Príspevky hostí, nákup odkazov sa stále považuje za zlé odkazy

Na tomto stretnutí mal tento webmaster obavy z odkazov a spýtal sa Johna Muellera, aké sú jeho rady, ako ich získať. John tiež vysvetlil niekoľko vecí týkajúcich sa zlých odkazov.

John vysvetlil, že problémy nastanú, keď človek vyjde von a sám vytvorí prepojenia. Celá myšlienka vytvárania odkazov je umožniť ostatným vytvárať odkazy späť na vaše stránky, a to sa deje prirodzene.

Ak však Google zistí, že tieto odkazy vytvárate späť na svoje stránky, môže to byť veľký problém a môže to viesť napríklad k penalizácii.

Zvyčajné procesy vytvárania skvelého obsahu – šírenie informácií o tomto obsahu, získavanie influencerov a prinútenie ich, aby písali o vašej stránke – sú však úplne v poriadku.

Len nekupujte odkazy priamo na stránkach iných ľudí.

Táto diskusia prebieha o 14:39 vo videu nižšie:

John Mueller 9/10/2021 Prepis stretnutia

Správca webu 3 14:39
Dobre, ďakujem. A, ehm, aká by bola vaša rada na vytváranie odkazov, pretože, samozrejme, pri vytváraní skvelého obsahu, a potom to môžeme poslať na iné, iné podobné relevantné webové stránky a myslím, že je úžasné si to pozrieť a prepojiť ak chcú. Ale aká je vaša rada, ak by sme vám dali 100 tisíc a nespolupracovali ste s Googlom? Aká by bola stratégia, ktorú by ste urobili?

Ján 15:14
Áno, ja, neviem. Myslím, že je to vždy zložité pokúsiť sa to zjednodušiť na jednu rýchlu vec typu odpoveď, pretože potom sa to ľudia snažia vytrhnúť z kontextu. A ako povedať: “Ach, John povedal, mali by sme to urobiť.” A preto odchádzame a robíme to hromadne. Nie. Myslím si, že druh prístupu k vytváraniu dobrého obsahu a šíreniu informácií o tomto obsahu, hľadaniu, nachádzaniu ľudí, ktorí sú možno vplyvní, ktorí sa zaujímajú o danú tému, ktorí by o nej mohli chcieť písať, je podľa mňa v poriadku. .

Čítať:  Nezdržujte sa pridávaním odkazov na recenziu produktu na informačnú webovú stránku

Problémom je, ak odídete a vytvoríte tieto odkazy sami. Takže ak, ako napríklad, odídete a budete si kupovať príspevky pre hostí alebo si kupujete odkazy priamo na stránkach iných ľudí, z nášho pohľadu by to bolo problematické.

A v podstate, pokiaľ ide o webový spam, ak sa niekto z tímu pre webový spam na niečo pozrie a pozrie si webovú stránku, celkovo to vyzerá, že aj keď je tu široká škála rôznych druhov odkazov a niektoré z nich , ako keby ste naozaj nevedeli, či je za tým nejaký divný príbeh, alebo môžu byť trochu sporné, ale je toho tam dosť, to je tiež rozumné, zvyčajne, tím webového spamu povie, dobre, necháme postarajú sa o to algoritmy.

Ale ak sa na to pozrú a uvidia, že všetky tieto odkazy sú v podstate veci, ktoré sa dosť podobajú hosťovským príspevkom, aj keď nie sú označené ako hosťovské príspevky, potom by to mohlo byť niečo, s čím by podnikli kroky . Takže v podstate, pokiaľ ide o odkazy, na jednej strane je vytvorenie skutočne dobrého obsahu určite prvým krokom. Nie je to však ani to jediné, že ak máte dobrý obsah, vaša stránka sa nebude zobrazovať vo vyhľadávaní Google.

Berieme do úvahy veci ako odkazy, ale aj mnoho iných faktorov. Ale naozaj tak trochu šíriť povesť a snažiť sa získať kontakt na tých, ktorí sa zaujímajú o druh obsahu, ktorý vytvárate, a povzbudiť ich, aby možno odkazovali alebo si aspoň pozreli aj váš obsah. A to môžu byť všetky druhy ľudí, ako ste vy, mohli by napríklad tiež spustiť bulletin a zahrnúť najnovšie stránky, ktoré máte.

Čítať:  Bing SEO: 7 praktických spôsobov, ako získať väčšiu návštevnosť od Bingu (a Yahoo!)

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE