 • CEO spoločnosti. Táto osoba zvyčajne chce vidieť veľa informácií prezentovaných rýchlo a podrobne, napríklad pomocou pekných grafov a presvedčivej vizualizácie.
 • Vedúci marketingového tímu. Vždy dávajte jasne najavo, že vaše skvelé čísla a úspechy by neboli možné bez pomoci interného tímu. Je tiež dobré spomenúť svoj budúci plán a ako môže interný tím pomôcť pri jeho realizácii.
 • Vedúci účtovníctva. Títo ľudia potrebujú vidieť jasnú návratnosť investícií. Tiež ocenia, ak pripojíte prehľadný súhrn všetkých výdavkov (vaše faktúry, ako aj náklady na reklamu, s ktorými sa stretli).

Na začiatku zmluvy (ako aj na začiatku každého roka) sa oplatí prediskutovať DMU vašich klientov s predajným tímom a tímom zákazníckej podpory. Takto budete dobre pripravení na vytvorenie správy, aby boli všetci spokojní.

Čo by mala správa EOY obsahovať?

Zobrazovanie návštevnosti a počtu konverzií a výsledkov kampaní na sociálnych sieťach je užitočné. Ale klienti digitálnych agentúr sa vždy pýtajú,

Čítať:  Ako skontrolovať správy na Instagrame

Buffer nastavuje automatické porovnávanie údajov s predchádzajúcim obdobím, takže predvolene budete mať k dispozícii podrobnú porovnávaciu správu:

V službách Google Analytics aj Finteza si môžete vybrať porovnanie svojho aktuálneho prehľadu s údajmi z predchádzajúceho roka. V službe Google Analytics musíte pri výbere dátumov povoliť možnosť Porovnať s predchádzajúcim obdobím:

Vizualizujte všetko, čo môžete, aby ste dosiahli čo najviditeľnejšie ukazovatele a trendy. Existujú rôzne cesty na vizualizáciu údajov, preto je dobré pohrať sa s niekoľkými z nich.

Pozoruhodné úspechy

To je miesto, kde zvyknem povzbudzovať svoj tím, aby sledoval a nakoniec zahrnul:

 • Interakcie so špecializovanými influencermi
 • Sociálny dôkaz (tj zákazníci verejne chvália klienta na sociálnych sieťach)
 • Odpovede od významných celebrít
 • Sociálne interakcie, ktoré viedli k nákupu alebo verejnému odporúčaniu
 • Odpovede, ktoré z nahnevaného zákazníka urobili kupca

Všetky sa dajú uložiť ako snímky obrazovky a zahrnúť do koncoročnej správy ako „najdôležitejšie“.

Sociálne médiá nie sú hrou „všetkých čísel“. Táto časť pomáha dostať túto správu domov. Ak budete neustále zdôrazňovať niektoré individuálne interakcie, vaši klienti si ich budú viac vážiť.

Menej technickým osobám s rozhodovacou právomocou táto časť tiež pomôže pochopiť, čo robíte, a viac sa zaujímať o vaše služby.

Buffer vám pomáha sledovať pozoruhodné interakcie pomocou štítkov.

Namiesto ukladania snímok obrazovky a odkazov môžete vy alebo váš tím jednoducho pridať samostatný štítok (napr. „Nahlásiť“).

Vďaka tomu sa môžete kedykoľvek v budúcnosti vrátiť k týmto interakciám a vybrať tie, ktoré chcete zahrnúť do záverečného prehľadu:

Okrem označovania pozoruhodných konverzácií môžete k svojim príspevkom pridať aj štítky na sledovanie výkonnosti konkrétnych kampaní alebo typov obsahu.

Môžete napríklad označiť všetky príspevky súvisiace s produktom „x“, aby ste zobrazili súhrn jeho výkonnosti počas celého roka.

Neúspechy (a čo ste sa z nich naučili)

Každá marketingová správa sociálnych médií by mala obsahovať úspechy aj neúspechy. Koniec koncov, marketing sociálnych médií zahŕňa veľa experimentov. Je nemožné si predstaviť, že kampaň plná marketingových testov bude úspešná.

Neúspech je dôkazom solídnej marketingovej kampane na sociálnych sieťach.

Zahrňte všetky svoje zlyhania a to, čo ste sa z nich naučili. Uveďte, prečo si myslíte, že nejaká taktika zlyhala a či stojí za to skúsiť to znova a opraviť predchádzajúce chyby.

Ak áno, budete mať k dispozícii údaje na lepšie informovanie o stratégii sociálnych médií pre budúce kampane.

Návratnosť investícií do marketingu

Ak túto funkciu povolíte, prehľady Buffer vám umožnia odhadnúť návratnosť investícií pre vaše kampane na Facebooku.

Služba Google Analytics zahŕňa aj funkciu návratnosti investícií sociálnych médií na základe cieľov, ktoré ste nastavili.

Prehľad tejto sekcie obsahuje:

 • Všetky vaše konverzie zo všetkých zdrojov. Ak máte v analytike nastavených niekoľko cieľov, tento prehľad ich bude zahŕňať všetky.
 • Prispievané sociálne konverzie (tj konverzie, ktoré Google Analytics pripisuje priamo sociálnym médiám). Toto číslo zahŕňa ciele, ktoré neboli dokončené počas prvej návštevy. Používateľ môže kliknúť na odkaz na sociálnych médiách, zavrieť stránku, potom sa vrátiť o dva dni a nakoniec uskutočniť nákup. Toto číslo bude zahŕňať všetky tieto. Tieto budú zahŕňať konverzie „sociálneho povedomia“ (t. j. tie, ktoré vaša firma získala vďaka povedomie o značke vybudovali ste prostredníctvom sociálnych médií).
 • Sociálne konverzie poslednej interakcie (tj ciele, ktoré boli splnené počas úplne prvej návštevy kanála sociálnych médií). Toto číslo do istej miery naznačuje, akú prácu vykonáva vaša vstupná stránka, pokiaľ ide o zapojenie sociálnej návštevnosti:
Čítať:  5 spôsobov, ako skopírovať časť textovej správy (Android, iOS)

Opäť môžete (a mali by ste) vytvoriť porovnávaciu správu, ktorá ukáže, ako je tento rok v porovnaní s predchádzajúcim rokom, a preukázať medziročný rast:

Nápady na budúci rok

Videli ste nejaké skvelé kampane vo svojom alebo susednom výklenku? Máte nejaké nové nápady, ktoré by ste chceli zrealizovať?

Ak ste počas Vianoc videli nejakú skvelú taktiku, ktorú používa vaša konkurencia (alebo takmer akákoľvek značka), spomeňte, že to je niečo, čo by ste mohli urobiť budúci rok.

Táto sekcia by mala znemožniť vášmu klientovi neobnoviť vašu marketingovú zmluvu. Potrebujú vedieť, že túžite vyskúšať nové taktiky a tešíte sa na spoločnú budúcnosť.

Kreatívne nápady nepríďte za deň, najmä keď sa cítite pod tlakom odovzdať správu, takže nezabudnite začať s brainstormingom o týchto nápadoch čo najskôr.

Finančné výkazy

Vďaka tejto časti bude vaša správa dôveryhodnejšia.

S vedomím, že budete sledovať ich výdavky, budú mať klienti istotu, že rozumiete ich potrebám. Vaše výdavky môžu zahŕňať náklady na softvér, rozpočty na reklamu a dokonca pracovný telefón účty, ak poskytujete aj telefonickú podporu.

Táto sekcia im pomôže zistiť, že nevznikli žiadne skryté náklady alebo poplatky a že ste 100% transparentní. Oplatí sa sem zahrnúť aj pohľadávky.

Hlbšie a výkonnejšie ponory do vášho obsahu

Základná správa z Buffer obsahuje:

 • Rast účtu
 • demografické údaje publika
 • dojmy
 • Prehľad obsahu
 • Zasnúbenie
 • riadenie komunity
 • Najlepší čas na zverejnenie

Agentúry však môžu chcieť použiť Power Reports (doplnok plánu predplatného, ​​ktorý začína na 29 USD mesačne).

Agentúry môžu:

 • Získajte prístup k viacerým profilom naraz pre kombinovanú správu zo sociálnych médií
 • Reportujte s údajmi až z 10 sociálnych profilov spôsobom, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám
 • Urobte si kombinovaný prehľad všetkých kanálov
 • Zobrazte súhrnné údaje, ktoré sú pre vás dôležité (a skryte tie, na ktorých nezáleží)
 • Zobraziť najvýkonnejší obsah pre každý kanál

Podrobnosti nájdete na stránke Power Reports.

Rýchly prehľad toho, čo robiť teraz

Aby som to zhrnul, čo musíte urobiť, aby ste vytvorili dobrý koncoročný výkaz?

Čítať:  Zraniteľnosť doplnku zdieľania sociálnych sietí ovplyvňuje viac ako 100 000 stránok

Tu je to, čo musíte urobiť na samom začiatku roka, aby ste sa pripravili.

Nastavte si nástroje

Pridajte účty sociálnych médií, nastavte počúvanie sociálnych médií, pridať kód sledovania webovej analýzy.

Čím skôr začnete zbierať údaje, tým lepšie.

Ak by už malo byť všetko nastavené, možno budete chcieť skontrolovať, či všetko funguje.

Kód sa často stráca pri redizajne, zmene názvov značiek a končí platnosť tokenov sociálnych médií. Toto je váš čas, aby ste sa uistili, že je všetko na svojom mieste a funguje správne.

Diskutujte o každom klientovi s tímom predaja a zákazníckej podpory

Opýtať sa;

 • Komu sa budeš hlásiť?
 • S akými tvorcami rozhodnutí priamo hovoria?
 • Ktoré druhy KPI každý z týchto osôb s rozhodovacou právomocou sa radšej zameriava na?

Sledujte interakcie, zmienky a referencie na sociálnych sieťach

Možno si budete chcieť uložiť adresy URL a snímky obrazovky všetkého, čo sa vám páči. Všetky sa možno nedostanú do výročnej správy, ale budú užitočné pri telefonátoch klientov.

Jednoduchším spôsobom, ako to urobiť, by bolo použitie štítkov Buffer, ktoré vám umožňujú ukladať interakcie so sociálnymi médiami do samostatného priečinka na ďalšie použitie.

Vytvorte prehľad každej správy na začiatku roka a vyplňte ju niekoľkými poznámkami

Berte to ako hrubý návrh, ktorý vás udrží motivovaný a organizovaný.

Ak viete, ktoré údaje hľadáte, budete viac motivovaní dosiahnuť svoje ciele.

Ako agentúra budete viesť rozhovory s klientmi o tom, aké sú ich ciele na sociálnych sieťach. Takže budete musieť zostať na vrchole týchto cieľov a podať o nich správu neskôr.

Ciele môžu zahŕňať:

 • Budujte povedomie o značke
 • Vytvorte komunitu
 • Zvýšte konverzie
 • Zlepšite služby zákazníkom

Môžete si prečítať viac o tom, čo zahrnúť do správy zo sociálnych médií.

Keď sledujete konkurentov svojich klientov, sledujte niekoľko nápadov na budúci rok

To sa hodí najmä pre budúcoročné sezónne kampane.

Namiesto toho, aby ste si pomysleli: „Prečo som nepomyslel na tento vianočný marketingový nápad?“ Pomyslím si: „Skvelý nápad! O niečo také sa pokúsime budúci rok!“

Toto je sekcia, vďaka ktorej bude váš prehľad použiteľný.

Záver

Ak riadite marketingovú agentúru, koncoročné výkazy sú vašou konečnou konkurenčnou výhodou. Ak to urobíte správne, vaši klienti budú po vašom boku tak dlho, ako im to ich rozpočet dovolí, a nikdy ich nenapadne odísť do inej agentúry. Je to príležitosť ukázať skutočnú hodnotu vašej práce bez toho, aby ste boli príliš sebapropagujúci alebo nároční.

Neberte výročné správy na ľahkú váhu: Začnite sa pripravovať včas, aby ste na konci roka vytvorili skutočne užitočnú a pôsobivú správu. Veľa štastia!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE