Príručka vlastníka elektronického obchodu, ako sa vysporiadať s infláciou

Miera inflácie v USA je štyrikrát vyššia ako pred pandémiou. Podľa Úrad pre štatistiku práce, Index spotrebiteľských cien (CPI) vzrástol o 8,5 % (údaje za marec 2022). Od plynu po prístroje je všetko drahšie.

Ako spoločnosť elektronického obchodu pravdepodobne uvidíte, že sa vaše marže znížia. Dodávatelia môžu zvýšiť ceny, budete platiť viac za prepravu svojich produktov a vaši zamestnanci budú žiadať zvýšenie.

Vláda dala do pohybu kolesá, aby znížila infláciu nástroje, ktoré má k dispozícii. Obdobie vysokej inflácie nezostane navždy, ale chvíľu potrvá, kým sa veci vrátia do normálu. Medzitým budete musieť vymyslieť stratégiu boja proti inflácii.

Tu je niekoľko spôsobov, ako sa vysporiadať s infláciou:

1. Zvýšte svoje ceny

Zvyšovanie cien je najrýchlejšou odpoveďou na dôsledky inflácie.

Ak vám nevyhovuje zvyšovanie cien, môžete si s dodávateľmi dohodnúť lepšiu dohodu. Len si všimnite, že dodávatelia nebudú vo väčšine prípadov súhlasiť s nižšou cenou, pretože si rovnako ako vy potrebujú zachovať svoje marže.

Väčšina majiteľov elektronického obchodu pociťuje prinajmenšom určitú zdržanlivosť voči zvyšovaniu cien, pretože to môže znížiť dopyt.

Jedným z najväčších problémov elektronického obchodu je, že majitelia majú tendenciu preceňovať citlivosť zákazníka na zmeny cien. ale zákazníci sa zameriavajú aj na kvalitu vášho produktu. Pokiaľ je váš produkt kvalitný, pravdepodobne nezaznamenáte výrazné zníženie dopytu.

Čítať:  Samsung predvádza displej, ktorý sa roluje ako zvitok

Nezvyšovanie cien môže znížiť vašu celkovú ziskovosť a kúpnu silu.

Predpokladajme, že predávate kilo čaju za 10 USD s hrubým ziskom 2 USD a dodávateľ zvýši cenu o 0,50 USD. Ak budete pokračovať v predaji v rovnakom objeme, povedzme 1 000 kíl, váš hrubý príjem sa zníži o 500 dolárov.

Ale to nie je ono. Aj keď je váš hrubý príjem 1 500 USD (1,5 USD x 1 000 kg), je menej cenný kvôli inflácii.

Napríklad minulý rok ste mohli minúť 1 500 dolárov za 550 galónov plynu. S cenami hore o 48 %za rovnakú sumu si budete môcť kúpiť len zhruba 372 galónov plynu.

2. Nájdite iných dodávateľov

Zmena dodávateľa nie je taká jednoduchá, ako sa niekomu môže zdať. Tvrdo ste pracovali, aby ste našli svojich súčasných dodávateľov a vybudovali si s nimi vzťah. Hľadanie nových dodávateľov znamená, že budete musieť začať od nuly.

Ale keďže ekonómovia tvrdia, že normalizácia inflácie bude trvať roky a že bude mať trvalý vplyv, aj keď sa normalizuje, hľadanie nových dodávateľov môže byť užitočné. Nechcete získavať produkty nízkej kvality v snahe zlepšiť hrubé marže. Držte sa súčasnej kvality a hľadajte dodávateľov ochotných ponúknuť lepšie ceny a platobné podmienky.

Pamätajte, že neplatíte len za cenu produktu. Platíte aj za dopravu. Nájdenie dodávateľov, ktorí sú bližšie, môže znížiť značnú sumu z ceny produktu.

3. Dobre spravujte peňažný tok

Podnikanie s nedostatkom peňazí je predurčené na zánik. Správa peňažných tokov je kľúčovou súčasťou finančného plánovania vášho elektronického obchodu, a to ešte viac v inflačnom prostredí.

Čítať:  Kto ponúka najrýchlejší hosting WooCommerce?

Vyššie ceny znamenajú, že budete potrebovať viac hotovosti na zaplatenie dodávateľom za každú objednávku, ale treba zvážiť viac. Inflácia elektronického obchodu neovplyvňuje len cenu vášho produktu. Ovplyvní to aj vaše účty za energie, platy a ďalšie prevádzkové a administratívne výdavky.

Celkové zvýšenie cien znamená, že budete potrebovať viac hotovosti. Koniec koncov, ak vám dôjde hotovosť, možno budete musieť zastaviť prevádzku svojej firmy.

Existuje niekoľko spôsobov, ako riadiť peňažný tok, keď sa pokúšate riadiť infláciu:

  • Dohodnite si dlhšie platobné cykly: Požiadajte svojich dodávateľov o dlhšie platobné cykly, aby ste mohli držať hotovosť.
  • Dobre spravujte zásoby: Udržujte svoj inventár štíhly, ale vždy majte bezpečnostné zásoby. Týmto spôsobom môžete pokračovať v dodávkach, aj keď váš dodávateľ oneskorí dodávku z dôvodu nedostatku alebo narušenia dodávateľského reťazca.
  • Znížte výdavky: Nadmerné výdavky sú bežným obchodným problémom elektronického obchodu. Ak napríklad predávate módne produkty, je skvelé, ak máte pre svojich zamestnancov predplatné módnych časopisov, aby držali krok s trendmi. Ale keď sa snažíte ušetriť hotovosť, môžete sa rozhodnúť pre bezplatné zdroje a znížiť výdavky všade, kde je to možné.
  • Získajte firemnú kreditnú kartu: Kreditná karta vám v prípade núdze zabezpečí vždy prístup k peniazom. Iste, môžete získať krátkodobú pôžičku, ale neplatíte úroky z kreditnej karty, ak sumu splatíte do mesiaca. Všimnite si, že je najlepšie použiť svoju kreditnú kartu ako núdzový fond a splatiť ju včas. Kreditné karty účtujú vyššie úrokové sadzby a môžu vás stáť veľa peňazí.
Čítať:  Ako môžem zlepšiť služby zákazníkom a CRO pre môj elektronický obchod?

Pri diskusii o tom, ako sa vysporiadať s infláciou, je kľúčový peňažný tok. Môže hrať veľkú úlohu pri udržiavaní ziskovosti a podpore rastu.

Prečo je naučiť sa vysporiadať sa s infláciou

Milton Friedman, laureát Nobelovej ceny, navrhol, že infláciu možno chápať ako a skrytá daň. Neplatíte to vyslovene, ale rok čo rok vám to ťahá peniaze z vrecka. Robí to implicitne znížením vašej kúpnej sily.

Inflácia si vyžaduje starostlivé zváženie pri plánovaní obchodných aj osobných financií. Môžete byť spokojní s 5% nárastom výnosov, ale prišli ste o peniaze, ak je inflácia 8%.

Podobne aj investovanie na sporiacich účtoch nemá počas vysokej inflácie zmysel. Ak máte núdzovú hotovosť pre svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu na akomkoľvek účte, ktorý ponúka sadzbu nižšiu, ako je prevládajúca miera inflácie, prichádzate o peniaze.

Účinok inflácie elektronického obchodu sa premietne aj do vašej stratégie rastu. Keď sa aktíva stanú drahšími, vaše súčasné prostriedky naďalej strácajú hodnotu, budete musieť priniesť viac ziskov na kapitálové výdavky.

Najdôležitejšie je, že budete musieť prehodnotiť svoje peňažné toky. Vaše peňažné toky sa zvýšia počas inflačného obdobia. Nedostatok hotovosti môže ohroziť kontinuitu podnikania, a preto sa musíte vyrovnať s infláciou.

Záverečné myšlienky — Ako sa vysporiadať s infláciou: Sprievodca pre podniky elektronického obchodu

Inflácia elektronického obchodu môže ovplyvniť vaše financie viacerými spôsobmi. S infláciou na 40-ročnom maxime je čas, aby majitelia podnikov elektronického obchodu prehodnotili svoje financie a vytvorili plán na navigáciu v inflácii. Keď budete vedieť, ako sa vysporiadať s infláciou, budete mať lepšiu pozíciu na to, aby ste si strategicky stanovili svoj rast počas inflačného obdobia.

Čítať:  Začíname s rozhraním WordPress Transients API

Zvýšenie cien tovaru je dobrým východiskovým bodom, ale budete musieť urobiť viac.

Hľadajte dodávateľov, ktorí môžu ponúknuť lepšie ceny, a pozrite sa na ďalšie výdavky, ktoré môžete znížiť. Pozrite si napríklad spravovaný hosting WooCommerce spoločnosti Hostinger, kde nájdete spoľahlivý, vreckový hostingový plán.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE